Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    a da li je ovo realno

    Ako vidite da me nema sa komentarima par dana,znači da mi ne radi telefon pa ne mogu da pozovem,ovu našu društvenu mrežicu...
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • Originally posted by Marija81 View Post
      1:Negde pročitah(ispravite me ako grešim)da se na novac od nagrada porez plaća u zemlji u kojoj je turnir igran.
      2:Novak Đoković nije rezident R.Srbije već Monaka,znači ovde dolazi na odmor,dakle podleže njihovim poreskim zakonima,kao i JJ u Dubaiu i sl.
      3:Novak Đoković nema registrovanu nikakvu privatnu delatnost u Srbiji(lako proveriti na APR-Udakle ni po toj osnovi mu se ne može naplatiti porez.
      4:NDF je u ovu zemlju uložila mnogo više nego što bi iznosio porez s' tom razlikom da je na ovaj način novac otišao tamo gde treba,a da je došao kroz porez išao bi u džepove raznih bidža,badža,budža.
      5!!!Aman više sa poerzom,aj mu sada malo zamerajte nešto drugo!!!Jer
      6:Niko mu ništa nije poklonio niti mu je pomogao,ni ova Država,ni bilo ko od nas!
      Ako ne ispunjava uslove da plaća onda regularno (mada ja milim da po uslovu centar životnih i poslovnih aktivnosti mu je u Srbiji), nzm za ove njegove familijarce da li to rade nikada se nisam bavio dublje tematikom, moja priča bila je da treba da plaća (ako ispunjava uslove) kao i svi mi ostali, ne treba da bude povlašćenih.

      A ovo "nije mu država ništa dala, sve je sam stvorio" je bez smisla, ni meni ništa nije dala, sve su moji radom stvorili, pa opet plaćaju uredno, kao i za ovo sa dobrotvornim svrhama, lična volja, niko ga ne tera, svi bi mi davali da imamo toliko ne bojte se ništa.

      Comment


      • Originally posted by Brajkula View Post
        Ako ne ispunjava uslove da plaća onda regularno (mada ja milim da po uslovu centar životnih i poslovnih aktivnosti mu je u Srbiji), nzm za ove njegove familijarce da li to rade nikada se nisam bavio dublje tematikom, moja priča bila je da treba da plaća (ako ispunjava uslove) kao i svi mi ostali, ne treba da bude povlašćenih.

        A ovo "nije mu država ništa dala, sve je sam stvorio" je bez smisla, ni meni ništa nije dala, sve su moji radom stvorili, pa opet plaćaju uredno, kao i za ovo sa dobrotvornim svrhama, lična volja, niko ga ne tera, svi bi mi davali da imamo toliko ne bojte se ništa.
        Nije mu centar poslovnih i zivotnih aktivnosti u Srbiji, jer on najmanje vremena godisnje provodi ovde i nema nikakve poslovne aktivnosti ovde, a zivotne aktivnosti skoro nikakve. Zakonski on ne treba da placa.
        A ovo za drzavu si u pravu, jer po toj logici skoro niko ne bi trebalo da placa porez... Mada to je samo frustrirana reakcija ljudi kojima je Novak drag. Jer kada je njemu najvise trebalo i kada je bukvalno molio ljude koji su tada bili na vlasti ovde za odredjenu pomoc, oni su ostali gluvi na njegove molbe. Onda je to taj revolt i ljudi koji su upuceni u problem, pa kazu "ko ih jebe i ne treba da im placa nista jer ni oni nisu njemu pomogli". Ali je takav nacin razmisljanja iskljucivo vezan za frustraciju i nezadovoljstvo i ako zaista nema smisla.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • TADBAS SPAM!!!

