Announcement

Collapse
No announcement yet.

Atletika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Malo kasnim sa ovim postom, ali igrali smo kosarku

    Htela sam da izdvojim samo neke svoje impresije, tacnije rezultate sa nekih danasnjih finala:

    1. Bacanje koplja u konkurenciji zena bilo je jako interesantano, gde su kao i u Berlinu 2009. naizmenicno jedna drugoj u istom pokusaju "uzimale" medalju (tamo borba bila za II i III mesto) samo ovoga puta obrnuto... u pitanju je olimpijska samionka Cehinja Spotakova, koja je bacila u pretposlednjem pokusaju 71.58 m, i izbila na prvo mesto, da bi je u istom pokusaju prestigla sadasnja svetska sampionka Ruskinja Abakumova hicem 71.99. Kakva konkurencija izmedju njih dve

    2. Amerikanac Dvajt Filips je cetvrti uzastopni put sampion sveta u skoku u dalj sa 8.45m

    3. Kenijke Ceriot i Kibet na 5.000m opet osvojile zlato i srebro

    4. Muska stafeta 4x400 redosled je bio sledeci: 1. Amerika 2. JAR 3. Jamajka

    5. Vec pomenuta fantasticna Veronika Kembel nova svetska sampionka na 200m, posle Osake 2007. i ovim se osvetila Karmeliti Dzeter za 100m, koja je ovoga puta bila druga.

    To bih izdvojila za danas, a sutra poslastica na kraju dana, za mene i musko finale na 200m i jos jedna Boltova pobeda, koji se danas po obicaju prosetao kroz kval. i 1/2 finale.

    EDIT: Sto je dobro kada se ovako velika i lepa takmicenja podudare sa mojim odmorom.
    Last edited by miloolja; 02-09-11, 20:13.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • #92
      Da li je Pistorius izborio normu za OI ? Pratio sam nesto malo atletiku , inace sam veliki fan trcanja tj spintova na 100m i 200m ... Pratio sam najvise prosle sezone tj pretprosle dok je bila zlatna liga zene u vis , muskarce u vis , skokove s motkom na obe strane , muskarce u koplju iako sada Thorkildsen dominira , nema Pitkamakia nigde Nisam ni video ko je zlato uzeo na SP , iako ne moram ni gledati Mislim da se zna. Kod muskaraca nekad kuglu ispratim i to je uglavnom to , zezao me termin u Daegu onaj nocni a preko dana sam vecinom spavao do 2 pa nisam previse gledao , Biljana Topic je u skoku u dalj dosla do finala ali dalje nista Kolasinac nzm kako je zavrsio , bio je 11 cini mi se u kvalifikacijama, Videcemo kako ce zene u vise zavrsiti , mislim da bi Di Martino mogla sve zeznuti , Vlasic je povredjena , Cicerova na papiru favorit ali takvi se zeznu inace ,Slesarenko ostarila , Skolina bi mogla nesto napraviti kao i Beitia ... Na 100m svi znamo sta se desilo Boltu ali me nije privlacila disciplina na SP , bez Gaya i Powella nije to to , pretpostavljao sam kao i svi da ce Bolt lagano , pa i jeste ali na 200m ... Biti ce zanimljiva olimpijada na 100m ako svi dodju : Bolt,Powell,Gay,Blake,Lemetrie ... Uff kakva bi tu borba bila pogotovo ako se Lemetrie popravi , tj do Olimpijade ubrza za 0.1 - 0.3
      Isinbaeva ponovo napravila glupost , nije to vise stara Isinbaeva , tesko da ce ona vise ista napraviti , preostaje Olimpijada da vidimo
      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

      Comment


      • #93
        Jeste,bice u Londonu ;)

        Fenomenalan je bio dan,kakva borba Spotakove i Abakumove,a Ceriot je definitivno prva zvijezda ovog prvenstva.Jamajcani su dobro vukli do poslednje izmjene,a protiv Meriota se nije moglo,Afrikanci odlicni,blizu.
        Ja bih pomenuo i mladog Njemca Storla koji je prosto oduvao sve u bacanju kugle,Kolasinac na kraju 11.
        sigpic

        Comment


        • #94
          Da, zboravila sam da napomenem 11. mesto Kolasinca, kao i jucerasnje 10. mesto Biljane Topic u troskoku.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • #95
            Originally posted by Vladan View Post
            Jeste,bice u Londonu ;)

            Fenomenalan je bio dan,kakva borba Spotakove i Abakumove,a Ceriot je definitivno prva zvijezda ovog prvenstva.Jamajcani su dobro vukli do poslednje izmjene,a protiv Meriota se nije moglo,Afrikanci odlicni,blizu.
            Ja bih pomenuo i mladog Njemca Storla koji je prosto oduvao sve u bacanju kugle,Kolasinac na kraju 11.
            Gledao sam nocas oko 3,4 zene s kopljom , zestoko kada je Spotakova bacila u 5 seriji cini mi se za 1 poziciju krenula skakati tamo , bila sigurna da dobija a trener mrtav-ladan ali onda Abakumova za pobedu , imace one strasnu borbu u Londonu
            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

            Comment


            • #96
              *Šampion Bolt na 200m..19.40 sa najgorim startom od svih na stazi

              2. Dix USA
              3. Christophe Lemaitre FRA, evropski šampion




              * Blanka nije uspela da osvoji treći put uzastopno zlato na SP , koje je ovoga puta pripalo Čičerovoj ... obe 2.03, s tim što je Hrvatica visinu preskočila iz drugog pokušaja. Inače ovo je 100 preskok Blanke preko 2m

              * Štafeta 4x400m najbolje devojke USA i Sanja Ričards, kojoj je ovo 4. zlato u štafetama, najbolja ikada.

