Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fakultet je sluzio svrsi prije 40 godina, kada su ljudi koji su akademski obrazovani dobivali garantovani posao i nisi izmisljao neke fakultete primjenjenih umjetnosti ili jezika koji sada po svijetu basnoslovno kostaju, a drzave subvenciraju te troskove i onda ode sve u kurac.

    Ja evo imam jos par ispita na ekonomiji svojoj do svoje diplome bachelora i 90% je da necu upisati master, osim ako mi ne izleti prilika da odem studirati vani i budem mogao da kesiram 20-30k eura za vrhunski MBA program.

    Ja kada se pojavim na predavanju kod nekog profesora, taj profesor ako me zna, proklinje sve sto sam bas na njegovo predavanje banuo. Jer inace ne idem cesto. Ali mi se osvete na ispitima, pa me hladno zakinu na esejima, bez previse razmisljanja. Mislim da sam polozio bar 10 ispita nakon sto sam se pokrvio sa profesorom na uvidu.

    Jebiga, ja sam naucio sam ono sta treba, praksu. Znam kako ide sve i kako se sta radi i kako se sta ne radi, te kako sta funkcionise. 99.9% ostalih studenata moje godine, ne da veze nema o bilo cemu, vec ih prosto ne interesuje struka koju kao akademski studiraju.

    Mozda ja jesam fanatik i bolesnik kada je u pitanju self-edukacija, ali realno imam problema da se spustim na neki nizi intelektualni nivo, od ovog na kojem se trenutno nalazim i tesko mi je da budem empatican po tom pitanju.

    Ono sto znam, jeste da fakulteti nisu nista vise nego ustanove koje stavljaju kao cilj polaganje ispita ispred znanja.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • I to nisi u pravu. Upravo su stare komunjare izmislile jedan fakultet koji se danas naziva skraćenicom FON kako bi došli do lakih akademskih diploma da bi mogli da se uljuljaju u državne fotelje, a za njima i njihovi sinovi.

      Danas je to i gore, uz dužno poštovanje svakoga, jer nisu ti studienti krivi što postoji mogućnost, imamo neke privatne fakultete sa akreditacijama gde se studiranje svodi na "plati školarinu".

      Koga interesuje nauka naučiće i biće stručan, koga ne interesuje džabe bilo kakav fakultet.

      Treća, priča je zapošljavanje preko veze ljudi sa "lakšom" diplomom od ljudi sa "težom", odnos državi - privatni fakultet, i zato podržavam Advokatsku komoru Beograda, ne može bato svako da se upište, iako njihovo rešenje gde odbijaju upis kandidata sa nekim školicama, padne posle na upravom sudu. Ali jasna je namera - ne može svako da se upiše iako se i za to uzimaju pare u vidu "članarine".

      Comment


      • Odavno i drzavni fakulteti gledaju sto vise para da ti uzmu, a sto manje znanja da ti daju. Manite se faxa nego Aki ko ce dobiti izbore u Francuskoj?

        Comment


        • Nije nemoguce da ce ih uzeti onaj republikanac, ubili su La Pen finansiranje, pa je u problemu, plus nije uspijela dobiti sastanak s Trumpom.

          Vidjet cemo sta ce se tamo desiti, nema prevelike pompe medijske.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Po kladzama je taj republikanac prvi pa zatim La pen, ipak je to Francuska verovatno ce medijska hajka krenuti u martu/aprilu.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Naravno da je kobajagi, veće plate ali sve je mnogo, mnogo skuplje...
              Da ne spamujemo Novakovu temu.
              Nemoj Olja molim te, pa ne kukaju Beograđani kako su im se doselili svi živi zato što im je tamo lošije. Druga država. Ili ti misliš da se ljudima jednostavno tako ćefne da zapale za prestonicu i ostave porodicu i prijatelje npr. Pa znam bar 10 ortaka koji su se već preselili tamo, nijedan mi ne priča kako se ipak bolje živi u Nišu. Bolje da kažem na jugu zapravo, jer smo svi u istom košu ovde. Ako misliš da kod vas nema posla, zamisli jedno 10x goru situaciju. A oni koji rade, mnogi rade i za 15-18k. Ovde ne pričamo o nikakvim standardima, ovde govorimo o preživljavanju. U velikoj si zabludi ako misliš da se sve to kompenzuje većim cenama, standardom života, pa mu kao dođe to na isto, je l. Siguran sam da ima dosta ljudi i u Bgu koji su isto u finansijski nezahvalnoj situaciji, da ne ispadne sad da ja mislim da je vama tamo banja, ali generalno je situacija apsolutno neuporediva. A to što ti pokušavaš da nas poistovetiš je slično onome kad mi dođe ujak iz Švajcarske i priča mi o nekoj ekonomskoj krizi, kako nema posla tamo.. uvredljivo je


              Poslušaj, ovako se oseća 90% Nišlija. Jedino ako ti misliš da smo se ipak samo svi mi ovde nešto utripovali, živimo u zabludi da je gore bolja situacija

              Comment


              • Bože kakav post. Vama iz unutrašnjosti kada se pomene Bg, izrastu rogovi, iskoče bodlje, zakrvave oči... Gde sam te i čime tačno uvredila? Gde sam poistovetila život ovde i na jugu? Dok tvoj primer sa pričom ujaka iz Švajcarske veze sa realnošću i zdravim razumom nema, a da je kriza i tamo... sigurno da jeste.

