Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Objasnjenje:
    Ako se djevojka vrti u pravcu kazaljke na satu, onda ti desna strana
    mozga dominira, a ako se djevojka vrti suprotno od kazaljke na satu, onda
    ti lijeva strana dominira.

    U skoli su nas ucili i uce da koristimo vise lijevu stranu mozga, jer su
    takvi programi skolstva, proracunato i hladno.

    LIJEVA STRANA

    koristi logiku
    vidi detalje
    barata sa cinjenicama
    matematika i nauka
    bazirana na realnosti
    prakticna
    ne voli rizik

    DESNA STRANA
    koristi osjecaje
    vidi "big picture"
    ima bujnu mastu
    kreativna
    filozofija i religija
    istrazuje mogucnosti
    uzima rizik
    Last edited by Arnel.S; 02-11-12, 21:33.
    sigpic

    Comment


    • Joj, sada sam se setila h2h...moram da odigram ...a onog nesrećnika nema nigde, jel da?
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Lijeva strana - boooooooooooooooooooooooring
        Desna strana - so cool
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Arnel.S View Post
          Objasnjenje:
          Ako se djevojka vrti u pravcu kazaljke na satu onda ti desna strana
          mozga dominira a ako se djevojka vrti suprotno od kazaljke na satu onda
          ti lijeva strana dominira.

          U skoli su nas ucili i uce da koristimo vise lijevu stranu mozga jer su
          takvi programi skolstva, proracunato i hladno.

          LIJEVA STRANA

          koristi logiku
          vidi detalje
          barata sa cinjenicama
          matematika i nauka
          bazirana na realnosti
          prakticna
          ne voli rizik

          DESNA STRANA
          koristi osjecaje
          vidi "big picture"
          ima bujnu mastu
          kreativna
          filozofija i religija
          istrazuje mogucnosti
          uzima rizik
          To znaci da sam ja inteligentniji u odnosu na ostale jer vidim oba pravca? Fino, fino...
          Everything you want is on the other side of fear.

          Comment


          • Muškarac koji koristi obe hemisfere, podjednako jel? Uuuu..pa ti si retka zverka.
            Jel imaš curu?
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Drugim rijecima kome lijeva strana dominira ne vidi dalje od prsta, njemu/njoj je drvo drvo, 2+2 su 4, dok mi koji koristimo desnu stranu mi ne vidimo samo drvo, mi vidimo i sumu, dvorac u daljini, konjusare u dvorcu, princezu, kralja, otvorene slavine, jednostavno big picture. Koliko je dosadno biti dio vecine
              sigpic

              Comment


              • Evo vam dokaz da sam inteligentniji. Psiholozi tako kazu...
                www.wikipedia.org/lijeva i desna.124115
                Last edited by Drunken Whaler; 02-11-12, 21:42.
                Everything you want is on the other side of fear.

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Drugim rijecima kome lijeva strana dominira ne vidi dalje od prsta, njemu/njoj je drvo drvo, 2+2 su 4, dok mi koji koristimo desnu stranu mi ne vidimo samo drvo, mi vidimo i sumu, dvorac u daljini, konjusare u dvorcu, princezu, kralja, otvorene slavine, jednostavno big picture. Koliko je dosadno biti dio vecine
                  Da li je iko sumnjao da ce doci i do slavine?
                  koliko ja vidim, ti mislis samo u jednom pravcu
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • @Vladan
                    Procitaj ovo. Interesantan je pasus gdje jasno pise koja je razlika medju osobama koje koriste lijevu i obrnuto

                    sr.wikipedia.org/wiki/Moзak
                    Everything you want is on the other side of fear.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Da li je iko sumnjao da ce doci i do slavine?
                      gotovo, umrla sam od smeha

                      desna strana - filozofija i religija
                      exciting as hell
                      in another life
                      I will love you again, RF.

                      Comment


                      • Originally posted by Ivan Piper View Post
                        @Vladan
                        Procitaj ovo. Interesantan je pasus gdje jasno pise koja je razlika medju osobama koje koriste lijevu i obrnuto

                        sr.wikipedia.org/wiki/Moзak
                        1. Nisam lud da citam, koristim desnu stranu mozga i vec sve znam, nauka me ne zanima, mogu sam da zakljucim sta je bolje od ovo dvoje.
                        2. Nisam ni debil da kliknem na sumnjivi fb link pa da me opet stravi ono cudo, koristim desnu stranu mozga covjece, zajebaces me jednom, drugi put nikako
                        sigpic

                        Comment


                        • A jeli ti što koristiš obe hemisfere...a BUM/TRAS....?
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            1. Nisam lud da citam, koristim desnu stranu mozga i vec sve znam, nauka me ne zanima, mogu sam da zakljucim sta je bolje od ovo dvoje.
                            2. Nisam ni debil da kliknem na sumnjivi fb link pa da me opet stravi ono cudo, koristim desnu stranu mozga covjece, zajebaces me jednom, drugi put nikako

                            Ahaha, al' tripujes covjece. Ne mogu da vjerujem da je ono ostavilo takav utisak, ne smijes vise ni link da otvoris

                            A sto se tice fb-a, ako mislis na onaj link sto sam prije postavio, to je greska, kopirao sam sliku jednog druga umjesto linka sa wikipedie...

                            @Olja
                            Jao...
                            Aj vazi, pisem kasnije.
                            Last edited by Drunken Whaler; 02-11-12, 22:02.
                            Everything you want is on the other side of fear.

                            Comment


                            • lepo sam ja rekla da on nama nikad nece reci za taj bum/tras
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • E ovako, nemoj posle neko da se zali, da kaze da ga objasnjenje razocaralo itd. Necu sada pisati detaljno sta je sta, vec samo sustinu.

                                Boom
                                Osobe koje su nasmijane, opustene, tolerantne, komunikativne, pozitivne. Tesko ih je iznervirati, izbaciti iz takta sto bi se reklo. Mozda vuku malo ka flegmaticnom tipu temperamenta, ladovine su, ne reaguju burno u nekim "stresnim" situacijama i sl. Znaci samo lagano, samo opusteno. Dakle, flagmatik/sangvinik, ali vise ovo drugo.

                                Tras!
                                Osobe koje lako popizde Odlikuju ih burne reakcije, pa mozda cak i nagle promjene raspolozenja. Moze se reci da je to kolericni tip temperamenta. Njihove emocije su visokog intenziteta, i to ne samo emocije bijesa, nego i drugih osjecanja (sreca npr.) Veoma cesto, emocionalno neadekvatno reaguju, dramatizuju stvari, spremni su na prepirku zbog sitnica, na tucu zbog stvari koje to ne zasluzuju,placu zbog dogadjaja koji i nisu toliko tuzni, euforicno se raduju. (ali ne mora da znaci)

                                Inace, ja sam rekao boom.

                                p. s. ovo sto sam sada napisao je cisto onako da stvorite generalnu sliku, sjutra mozda update-ujem post.
                                Last edited by Drunken Whaler; 02-11-12, 22:36.
                                Everything you want is on the other side of fear.

                                Comment

                                Working...
                                X