Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Neću, iskreno nisam ni videla da se preselio u banoviće
    Ako mislite da treba obrisati, Olja slobodno neka ukloni ili neko od admina.
    Sandu, manje vina...
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • E ovo je vec super...

      Prva pocinje sa ad hominem napadom o mom neznanju i superiornoscu a na moje pitanje o obrazovanju dobijem ban. Daj coveku "moc", bar i virtuelnu, da pokaze pravo lice.

      Code:
      thrillseeker-u? Sta mislis koji je stepen mog obrazovanja. Ako te ne mrzi cisto onako usput procenis iz mojih postova, posto vidim da ti to ide od ruke. 
      Unapred zahvalan.
      OK, ako hoces da pricas o nauci daj bar imaj pozadinu u nekoj oblasti koja zna osnovne principe prirodne nauke(matematika, fizika, hemija). Ne pricamo ovde o Mega Densu ili sl. Nisi zbog toga bolji/losiji covek ali bar neka kompetentnost mora da postoji ako vec pricas o ovim stvarima. Ti samo trolujes ili pokusavas da budes duhovit, ne znam otkud ti sad u celoj prici?

      Code:
      izvini cime se bavis ti?
      
      I btw za mene je Sladjana malo previse woo-woo, ali ja nisam nigdje vidio da ona naplacuje nesto ili prodaje, u onom videu je rekla da 'istrazite' ove zajebancije sa hlorom ne da ih kupe. 
      
      Moje licno misljenje na ove neke 'magicne' kapi, tablete picke materine, to ne postoji i nece postojati!
      
      Autizam je bolest koja se ne moze rijesiti ljekovima, vec grupnom socijalnom terapijom. Ali mene interesuje odakle nastaje taj autizam, ako je dijete prije toga potpuno sretno i socijalno normalno, a onda 10 dana kasnije lupa glavom od zid, radi repetitivne radnje u svrhu komforta i zaboravlja da je kao ljudsko bice, ustvari i socijalno bice.
      Dipl. inz. elektrotehnike, radim u struci, privatna firma.

      Sladja i slicne privlace ljude pricom o zdravoj hrani, pa onda krenu sa toksinima, pa onda farmakomafija, i onda dodjes na temu "Evo imam ja lek koji leci sve".

      Bravo za autizam. Kako nastaje, nazalost, jos uvek nije poznato. Razvije se do trece godine ali simptomi postoje od rodjenja. Neko ne zeli da vidi simptome pa nadje uzrok u necemu spoljasnjem, vakcina, jer tako ima objasnjenje kako je doslo do bolesti. Jako je tesko prihvatiti da za nesto nema objasnjenja.
      Code:
      Čovek je sve ovo odvukao u nadrilekarsto i alternativnu medicinu. A mi smo na početku pričali o ishrani i čišćenju organizma.
      Vidi se da je lik pravljen po kalupu i to je nepromenljivo. Tradicionalno i konvecionalno pre svega uz priznavanje samo onih empirijskih činjenica koji potkrepljuju njegovu priču. Svaki dokaz koji bar malo baca mrlju na farmakologiju i genijalce zdavstvenog sistema momentalno je obuhvaćen metodom statističke greške.
      Ni promil šanse ne daje nekim drugim mogućnostima niti je sposoban da sagleda stvari iz drugog ugla. 
      
      A opet ništa me ovo ne čudi jer ovo je sve Srbija. Jednoumlje i ponašanje po kalupu.
      S obizrom kakvo je naše zdravstvo svi moramo da tražimo alternativu. Nepotizam i kompleks malih bogova na svakom koraku.
      Milion slučajeva postoji kada su bukvalno uništili živote porodica "lečeći" po već ustaljenom sistemu "evo ti brufen i stavljaj obologe od rakije". Nažalost moja porodica je jedna od tih. 
      
      Tri lekara, tri "stručnjaka", dve godine pogrešnog lečenja, dve godine pogrešne terapije, dve godine nisu mogli da ustanove da neko boluje od meningitisa. Meningitis je prouzrokovao odumiranje nervnih stanica. Želiš li i imena, nikakav problem. Dijagnoza vitritisa, etaitisa, gastritisa, zatim kandide da bi posle 2 godine kada je već bilo kasno jer nije lečeno pravovremno došlo do bezizlane situacije. Do kraja.
      Tek odlaskom na VMA došlo se do određenih saznanja ali tada je to samo bio pečat na slutnje koje smo imali. 
      