                Nemoj Olja molim te, pa ne kukaju Beograđani kako su im se doselili svi živi zato što im je tamo lošije.
                Nisam baš najbolje razumela smisao, ali kukaju vrv jer ni oni sami ne mogu da nađu posao, prosto je konkurencija nenormalna.

                Ali kako da zamišljam situaciju tu na jugu, kad i ovde nema posla ili ljudi jedva preživaljvaju, žive kod mama i tata sto godina, da ne pominjem bedne primere celih porodica koje žive na ivici egzistencije? Naravno da je to glupa priča. U višemilionskom gradu sigurno da imaš veće šanse za posao (ali sve se svodi na te šanse, u praksi je veoma drugačije), pa tako mogu da se čiste neke kancelarije sa ekonomskim faksom, jer ima dosta firmi po gradu ili da se radi, bolje reći da te izrabljuju Kinezi, kojih je sve manje doduše, pošto slabo zarađuju, sa nekim mašinskim faksom (primeri iz moje okoline)... a sa srednjom možeš da čupaš kosu i da eventualno fizikališeš.. to sve pod uslovom da te neko zaposli na određeno vreme.

                Da li ti tvoji ortaci imaju ovde rešeno stambenom pitanje? Recimo ključni problem i za ljude rođene u Bg. Pretpostavljam da rade, da su mladi, a kako je ovde provod mnogo bolji, što je živa istina, jer znam kakvo je mrtvilo po unutrašnjosti vlada gde te ubiju i zima i depresija, da mnogo ne razmišljaju možda o budućnosti, žive od danas za sutra, odu ponekad za vikend kod svojih...jer je to u tim godinama sasvim normalno, a šta će kada jednog dana stvore porodice i nemaju oboje stalan posao, niti svoj krov nad glavom, a dođu i deca? Otom-potom, jel?

                Teško da je dostojansteven život omogućen širokim narodnim masama u ovoj zemlji, da se ne svodi na puko preživljavanje i borbu za goli život i egzistenciju. A naravno da ima i drugačijih primera, no oni su i u ogromnoj manjini i preveliki je jaz između ove dve grupacije, pošto je odavno nestala srednja klasa, da bi bilo smisleno bilo kakvo poređenje.

                Imam ja veze ka unutrašnjosti i to baš dobre veze, veoma bliske, ne sa jugom, gde verujem da je situacija najgora, već sa Pomoravljem, i znam da iste stvari u Bg koštaju i duplo skuplje, recimo, apropo karti za DC. Nema veze koje je kolo, znam jer sam bila više puta, a isto tako znam ljude koji nisu mogli da ih kupe, jer su im bile preskupe.
                Na to se odnosila cela moja priča i poistovećivanje, kao ti kažeš.
                Last edited by miloolja; 23-01-17, 07:19.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Stvarno ne znam što, od Beograđana smo uvek imali fin tretman, nikad gomila predrasuda i pretpostavki prema nama. Nemoj to lično da shvataš, uopšteno pričam.
                  Kako nisi, rekla si da je tamo veći standard kobajagi. Je l to ne znači da se tamo ne živi bolje? Ja sam to tako shvatio, ne znam kako može drugačije da se shvati zapravo. Nisi ti mene lično uvredila, niti se ja tako lako vređam.
                  Rekao sam da je priča slična, iz više razloga. Naravno da nije kriza, to šta oni doživljavaju kao istu je već druga stvar, stvar perspektive, ali je smešno za zemlje koje su stvarno u istoj. Kao da ja krenem liku iz Sirije sad da pričam da je kriza ovde, ne ide nikako.

                  Smisao je da imate toliko došljaka jer im je tamo bolje.

                  Šansi u teoriji imaš i ovde naravno, odeš na intervju za Copy House i tamo zatekneš 70 (sedamdeset) čoveka koji apliciraju za jedno mesto. U fotokopirnici. Koje je verovatno već unapred dodeljeno nekom.

                  Vidiš, kažeš i sama da veruješ da je ovde najgore. Niti hoću od nas da pravim mučenike, niti od vas Monte Carlo, samo mi je zasmetala priča da su ovde karte drastično jeftinije uz čuđenje i priču kako je tamo samo kobajagi bolje. Toliko.

                  Sent from my Lumia 920 using Tapatalk

                  Comment


                  • To ti je Papi svuda tako, što se predrasuda tiče. Prosto sudbina onih koji dođu negde da rade i "žive bolje" je da se veći deo vremena bore protiv istih i dokazuju svoje individualne kvalitete.