          Originally posted by Sandugp View Post
          Nije mu centar poslovnih i zivotnih aktivnosti u Srbiji, jer on najmanje vremena godisnje provodi ovde i nema nikakve poslovne aktivnosti ovde, a zivotne aktivnosti skoro nikakve. Zakonski on ne treba da placa.
          A ovo za drzavu si u pravu, jer po toj logici skoro niko ne bi trebalo da placa porez... Mada to je samo frustrirana reakcija ljudi kojima je Novak drag. Jer kada je njemu najvise trebalo i kada je bukvalno molio ljude koji su tada bili na vlasti ovde za odredjenu pomoc, oni su ostali gluvi na njegove molbe. Onda je to taj revolt i ljudi koji su upuceni u problem, pa kazu "ko ih jebe i ne treba da im placa nista jer ni oni nisu njemu pomogli". Ali je takav nacin razmisljanja iskljucivo vezan za frustraciju i nezadovoljstvo i ako zaista nema smisla.
          A Restorani, hoteli itd. ? Ako nisu njegovo vlasnistvo, od njegovih para su napravljeni, no ok placa za to porez verovatno vlasnik, tj. Srdjan, tj. Verovatno placa.

          Sto se zivotnih aktivnosti tice je l mu cela familija u Srbiji? Jeste. Je l kad osvoji turnir dodje ovde da se raduje sa nama ? Dodje. Sto se ne raduje sa stanovnicima gde je prijavljen ? Pa jer se ne saoseca sa njima i jer mu je bas taj centar zivotnih aktivnosti u Srbiji, sad sto igra tenis i sto zbog toga luta po svetu radi posla, kao sto se i prijavio u " poreskom raju" nema bas veze.

          Da ne dodje do zabine, ja tenis kao sport ne gotivim, ali cu vas slagati ako kazem da se ne radujem pobedama Djovaka, medjutim ta prica nema nikakve veze sa ovom o porezima.


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Last edited by Brajkula; 05-03-15, 07:27.

          Comment


          • Originally posted by Brajkula View Post
            A Restorani, hoteli itd. ? Ako nisu njegovo vlasnistvo, od njegovih para su napravljeni, no ok placa za to porez verovatno vlasnik, tj. Srdjan, tj. Verovatno placa.

            Sto se zivotnih aktivnosti tice je l mu cela familija u Srbiji? Jeste. Je l kad osvoji turnir dodje ovde da se raduje sa nama ? Dodje. Sto se ne raduje sa stanovnicima gde je prijavljen ? Pa jer se ne saoseca sa njima i jer mu je bas taj centar zivotnih aktivnosti u Srbiji, sad sto igra tenis i sto zbog toga luta po svetu radi posla, kao sto se i prijavio u " poreskom raju" nema bas veze.

            Da ne dodje do zabine, ja tenis kao sport ne gotivim, ali cu vas slagati ako kazem da se ne radujem pobedama Djovaka, medjutim ta prica nema nikakve veze sa ovom o porezima.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            A nisu Brajko to su Srkijevi i Goranovi ... na Njih se vode i oni i placaju porez na iste...
            A za turnire, tj radovanje posle osvojenih, dodje kurac, dodje u Srbiju 5 puta godisnje maksimalno ....
            I tacno je da treba razgraniciti njegove profesionalne uspehe sa ovom pricom, tu se slazem

            Ali da se razumemo za zivotne aktivnosti on ovde svakako ima nekih zivotnih aktivnosti, nije da nema, ali nedovoljno da bi mu se na osnovu toga naplatio porez.
            Last edited by Sandugp; 05-03-15, 07:35.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by Marija81 View Post
              1:Negde pročitah(ispravite me ako grešim)da se na novac od nagrada porez plaća u zemlji u kojoj je turnir igran.
              2:Novak Đoković nije rezident R.Srbije već Monaka,znači ovde dolazi na odmor,dakle podleže njihovim poreskim zakonima,kao i JJ u Dubaiu i sl.
              3:Novak Đoković nema registrovanu nikakvu privatnu delatnost u Srbiji(lako proveriti na APR-Udakle ni po toj osnovi mu se ne može naplatiti porez.
              4:NDF je u ovu zemlju uložila mnogo više nego što bi iznosio porez s' tom razlikom da je na ovaj način novac otišao tamo gde treba,a da je došao kroz porez išao bi u džepove raznih bidža,badža,budža.
              5!!!Aman više sa poerzom,aj mu sada malo zamerajte nešto drugo!!!Jer
              6:Niko mu ništa nije poklonio niti mu je pomogao,ni ova Država,ni bilo ko od nas!
              Ovo pod 4 je suština, to sam spomenuo u jednom od ranijh postova kad je i počela ova rasprava, a Mesutara je rekao da to može samo u Tunguziji.