              * Fantastična Sali Pirson (Sally Pearson), devojka iz AUS istrčala 100m sa preponama 12.28!




              * 1500 (m) ...Zlato i srebro otišlo u Keniju: Kiprop i Kiplagat

              * Andreas Thorkildsen NOR nije više svetski šampion u bacanju koplja, osvojio je srebro, iza najboljeg Matthias de Zorda GER, koji je hitnuo 86.27m
              Last edited by miloolja; 03-09-11, 17:38.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • #97
                Olja izgleda da samo ja i ti gledamo,nema ni Dona ovih dana

                SVaka cast Boltu,Moris je predvidjao da ce trcati oko 19.85,ali je on to zestoko spustio,sledece godine mozda moze da napadne i svjetski rekord.Lemetre je nevjerovatan,odavno ga pratim,kako napreduje taj momak,na 200 m ce mu ici bolje nego na 100 jer ce u drugih 100 moci do izrazaja da dodje njegova brzina,samo je jos uvijek najveci problem krivina,ali i to ce popraviti.
                Diks ocekivano drugi,da je imao Kristof jos nekih 15-ak metara ne sumnjam da bi ga stigao,ipak je toliko popravio svoj najbolji rezultat da mu se mora skinuti kapa!
                Cicerova je preskakala sve iz prve,nije uspjela 2.05,a izgledalo je kao da ima tu visinu,Blanka nije bila nezadovoljna,ovo je sezona puna problema za nju,cilj su joj OI.
                Sanja je odlicna u stafeti,ali kad za sebe trci ne moze da se sastavi na velikim takmicenjima,a znamo kako je mocna na 400.

                Ipak pobjednica dana Sali,dvije najbolkje trke u zivotu u polufinalu i finalu,nevjerovatno nesto,prvo je postavila 6. vrijeme svih vremena,pa onda i 4. svaka cast
                Last edited by Vladan; 03-09-11, 18:07.
                sigpic

                Comment


                • #98
                  Originally posted by Vladan View Post
                  Olja izgleda da samo ja i ti gledamo,nema ni Dona ovih dana


                  Blanka je rekla da je presretna zbog srebra jer je do pre 15 dana na treninzima jedva preskakala 1.90cm zbog povrede koljena i da ni u ludilu nije ocekivala srebro ali kaze da joj je koljeno bilo odlicno u finalu i da je presretna i da ce osvojiti zlato na olimpijadi , ocekivao sam da Cicerova preskoci 205cm jer je ostalo sve iz prve ali nije. Di Martino isto odlicna , bronza je odlicno. Veliki sok za mene, Thokrildsen ostao bez zlata , zlato uzeo Nemac de Zordo a bronzu moj omiljeni bacac koplja Martinez. Vesely isto bio blizu bronze, Ruskanen ocajan.
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • #99
                    U da,Andreas je bas podbacio,ne znam sta mu se desilo,nije blistao ni u kvalifikacijama,ali je ocekivao mnogo bolje stvari u finalu,nista od toga nije bilo
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Olja izgleda da samo ja i ti gledamo,nema ni Dona ovih dana
                      Ne znam malo komentara ima, a vrhunska atletika se dešava ovih dana.
                      Malo je nezgodno vreme.. ljudi ili rade ili spavaju

                      Sutra je poslednji dan i evo programa sa par poslastica, meni naravno najslađe štafete 4x100 (m) + (ž) i naravno Jamajka

                      http://daegu2011.iaaf.org/ResultsByD...ate=09-04-2011

                      Uf, jedva čekam sledeće godine OI u Londonu!
                      Last edited by miloolja; 04-09-11, 12:50.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Al bi otresao onu Vlašićku samo tako
                        sigpic

                        #PRAVDA ZA BRAĆU

                        Comment


                        • NEW WORLD RECORD 37.04 JAMAJCA 4x100 (m) !!!!
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • CAREVI !!!

                            Comment


                            • Kakav dan!
                              Bolt pokidao u zadnjoj izmjeni za Jamajku!
                              Takodje Veronika Kembel Braun 4x100 za zene pokidala u zadnjoj izmjeni ali nije bilo dovoljno da se stigne prednost Amerikanki.
                              U troskoku sam uzivao, Taylor postavio 4. rezultat svih vremena 17.96m! Idowu svih 6 skokova konstantno dobar i ugrozavao je Tayloram na kraju 17.77. I Claye koji je treci zavrsio na kraju sa 17.50. Claye kad je osvojio bronzu je izvadio bibliju iz torbe i pokazivao je ka tribinama, to me je odusevilo.
                              sigpic

                              Comment


                              • Da je bio Asafa tu bio bi još jači rezultat... Prvi (i jedini) svetski rekord na ovom prvenstvu. Sledeće godina na OI Bolt, Blejk, Asafa strašno jako!
                                IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                                ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                                C'E SOLO L'INTER

                                Comment

                                Working...
                                X