      Ti si verovatno lekar ili farmaceut, možda i na nekoj višoj poziciji u hijerarhijskoj lestvici pa te sve ovo napisano boli. To razumem.
      A opet možda nemaš veze kao i ja pa se prosipaš braneći sopstveni već ustaljeni, kratkovidi model ponašanja. To ne razumem.
      
      Lekare mrzim, za nadrilekarstvo, bajanje, magije, homeopatiju svakako nisam.
      U moć prirode svakako verujem.
      Ciscenje organizma i jeste nadrilekarstvo i alternativna medicina. Daj cinjenice koje tvrde drugacije. To sto ti zelis da verujes u nesto ne znaci da je to istina.

      Situacija u nasem zdravstvenom sistemu je losa ali ti ne daje nikakvo pravo da pljujes celu medicinsku struku. I opet kao takva je spasila vise zivota nego bilo kakva alternativa koja postoji na svetu.

      3 automehanicara 103 misljenja, a ne za nesto tako kompleksno kao ljudski organizam. I ja imam slican slucaj, gde se clan moje porodice posle operacije srca strasno dugo oporavljao. Sto zbog nesavesnog lecenja, sto zbog losih lekova. Da li sada treba da pljujem celu struku zbog dvoje ocajnih lekara?

      Da, ja sam kombinacija, lekarceut - botujem na netu, ali umesto sendvica dobijam tablete koje prodajem na crno...

      btw sta ako recimo, ne prizivam ili ti zelim, slomis ruku? Pijes caj i mazes travke ili ...

      Code:
      Thrillseeker kako da ti kažem, ti pokušaji vređanja ne dodiruju me mnogo, ali nekako baš bodu oči, da ne kažem paraju uši kao i ovaj tvoj bezobrazluk i nevaspitanje... i mada pojma nemam o kakvoj "doktorki" pričaš, jer nemam Fejs, kao i što nemam pojma o još nekim stvarima koje pominješ i mene vezuješ za iste, ali da ne širim opet priču... vidim da ne znaš dovoljno, a previše si bahat i to apsolutno ničim izazavan. Tako da za ovih 10ak dana pregledaj to gradivo koje god da je, jer ima mnogo kvazi diploma u ovoj državi, nisi jedini, a i da se malo smire strasti.
      Ma naravno, samo me banujes za istu stvar koju ti radis, ja sam bar iskren i nazivam stvari pravim imenom. Ako te istina boli to nema veze samnom.

      Da, Tosa neznalica, ne znam ja nista. Ali na keca znas za MMS i da nije Domestos (nije, jos je gori od izbeljivaca - evo sta FDA kaze: http://www.fda.gov/Safety/MedWatch/S.../ucm220756.htm ). Daj molim te elaboriraj otkud tvoje interesovanje za MMS?

      Vi ste pokrenuli pricu o zdravoj ishrani i poceli da prosipate neke mantre kao zivu istinu. Na moju reakciju da to jednostavno nije istina dosli smo do MMS-a. Jer mesta gde vi dobijate informacije o zdravoj ishrani sluze kao poligon za prodaju i ispiranje mozga.

      Ponasate se kao da se prica ko je bolji teniser, ko ima lepsi BH, ovo nisu subjektivne stvari! Ali svi znamo, da cak i najglasniji ovde, prvi idu u Dom zdravlja cim ih zaboli nesto.

      Svesno sam prekrsio pravilo foruma o duplim nalozima ali ako je neko bar nesto pametno izvukao iz svega ovoga ja sam zadovoljan. Nemojte da moja drskost i netolerancija na glupost budu faktor kod donosenja zakljucaka.