              Comment


              • Opet pročitajte moj post,Novak nije dužan da plati porez na dohodak u Srbiji jer po ona 2 člana (prebivaliste,vise od 183 dana boravka na teritoriji Srb) nije poreski obveznik Republike Srbije,on tu obavezu ima u Monte Karlu jer je tamo prijavljen.
                Porez na nepokretnosti je nešto drugo i on ili njegova porodica to plaćaju kao svi koji imaju neku nekretninu ili šta već.
                Janko,Nenad,Viktor i Dušan imaju tu obavezu (sa mjestom prebivalista) i oni pune budžet Srbije, a Novak nema tu obavezu prema Srbiji već prema Monte Karlu i on puni budžet MK-a.Ne razumijem šta tu nije jasno.
                sigpic
                http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                Comment


                • Da se malo ubacim u diskusiju jer ste je prilicno razvili
                  Dve stvari treba razlikovati Djokovic teniser i Djokovci privatno lice, jedno sa drugom nema veze. Uspesi tenisera Djokovica su neupitne, ali to nema veze kako se on ponasa ili kakve odluke donosi kao privatno lice. Meni iskreno je svejedno gde on zivi i gde placa porez, njegov izbor, ali pitanje je legitimno i nije strasno. Mislim da nije ovde pitanje jel treba placati porez ili ne, jer zivi u MC, nego mislim da je pitanje zasto zivi u MC? Bar mislim da je to "zamerka". Normalno da placate porez gde ste rezident, a on je rezident u MC. Zasto zivi u MC je njegov izbor, klima, more, ljep zivot, ali verovatno i olaksice u porezu. Tako da ce pitanje uvek postojati i bice sasvim legitimno.
                  To sto on nista nije dobio od drzave je prilicno neuverljivo, jer drzava nije konkretna vlast, a to sto vi dozvoljavate (ili mi u Makedoniju) da vlast drze polupismeni ljudi je priznacete nas problem. Nisu dobili jos stotine ili hiljade deca koji su mozda bili i veci talenti, to je sistemski, a ne licni problem, i u njegovom slucaju je totalno nebitno jer je on uspeo. Sta sa onima koji nisu?

                  Comment


                  • Originally posted by LegendaBL View Post
                    Opet pročitajte moj post,Novak nije dužan da plati porez na dohodak u Srbiji jer po ona 2 člana (prebivaliste,vise od 183 dana boravka na teritoriji Srb) nije poreski obveznik Republike Srbije,on tu obavezu ima u Monte Karlu jer je tamo prijavljen.
                    Porez na nepokretnosti je nešto drugo i on ili njegova porodica to plaćaju kao svi koji imaju neku nekretninu ili šta već.
                    Janko,Nenad,Viktor i Dušan imaju tu obavezu (sa mjestom prebivalista) i oni pune budžet Srbije, a Novak nema tu obavezu prema Srbiji već prema Monte Karlu i on puni budžet MK-a.Ne razumijem šta tu nije jasno.
                    Aleluja!
                    Konačno dođosmo do relevantnog. Ono jeste bilo lutanja tipa nepoznavanja zakona uz pogrešno tumačenje istog ali je lepo da si na kraju spoznao krucijalnu stvar koja je sadržana u boldovanom delu tvog pisanija.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by pecaros View Post
                      Aleluja!
                      Konačno dođosmo do relevantnog. Ono jeste bilo lutanja tipa nepoznavanja zakona uz pogrešno tumačenje istog ali je lepo da si na kraju spoznao krucijalnu stvar koja je sadržana u boldovanom delu tvog pisanija.
                      Aleluja?Nadji gdje sam ja tvrdio da je Novak dužan da plati porez Srbiji?
                      sigpic
                      http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                      Comment


