Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by FC Nadal View Post
    Provjericu ali citam da ako je 150 gornji ne trebaju lijekovi,mislim nije idealno ali nije urgentno

    I dosta zavisi od kilaze u mojim godinama je i 130 najnormalniji
    Treba ga drzati pod kontrolom. Za te vrednosti dovoljna je kontrolisana ishrana.
    sigpic

    Comment


    • Sad kad mu pecaros dodijeli gluten fri dijetu

      Comment


      • sad popijes 1 rakiju i ima da spadne oma taj gornji pritisak

        Comment


        • Gornji (sistolni) pritisak koji je veci od 140, ali koji je konstantan (mjeren u par nezavisnih mjerenja u vise dana) se vodi pod hipertenziju.
          Mjeri par dana, par puta dnevno i ako je konstantno veci od 140 javi se porodicnom ljekaru.
          PS:Jesi mjerio sa digitalnim aparatom ili onim sa zivom?
          sigpic
          http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

          Comment


          • Kako je LegendaBL legenda...fino kaze kucnom ljekaru...a pecaros ga odmah internisti poslao...FC se vec vidio u operacionoj sali

            Comment


            • Sad si gotov FC, doso pravi doca.
              Kucni samo deli upute
              Last edited by pecaros; 02-09-13, 21:51.
              sigpic

              Comment


              • Nema ga na forumu, sad ga zamisljam kako sjedi sav isprepadan i mjeri pritisak do iznemoglosti i navlaci: spusti se, spusti se...
                Last edited by LegendaBL; 02-09-13, 21:51.
                sigpic
                http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                Comment


                • Vazno je da ti srcani dobar i da ti se oba ne priblizavaju. Izbaci so i ubaci neku fizicku aktivnost i naredne 2-3 nedelje prati prtisak. I nemoj da vrsljas, citas i trazis po netu, usro si se k`o grlica, zato ti je i skocio pritisak. I meri pritisak na obe ruke, moze da se desi da varira.
                  "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                  odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                  fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                  Comment


                  • nece on doci nekoliko dana

                    Comment


                    • Zatvaramo ordinaciju, zakazujemo za sutra od 17h.
                      sigpic

                      Comment


                      • Hvala vam svima na savjetima,tu sam bacio oko na TV

                        Comment


                        • Hipertenzija ili visok pritisak, a neki internisti za sve iznad 120/80 kažu da je visok ... zovu tihi ubica, jer taj do 150/90 retko ko oseća, odnosno retko koja osoba ima tegoba, glavobolju, blagu mučninu, zujanje u ušima i sl. te ne ide na ispitivanja, ne proverava pritisak i ne koristi nikakvu terapiju. Godinama tako i valjda ti je jasno zašto tihi ubica.
                          Ovo tvoje zujanje u ušima uopšte ne mora da znači da ima veze sa povišenim pritiskom, već ko zna zbog čega, ali eto večeras si ga imao i otkrio, pa povedi računa i proveri to. Sve je rešivo i možeš da ga držiš pod kontrolom ukoliko se pridržavaš saveta i terapije. I naravno manje nerviranja zbog tenisa, pre svega.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Kako nam je pacijent proveo noc
                            sigpic

                            Comment


                            • Valjda je pretekao
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Nikad pacijentu bolje nije bilo...uzivao je cijelu noc i zaspao ko beba

                                Comment

                                Working...
                                X