Announcement

Collapse
No announcement yet.

Madrid 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja odavnina kupujem samo Taćini a sad sam poceo i Unikulo. Bas dobre robne marke... Kakav je Rafinjo... Gubi razmjene sto nikad nije gubio. Prije 5g on da spuca u mrezu nekon agresivnog napada je bilo nemoguce.

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

    Comment


    • Kei solidan i cvrst sa osnovne linije, ali Nadal ne moze teren da pogodi
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Riješi Nisi prvi set o čas posla, nema stajanja, idemooooo
        * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
        * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
        NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

        Comment


        • Jel se mogu naći gdje brzine Rafinog servisa? WTA nivo...u tenisu sve od servisa ide, a ovo je presmiješno

          Comment


          • Prvi test u 36 minuta. Sada Nishikori ima sansu da pobijedi. Treba da izdrzi jos sat vremena.

            Comment


            • shminka:

              Comment


              • Je li ovakav trofej i za zene, samo manji? Ne vidjeh sto je Maša drzala u ruke danas...

                Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

                Comment


                • Ha ja, Kei 13 km/h brži drugi servis...i precizniji...Rafa ga samo ubaci, pa se u glinenog goluba poslije njega pretvori

                  Comment


                  • Rafa bas ocaj Cim se pojavi jak protivnik on ne moze...



                    Ali ne popustaj Nishi. Idemo!

                    Comment


                    • Originally posted by shminka View Post
                      Jel se mogu naći gdje brzine Rafinog servisa? WTA nivo...u tenisu sve od servisa ide, a ovo je presmiješno
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Ima ovdje još puno da se igra, ne smije Kei da popusti, udri maistore
                        * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                        * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                        NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                        Comment


                        • Neprecizan servis...sve po sred servis polja

                          Comment


                          • Opa

                            Ajmo Kei izdrzi
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Šta je ovo sa Nadalom? Da li je uzrok neka povreda ili se raspada sam od sebe?

                              Comment


                              • Koliko sigurnosti u Nishikorijevim udarcima, ovo je brutalno. Skocio mu adrenalin, momentum, nema ovdje spasa za Rafu mada bih volio da se situacija zakomplikuje.
                                Everything you want is on the other side of fear.

                                Comment

                                Working...
                                X