Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zato što je Cedevita veštačka tvorevina bez identiteta.

    Nešto što NE PRIVLAČI publiku.

    Da bi neko dolazio na utakmice, nije neophodan uslov samo da voli košarku, već i da ima emotional bondage sa timom koji je igra.

    Stoga timovi poput Cedevite, FMPa i sličnih nikada, ali NIKADA i ni pod kojim uslovima neće imati svoju publiku. Dolaziće da ih gledaju prijatelji, rođaci, sporadični ljubitelji košarke i to je to.

    Veću posetu će imati samo kada gostuje neko poznato ime, ali ne zbog njih, već što gore pomenuti sporadični ljubitelji košarke žele da vide to ime. To je poenta.

    U toj priči, Cibona bi i te kako mogla da puni halu, kada bi bila iole konkurentna u nekom takmičenju.
    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

    Comment


    • Vidi ga Kronos sto se promangupirao...
      Cedevita ce uvek biti kesa, vestacki tim, bez ikakve tradicije sa grupom placenika.
      Uvek ulazu ozbiljan novac u tim i nikada nista nisu uradili, a najblizi su bili kada su imali osovinu Pulen-Bilan.
      Da su mozda iz nekog malog grada u Hrvatskoj, bilo bi drugacije.
      Verovatno bi i imali neku publiku kao sto imaju manji klubovi iz cele Srbije, ali sto Laki21 kaze, ko ce da navija za nesto sto se zove Cedevita, pogotovo u Zagrebu pored zive Cibone.
      Last edited by Jimi22; 29-01-18, 10:37.

      Comment


      • Koliko shvatam, u Hrvatskoj većina ljudi u Cedeviti vidi isključivo marketinški projekat Emila Tedeskija i njegove Atlantic Grupe. Misli se da ni nemaju neki naročit motiv da igraju EL, jer je i kompanija koju promovišu prodajno orijentisana prema Balkanu, pa im je ABA prava mjera.

        Comment


        • Cibona je na izdisaju, u još goroj situaciji nego Partizan kod nas. Košarkaška mapa Evrope se neumitno menja, gde su veliki italijanski klubovi iz 70ih i 80ih, svi do jednog nestali... Cedevita je imala par izuzetnih uboda što se igrača tiče, fokus im je da uvek imaju strance na backcourtu, a domaće igrače na centarskim pozicijama.
          Tedeski je verovatno (pravilno) odlučio da ne može da finansira učešće kluba u EL i strateški su se odlučili za EC i mislim da im je to dugoročno održivo rešenje. Nisu u poziciji kao neki državni klubovi iz susedne države da učestvuju u evropskom takmičenju čisto turistički, već ostvaruju sasvim solidne rezultate u skladu sa budžetom koji imaju.
          Last edited by dekkard; 29-01-18, 11:01.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Cedevita je veštački projekat, ok, ali da li će to opterećivati neku decu koja stasavaju, pogotovo ako se (hipotetički) Cibona ne oporavi?
            Bojite se da će Cedevita da bude kratkoročan projekt Tedeskog i kada se zasiti da će samo odbaciti (projekat traje od '99), pa i Cibona je bila nešto slično u svom nastajanju (slično ne i isto), jedna grupcija je preuzela Lokomotivu koja je bila solidan klub (jedan kup Jugoslavije) i taj klub sa novim imenom je nadživeo korporaciju koja ga je finansirala.
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Veceras Dilan Vestbruk Enis uzima tripl dabl. Pazi sta sam rekao [emoji23]

              Послато са GT-I9105P уз помоћ Тапатока

              Comment


              • Moguće je da je Dilanu ova utakmica protiv Olija bila potrebna za bolje igre u Zvezdi (što bi električari rekli "prebacio sklopku") i da će večeras da porobi.
                Njemu je potreban centar kao Alen da mu napravi livadu, da se otvori iz pika (u stvari svakom pleju je potreban takav centar), tako da ja večeras očekujem pored Halida i Alen da porobi.
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Izvinjavam se što prekidam raspravu o Cedeviti i Ciboni na temi KKCZ...
                  Htedoh reći nešto u vezi Enisa. Ako ona eksplozija protiv Oly nije bila slučajnost po principu "i ćorava koka ubode neko zrno", mi smo dobili ozbiljnu podršku spoljnoj liniji. Nije Enis neki kreator za druge, ali nije ni Ročesti. Bitno je da tempo i efikasnost u napadu ne opada ulaskom Enisa. A odbrana mu je svakako bolja od Ročove. Uz potpis Omića (napokon centar za kojim vapim od početka sezone) mi smo se definitivno etablirali kao veliki favoriti na Jadranu. Jedino neko desetkovanje rostera povredama može da nam zakomplikuje put ka još jednoj tituli u regionu.

