Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 MotoGP Gran Premio bwin de España

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    zaboravih,kapa dole za aleixa,al jbg ne moze protiv snage ducatija
    MESSI 10

    Comment


    • #62
      Originally posted by miha92 View Post
      da,mislim da je 2..samopouzdanje je najvazniji element pored talenta u bilo kom sportu..s druge strane imamo gorepomenuto da marc ulazi lorenzu u glavu,usao je vec i lorenzo treba ozbiljno da se pozabavi sobom..
      Lorenco je klasican primer,ali klasican primer sportiste koji ne voli da gubi,naravno uz Stonera(nazalost ne mogu a da ga ne spomenem kad su takve stvari u pitanju).Samim tim sto ima tu manu,to se pokazuje u ovakvim trkama koliko ta ista mana moze jos vise da odmogne..Lorenco iz trke u trku pokazuje svoje nezadovoljstvo samim sobom,i da je pred odlukom da li napustiti Yamahu ili ostati..jer ovo nije onaj vozac iz 2009 god..
      sigpic

      Comment


      • #63
        Koji smor sa ovim Markezom decko ih ubija psihicki jedino se Valentino zabavlja ova dvojica vec pocinju da poprimaju oblike depresije.Zanima me da li bi i na Jamahi bio ovoliko brz posto svi govore da je Honda ubedljivo bolja i da je delom i zbog toga ovoliko dominantan.Ja mislim da bi i na motoru Jonija Hernandeza pobedjivao jednostavno mali prsti kako vozi kao ja na igrici kada secem krivine, kako se stvari odvijaju ne vidim ko moze da ga zaustavi najblizi je da to uradi Doktor u Mudjelu.

        Comment


        • #64
          Odlicna trka, Mark je najbolji i u to nema sumnje. "Starac" kako ga neko naziva je pokazao da je daleko od penzije. Nemojte nista da vas cudi ako Yamaha za sledecu godinu napravi motor kakav njemu odgovara jer placljivi Lorenco 100% prelazi u Hondu. Covek ne zna da gubi od boljeg. Jedina nada za njega da proba na istom motoru.
          Svaka cast komentatorima na "sitnim" detaljima oko vozaca

          Comment


          • #65
            Originally posted by Rossini View Post
            Lorenco je klasican primer,ali klasican primer sportiste koji ne voli da gubi,naravno uz Stonera(nazalost ne mogu a da ga ne spomenem kad su takve stvari u pitanju).Samim tim sto ima tu manu,to se pokazuje u ovakvim trkama koliko ta ista mana moze jos vise da odmogne..Lorenco iz trke u trku pokazuje svoje nezadovoljstvo samim sobom,i da je pred odlukom da li napustiti Yamahu ili ostati..jer ovo nije onaj vozac iz 2009 god..
            upravo tako..lorenzo kad pobedjuje svakim trijumfom je sve jaci i teze ga je dobiti,medjutim cim ga neko pobedi pocinje problem..mislim da ce sasvim izvesno napustiti yamahu..e sad,da pricamo malo o buducnosti,sta ako ga mark ovako dobije 2-3 puta na istom motoru..zbogom lorenzo,kraj price..a imamo doktora koji je gubio cele prosle sezone od lorenza a evo sada-mnogo bolji od jorgea..
            MESSI 10

            Comment


            • #66
              Originally posted by Vanja #66 View Post
              Hayden je završio svega 6 sekundi iza Aleix-a, Honda nije donela nikakve novitete u Jerez, najavili su nešto za Le Mans, tako da je ovo "samo" Hayden koji se prilagođava situaciji i radi na sebi. Hm, ako Nakamoto kaže - sad ćemo i mi da stavimo motor iz RC213V u taj ram sledeće godine - teško da će Open M1 i dalje biti bolja opcija...
              hayden je bio odlican i slazem se sa tobom..ovo je cisto njegov dobar posao koji je odradio..
              MESSI 10

              Comment


              • #67
                MM-klasika, ocekivano....mislim da je titula vec osigurana iako je samo cetvrta trka gotova.
                Konacno se Rossi vraca i ako nastavi ovako, mislim da ce gotovo sigurno ostati u jamahi jos 2 godine. A sto se tice Lorenca, ovo je pocetak kraja za njega. Podseca me malo na Gibernaua, i kako ga je Rossi psihicki unistio.
                Pedrosa,nista posebno.....standardno dobar/los. Voleo bih da ga vidim u Suzukiju sledece godine.

