Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Adin View Post
    Aco znaš li ti da ne postoji pozitivno i negativno.
    Samo hocu reci da je u svetu previse zlobe,mrznje,pohlepe,ega...i da bi zaista bilo lepo kad bi toga bilo makar malo manje,svima bi nam bilo lepse.Znam da je to nemoguce,ali jbg...
    Last edited by AcaDjilkos; 27-11-11, 23:49.
    Jedan je Obradovic Zarko!

    Comment


    • Aco, hoces da kazes da covjek treba uzivati u sitnicama? To je tacno. To je na neki nacin i sustina zivota
      Everything you want is on the other side of fear.

      Comment


      • Upravo to hocu reci Ivane. ;)
        Jedan je Obradovic Zarko!

        Comment


        • Originally posted by AcaGrobar View Post
          Samo hocu reci da je u svetu previse zlobe,mrznje,pohlepe,ega...i da bi zaista bilo lepo kad bi toga bilo makar malo manje.Znam da je to nemoguce,ali jbg...
          Mi kad kažemo nešto da je( pozitivno )mi mislimo na onaj osjećaj koji nas ispunjava i koji je bolji od ongo lošijeg osjećaj to jeste (negativnog),u suštini oba ova osjećaja kako ih mi nazivamo pozitivnim i negativnim imaju nešto zajedničko ,a to je osjećaj kad je nešto loše to doživimo na jedan potpuno drugi način isto kada je nešto dobro to doživimo na neki drugi način ,a to je sve propraceno našom emocijom ili ti ga osjecajem.Tako da u suštini nema pozitivnog ili negativnog već samo onog stanj gdje su naša osjećanja zadovoljna i onog gdje nisu.A zloba mržnja ljubav pohlepa ljubomora sve je to dio ljudskog svijeta i naravno emocija kroz kojje se to sve manifestuje.
          http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
          Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

          Comment


          • Osmijeh je cudo

            Comment


            • Aco ako hoces da uzivas u sitnicama, samo jedi mrvice hleba, ne ceo.

              Comment


              • Svi mi kažemo da trebamo uživati u sitnicama li ja sam ubjeđen da većina tako ne misli ,ja nevjerujem da ćeš ti spavati u kolibici gdje puše sa svih strana ,a da ti neko nudi hotel sa pet zvjezdica sa druge strane i ne vjerujem da ćeš reci ma neću ja da idem tamo ja uživam u malim stvarima bez obzira što se taj hotel izgradio i što mnogi nemaju šta da jedu zbog tog hotela ja mislim da ćeš prije udovoljiti svojim potrebama.Smijeh je prijeki lijek ,kad se napiješ tada si najviše zdrav zacseni se od smijeha onda.
                http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                Comment


                • Originally posted by Seoski Terminator View Post
                  Aco ako hoces da uzivas u sitnicama, samo jedi mrvice hleba, ne ceo.


                  Mislim da se ja i ti najvise slazemo oko onog dela "uklapanja u masu"

                  Primer: Cigare i alkohol.

                  Mnogi ljudi pocinju da piju i puse samo iz razloga sto to vecina ljudi radi.Pitam cesto puno mojih drugara,zasto volite da se cesto napijete?-Pa kao,da se opustimo.
                  -A zar ne mozete da se opustite i provedete i bez alkohola?
                  -Pa,mozemo,ali...
                  -Ali sta?!
                  -Pa ne znam...

                  U sustini,mnogi piju samo jer su to videli od drugih,ne zato sto stvarno uzivaju u picu.
                  Jedan je Obradovic Zarko!

                  Comment


                  • Originally posted by Seoski Terminator View Post
                    Ti si tek sad moj brat, nisi vernik kao ni ja, ihaj!

                    A sad sa ozbiljnije strane, znas kako, to da je moral opao skorijih godina nije tacno, jer moral u sustini nikad nije ni postojao, jer kao sto ti rekoh, to su ljudi izmislili. Ne znam da li ti je ikad palo na pamet, ali kad si pomenuo tu decu koja su ometena u razvoju, da tipa roditelji su cesto iz vise neke krivice uz njih, tipa, uvek se pitaju sta su oni to uradili da zasluze takvo dete a ne zdravo i slicno, jer svet nije nista nalik onome sto su nas mama i tata ucini i sve one divne bajke. Delom je tako jer postoje zakoni prirode, a sa druge strane i sam covek koji ima najrazvijeniji mozak a pritom ga ne koristi.

                    Obicno se kaze da su ljudi uspeli i napredovali, sustina je da nisu, par ljudi je izumelo vazne stvari, pojedinci, ljudi samo to iskoriste kako smo "MI" to uspeli, a u stvari nismo, samo smo prisvojili licna dostignuca kao nasa. To ti je isto i sa najvecim proseravanjem roditelja i odraslih osoba, kad kazu mladjima da odrastu i da treba da postanu zreli, kad je realnost da ni ti ljudi nisu zaista odrasli niti postali zreli, samo su nabacili veci broj godina i tako se tese. Jer vecina ljudi i ne zeli da prizna sebi kako su cesto "bezosecajni" prema drugima, prosto postoje razlozi zasto brinemo za najblize, i zasto nemamo nikakav pravi osecaj prema nekim tamo nepoznatim ljudima, mi smo copor, tako se ponasamo, jer smo mi u sustini zivotinje, sa datom sansom da uradimo nesto vise, sto je dokazano da smo tu sansu prokockali milion puta, kao rasa.

