Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma ne kazem da je potrebno meso ali Aki ne mogu da verujem da profesionalni sportista kao sto je Novak uzima sve sto mu treba iz sirove biljne hrane.

    Comment


    • Originally posted by cacanin View Post
      Moze li neko, bilo ko, ti Aki ako znas... odakle Novaku snaga-energija ako se hrani samo sirovom biljnom hranom?
      Bas me zanima, prosto ne mogu da verujem da ne unosi hranu, jaku hranu koja mu daje snagu.
      Na osnovu onoga što sam čitala o Novakovoj ishrani, raznim biljčicama i travčicama i td. Novak jede i razne semenke,jede meso (opisano u njegovoj knjizi gde se može naći jako puno odličnih recepata, za svaki obrok ponaosob , čini mi se ima bar po 15 različitih, od sastojaka do načina pripreme). Naravno tu su i sirove namirnice...
      Semenke i orašasti plodovi koje koristi sadrže jako puno testosterona. Riba, morski plodovi i td.

      Što se tiče ove priče o Maji Volk, mislim da je to više u kontekstu da je ona zadužena samo za deo sa sirovom hranom, ostalo je ostalo isto.

      E,sada nisam neko ko posebno vodi računa o ishrani, ali izbacila sam hleb, prženo, razne "vegete" i mnogo se bolje osećam već pet godina.
      Ključ je zapravo u načinu pripreme. Prženjem i kuvanjem (svi to znamo) gube se minerali, vitamini i hranljivi sastojci iz povrća. Ako ga već kuvam izblendiram i napravim neke supice i čorbice (ne bacam vodu u kojoj se kuvalo).

      Originally posted by Novak GO! View Post
      Lik koji stoji iza ideje o ishrani po krvnim grupama je govorio da su ljudi sa A krvnom grupom rođeni zli jer je i Hitler bio A. To nije ni nivo horoskopa, u horoskopu bar imaš šansu da pobegneš od demonske sudbine onda kad ti zvezde podare lep dan. Meni je to nadgovaranje o dokazima, "proučavanjima", glupavo, nefikasno i dosadno. 2016. je godina. Postoji wiki, tamo sve lepo piše sažeto koliko je nešto dobro, koliko nije. U jednoj zemlji od milijardu ljudi većina ne jede meso, pa su zivi i zdravi, a nek mi oprosti Bog što sma stereotipan, nema većih ludaka genija koji množi pedesetocifrene brojeve i završava univerzitete u 15oj godini od tih Indusa.
      Ljudi sa krvnom grupom "A" su rođeni zli? Izvini, ali sada si, moram tako da kažem (i izvini zbog toga) lupio za medalju.
      Kakav će čovek biti ne zavisi od toga već od okruženja, vaspitanja i sl.
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Originally posted by cacanin View Post
        Moze li neko, bilo ko, ti Aki ako znas... odakle Novaku snaga-energija ako se hrani samo sirovom biljnom hranom?
        Bas me zanima, prosto ne mogu da verujem da ne unosi hranu, jaku hranu koja mu daje snagu.
        Mi u Makedoniji ih zovemo jatkaste plodove, a to su recimo bademi, indijski orah, orah itd itd. U Oktobru 2015 sam drzao neku dijetu ali bas jaku dijetu jer mi trebalo da smrsam par kilograma, i vjerovao ili ne smrsao sam 6 kg za jednu nedelju. To nije normalno, ali dijeta je bila ekstremna i plus sam trenirao zestoko i uprkos toga svako jelo jeo bez sol. Nije uopste dijeta bila slozena, ali glavni izvor energije su mi bile te jatkaste plodove i protein od surutke, ne znam kako se kaze u Srbiji, ali opsto je poznat kao whey protein, 80 postotni. I imao urdu za jesti u jedan dan i to je bilo to sto se tice prave energije.

        Veze nema da ako ne jedes meso nestace i energija. Ja u sustini i ne jadem previse meso, al hocu bas jedan period da probam skroz bez mesa. NEcu imati nikakav problem jer imam karakter i mogu da se priviknem na promene. Ovo sa dijetom je bio bas shok za moje tijelo, smrsao naglo, trenirao kao ludjak, vec u 6ti dan sam poceo da se osekjam jako iscrpljeno, al samo bio bas gord sa sobom sto sam uspeo u tome da smrsam.
        Last edited by Stefan-kobe; 21-02-16, 03:04.
        OVAKO