                    Nego ako si tamo i gledaćeš DC da očekujemo sličice?
                    Similis simili gaudet

                    Comment


                    • Ako se iko ovde oseća uvređenim (uostalom i napisao si da je uvredljivo moje poređenje) i ima predrasude (vidi se iz prve rečenice) onda si to ti.
                      Ja apsolutno nemam sa tim problem, ama baš nikakav.
                      Iskarikirao si jednu moju rečenicu do krajnjih granica i napravo od mene neku koja je puna predrasuda i koja ne kapira kako stvari ovde funkcionišu, a inače ne treba da shvatim ništa lično
                      Računica je vrlo prosta.. Kako je 2013te karta koju je platila Maxxa za subotu koštala 2.000 dinara, sada 2017. bila bi sigurno skuplja, ne znam koliko, ali bi i to znatno. Karata za subotu u februaru 2017. u Nišu košta 400 din. Dovoljno.

                      Pa da ne shvatiš opet nešto drugačije.. naravno da cene karata ne mogu biti iste, ali je razlika ogromna.
                      Last edited by miloolja; 23-01-17, 11:05.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Razlika je stvarno ogromna, jer treba samo zamisliti prosecnu porodicu sa dvoje dece koji zele da vide Djokovica. Pa neka ide samo roditelj, to je 6000 dinara za subotu, kad imas samo jedan mec, a 6000 dinara je ogromno.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Razlika u ceni svakako postoji, ali sam siguran da bi karte u Nisu bile malo skuplje da se ranije znalo da ce Djokovic da igra. Verujem da i u Beogradu cena zavisi od toga da li igra Djokovic ili ne.

                          Comment


                          • Originally posted by Maxx-a View Post
                            Nego ako si tamo i gledaćeš DC da očekujemo sličice?
                            Biće slika sigurno. Možda i Novaka uspem da nahvatam.

                            Originally posted by miloolja View Post
                            Ako se iko ovde oseća uvređenim (uostalom i napisao si da je uvredljivo moje poređenje) i ima predrasude (vidi se iz prve rečenice) onda si to ti.
                            Ja apsolutno nemam sa tim problem, ama baš nikakav.
                            Iskarikirao si jednu moju rečenicu do krajnjih granica i napravo od mene neku koja je puna predrasuda i koja ne kapira kako stvari ovde funkcionišu, a inače ne treba da shvatim ništa lično
                            Računica je vrlo prosta.. Kako je 2013te karta koju je platila Maxxa za subotu koštala 2.000 dinara, sada 2017. bila bi sigurno skuplja, ne znam koliko, ali bi i to znatno. Karata za subotu u februaru 2017. u Nišu košta 400 din. Dovoljno.

                            Pa da ne shvatiš opet nešto drugačije.. naravno da cene karata ne mogu biti iste, ali je razlika ogromna.
                            Rekao sam da je uvredljivo, taj stav da smo mi ovde prolupali i da ste i vi u istim govnima. To ne mogu lično da shvatim, pa da se ja uvredim. A tako je to bilo napisano, šta si ti zapravo htela da kažeš ja ne mogu da znam, mogu da reagujem samo na ono što vidim.
                            To iz prve rečenice nije predrasuda, bazirano je na ličnom iskustvu, zatim iskustvima drugih ljudi koji su došli do istih zapažanja i najbitnije od svega - javnim televizijskim nastupima gde se i najlakše dolazi do takvih otkrića. Predrasuda bi bila kad bih ja mislio da ste svi takvi. Moja greška što sam rekao samo "Beograđani", mada sam mislio da je jasno koja je poenta. Činjenica je da dobar deo jeste. Ali to je neka druga priča i svakako "nama iz unutrašnjosti" ne "rastu rogovi" iz tog razloga.

                            Ništa tu nije iskarikirano. S jedne strane kažeš da je reč samo o kartama, a onda govoriš o kobajagi standardima. O tom drugom delu se radi. Nemam ja problem s cenama karata u tom smislu, moguće je da se u tom specifičnom slučaju dolazi do specifične situacije. Izuzetak. Tu se bar jasno vidi razlog, ta cena može da prođe u milionskom gradu gde će se naći i više nego dovoljan broj ljudi koji će to moći da iskešira, iako je za prosečnog stanovnika Beograda previše (a u ovom slučaju možda i više nego za prosečnog Nišliju za ovaj DC). Plus svakako treba u to uključiti i ovo što je pedja rekao.

                            Comment


                            • Vec je problem da se kupe karte u Nisu, preopterecen je sajt. Inace sa ovom cenom karata kada igra Djokovic mislim da bi barem 15000 Nislija htelo da gleda to.

                              https://www.juznevesti.com/Sport/Pre...is-kup.sr.html

                              Comment


                              • Pa nisam ni rekao da su bila dva različita posta.. a ovde ne bi sigurno napunili halu s takvim cenama

                                Nigde nisam rekao da žive super, a ovo za zavist stvarno ne želim ni da komentarišem. Opet ti sagledavaš stvari iz ličnog ugla iako sam ti naglasio da se ne radi o nama kao pojedincima. Što bih se baš ja našao prozvanim? Retoričko je pitanje, da mi ne dodeliš još neki epitet

                                EDIT:
                                https://www.juznevesti.com/Ekonomija...adjana.sr.html

                                Spoiler


                                poyy
                                Last edited by p4p1; 23-01-17, 21:28.

                                Comment

                                Working...
                                X