Announcement

Collapse
No announcement yet.

Monte Carlo 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odlican GGL nije uzalud jedan od mojih omiljenih igraca, nema sta ,jos ga je Novak podcenio cini se u prvom setu dok se sabrao mogao je i otici do kuce.Ipak podigao je nivo sampionski kad je uvideo da nije dan za eksperimente, GGL popustio malo.. Svejdeno meni najbolji mec ovog QF dana.
    A sad Novak ozbiljnije to malo
    Similis simili gaudet

    Comment


    • Samo NI moze da opise kako je funkcionisala danas Bdl Ja odusevljen kad je vidim kako seva

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Novaku najvise zameram precesto pogresan izbor udaraca. Neinteligentan izbor istih u dosta poena koji su bili "njegovi" a na karaju ih Giljermo osvojio...
        Ajde brdo neiznudjenih, to dodje i prodje, svako moze da ima los dan pa da ga "nece" ali kada ti pokusavas drop po dijagonali (koji na kraju zavrsi u mrezi) a imas otvorenu FH paralelu i protivnika u drugom cosku terena, to onda znaci da bas lose biras. Videcemo sta ce biti sutra ...
        Dropovi su bili odraz mentalne nespremnosti da se uhvati u kostac sa ovakvim GGL.

        1.
        Novak je olako pustio da mu padne koncetracija i 'dao' GGL dva brejka fore u prvom setu. Posto je GGL u odlicnoj formi i ne predaje se u svalcioanici, to mu je dalo krila. Poceo je da igra iznad svojih mogucnosti.

        2.
        Od 4:1 u prvom setu do 4:3 u 2. Novak je pokusavao da otvori tu bravu. Prvo je isao odlicno odigran gem na GGL servis i brejk. Novak se nije libio ulaska u razmjene. Islo je to dobro ali ne sjajno. Bilo je malko bolji od Guljerma, a on je cijelo vrijeme smatrao da treba da bude bitno bolji. Uz to je GGL digao igru jos malo. Igrao super agresivno i pogadjao.

        Da kraje prvog seta Novak nije uspio da ga slomi, a probao je sve. I razmjena i napad i dropove. Od svega su najgori bili dropovi. Napad nije isao jer je previse promasivao, a u ralijima je imao malu prednost ali bi GGL cesto uspio da ih okonca vineraim. Sto je za Novaka jeko frustrirajuce.

        3.
        U drugom setu je sve postalo jos teze, nervoznije. GGL sve hrabriji i drcniji a Novak je 'pogresno' trazio vinere umjesto da ga slomi ralijima. I dosta prosipao. Onda je dosao onaj 7 gem 2. seta na Novakov servis. GGL igra apsurdno dobro. Udara kao lud i pogadja. Dolazi do dvije BL, za malo promasuje iako je igrao udarce koje u principu lako promasuje. Bio je na apsolutnom maksimumu svoje igre. On ne moze bolje od toga. Bilo je za ocekivti da ce doci do pada u GGL-ovoj igri, ali do pada nije doslo.

        4.
        Negdje u to vrijeme proradila je Novakova BH paralela. To je bio kljuc. GGL vise nije bio siguran u BH na BH dijagonalnim razmjenama, jer je rizikovao da Djokovic udari BH paralelu. Premoc je bila na Novakovoj starni. Par minuta kasnije smo imali Novakovu 6. brzinu. GGL koji je nastavio da igra odlicno, nije imao odgovor. 9:1 u gemovima.

        5.
        Idealan mec da nije zgloba. Zglob brine. Sto je to? Je li ozbiljno? Moze li Novak izdrzati jos dva teska meca? Ako ima ikave dileme, sutra mora da preda!

        6.
        Kompleks Djokovica kod Spanaca ce da poraste poslije ovog meca. GGL je igrao blizu meca zivota i na kraju je totalno nadigran.

        Comment


        • Uh, kakav teniski maraton danas. Sljaka <3
          Prvo, svaka cast GGL-u na spektakularnoj igri - onoliko koliko je mogao da drzi taj nivo. Sta je sve vracao, pozavideli bi mu i Rafa i Novak i David.. Bas me je iznenadio. Jos jedan primer koliko je samopouzdanje bitna stvar, jer je ono bilo dosta vise od njegovih realnih mogucnosti. Raduje reakcija Novaka, poceo je vrlo lose, ali vremenom dizao nivo. Nije bilo gledanja u nebo i cudjenja sta sve ovaj pogadja, nego se fino fokusirao na to da podigne jos vise nivo svoje igre, u cemu je i uspeo. I on sigurno nije ocekivao ovakav otpor, a verovatno je i bio malo uljuljkan prelakim pobedama u prva dva meca. Imam utisak da bi Novak od pre 2-3 meseca izgubio ovaj mec. Tako da sam ja zadovoljan njegovim odgovorom, optimista sam sto se tice nastavka turnira.