                      • Originally posted by LegendaBL View Post
                        Opet pročitajte moj post,Novak nije dužan da plati porez na dohodak u Srbiji jer po ona 2 člana (prebivaliste,vise od 183 dana boravka na teritoriji Srb) nije poreski obveznik Republike Srbije,on tu obavezu ima u Monte Karlu jer je tamo prijavljen.
                        Porez na nepokretnosti je nešto drugo i on ili njegova porodica to plaćaju kao svi koji imaju neku nekretninu ili šta već.
                        Janko,Nenad,Viktor i Dušan imaju tu obavezu (sa mjestom prebivalista) i oni pune budžet Srbije, a Novak nema tu obavezu prema Srbiji već prema Monte Karlu i on puni budžet MK-a.Ne razumijem šta tu nije jasno.
                        Nema tu poresku obavezu u Monte Karlu, sinoc sam postavio deo tog clanka gde se ne placa porez na dohodak koji je najizdasniji poreski prihod.Moguce da placa porez na imovinu i jos neke sitne dazbine, ovo prvo ne placa.Samo taj tereti njegove prihode i kao sto rekoh spada u grupu subjektnih poreza.Objektni porezi ne moraju da se odnose na tekucu zaradu.Moguce da na osnovu toga sto ne placa porez na dohodak se siri ta prica kako je Monako tax free zemlja.

                        For many years Monaco has been considered anattractive place of residence by leading sportspersonalities and entertainers. The most obvious attraction of being able to prove that one is a bona fide resident of Monaco is that the person in question is not subject to any tax on his
                        world-wide income by the Monégasque authorities.

                        Comment


                        • Originally posted by goku View Post
                          Ovo pod 4 je suština, to sam spomenuo u jednom od ranijh postova kad je i počela ova rasprava, a Mesutara je rekao da to može samo u Tunguziji.
                          Tako je. Ja sam izneo jednu veliku laz da se novcem od poreza puni budzet RS.

                          Comment


                          • Originally posted by LegendaBL View Post
                            Aleluja?Nadji gdje sam ja tvrdio da je Novak dužan da plati porez Srbiji?
                            Ja nisam tvrdio, da si ti tvrdio. Ti jesi štošta drugo tvrdio, pa sam sebe demantovao u pokušajima tumačenja poreskog sistema Republike Srbije ali da ne grešim dušu ovako nešto nisi. Mada ostaje nejasno tvoje zanimanje za poreske prihode susedne ti države koje ću pripisati želji ka širenju ličnog obrazovanja.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by pecaros View Post
                              Ja nisam tvrdio, da si ti tvrdio. Ti jesi štošta drugo tvrdio, pa sam sebe demantovao u pokušajima tumačenja poreskog sistema Republike Srbije ali da ne grešim dušu ovako nešto nisi. Mada ostaje nejasno tvoje zanimanje za poreske prihode susedne ti države koje ću pripisati želji ka širenju ličnog obrazovanja.
                              To je tvoje subjektivno mišljenje i naravno na njega imaš pravo, tvrdio sam samo ono za šta sam imao pravnu podlogu kao što se na kraju i pokazalo.
                              Sirenje znanja iz raznih oblasti, covjeka samo cini obrazovno kompletnijim, tako da je to primarni razlog mog interesovanja za poreski sistem susjedne mi zemlje.
                              Last edited by LegendaBL; 05-03-15, 13:50.
                              sigpic
                              http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                              Comment


                              • Originally posted by Princara View Post
                                Tako je. Ja sam izneo jednu veliku laz da se novcem od poreza puni budzet RS.
                                Mesute nemoj da spinuješ, nisam na to mislio. Mislio sam da novac iz budžeta završava u privatnim džepovima. Ne direktno, već preko raznih mućki i prevara za šta su ovdašnji političari pravi maheri, lopovi bez mane i straha.

                                Comment

                                Working...
                                X