      Pozdrav

      Comment


      • U ala se sjeba lik ....
        Triso ovo ti bas, bas, bas, bas, bas nije trebalo
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Jedna stvar mi nikako nije jasna... zašto neko mora da se tebi pravda, nešto elaborira ili šalje neke dokaze o nečemu u šta veruje? Izvini... a ko si ti? Koji su na kraju tvoji dokazi? FDA i SZO... pa dobro recimo da ja u njih ne verujem i šta sad.. dokle ćemo ovako? Koliko vidimo imaš diplomu ETFa i ti sada misliš da znaš više o medicini i hemiji od nekog ko nema fakultetsku diplomu o istim naukama? Na osnovu čega? Na osnovu čega je određena diploma garant za neko znanje i razumevanje van struke i posla kojim se čovek bavi, a za koje ima diplomu? Lično znam neke mnogo pametne i obrazovane ljude bez ćage, ali nažalost i obrnuto. Kažeš da ne znaš stepen mog obrazovanja, ali ceniš da nije visoko ili je iz društvenih nauka, jer ja dajem sebi za pravo da ocenjujem šta je dobro a šta ne? A tebi je kao elektroinžinjeru to dozvoljeno.. ti znači možeš da daješ ocenu šta je dobro, ispravno, a šta nije i to ne iz elektrotehnike što bi neko pomislio i što bi bilo logično... neeeeeeee.. nego iz medicine, hemije i ko zna kojih nauka? Ma pazi boga ti. Ko te tome naučio?

          I eto, umesto da se ohladiš, pa kada se za 10 dana vratiš mogli smo normalno da ćaskamo, pa i o tome kakve i koje diplome imam i koliko zapravo znam hemiju, ali pošto ti kao inženjer, čovek sa diplomom pretpostavljam beogradskog Univerziteta ne može da prihvatai kako bi trebalo da se ponašaš ovde, moraće onda sve da sačeka neka druga vremena.

          Uvek sam imala problem sa ljudima koji se ponašaju kao ti.. priznajem, nije me sramota uopšte, ali u realnom se bar to lako rešava, ali ovde već malo teže. Prilično si arogantan i nadmen i kada imaš naspram sebe drugu osobu sa suprotnim mišljenjem ti onda ne umeš/nećeš/ne znaš.. biraj... da normalno komuniciraš, već počneš sa vređanjem, nekim spuštanjem i to onda traje, pa se to nadovezuje u nedogled...ne možeš da se obuzdaš, a to bi neko ko tvrdi da je pametan sa diplomom trebalo da zna i da sam stane i prikoči. Ali diploma nažalost ni sa tim nema veze, već kućno vaspitanje, narav i ko zna šta sve ne. Danima si na granici veoma ružnog ponašanja, da bi je popodne i def prešao. Dižeš tenziju, omalovažavaš, prvi si počeo sa prozivkama i vređanjem i onda se čudiš kao neko tebi tako odgovara istim tonom.. dakle navlačiš reakcije drugih... e ZATO si banovan, a ne zbog mojih diploma (dobro si pročitao, množina).

          I da za kraj... što se tiče mog interesovanja oko MMS, nemam lična iskustva, niti potrebe, ali sam davno još mnogo pre prašine koja se ovde svojevermeno digla kod nas istraživala, bilo mi je interesantno tada iz nekoliko razloga, a pogotovu koliko ljudi zapravo nemaju pojma o čemu pričaju, pišu, tada po štampi, netu, na TVu, a svi su slično kao ti sada komentarisali, vrlo, vrlo slično skoro preslikano, kao neku zapovest, tako da me je samo tvoj isključiv i nestručan stav potaknuo da pomenem, inače niti me MMS zanima u životu, niti bilo koja "spasonosna supastanca".
          Samo umerenost u svemu, neisključivost i zdrava fizička aktivnost.

          Moj ti je iskren savet da nema potrebe da i dalje praviš duple naloge, jer svaki sledeći vodi ka sve većem banu i na kraju, do trajnog. Ne treba ti to.
          Last edited by miloolja; 24-02-16, 00:29.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Evo ja idem na ovaj Ekonomski fakultet u Sarajevu koji kao ima ove neke akreditacije EPAS i AACBS i ulaze u 5% poslovnih skola na planeti i odem na predavanje i sprdam se s profesorima i oni bleje u mene ko telad kako ja znam neke stvari o biznisu.

            I onda dodje brat asistent na mikroekonomiji i kaze meni "Kolega svaka Vam cast na prakticnom znanju, ali ja ocijenjujem ovo sta je na papiru". Falio mi je bod za 6. Dobio sam ga u septembru kada sam napravio skandal na fakultetu i bukvalno natjerao profesora da me skine s kurca tako sto ce mi upisati ocjenu.

            To sto sam naucio na fakultetu nigdje nikome ne treba, i ja nikada onu diplomu koju dobijem necu koristiti ili je pokazivati okolo. Ona je dokaz neznanja i propalih par godina zivota, te stvorenog nepotrebnog stresa u vrijeme ispitnih rokova.

