Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mislim da aludiras da je kravama davao neke antibiotike ali tu postoji mnogo faktora. Nisam ni farmacaut, ni lekar, ni veterinar, ali imam izuzetno postovanje prema nauci.

    Ja ne znam kako vi imate obraza da pljujete farmaciju, pitajte vase bake i deke koliko braci i sestara su imali. Tacno treba da stane proizvodnja svih lekova na jedno 5 godina cisto da se ljudi sete kakve sve bolesti sve postoje, za koje postoje vakcine i jednostavni lekovi, a koje vi uzimate zdravo za gotovo. Jedan spanski grip da malo razredi nas "pametnjakovice" od vas pametnjakovica.

    Vi konstantno mesate farmaceutske kuce, biznis kao i svaki ostali, sa medicinom i farmacijom kao naukom.

    Aludirate da postoji neka globalna zavera, kao da milioni naucnika i doktora dobija neke posebne lekove ispod zita. Kao da svoju decu lece nekom magijom a vas truju!?
    Last edited by thrillseeker; 21-02-16, 21:19.
    "But Pascal what are you saying?"

    Comment


    • Ja aludiram na to da je on njima dao njohovo mlijeko koje su oni preradili svojim konzervansima i namjenili ga za prodaju. Njegovo mlijeko je normalno.

      To sto vi mislite da su farmacija i biznis odvojene stvari grdno se varate. Dallas Buyers Club je divna prica o tome.

      Svaka cast naucnicima koji rade nesto pametno, ali 90% njih radi za to da se obogati i isto tako 90% doktora radi da se obogati. Potpuno je legalno da farmaceutske kompanije daju naknadu doktorima za izdavanje recepata za njohove ljekove iako to nuzno nece pomoci pacjentu.

      To je jedan biznis, zapoceo sa cika Rokfelerom.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Mnogo ozbiljnih tema ovde se nacinje, da se razbija monotonija postova



        Aki izveo ribu u restoran
        Originally posted by Vladan
        SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
        :vinjaksmajli:

        Comment


        • Aha, deda zabušavao nešto s kravama i sad je Rokfeler kriv
          I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by maliajnstajn View Post
            Ja aludiram na to da je on njima dao njohovo mlijeko koje su oni preradili svojim konzervansima i namjenili ga za prodaju. Njegovo mlijeko je normalno.

            To sto vi mislite da su farmacija i biznis odvojene stvari grdno se varate. Dallas Buyers Club je divna prica o tome.

            Svaka cast naucnicima koji rade nesto pametno, ali 90% njih radi za to da se obogati i isto tako 90% doktora radi da se obogati. Potpuno je legalno da farmaceutske kompanije daju naknadu doktorima za izdavanje recepata za njohove ljekove iako to nuzno nece pomoci pacjentu.

            To je jedan biznis, zapoceo sa cika Rokfelerom.
            E jbg sad predje u patetiku. Proizvodnja mleka za je sanitarnu inspekciju, ako se to desilo onda je to njihov posao da kontrolisu kvalitet mleka. Kao afera sa aflatoksinom kod nas.

            Farmacija i jeste biznis. Pre par meseci, bas je lek za AIDS bio u pitanju, firmu koja je lek proizvodila je kupio neki biznismen i podigao cenu leka sa 20-30$ na recimo 800$. Da li je farmaceut tu kriv ili taj pohlepni seronja koji nema veze sa medicinom i farmacijom?

            DBC je prica od FDA-u i osiguravajucim kucama, farmacija je izmislila lek ali ga oni ne izdaju u USA pa je otisao u Mexico. Ali eto opet nekako farmacija kriva... Svaki lek mora da prodje taj clinical trial, ali pacijent dobije opciju da li zeli da proba ili ne. Nema tu magije i mozda zvuci surovo ali ne postoji nacin da se usprsnije testira lek nego na zivim subjektima, gde polovina dobije placebo.

            Lekari ne smeju da uzimaju novac od kompanija vec idu na seminare i simpozijume. Lobiranje, potpuno legalno. Ali je netacno da lekovi ne pomazu. Ne mogu da prodju proces legalizacije ako ne prodju testiranje.
            "But Pascal what are you saying?"

            Comment


            • Ja kada bih krenuo da mislim kao Aki i kada bi poceo da se bavim takvim sitnicama odmah bih skocio sa Petrovaradinskog mosta(a tu mi je na par minuta).Jedem sta mi se padne, meso kod Sakana koje uzimam je bolje nego u marketina.Uvek sam ko limar vise za domacu proizvodnju.

              Ako nekima smetamo, samo cemo se preseliti dole.Uostalom ovo je virtuelna mreza i ne vidim kako to moze da bude debilno kada je to deo svakodnevnog razgovora.Ili najbolje samo da komentarismo o sportu i nicem drugom.