                Comment


                • #68
                  Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Hayden je završio svega 6 sekundi iza Aleix-a, Honda nije donela nikakve novitete u Jerez, najavili su nešto za Le Mans, tako da je ovo "samo" Hayden koji se prilagođava situaciji i radi na sebi. Hm, ako Nakamoto kaže - sad ćemo i mi da stavimo motor iz RC213V u taj ram sledeće godine - teško da će Open M1 i dalje biti bolja opcija...

                  Inače, jel neko primetio da je Lorenzo napravio istu grešku na startu kao jutros na WUP? Schwantz je bio sasvim u pravu kad je pre Argentine rekao da je Marquez ušao Lorenzu u glavu... Hm, što mi to liči na nekoga, uništavaš starije zemljake kad ti se ćefne...
                  ..naravno da ta opcija nista nece doneti..to je vec sada jasno ko dan..a sto se tice Svantza,to je samo jedan od sijaset razloga zasto je MM ovako dominantan..kad ti nemas prave suparnike,deljes sve pred sobom..zivo me zanima sta je sada u Jarvisovoj glavi,kakve su mu misli....s druge strane,koliko god mi kritikovali Lorenca,Jarvisa,Yamahu,mislim da je Yamahina i Jarvisova najbolja opcija u ovom momentu sam Rossi..cak ni on nije jos uvek mentalno maximalno pripremljen za ove i ovakve trke..to je takodje jasno ko dan..da je Dani ranije malo prestigo Horhea,pitanje je na sta bi sve to izaslo u smislu zavrsnog poretka..ocigledno je da Rossiju u ovom momentu potreban neko ko bi ga stiskao,a i jos jedna vrlo bitna stvar koju Rossi mora promeniti je ta,da od samog pocetka ne kalkulise.Moguce da je to tako zato sto je imao problema sa gumama u prethodnim trkama,pa gleda sta i kako,ali ako hoce MM,to se mora promeniti..inace i ovo da kazem,koliko god delovalo da ja MM nedodirljiv u ovom momentu,doci ce sigurno taj momenat kada ce poceti da pravi greske..jer Yamaha pocinje opasno da pritiska,a i Dani takodje..bice vrlo zanimljivo u buducnosti,i siguran sam da ovakve trke sa dominacijom MM cemo sve manje i manje gledati..
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by shoneVR46 View Post
                    MM-klasika, ocekivano....mislim da je titula vec osigurana iako je samo cetvrta trka gotova.
                    Konacno se Rossi vraca i ako nastavi ovako, mislim da ce gotovo sigurno ostati u jamahi jos 2 godine. A sto se tice Lorenca, ovo je pocetak kraja za njega. Podseca me malo na Gibernaua, i kako ga je Rossi psihicki unistio.
                    Pedrosa,nista posebno.....standardno dobar/los. Voleo bih da ga vidim u Suzukiju sledece godine.
                    ..slozicu se sa tobom sto se tice drugog dela posta,ali ne bih se slozio u vezi sa tim da je ovaj sampionat odlucen..daleko je od toga da je on odlucen.pogotvu ne posle danasnjeg Hereza..na kalendaru dolaze staze,koje itekako vise odgovaraju Yamahi i Rossiju,a gledali smo jednu odlicnu trku na Herezu danas,kako za Rossija tako i za Yamahu..pricamo o tom samopuzdanju,koji je itekako bitan faktor kada sitnice presudjuju,a slozices se sa tim da je Yamaha na korak do egala sa Hondom..sta ce biti kad MM izgubi prvu trku?verovatno nista,ali ce biti vec pod odredjenim pritiskom,to sigurno..sta ce se desiti kada i Rossi I Horhe budu zavrsili ispred njega?a kazem,dolaze staze gde ce to biti svakako i itekako moguce..msm da ce tada biti totalno druga prica..i to je ono sto bih voleo da vidim kada je MM u pitanju,kako ce se nositi sa tim pritiskom..mada po nekom mom misljenju,tada je moguce svasta na stazi da vidimo,MM je sklon tome..