          Neverovatno koliko je Nadal gresio danas, bas retko lose izdanje. Nije cak pruzio ni postenu sansu Davidu da se . David koji je bio sasvim solidan, ali nije igrao nista senzacionalno. Ne verujem da cemo opet videti ovakvog Nadala u skorije vreme, tesko da on moze gore od ovoga. Ovo je jednostavno morao da iskoristi Ferrer.. ko zna hoce li opet dobiti ovakvu sansu protiv Nadala na sljaci.

          Tsonga je vec od drugog seta delovao kao igrac koji nikako ne moze da dobije mec i stvarno je neverovatno da je prisao tako blizu. Imao sam utisak da se samo ceka potvrda stanja na terenu i u rezultatu, ali ona nije dolazila. Neka opasna magija ga je cuvala iznova i iznova na BL. On je bas o losoj formi, jer posle svih silnih spasenih BL i 3 set lopti u TB-u, igrac njegovog tipa bi uglavnom i dobio takve meceve. Na adrenalin, ako ne na nista drugo, ali on je jednostavno bas los u zadnje vreme.

          Mislim da nas sutra ocekuju dobri mecevi

          Comment


          • Treba napraviti spisak igrača koji su protiv Novaka odigrali najbolji meč u životu

            Comment


            • Barem je igrao pravi tenis na sljaci, a ne kao na hard courtu kao Federer i Tsonga.
              Similis simili gaudet

              Comment


              • Tačno se vidi koliko ovakvi igraču fale...koji bi bili u vrhu i koji bi na šljaci skupo prodali kožu...pravog, ozbiljnog, šljakaša u vrhu nema...

                Comment


                • Originally posted by shminka View Post
                  Treba napraviti spisak igrača koji su protiv Novaka odigrali najbolji meč u životu
                  Poveci je. Ali to nije cudno. Ulaze rastereceni i nemaju nista da izgube. Prilican broj igraca je odigrao mec zivota protiv Federera a nesto manji i protiv Nadala. No najveci je protiv Novaka, jer je Novakov stil nadigravanje. To daje sansu protivniku.

                  Comment


                  • Isti ovaj GGL je recimo dobio Rafu

                    Comment


                    • Originally posted by shminka View Post
                      Isti ovaj GGL je recimo dobio Rafu
                      I Endija.

                      Rafa igra katastrofalno,ne znam kako ce da izvuce RG ove godine...
                      Originally posted by Casiraghi
                      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                      Originally posted by Casiraghi
                      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                      Originally posted by Casiraghi
                      Srecan Mane svima koji slave.

                      Comment


                      • Ma dobro, Andyja je i Donald dobio kad se nadje u bunilu...njega nije teško dobiti u nekim fazama sezone...protiv Rafe se mora kopati i u Bankoku, a tada je GGL odigrao baš odlično

                        Comment


                        • Originally posted by mareliverpool View Post
                          Rafa igra katastrofalno,ne znam kako ce da izvuce RG ove godine...
                          Ima jos dosta vremena do RGa, polako.
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Znam da ce mi Rafaelovi pobornici zameriti ali moje apsolutno saglasje ide Indigovom tumacenju ovde iznesenom,
                            Poraz u Majamiju je odraz današnjeg Rafaelovog poraza. Ovoliki broj neiznudjenih gresaka on nije imao deceniju. To je samo odraz njegovog mentalnog stanja koje je David uspeo da eksploatise prosecnom igrom.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by shminka View Post
                              Isti ovaj GGL je recimo dobio Rafu
                              Bilo je to u Bankoku. Gleadao sam mec. Nadal nije posbno grizao a GGL nije htio dati mec dzabe.

                              Comment


                              • Sta mislite za sutrasnje duele? Ja mislim da ce Novak da dobije 2-0, a za duela Ferera i Vavrinke ne znam sta da mislim, sve mi je moguce tu.
                                OVAKO

                                Comment

                                Working...
                                X