Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moram da nosim ovu masku zbog korone, korona je ozbiljna, Srbi su glupi. Reče Istok naginjući dvolitarku kole, pandemija gojaznosti vlada uveliko, pandemija dijabetesa, ali hajmo sad da kukamo zbog korone kao da je br 1 uzročnik smrti.

    Kamo sreće da paničimo za ono što nas ubija na duge staze i godinama i što nije sezonski virus.

    Pandemija epidemija, oprostite mi, ne vladam terminologijom.

    Hajde posle korone da se izborimo protiv ostalih stvari, ono kao, koje nas svakodnevno ubijaju.

    Joj ja bih da te "moraš" stvari idu odozdo i od glasa naroda. Nešto ne volim kada države nameću, a njima neka zdravstvena organizacija u čiji moral sumnjam.

    Jer čim WHO nije zabranila Koka Kolu, serem joj se na rad.

    Moram ja uvek nešto da mudrujem ali tako je.
    Last edited by Cassius Clay; 11-03-20, 15:33.

    Comment


    • Ja se više plašim srpskog seljaka koji prska to voće kao manijak bez ikakve kontrole. Znate li vi ljudi šta srpski seljak radi i koja je to doza nemarnosti i neupućenosti, toliko imamo drugih stvari za brigu, da je korona peti ešalon za Srbiju.

      Comment


      • Jbg Urose, ti kao nas predsednik: a koliko ljudi se ubilo samo, o tome niko ne prica
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Pa samo treba biti realan. Ne kažem ja da ne treba voditi računa, neke osnove mere, ali padati u trans dok se istovremeno truješ godinama hranom, šta je to?

          Pogotovo što su samo stariji ugroženi.

          Ne može sad sve stati, pogotovo što idu sve topliji dani. Valjda će to samo i proći.

          Comment


          • Zbog epidemije visokog pritiska i svih komplikacija koje nosi to stanje se otkazuje nastava u osnovnim skolama. Ne djeluje ovo toliko nerealno Kad vidim kakve budalastine od odluka se donose

            Comment


            • Samo stariji?
              Ne znam koliko imas godina, ali verujem da imas "samo starije" koji su ti bliski, je l su oni za tebe samo broj?
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by 147 View Post
                Ali koliko samo botova ima po netu to je neverovatno. Jutros citam vesti i neke komentare i recimo imaju 1000 preporucenih komentara i 50tak nepreporucenih. Posle par sati isti ti komentari imaju po 2000 nepreporucenih komentara

                Znam da je zabranjena politika, ali nisam prvi koji spominje.
                Gde pise da je zabranjena politika?

                Ono sto treba da uzmemo u obzir da zbog slabije organizacije, nemarnosti i nedovoljno kvalitetnih kadrova stopa smrtnosti biti sigurno veca od proseka. Ne dao Bog visestruko. Bas zbog toga su trebale da se preuzmu ostre preventivne mere. U Madjarskoj sve ucinjeno, od danas ni njima ne rade skole a do daljnjeg je zabranjen bilo koji vid okupljanja koji broji vise od 100 ljudi.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Samo stariji?
                  Ne znam koliko imas godina, ali verujem da imas "samo starije" koji su ti bliski, je l su oni za tebe samo broj?
                  Da li si ti svesna da je u užičkoj bolnici bila zabranjena poseta pre mesec dana zbog epidemije nekog gripa/virusa i da je dvoje troje matorih umrlo?

                  Gde se ovaj virus razlikuje od ostalih sezonskih i imamo li i prema njima iste mere predostrožnosti, ili samo jer ovaj ima ime i medijski je ishajpovan, pa da sada paničimo?

                  Da li će mi deda umreti od korona virusa ili od nekorona virusa ili od starosti potpuno mi je svejedno, a njega sam baš vodio u bolnicu i sve je bilo zatovoreno. Inače užička je reg centar i ima ljudi iz celog regiona, bile zabranjene posete itd.

                  Naravno od medija niko ništa nije rekao jer nema ime taj grip/virus.

                  Šta sam trebao, kada sam dole, da nosim masku i da paničim?

                  Mnogo ljudi je baš bilo bolesno i u Beogradu i u Užicu koje poznajem i sa kojima se družim/vidjam, pa nikom ništa.