              Comment


              • Originally posted by thrillseeker View Post
                Nisam citirao nikog posebno jer vas nekoliko prica o istoj stvari, ili bar priblizno.

                Poveli ste pricu o detoksikaciji, otrovima, i kako se hranom ocistiti od istih. Ne postoji carobna hrana koju pojedes i onda "pocnes da se cistis i izbacujes otrove". Ako imas neki dokaz molim te izadji u javnost i ja ti garantujem da ces biti slavna i bogata. Nisi ni prva ni poslednja koja ovo tvrdi ali osim subjektivnih osecaja ne postoji apsolutno niti jedan konkretan dokaz.
                Ne znaš dok ne probaš.
                Uvek će postojati oprečna mišljenja i studije. Moj stav je da svako treba da sluša svoje telo. Ako ti nešto ne prija nećeš to jesti ili piti, jel' tako?
                Dakle, svako od nas je izneo mišljenje iz svog ugla ili iskustva našeg ili nama bliskih ljudi, ali ne treba da budemo isključivi kada je ova tema u pitanju i da gledamo samo sa aspekta "ja sam u pravu".

                Naravno da ne postoji, kako je ti zoveš "čarobna hrana" , postoji samo zdrava i nezdrava. Pri tom opet ne pravim podelu na meso i ostalo. Zdravo je ono što tvom telu prija i što u kraljnjoj liniji i vidiš kroz zdravstvene kontrole, od najprostije krvne slike pa dalje. Štetna ili nezdrava je ona koja ti ne prija. Prosto je.
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Nikakva sanitarna inspekcija po pitanju mlijeka nije bila. To je dosao covjek iz Megle-a, da testira mlijeko koje ce da uzmu(kupe), a ovaj covjek uzeo krisom i nasuo im njihovo mlijeko iz tetrapaka kupljeno u prodavnici da ga testiraju. Mlijeko palo testove. Pa sad vidi sta je tu u pitanju.

                  Po pitanju ljekova, moj stav je sljedeci. Oni lijece simptome, a niko da lijeci uzrok. Kad odes kod doktora, rijetko koji ce ti reci zasto si se razbolio, ili zasto recimo imas visok pritisak, mislim generalno to njega ne interesuje. Doktora interesuje da postavi dijagnozu i da prepise terapiju.

                  Meni je najfrapantnija cinjenica da se granica za holesterol spustila za 5 nivoa u zadnjih 10 godina, u cilju prodavanja ljekova za smanjenje holesterola, a niko od tih doktora da isprica zasto je holesterol dobar ustvari, i u kojim slucajevima steti. Al dobro.

                  Ono sto ti radis jeste da vrtis konstantno neku tu pricu, ali nemas interesa da pogledas drugu stranu.


                  Jebiga Maricu, ne mogu ja sam 'deep' po pitanju svega. Volim ja da istrazujem i ne serem ako fakat ne znam o tome dovoljno da mogu da budem kompetentan u diskusiji.
                  Last edited by maliajnstajn; 22-02-16, 00:44.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Ovaj a koga zabole ona stvar za slučaj tvog dede? Ili to da ti u kući imaš pet doktora? Je l ti umeš normalno da pričaš, a da ne zajebavaš čoveka koji s tobom normalno komunicira, kao što thrillseeker iz nekog razloga to čini?

                    Ti imaš mišljenje da lekovi samo leče simptome.. Pa genije svi antibiotici po definiciji ubijaju mikrobe koji su NAJDIREKTNIJI UZROCI bolesti. Ti si ladno poverovao u teoriju, da je smisliš sam i takvu nema šanse, u kojoj si smetnuo s uma celu klasu antibiotika. Neko ko nije fin će ti reći da si kompletan maloumnik kad je to uspelo da ti se potkrade. Ja neću.

                    I još najbukvalnije IZMIŠLJAŠ nekih 5 nivoa promene kod holesterola, kao da ljudi nikada nisu čuli za gugl i iz cuga mogu da provere da to nema veze s istinom.

