Announcement

Collapse
No announcement yet.

TADBAS SPAM!!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aj onda da ga zbunim jos malo.

    Dosta ljudi cak i sami sebe slazu da su dobri i da nemaju skrivene motive, ma koliko cudno to zvucalo, da ljudi mogu sebe vrlo lako u svojoj glavi da sebe vide kao dobru osobu cak i ako je veoma ocigledno da to nisu.

    Comment


    • Originally posted by Dacha View Post
      Ovo drugo.Ja sam pre neki dan nekim ciganima dao neke pare i razmisljam kako bi moglo da se vrati,ali od tad sve gore od goreg

      A koliko strana ima Antigona?
      Ti si brate pobedio axaxaxaaxaxaxax

      Ne pricam o ovome, pomazes svakome, pre svega deci, ne ocekujes nikakav novac, niti bilo sta materijalno, e sada da li treba da ostane na tome.... Ok ucinio sam dobro delo i dobar sam covek ili bio sam dobar covek cinio sam dobra dela, valjda ce i mene jednog dana sreca pogledati bas iz razloga sto sam nacinio srecnima toliko ljudi... ili je to potpuno pogresan pristup...

      Da li cela ta prica o dobrim delima treba da se zavrsi sa onim osecajem zadovoljstva kada nekome ucinis nesto dobro ili je i to greska, to zadovoljstvo, mozda na taj nacin gradis sebe kao licnost, dobijas na samopouzdanju, zadovoljavas svoj ego na neki cudan nacin i na osnovu toga, tj na osnovu bespomocnih ljudi nparedujes indirektno krzo zivot....

      Al sam ga zbuckao svaka mi dala...
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Dacha ako si mislio da ces dobiti na kladi tako sto si dao lovu ciganima,opasno si se prevario
        Za to nije bilo apsolutno nikakve potrebe,sve sto je trebalo da uradis da pratis notorious-ove postove

        Comment


        • Originally posted by Dacha View Post
          Ovo drugo.Ja sam pre neki dan nekim ciganima dao neke pare i razmisljam kako bi moglo da se vrati,ali od tad sve gore od goreg

          A koliko strana ima Antigona?
          Uuuuuuuu, koji kiks... Neka sto ce te sigurno cerati neki maler, nego sto ce te i ti sto si im dao dobro izlemat nedje, ako ne budes htio opet da im das... Mene zamalo jednom jedno dijete, od desetak godina. Srecom, nadmudrih ga, jer cisto sumnjam da bih ga na snagu savladao...

          A generalno posmatrano... Postoje dva opsteprihvacena shvatanja. Hriscanska dogma i Makijevilizam. "Ljudi su dobri, ali ih okolnosti cine losim", i obratno... Nesto sto je svima zajednicko su interesi... Pomazes nekom i ne zelis nista zauzvrat. A gle cuda, pritom si vjernik... Ne ubijas jer si vjernik. Ili ubijas jer si vjernik... Nastao je haos. protesti zbog Kosova. Izasli ljudi da lome. Ljudi kivni. Medjutim, dvije divne cure, buduce majke, snimljene kako kradu po slomljenim izlozima... Sistem. ovakav kakav poznajemo, a koji nije savrsen. Kad bi se urusio, svijet bi buktio za par sati... Koliko je proslo od poslednjeg Svjetskog rata?!

          zakljucak je ipak "Da su ljudi losi, a okolnosti ih cine dobrima". Postoji znacajan procenat stvarno dobrih ljudi, ali oni ne mogu opstati, a tek uzeti s tvari u svoje ruke... Evo samo jedan mali eksperiment. koliko vas ne uzme ljeti neku muvalicu, i opali osu koja je ulecela u sobu?!? Pretpostavljam ekstremno mali procenat...