                    edit:
                    ..i da se dopunim i sa ovim..neko je rekao da je posle tragicnog dogadjaja sa Markom,Rossi nije vise isti,apsolutno delim to misljenje,zato sam i rekao u nekim od malopredjasnjih postova,da Rossi jos uvek nije mentalno pripremljen za ostre duele sa MM..a doci ce i do toga,to je apsolutno vec izvesno..
                    Last edited by Rossini; 04-05-14, 15:00.
                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by Rossini View Post
                      ..slozicu se sa tobom sto se tice drugog dela posta,ali ne bih se slozio u vezi sa tim da je ovaj sampionat odlucen..daleko je od toga da je on odlucen.pogotvu ne posle danasnjeg Hereza..na kalendaru dolaze staze,koje itekako vise odgovaraju Yamahi i Rossiju,a gledali smo jednu odlicnu trku na Herezu danas,kako za Rossija tako i za Yamahu..pricamo o tom samopuzdanju,koji je itekako bitan faktor kada sitnice presudjuju,a slozices se sa tim da je Yamaha na korak do egala sa Hondom..sta ce biti kad MM izgubi prvu trku?verovatno nista,ali ce biti vec pod odredjenim pritiskom,to sigurno..sta ce se desiti kada i Rossi I Horhe budu zavrsili ispred njega?a kazem,dolaze staze gde ce to biti svakako i itekako moguce..msm da ce tada biti totalno druga prica..i to je ono sto bih voleo da vidim kada je MM u pitanju,kako ce se nositi sa tim pritiskom..mada po nekom mom misljenju,tada je moguce svasta na stazi da vidimo,MM je sklon tome..
                      naravno da je sampionat itekako otvoren..sto se tice sta ce biti kad marc izgubi,sto ce se naravno desiti,mislim da je za njega najbitnije da i tada bude 2-3,e sad kako ce to uticati na njega,sigurno bice pod pritiskom,sad brani titulu,nije vise rookie,a i svi hoce da ga pobede,ono sto je sigurno necemo videti pad samopouzdanja kao kod jorgise..a da cemo videti svasta na stazi,slazem se,tome u prilog ide laguna seka i herez prosle godine
                      MESSI 10

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by miha92 View Post
                        zaboravih,kapa dole za aleixa,al jbg ne moze protiv snage ducatija
                        Hm, snaga Ducatija, sad kad ima motor M1? Teško, ovo mi deluje da je možda problem sa gumama i to što iz vikenda u vikend mnogo više radi na tempu za jedan krug nego za trku (lični utisak, nisam nigde pričato/čuo da to iko pominje). Kao i Dovi, odabrao je Soft gumu, koja je njima tvrđa opcija i više mi deluje da prosto nije imao tempo u trci koji je Dovi imao.

                        Originally posted by heskey View Post
                        Koji smor sa ovim Markezom decko ih ubija psihicki jedino se Valentino zabavlja ova dvojica vec pocinju da poprimaju oblike depresije.Zanima me da li bi i na Jamahi bio ovoliko brz posto svi govore da je Honda ubedljivo bolja i da je delom i zbog toga ovoliko dominantan.Ja mislim da bi i na motoru Jonija Hernandeza pobedjivao jednostavno mali prsti kako vozi kao ja na igrici kada secem krivine, kako se stvari odvijaju ne vidim ko moze da ga zaustavi najblizi je da to uradi Doktor u Mudjelu.
                        Dani je odavno pod raznim oblicima depresije, ima periode u sezoni kad se iz njih izvuče, ali ovo nije taj period...