        Comment


        • Stefane, dobro si rekao, i ovde se zove surutka.
          Prve nedelje mršavljenja gubiš vodu tj. višak tečnosti iz tela, a tek potom počinje gubljenje masnih naslaga.
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Ne bih se slozio sa mesozderima!Ja evo vec 18 godina ne jedem meso,osim pilece supe i malo cesce ribu!Pre nego sto sam ostavio meso imao sam 84kg,i odmah posle toga sam smrsao na 81 i to godinama tako drzim!Radio sam na brodu pa sam imao bliske kontakte sa nutricionistima koji ne samo da biraju sta ce da se jede,vec i sta da se kombinuje od hrane!Osecam se nikad bolje i ne mislim da cu ovo ikad prestati!Sirova hrana je prava hrana za ljude..Pogledajte da ljudi nemaju cak ni zube za meso! Nijedan mesozder nema kutnjake vec samo sekutice!To nam priroda nesto govori!Vidim neko spominje neke studije o zdravoj ishrani..mislim strasno!Pa gde su studije npr o Sv. gralu konvencionalne medicine nazvanom vakcina..gde??Pa ih vi opet ubacujete u sebe i svoju decu!
            Slazem se sa Oljom da treba detox nedelju dve i onda krece taj prelepi osecaj u organizmu da mozes sve!
            Last edited by draza; 21-02-16, 08:59.

            Comment


            • - Detoksikacija je zabluda. Ne postoje "otrovi" koje vi mozete da izbacite nekim rezimom ishrane. Jetra i bubrezi jedini mogu da preciste ono sto unesete u telo.
              - Covek je omnivor, svastojed. Naucna cinjenica je da se najveci napredak u ljudskoj evoluciji desio upravo kada je ljudski predak poceo da jede meso. Belancevine i proteini zivotinjskog porekla su nezamenjivi.
              - Studije o vakcinama su najobomnije studije ikada uradjene, obuhvataju milione ljudi. Zahvaljujuci sarlatanskim pokretima antivakcinasa neke iskorenjene bolesti su opet prisutne.
              - Facebook i Google nisu univerziteti i naucne ustanove, svako moze da napravi sajt www.ja-sam-najpametniji.com i tu napise sta god mu padne na pamet. Pseudo nauka je uzela maha i otuda ovolika navala "organske" i presne ishrane.
              - Novak jede mesto za veceru.
              - Maja Volk je pobedila rak zahvaljujuci "farmakomafiji", hemoterapiji, i sada je napravila ogroman biznis od "zdrave" hrane.
              - Steve Jobs je izgubio bitku jer je pokusao hranom, gledanjem u sunce, marihuanom i sl. da se leci. Bilo je kasno kada je krenuo lecenje konvencionalnom medicinom. Da moze opet da bira da li bi opet isao istim putem?

              - Facebook i Google nisu univerziteti i naucne ustanove!
              "But Pascal what are you saying?"

              Comment


              • https://youtu.be/1bkqY4vL_x4
                Pravi sarlatan,nema greske!

                Comment


                • https://youtu.be/jtjMLBACC3I
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by thrillseeker View Post
                    - Covek je omnivor, svastojed. Naucna cinjenica je da se najveci napredak u ljudskoj evoluciji desio upravo kada je ljudski predak poceo da jede meso. Belancevine i proteini zivotinjskog porekla su nezamenjivi.
                    - Studije o vakcinama su najobomnije studije ikada uradjene, obuhvataju milione ljudi. Zahvaljujuci sarlatanskim pokretima antivakcinasa neke iskorenjene bolesti su opet prisutne.
                    - Facebook i Google nisu univerziteti i naucne ustanove, svako moze da napravi sajt www.ja-sam-najpametniji.com i tu napise sta god mu padne na pamet. Pseudo nauka je uzela maha i otuda ovolika navala "organske" i presne ishrane.
                    - Novak jede mesto za veceru.
                    - Maja Volk je pobedila rak zahvaljujuci "farmakomafiji", hemoterapiji, i sada je napravila ogroman biznis od "zdrave" hrane.
                    - Steve Jobs je izgubio bitku jer je pokusao hranom, gledanjem u sunce, marihuanom i sl. da se leci. Bilo je kasno kada je krenuo lecenje konvencionalnom medicinom. Da moze opet da bira da li bi opet isao istim putem?

                    - Facebook i Google nisu univerziteti i naucne ustanove!
                    Kad mu ga daš po ovako nadmenom tonu je l sam sebe ubediš kako univerzitete i naučne ustanove držiš u malom prstu?
                    I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by draza View Post
                      https://youtu.be/1bkqY4vL_x4
                      Pravi sarlatan,nema greske!
                      http://rationalwiki.org/wiki/Andrew_Moulden

                      Da, sarlatan, koji kao svaki pravi prodavac zmijskog ulja nudi istu pricu "Vakcine truju ali dodji ti kod mene ja lecim AIDS i rak za samo 999$ mesecno". Ako je to tebi prihvatljivo onda nema dalje price.

                      A inace zena koja je postavila taj video na YT je okacila jos neke koji tvrde da je zemlja ravna ploca, mora da je i to istina?