          Comment


          • Po meni prvo. Ako ce meni neko spasiti zivot, meni je to dobro delo, bas me briga koji su njegovi razlozi zasto je to uradio , da objasnim 'vako plasticno.
            Ne verujem ni u sta bezuslovno, svi sve u zivotu rade zbog sebe, da li ocekuju nesto, da li da bi se oni sami bolje osecali, da li da bi ih okolina vise postovala, vise ljudi ih volelo, sve se na kraju svodi na slicno ako ne na isto

            Comment


            • Indgio, da li znas da ta deca, nesvesno uvek manipulisu odraslima kad zele nesto? I to rade jer uspeva. To su ih naucili roditelji koji ni sami nemaju pojma da su naucili svoju decu da manipulisu, a i nemaju pojma da su na kraju izmanipulisani od strane malog deteta. I da, dete sa samo 1-2 godine vec zna da manipulise i ako nije svesno da to ume.

              Psihologija je toliko do jaja da je to fenomenalno. A da ti odmah odg nesto, moral, posto otprilike o za to pitas, moral je izmisljen od strane ljudi, da bi se osecali lepo kad nesto urade moralno. Inace, kao sto rekoh, sve sto radis, radis zbog sebe i jer ces dobiti nesto za uzvrat, pa bilo to osecanje, novac ili sta god drugo.

              Da postoji "moralna" strana kod ljudi, postoji, a tokom istorije i do dana danasnjeg, mislim da i sam mozes da zakljucis koliko su ljudi zaista moralni, batali slatke reci, jer realno dela govore istinu o nekom. Naravno da postoje ljudi koji odskacu ka pozitivnoj ili negativnoj strani, ali vecina ljudi radi isto, tako da je taj mali procenat posebnih slucajeva totalno nebitan, jer nema nikakav uticaj na vrlo bitnu vecinu.

              Comment


              • Ko čita Antigonu moja najdraža lektira ,prepricat cu mu je do zadnjeg detalja.
                http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                Comment


                • Originally posted by Adin View Post
                  Ko čita Antigonu moja najdraža lektira ,prepricat cu mu je do zadnjeg detalja.
                  Ja sam zaboravio o cemu se tu radi. Je li to ono bjese kad onog lika ubiju zmije?
                  Everything you want is on the other side of fear.

                  Comment


                  • Originally posted by ivan piper View Post
                    Ja sam zaboravio o cemu se tu radi. Je li to ono bjese kad onog lika ubiju zmije?
                    Antigoni je preminuo brat i sad po zakonu koji je kralj naredio on se ne smije zakopati ,ona pored toga svega to uradi i na kraju biva kažnjena zbog toga ,kao i svaki tragični lik ona je osuđena na smrt to je odlika tragičkog lika ,da srlja u beznađe i da na karju umire ali kao junak .
                    http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                    Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                    Comment


                    • Originally posted by Adin View Post
                      Antigoni je preminuo brat i sad po zakonu koji je kralj naredio on se ne smije zakopati ,ona pored toga svega to uradi i na kraju biva kažnjena zbog toga ,kao i svaki tragični lik ona je osuđena na smrt to je odlika tragičkog lika ,da srlja u beznađe i da na karju umire ali kao junak .
                      Znaci to nema nikakve veze sa zmijama
                      A sta znam, zaboravio sam to potpuno... Davno sam to citao...ako sam je citao uopste
                      Everything you want is on the other side of fear.

                      Comment


                      • Originally posted by Seoski Terminator View Post
                        Indgio, da li znas da ta deca, nesvesno uvek manipulisu odraslima kad zele nesto? I to rade jer uspeva. To su ih naucili roditelji koji ni sami nemaju pojma da su naucili svoju decu da manipulisu, a i nemaju pojma da su na kraju izmanipulisani od strane malog deteta. I da, dete sa samo 1-2 godine vec zna da manipulise i ako nije svesno da to ume.

                        Psihologija je toliko do jaja da je to fenomenalno. A da ti odmah odg nesto, moral, posto otprilike o za to pitas, moral je izmisljen od strane ljudi, da bi se osecali lepo kad nesto urade moralno. Inace, kao sto rekoh, sve sto radis, radis zbog sebe i jer ces dobiti nesto za uzvrat, pa bilo to osecanje, novac ili sta god drugo.