            Isto tako, kao student 3. godine ekonomije, sve sto znam o ekonomiji naucio sam samostalno van fakultetskih kurikuluma, odgovorno tvrdim da sada kada bih usao na poziciju direktora operacija bile koje kompanije(posebno javnih preduzeca) na balkanu, a da nisu troskovni lideri, da bih mogao povecati poslovanje te iste firme u roku od 12 mjeseci za 30% najmanje.

            Stoga jebo diplome, to su papiri koji znace da ste bacili gomilu novca i vremena da pokazete da znate da reprodukujete cinjenice procitane iz knjiga na neke testove koji veze sa stvarnim zivotom nemaju.

            Nikakav mene test iz marketinga nece nauciti kako da povecam prodaju proizvoda za 1%, a kamoli za neki veci procenat. NIKAKAV TEST, NIKAKVA DIPLOMA.
            Last edited by maliajnstajn; 23-02-16, 23:17.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Originally posted by gokara
              Najviše volim tada da pričam.

              Marija super ti ta majica na avataru, Bojana bi se radovala da je ima.
              Hvala
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Naravno da te diploma nece nauciti nista prakticno ali je treba posmatrati kao sredstvo za svoje dalje dokazivanje... Ne znaci nista ni prakticno znanje ukoliko ne postoji cvrst dokaz o tome a to je diploma, probaj da se zaposlis u top menadzmentu bilo koje kompanije bez te bezvredne diplome i sa stavom ja znam sve i ucinicu ovo preduzece boljim pa ces videti na kakve reakcije ces da naletis...
                Ja sam od septembra 2015. master ekonomije i imam isti stav da nisam mnogo naucio u toku studija na samom fakultetu, daleko vise samostalno, ali papir je papir

                Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                VALENTINO ROSSI #46

                Comment


                • Necu se zaposliti.

                  Da zelim imao bih ja odavno posao.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Onda i ne znam zasto gubis vreme tamo uostalom masa biznismena i self made milionera/milijardera su napustili fakultete kad su shvatili da im ni ne treba

                    Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                    VALENTINO ROSSI #46

                    Comment


                    • Originally posted by Miletić View Post
                      Onda i ne znam zasto gubis vreme tamo uostalom masa biznismena i self made milionera/milijardera su napustili fakultete kad su shvatili da im ni ne treba

                      Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                      Ima jedna stvar, a ta je da ako mislim da zivim ovdje gdje zivim jos par godina, moram da se zajebajem sa fakultetom. I to je najveci problem u cijeloj prici. Cijela jebena familija ima fakultetske diplome i umislili su da su neki kurac, a ako nemas diplomu karina si.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Kakav danak neiskustu inzenjera Triše . Steta sto sam ovo propustio juce . Nakon silnih bisera od toga da konsenzus naziva koncenzusom, pa do licne teorije o povezanosti internet domena i validnosti naucnih studija, inzenjer je krenuo i da postavlja hipoteze ko ima koliko obrazovanje na ovom forumu .

                        Comment


                        • Originally posted by p4p1 View Post
                          Nabasah i ja danas na tu sliku, ispala mi hipoteticka solja iz ruku

                          Jos kaze macka radi da se vrati u formu, nije zadovoljna svojim telom trenutno (kao )

                          Jedno pitanje za Akija, je l' bi radije ziveo zivot Federera, ili Dimitrova? A da je sve vec predodredjeno da bude isto, ne mozes menjati nista A kad bi morao da biras, dakle ne mozes zadrzati svoj. Sibni odgovor u neki off topic, da ne kvarimo temu
                          Pravo da ti kazem ja sam budala koja ne zeli da se zeni, a radije bi uzivao sa raznoraznim zenama i imao poprilicno solidnu karijeru, nego bio ozenjen i imao tako neku vrstu obicnog porodicnog zivota.

                          Realno tesko pitanje, ovdje je pitanje da biram izmedju historijiskih knjiga i zena. Bas onako nezavidno

                          Hendikep
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Hahah, i treba da bude tesko, zato mi i zvucalo interesantno. Nisi razocarao

                            Comment


                            • http://www.novosti.rs/vesti/sport.29...vati-po-Noletu

                              Na kakvim je ovaj drogama
                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Krv ti jbm

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X