                        Originally posted by shoneVR46 View Post
                        MM-klasika, ocekivano....mislim da je titula vec osigurana iako je samo cetvrta trka gotova.
                        Konacno se Rossi vraca i ako nastavi ovako, mislim da ce gotovo sigurno ostati u jamahi jos 2 godine. A sto se tice Lorenca, ovo je pocetak kraja za njega. Podseca me malo na Gibernaua, i kako ga je Rossi psihicki unistio.
                        Pedrosa,nista posebno.....standardno dobar/los. Voleo bih da ga vidim u Suzukiju sledece godine.
                        Meni je više situacija kao sa Biaggiem. Max je bio taj koji se svugde gurao, koji je želeo svetlost bliceva na sebi, koji se napravio zvezdom u Italiji. I Max je imao bolje rezultate od Setea, 4 titule u 250ccm naspram dva 2. mesta u MotoGP-u, malo li je...

                        Isto mislimo za Suzuki, Daniju bi sigurno prijala promena okruženja, da se malo skloni sa TV-a, da ga novinari stalno ne zapitkuju zašto svi dolaze u Hondu i ostvaruju bolje rezultate od njega... Možda njemu to ne deluje kao dobra stvar, ali Puig se više ne aktivira oko njega, 9 godina je u ekipi i nije postigao puno toga. Vreme je za promene, zbog njega i ni zbog koga drugog. A u Suzukiju šta god da uradi niko ga neće smatrati išta lošijim vozačem...

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by miha92 View Post
                          naravno da je sampionat itekako otvoren..sto se tice sta ce biti kad marc izgubi,sto ce se naravno desiti,mislim da je za njega najbitnije da i tada bude 2-3,e sad kako ce to uticati na njega,sigurno bice pod pritiskom,sad brani titulu,nije vise rookie,a i svi hoce da ga pobede,ono sto je sigurno necemo videti pad samopouzdanja kao kod jorgise..a da cemo videti svasta na stazi,slazem se,tome u prilog ide laguna seka i herez prosle godine
                          ..a mozda se desi nesto jos gore po sviju u sampionatu,nego sto je sada situacija....i tu mogucnost vise ne iskljucujem..da se totalno razgoropadi i "pobije" sve direktno u mozak!
                          Last edited by Rossini; 04-05-14, 15:08.
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Vanja #66 View Post
                            Hm, snaga Ducatija, sad kad ima motor M1? Teško, ovo mi deluje da je možda problem sa gumama i to što iz vikenda u vikend mnogo više radi na tempu za jedan krug nego za trku (lični utisak, nisam nigde pričato/čuo da to iko pominje). Kao i Dovi, odabrao je Soft gumu, koja je njima tvrđa opcija i više mi deluje da prosto nije imao tempo u trci koji je Dovi imao.
                            mislio sam na preticanja na startnom pravcu pre svega,kada ga aleix obidje u lorenzovoj krivini i onda ga dovi oduva na pravcu,mozda sam se loze izrazio,pre svega je brzina u pitanju
                            MESSI 10

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by Rossini View Post
                              ..a mozda se desi nesto jos gore po sviju u sampionatu,nego sto je sada situacija....i tu mogucnost vise ne iskljucujem..da se totalno razgoropadi i "pobije" sve direktno u mozak!
                              hahah,taman htedoh da napisem "mislis na nesto kao ubijanje u pojam"
                              MESSI 10

                              Comment


                              • #75
                                Da..bas tako..

                                edit:

                                ..ovo su dva prelomna trenutka u sticanju dominacije dva vozaca i Honde poslednjih godina..ali ,ponovicu se opet,dok jednom ne smrkne,drugom ne moze da svane..
                                https://www.youtube.com/watch?v=yxdec35xWpY
                                https://www.youtube.com/watch?v=2c3SLsb1jsk

                                edit:

                                jel Vanja,da li on gleda ove izjave sada???
                                Last edited by Rossini; 04-05-14, 15:23.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X