                        Da postoji "moralna" strana kod ljudi, postoji, a tokom istorije i do dana danasnjeg, mislim da i sam mozes da zakljucis koliko su ljudi zaista moralni, batali slatke reci, jer realno dela govore istinu o nekom. Naravno da postoje ljudi koji odskacu ka pozitivnoj ili negativnoj strani, ali vecina ljudi radi isto, tako da je taj mali procenat posebnih slucajeva totalno nebitan, jer nema nikakav uticaj na vrlo bitnu vecinu.
                        Govorim o deci koja su zbrinuta u domu i deci koja su ometena u razvoju, tako da oni i nemaju bas neki prostor i vreme da ovladaju i koriste vestinu manipulacije, naprotiv potpuno su nevini i nesvesni, kontam da u sebi nemaju ni % zla i ljudske sikvarenosti, cisti su. I ne da nisu spremni za ovo sranje od nazovi "sveta" koji ih ceka napolju nego je to tragicno, to je pogubno za sve njih, ustvari tek ce biti.

                        Fora je sto oni nemaju pojma sta je moral, sta dobro a sta zlo ali dobro idemo daleko od teme.
                        Ali zaista Dobro delo treba da bude bezuslovno ali ne postoji covek koji nesto dobro nije ucinio a da nije ocekivao neku korist.
                        Svestenici recimo koji su tu da cine dobra dela da svima pomazu, nisu odavno doborcinitelji, gledaju samo svoje dupe, zloostavljaju decu, maltretiraju, bore se za polozaj, u poslednjih par godina, moralne norme kod nas pogotovo ne postoje. A te nazovi Bozije sluge prezirem iz dna duse! I to nema veze sa tim sto ja nisam vernik i sto se uvek oslanjam na logiku, to je stanje koje je sveima ocigledno, nazalost....
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Originally posted by ivan piper View Post
                          Znaci to nema nikakve veze sa zmijama
                          A sta znam, zaboravio sam to potpuno... Davno sam to citao...ako sam je citao uopste
                          Da tebi nije naumpala Šuma striborova kad sjetim davnog 5 razreda kada sam to čitao i još se svega sjećam.
                          http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                          Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                          Comment


                          • Terminatoru,to sto pricas jeste vecinom istina,ali nekako si mnogo negativan,ne vidis ono pozitivno u ljudima...
                            Jedan je Obradovic Zarko!

                            Comment


                            • Originally posted by Indigo View Post
                              Govorim o deci koja su zbrinuta u domu i deci koja su ometena u razvoju, tako da oni i nemaju bas neki prostor i vreme da ovladaju i koriste vestinu manipulacije, naprotiv potpuno su nevini i nesvesni, kontam da u sebi nemaju ni % zla i ljudske sikvarenosti, cisti su. I ne da nisu spremni za ovo sranje od nazovi "sveta" koji ih ceka napolju nego je to tragicno, to je pogubno za sve njih, ustvari tek ce biti.

                              Fora je sto oni nemaju pojma sta je moral, sta dobro a sta zlo ali dobro idemo daleko od teme.
                              Ali zaista Dobro delo treba da bude bezuslovno ali ne postoji covek koji nesto dobro nije ucinio a da nije ocekivao neku korist.
                              Svestenici recimo koji su tu da cine dobra dela da svima pomazu, nisu odavno doborcinitelji, gledaju samo svoje dupe, zloostavljaju decu, maltretiraju, bore se za polozaj, u poslednjih par godina, moralne norme kod nas pogotovo ne postoje. A te nazovi Bozije sluge prezirem iz dna duse! I to nema veze sa tim sto ja nisam vernik i sto se uvek oslanjam na logiku, to je stanje koje je sveima ocigledno, nazalost....
                              Jao vas dvojca i vaše filozofske teme ,djeca su jako nezahvalana prvenstvaeno to pa onda sve ostalo.
                              http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                              Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                              Comment


                              • Originally posted by Adin View Post
                                Da tebi nije naumpala Šuma striborova kad sjetim davnog 5 razreda kada sam to čitao i još se svega sjećam.
                                Hahahahahah a dje se sjeti Sume striborove
                                Koliko se ja sjecam, to sam radio u drugom razredu
                                Jedino cega se ja sjecam, to je Gorski vijenac
                                Everything you want is on the other side of fear.

                                Comment

                                Working...
                                X