                      Originally posted by Novak GO! View Post
                      Kad mu ga daš po ovako nadmenom tonu je l sam sebe ubediš kako univerzitete i naučne ustanove držiš u malom prstu?
                      Kada je rec o ozbiljnim stvarima ne moze da bude ljubaznosti i politicke korektnosti. Neke stvari moras da nazoves pravim imenom. Problem je sto neko pogleda video na YT i odmah je doktor ili diplomirani inzenjer.
                      "But Pascal what are you saying?"

                      Comment


                      • Nisam htela da se upuštam u raspravu, jer je besmisleno, ali ipak kada sam malo pažljivije pročitala... citirao si neke moje reči, iako nisi ceo post, što je malo bzvz... pa samo da ti kažem da li je neko pobedio rak ili ne mora da prođe mnogo godina, a ako se ne varam neka donja granica je 5, mada zavisi od vrste i težine samog monstruma, jer recidivi nažalost postoje kod velikog broja obolelih, pa isto važi i za Maju ().

                        A drugo da objasniš ovu rečenicu, života ti, kada već ćaskamo...

                        Detoksikacija je zabluda. Ne postoje "otrovi" koje vi mozete da izbacite nekim rezimom ishrane. Jetra i bubrezi jedini mogu da preciste ono sto unesete u telo.
                        Nekako mi deluje da ni sam ne znaš baš šta si hteo sa njom.

                        Kod nas su google i raznorazne (ne)društevene mreže stigli prilično kasno, kao i generalno upotreba računara i interneta, za razliku od makrobiotike..recimo... koja je prisutna još od kasnih 80-tih godina, konkretno u Beogradu, stidljivo i nedovoljno tada, ali mnogo pre sadašnjeg raširenog informisanja preko neta...knjige, knjige, knjige, specijalizovani časopisi i naravno iskustva mnogih, pa i moja lična poslednjih godina.
                        Last edited by miloolja; 21-02-16, 13:34.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Najjace su mi ove price ovako koje brane konvencionalnu medicinu. De samo da vas pitam ove bolestine raznorazne jesu one nastale same od sebe ili su nekako nekim cudom izletile iz laboratorije, da bi se mogla imunizacija prodavati?

                          Ja sam prestao vjerovati u vakcinaciju kada mi je mladja sestra fasovala temperaturu 40 par sati nakon primljene vakcine. Od tada sam odbio 3 vakcinacije i ne pijem antibiotike. To je bilo prije 10-ak godina. U tih 10 godina, imao sam temperaturu vecu od 37.5 dva puta i oba puta je spustena paracetamolom. Jedine tablete koje pijem po potrebi jesu one protiv bolova. Kako to da ja onda nisam bolestan nikad, a cijela moja porodica, malo malo neka prehladica, temperatura i daj antibiotik.

                          Svjetski doktori ne vakcinisu svoju djecu, ne daju im antibiotike za glupe bolesti, jedino sto im daju jeste paracetamol.

                          Ovo o prehrani, nema smisla komentarisati. Cuj detox ne postoji.

                          Zivi mjesec dana na vodi orastastim namirnicama, pa ces vidjeti kako se detoxira koza. A imam i slike koji recimo nakon sto ostave 30ak dana alkohol imaju veoma razlicit izgled koze.

                          I cisto da se zna u uzoj familiji imam 5 doktora.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Antibiotici se kod nas piju i kad treba i kad ne treba. Za svaku prehladu dobiješ kutiju antibiotika koja te iskasapi i mesec dana nakon toga ne možeš doći sebi. Virusi se ne leče antibioticima, to je naveća glupost ikada.
                            U modernim zemljama vakcinacija nije obavezna, kod nas jeste, šta to onda govori o nama i našem zdravstvenom sistemu...
                            Bodu nas sa vakcinama protiv sezonskog gripa koji je mutirao 1000 puta, ne postoji jedan virus gripa a za univerzalnu vakcinu protiv svih tipova još uvek nisam čuo. Baš oni ljudi koji prime vakcinu budu bolešljivi i osetljivi, nešto tu ne štima zar ne.

                            U zabludi smo mi velikoj, a ko god pokuša da razmišlja trezveno i drugačije od kalupa odmah je etiketiran kao čudak i budala.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Neki ljudi su stvarno bili mali kad su se rodili...Pitam se samo zasto ne dajete malo prostora drugacijem misljenju!Steta samo sto nekim ljudima mora da se dese neke ruzne stvari da bi promenili stav,misljenje!Nemate pojma koliko su nam decu osakatili ovi bogovi u belim mantilima...zajedno sa bandom iz farmacije!Ne treba meni niko nista da kaze kad ja vidim u mom okruzenju sta se desava!Komsinicino dete ogluvelo posle 24 h od vakcine..mog brata od ujaka dete dobilo epilepsiju 2 sata posle primanje iste!Samo malo mucnite glavom,nije sve u radnji sto je u izlogu!

                              Comment


                              • ...nebitno
                                Last edited by Novak GO!; 21-02-16, 14:43.
                                I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X