                    Jedino što si ovde pokazao za nekoliko strana je da si jezivo besraman lik. ThrillSeeker ima čelične živce kad te dosad nije oterao u tri lepe jer moliš za tim.
                    I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                    sigpic

                    Comment


                    • Vrlo sam ti zahvalan na komplimentima.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Ko bi rekao da Mali Fizičar posjeduje ovo u sebi, vezao je nekoliko dobrih postova. Gdje bi mu bio kraj da je Wenger u stanju da veže nekoliko pobjeda

                        Comment


                        • Neće biti prvi put da se neka tema zatvori, jer očigledno da pojedini članovi imaju opasan problem u komunikaciji.
                          Debilno vam je ovde, terali bi neke u tri lepe, vređa vam se i svađa.. izvolte to na nekom drugom mestu radite. Psi laju, karavani prolaze, forum ostaje (), a ljudi dolaze, odlaze, ostaju.. uvek bilo. Ne sviđa vam se ovde uvek imate tri mogućnosti:
                          1. da nekog ko vas baš mnogo nervira stavite na ignor (osim admina i modova),
                          2. da se odjavite sa teme da vam ne stižu obaveštenja (ko ne zna kako objasniću mu) i
                          3. da odete na neko drugo mesto koje je manje iritantno po vas, da ne bi iz tih vaših reakcija proizašle akcije sa naše strane.

                          Prijatan dan, lep, sunčan kakav već jeste i normalno ćaskanje vam želim.
                          Last edited by miloolja; 22-02-16, 06:43.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Ja samo hteo da podelim neko iskustvo sa ljudima,miseci da mozda mogu pomoci!
                            Supruga mi je imunolog i imao sam mnogo toga da podelim sa vama,ali ocigledno je da ne vredi!
                            Pocele su prozivke kojima stvarno nije mesto na ovoj temi!

                            Comment


                            • Iako bih mogao i zeleo dosta toga da napisem vezano za ishranu i zdravlje, samo cu par recenica.

                              Od kada se ovoliko aktivno bavim sportom i zdravim nacinom zivota, dosta toga sam pokusao, promenio, primenio, naucio.
                              Sto se tice lekova, vrlo je to zajebana stvar da bismo mi imali bilo kakvo konkretno i tacno misljenje, ali eto ja vec godinama nisam lek uzeo. Retko kada se razbolim, a kada imam kijavicu ili nesto slicno ne pijem nista sem caja. Isto tako prosle godine imao sam po prvi put u zivotu nenormalnu alergiju i nenormalnu reakciju na polen i trave, mucio sam se mesec dana desavalo se da ne mogu da prestanem da kijam i otisao sam kod specijaliste koji mi je dao vakcinu i prepisao tablete. Skoro momentalno simptomi su prestali i bio sam ok. Tako je i ostalo. Od te jedne table tableta nisam nista vise pio.

                              Bez nekih teorija zavere jednostavna zdrava logika je da su farmaceutske kompanije mafija kao sto je i Koka kola i ostali, zna se sta njima donosi kes, gde ostecuju ljude i sa cijim sudbinama se igraju. Isto tako je medicina dostigla nenormalan nivo kao i sve ostalo i na tebi je da gledas da budes pametan i procenis sta ces od nje iskoristiti a sta zaobici, kao i sve ostalo u zivotu.

                              Sto se tice ishrane dacu vam jedan univerzalan a i po meni najbolji savet - slusajte svoje telo. Dzaba tebi neka ishrana brokolijem ako se ti psihicki osecas lose dok jedes tu hranu i mucis se, ali isto tako ne mozes pustiti zavisni mozak da odlucuje bas svaki put i svaki put se priklonis Marsu i Big Meku. Ako se dovoljno povezes sa sobom, vrlo jasno ces u 95% slucajeva znati sta ti se jede.

                              Ja vec godinama za dorucak ( ne svaki dan naravno) jedem slaninu, jaja i mladi luk. Posle tog obroka se osecam presrecno, zdravo i pun energije za ceo dan. Isto tako dodjem nekada posle treninga i ugledam rotkvice i zelenu salatu i krene mi voda na usta. Morate se igrati sa hranom, istrazivati i ponavljam slusati reakciju svoga tela. Za kraj samo cinjenica da mene u proseku zaboli stomak jednom godisnje, glava isto tako.
                              It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                              Comment


                              • Nisam citao sta se desavalo, a pravo da vam kazem mrzi me sada.
                                Verovatno necu nikada ni procitati. Vidim samo da se zavrsilo banom. I da je Akisa popio neke silne pohvale!

                                A sto se tice ove teme o ishrani i zdravom zivotu: Svakodnevno jedem meso (u svim oblicima ), konzumiram takodje i mlecne proizvode. Obozavam majonez, ulje, mast. Popusim paklo do dva pljuga svaki dan, ne pijem alkohol u velikoj meri, tj pijem pivo i rakiju kad kad spricer i crno vino, ali to sve onako retko kad. Od fizickih aktivnosti bavim se samo setnjom i to jer sam prinudjen nemam auto pa svakodnevno sipcim do posla i nazad.
                                Drugim recima, slusam svoje telo i osecam se odlicno "Nista nije vecno, uzivaj dok traje."
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X