Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koronavirusi su, uopšte slabo poznati, epidemiolozima i njihova briga se, najverovatnije, bazira na tome. Potom se to reflektuje kroz novinare. Šta obični "potrošači" vide već znamo - iskrivljenu informaciju.

    Čitao sam jutros intervju sa epidemiologom Univerziteta u Padovi i predsednikom Evropskog udruženja virusologa, Đorđom Paluom. Njegovo mišljenje je da sam virus opasniji od "običnog" gripa ali daleko manje opasan od mnogih drugih virusa tipa ebola ili ptičjeg gripa, čija stopa smrtnosti je bila veća ali su uspešno sanirani pošto bi se javili tj. nije bilo širenja. Svi virusi tipa korona sporo mutiraju mada se prilično lako prilagođavaju na novog nosioca. Doduše, po njemu, između 80 i 85 odsto nosilaca su asimptomatski ili nosioci sa blagim simptomima, koje često "preleže" na nogama. Do deset odsto njih dođe u fazu neophodnog stacionarnog lečenja.
    sigpic

    Comment


    • Da li je ovde već "prošao" koronavirus mogu dati indiciju lekari: ako su se tokom ove zime javljali ljudi za respiratornim problemima u većem broju nego ranijih godina, ovaj virus možda kruži po Evropi već mesecima.

      Pošto se on sasvim sigurno nije javio iz vedra neba (ili iz Kine) pre tri nedelje i sleteo u varošicu kod Milana.
      sigpic

      Comment


      • Nemam pojma stvarno nisam pametan. Previše me ovo nervira da bih se udubio u to.

        Kontam da će proći kada počne lepše vreme. Svakako ne vidim jednu, jedinu, ali ni najmanju prednost panike.

        Sve i da je smrtnost 50%, brate panika je gora od smrti. Neka prepišu instrukcije, u tišini, bez medijskih nostradamusa.

        Lakše bih primenio instrukcije i ćutao o tome dok ne prodje, nego brbljao o koroni dan-noć. Psihički me ovo ubija, dosadno je i baš smor.

        Mnogo bi bolje bilo da svako od nas uradi što je na nama i da ne komentariše, nego da se diže ovolika prašina.

        Ako se ne ide u školu, nema skupova. Nema. Tačka rešeno i to je to. Ove polemike baš icrpljuju, ionako će proći za koji mesec.

        Comment


        • I da napravite neku anketu a pitanja je široka lepeza.

          Comment


          • SZO proglasila pandemiju. Da vidimo odgovor.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • evo koliko i SZO zna-uvela je potpuno novu šifru za bolest-dakle,do sad nije ni postojala...

              https://www.who.int/classifications/icd/covid19/en/
              U07.1
              Wizard

              Comment


              • Kod mene u firmi se spremaju da nas posalju da radimo od kuce u slucaju proglasavanja vanredne situacije. Ima nas bas mnogo.

                Comment


                • I kod mene su pocele pripreme
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    Ne mozes Urose porediti sa gripom niti bilo kojom drugom bolescu.
                    Prvo, ovde ne postoji prirodni imunitet, jer se nikada ovaj virus ranije nije pojavio, nema leka, nema vakcine, ne znaju ni naucnici sta je, niti kako tacno da se ponasamo.
                    Naravno da ima smrti od svega i svacega. A po toj logici onda da ne ustajemo iz kreveta, jer kazu po statistici najvise se nesreca desava u kuci.

                    Drugo, svi smrtni slucajevi zbog bolesti ne desavaju se u tako kratkom periodu, u tolikom broju, kao sto je bilo u Kini, Italiji, Iranu... Zato se treba informisati, biti oprezan samo, preduzeti mere koje si do tebe i zbog sebe i zbog okoline tvoje.

                    I trece, ovde vladaju veliki dunsteri, diletnati i sarlatani, koje zabole i za narod i za bilo sta humano pre svega, tako da je dreka nazalost povecana upravo zbog neozbiljnosti drzave da uradi prave stvari koje su gle cuda pre nas vec mnogi uradili, dakle nije nas prve zadesilo, imamo primere da se ne ceskamo mnogo... no, taj film necemo da gledamo. Ocekivano.
                    Kako ti možeš da znaš da li imamo imunitet ili nemamo? Da li se taj virus nekada ranije pojavio ili ne? Kako možeš da znaš da li naučnici znaju nešto o tome ili ne? Za koji to virus postoji lek? Od kad to lekovi leče virusne prehlade?

                    Činjenica je da je u januaru bar u Srbiji, u poređenju sa trenutnim stanjem bilo mnogo više stvarno virusno zaraženih i na kućnom lečenju, nego sada. Sada se mnogo više priča a stvarna situacija diskutabilna.

                    Comment


                    • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                      Kako ti možeš da znaš da li imamo imunitet ili nemamo? Da li se taj virus nekada ranije pojavio ili ne? Kako možeš da znaš da li naučnici znaju nešto o tome ili ne? Za koji to virus postoji lek? Od kad to lekovi leče virusne prehlade?

                      Činjenica je da je u januaru bar u Srbiji, u poređenju sa trenutnim stanjem bilo mnogo više stvarno virusno zaraženih i na kućnom lečenju, nego sada. Sada se mnogo više priča a stvarna situacija diskutabilna.
                      Ne zna, ali cita sta pisu pouzdani i relevantni izvori.
                      Proglasena je pandemija, ocigledno nije "samo malo jace od obicnog gripa"
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Kad se sve ovo zavrsi, smijacemo se sebi samima. A ponajvise Olji.


                        Meanwhile in Montenegro.. https://www.rtmagazine.com/disorders...s-free-europe/

                        Comment


                        • Svi idemo kod Jokera
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Ne zna, ali cita sta pisu pouzdani i relevantni izvori.
                            Proglasena je pandemija, ocigledno nije "samo malo jace od obicnog gripa"
                            Ne mislim da situacija treba da se potceni ali kako to taj relevantni i pouzdani izvor je procenio baš ovaj virus i baš sada je proglašena pandemija? Zašto neki drugi virus nije opasniji od ovog? Poznajem ljude lično kojima je bilo mnogo lošije od ovih simptoma, u januaru. Ti ljudi nisu verovali da im se to događa, takvi simptomi, da ne mogu da govore, napišu poruku, ustanu iz kreveta...

                            I sa sličnim simptomima bilo ih u mom okruženju 15.

                            Ne vidim nikakvu razliku osim što te sada neko izveštava preko medija koliko se razbolelo u ovoj ili onoj zemlji. Daj da vidimo statistiku tih relevantnih izvora a ne samo ovaj slučaj... Pranje ruku i ostale stvari koje se pričaju, pa to važi uvek. Ne samo za koronu.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Ne zna, ali cita sta pisu pouzdani i relevantni izvori.
                              Proglasena je pandemija, ocigledno nije "samo malo jace od obicnog gripa"
                              pa napisao sam-poptuno nova šifra,znači i potpuno novu bolest

                              e sad da li simptomi liče,liče
                              Wizard

                              Comment


                              • Originally posted by joshmor View Post
                                pa napisao sam-poptuno nova šifra,znači i potpuno novu bolest

                                e sad da li simptomi liče,liče
                                Pa nisam tebi odgovorila, nego Ljubitelju
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X