                  Comment


                  • https://www.blic.rs/vesti/drustvo/ep...rozeno/1n6yq64

                    Ovo je od prošle god. Nikoga nije boleo q, jbg nije korona.

                    84.969 osoba se sumnja da su obolele, a epidemiolozi upozoravaju da postoji tendencija rasta ovih brojki u predstojećem periodu.

                    interesantna je ova poslednja rečenica u tekstu. I podatak da je do tada umrlo 19 ljudi na teritoriji Srbije.
                    Last edited by Cassius Clay; 11-03-20, 16:09.

                    Comment


                    • Razlikuje se, veca je smrtnost i mnogo se lakse ljudi zaraze, prvi put se pojavio i niko ne zna kako ce se ponasati.

                      Najveca greska je uporedjivati ovo sa gripom i reci: pa sta, to kao sezonski grip, a grip je ekstremno opasna bolest za sve, grip nije prehlada kako se prestavlja.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Trenutno mi smeta nedovoljna koordinisanost u odlucivanju i kada ovako pogledas svaka zemlja sledi tudji primer sporije nego sto bi trebalo . Svaki politicki lider donosi slicne ili iste odluke za svoju zemlju, a sve se to moglo promeniti na bolje da se brze reagovalo. To bi u neku ruku bio alarm da i druga strana primeni iste mere. Ovako je sporo i tromo. Nonsalancija je primecena i u drugim zemljama, zanemarujemo da je ovo globalni problem.

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          Razlikuje se, veca je smrtnost i mnogo se lakse ljudi zaraze, prvi put se pojavio i niko ne zna kako ce se ponasati.

                          Najveca greska je uporedjivati ovo sa gripom i reci: pa sta, to kao sezonski grip, a grip je ekstremno opasna bolest za sve, grip nije prehlada kako se prestavlja.
                          Koliko je veća smrtnost? Kad se ne vodi nikada egzaktna evidencija za običan grip jer ne ode toliko ljudi na proveru.

                          Ja sam imao prošle godine temp 40 i unele su me komšije u stan, ja koji nikada nisam bolestan, koji nemam toplomer, taj grip me uništio ali nije me ubio.

                          Ali nisam išao ni kod kakvih doktora niti me to interesovalo. Da li sam ja jedini primer neevidentiran i ko zna koliko ljudi nije evidentirano.

                          I za koronu i za običan grip.

                          Mislim na kraju dana neka preduzmu neke mere oko javnih okupljanja, samo za pompezne natpise medija koji šire paniku, treba uvesti stroge sanckije.

                          Ne mogu mediji da se igraju sa ljudskim životima i plasiraju poluinformacije.

                          Neka države multilateralno reaguju sa nadnacionalnim telima zaduženim za zdravstvo.

                          Comment


                          • Pitanje je da li si imao grip, ljudi previse lako govore da imaju grip....

                            A cinjenica je ono sto Ricma govori, svaka drzava kasni sa merama, a ima primer sta treba raditi.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • A da otvorite novu temu kako je krenulo pisaće se još o ovome.

                              Comment


                              • Ne mozes Urose porediti sa gripom niti bilo kojom drugom bolescu.
                                Prvo, ovde ne postoji prirodni imunitet, jer se nikada ovaj virus ranije nije pojavio, nema leka, nema vakcine, ne znaju ni naucnici sta je, niti kako tacno da se ponasamo.
                                Naravno da ima smrti od svega i svacega. A po toj logici onda da ne ustajemo iz kreveta, jer kazu po statistici najvise se nesreca desava u kuci.

                                Drugo, svi smrtni slucajevi zbog bolesti ne desavaju se u tako kratkom periodu, u tolikom broju, kao sto je bilo u Kini, Italiji, Iranu... Zato se treba informisati, biti oprezan samo, preduzeti mere koje si do tebe i zbog sebe i zbog okoline tvoje.

                                I trece, ovde vladaju veliki dunsteri, diletnati i sarlatani, koje zabole i za narod i za bilo sta humano pre svega, tako da je dreka nazalost povecana upravo zbog neozbiljnosti drzave da uradi prave stvari koje su gle cuda pre nas vec mnogi uradili, dakle nije nas prve zadesilo, imamo primere da se ne ceskamo mnogo... no, taj film necemo da gledamo. Ocekivano.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X