                    Sto se tice te dece zaostale u razvoju, ljudi ih obicno zale, koliko god cudno da ce ovo da zvuci, ja mislim da te ljude ne treba zaliti, jer nisu ni toliko sujetni ni toliko zlobni, mozda cak uopste i nisu, jer ima neka devojka koja ima rodjenu sestru koja ide u specijalnu skolu, i ona je tamo sa tom decom na njenom nivou, i oni nemaju te probleme kao mi "normalni" ljudi, mnogo su bolji jedni prema drugima, ne mrze sve i svakog jer nesto nije po njihovoj volji, jer su to deca, i svet gledaju ocima deteta.

                    Jedna odlicna poenta je bila, da zivotinje ubijaju da bi prezivele, a covek ubija iz zadovoljstva.

                    I za kraj evo ti jedan video, vrlo je do jaja i poucan, kako se covek menja, kada se sklopi u masu, i ne postoji kao individua, nema ime i prezime, nema lice, vec postaje masa, sta se tad desava.


                    Evo ti link, to ti je part 1, imas 4 dela.

                    http://www.youtube.com/watch?v=I80bZUn8ra8

                    Ako ti se ovo svidi, mozes da nadjes sve od Derrena Browna na youtubu i covek je car i ja sam odusevljen njegovim radovima. P.S. On je psiholoski iluzionista, mada ovaj eksperiment nema veze sa iluziom, samo psihologijom.


                    Aco prati istoriju, i danasnja desavanja, ili tipa pre kolicno godina su ljudi tek odlucili da crnci nisu samo stoka koja sluzi belcima. Ili sam preuzmi na sebe eksperiment, budi samo dobar, dobar, dobar prema tipa 10 osoba, izaberi sam, i radi to tipa mesec - dva, i javi mi rezultate.

                    Inace ako mislis da odem na planinu i cuvam ovce, da to je pozitivna stvar, al' na zalost me to ne interesuje.
                    Mogu li ja da mu kazem sta ce mu se desiti?
                    Bice povredjen i to onako mucki, to je neizbezno, treba ipak pronaci neku ravnotezu, jer na tome se sve zasniva, svi mrze zlo ali ni svet se ne moze zamisliti bez njega, takav svet nikada nece postojati, savrsen sistem nikada nece postojati.
                    Jing i Jang to je sustina!
                    A sto se tice toga, tih genijalaca koji su se izdvojili iz mase, to su bili ljudi sa vizijom, drugaciji, greske u sistemu.
                    Ovo sve podseca kao na Matrix majke mi
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • A ti kao ne pijes?

                      Nego, kad ste vec kod morala i dobrote, koliko cesto imate osjecaj da barabe najbolje prolaze u zivotu, a dobrice svi samo iskoristavaju...

                      Comment


                      • Originally posted by majabl View Post

                        Nego, kad ste vec kod morala i dobrote, koliko cesto imate osjecaj da barabe najbolje prolaze u zivotu, a dobrice svi samo iskoristavaju...
                        Izlizan izraz po meni,iz prostog razloga sto je tesko suditi o tome ko je dobro prosao a ko ne...

                        Comment


                        • Originally posted by majabl View Post
                          A ti kao ne pijes?

                          Nego, kad ste vec kod morala i dobrote, koliko cesto imate osjecaj da barabe najbolje prolaze u zivotu, a dobrice svi samo iskoristavaju...
                          Ma pijem i ja,ali se ne ubijam svakog vikenda da bih ispao "frajer"

                          Pa nazalost barabe najbolje prolaze(mada,ko je kako prosao je relativno ).Ja to ovako vidim: Prema dobrim ljudima budi jos bolji,prema barabama budi jos veca baraba!
                          Jedan je Obradovic Zarko!

                          Comment


                          • Ja pijem da se napijem-ja ljubim da se zaljubim...
                            Ja pijem sa drustvom jer mi onda postaje sve smijesno, i tu ti se tako ismijem, i fino se osjecam. To bi bilo to
                            A Adine, to u vezi sitnica nijeu smislu da ti biras da se zadovoljis necim malim pored neceg velikog, vec jednostavno, nesto kao ono prije sto smo pomenuli, pomognes nekome i to ti uljepsa dan,itd.. ;)
                            Everything you want is on the other side of fear.

                            Comment


                            • Pa ja sam siguran Ivane da ces ti proci 5 puta gore dolje pred prosijaka i da imas jedan euro u svom kaputicu i sad hoces na kahvu a samo njega imaš vjerujem da ga ne bi dao tom prosijaku i uljepšao njemu dana ,jer bi onda pokvario sebi dan.

                              Poka je da treamo da živimo u mirui da se volimo i ljubimo to jeste aki različiti karatteri različita viđenja svijeta sve to ne dozvoljava neke stvara ,mada se ucimo toleranciji i vjerovatno uživamo u tome ,ali dobro je što smo svi razlčičiti jer ne bi bilo zanimljivo svi bi navijali za Đokovića kako bi onda došlo do konflikta .:P
                              Last edited by Adin; 28-11-11, 00:02.
                              http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                              Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                              Comment


                              • Originally posted by Adin View Post
                                Pa ja sam siguran Ivane da ces ti proci 5 puta gore dolje pred prosijaka i da imas jedan euro u svom kaputicu i sad hoces na kahvu a samo njega imaš vjerujem da ga ne bi dao tom prosijaku i uljepšao njemu dana ,jer bi onda pokvario sebi dan.
                                Dobro, to je tacno. Pomazes drugima kad si u mogucnosti da to uradis.
                                Everything you want is on the other side of fear.

                                Comment

                                Working...
                                X