                  Comment


                  • A šta je "prirodni" projekat, državni klub? Ljudi, vama je komunizam totalno isprao mozgove kada na taj način razmišljate o privatnoj svojini.
                    Nema ničeg lošeg u tome da neki čovek koji voli sport a pritom je imućan poželi da tu svoju ljubav pretoči u stvaranje sopstvenog kluba ili kupovinu do tada državnog. Jedan takav je trenutni šampion Evrope, ne vidim da neko spominje da su oni "veštački" projekat.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Kad pricate o tradiciji i publici, ne mora nedostatak tradicije biti uzrok male posete.Uzecu primer iz Turske.Od trenutno vodecih timova najvecu kosarkasku tradiciju ima Efes, a ima najmanje publike.Perasovic je to objasnio nedostatkom fudbalskih navijaca kao sto ih imaju Fener, Bediktas i Galatasaraj.
                      Kad bi postojali Dinamo ili Hajduk u kosarci, hale bise punile.

                      Lepo je Ganac objasnio oko Cibone i Lokomotive.

                      Comment


                      • Originally posted by madafaka73 View Post
                        Nije Enis neki kreator za druge, ali nije ni Ročesti
                        Nije, osim što je peti asistent EL
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Nije, osim što je peti asistent EL
                          Ovaj argument sam čuo mnogo puta. Ako pogledaš dosadašnji tok EL i u naprednim statistikama nađeš koliko je Ročesti imao loptu u rukama, pravo čudo bi bilo da on ne bude u prvih desetak asistenata. Ja sam pažljivo pratio njegove asistencije u jednom delu EL, posleo sam prestao jer su rezultati potvrdili moje mišljenje. Većina asistencija je puko dodavanje igraču do sebe, tzv. prvi pas, posle čega je išla trojka. Druga po učestalosti situacija je kada Roč ne uspe da iskreira za sebe šut, pa u nekoj prinudi baci loptu saigraču koji poentira. Najmanje je bilo pravih plejmejkerskih pasova, kada spaja igrača sa košem. O piku neću trošiti reči, a takođe ni o situacijama kada pola hale vidi pas koji on ne vidi, posebno kod mismečeva. Još jedan veliki problem njegovih dodavačkih sposobnosti je kontra ili polukontra, kraće tranzicija, gde on nema skoro nikakvih rešenja.
                          Last edited by madafaka73; 29-01-18, 11:47.

                          Comment


                          • Originally posted by darko pancev View Post
                            Jako me zanimaju tribine veceras ..publika koja ce doci ...hoce li podrska biti onakva kakva ovi momci zasluzuju od pocetka sezone zalaganjem na svakoj utakmici ...
                            da se ne lazemo ..u EL je uradjeno vise nego sto je iko ocekivao a u Aba smo u situaciji da uz malo srece krenemo sa pol. pozicije
                            Mogu samo da ti napišem kako su izgledale prethodne utakmice sa kkp u Aba . Nekoliko likova (starije delije) , koji inače dolaze na svaku utakmicu , vode navijanje na B tribini . Verujem da večeras neće biti ni toga , što i nije šteta jer se uglavnom pičkaraju sa grobarima.
                            Da li će biti još nekih "dešavanja" oko hale ili unutar hale to zna samo "generalštab"

                            Oko Cedevite ...mislim da su imali jako dobru posetu u Draženovom domu one sezone kad su igrali Top 16 el

                            Comment


                            • Ne treba mi napredna statistika da bih konstantovao protok lopte sa njim ili bez njega u ekipi, a to je do utakmice sa Olimpijakosom bilo nemerljivo. Da li spaja igrača sa košem ili prepoznaje ko je slobodan na perimetru apsolutno je nevažno, to je do postavke igre i kvaliteta samih igrača. Možeš ti da spojiš Bjelicu 10x sa košem ako će da promaši zicer 7 puta, a Feldinu ili Dangubi da podeliš pas sa strane gde će da ubodu tri, četiri trojke.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by madafaka73 View Post
                                Ovaj argument sam čuo mnogo puta. Ako pogledaš dosadašnji tok EL i u naprednim statistikama nađeš koliko je Ročesti imao loptu u rukama, pravo čudo bi bilo da on ne bude u prvih desetak asistenata. Ja sam pažljivo pratio njegove asistencije u jednom delu EL, posleo sam prestao jer su rezultati potvrdili moje mišljenje. Većina asistencija je puko dodavanje igraču do sebe, tzv. prvi pas, posle čega je išla trojka. Druga po učestalosti situacija je kada Roč ne uspe da iskreira za sebe šut, pa u nekoj prinudi baci loptu saigraču koji poentira. Najmanje je bilo pravih plejmejkerskih pasova, kada spaja igrača sa košem. O piku neću trošiti reči, a takođe ni o situacijama kada pola hale vidi pas koji on ne vidi, posebno kod mismečeva. Još jedan veliki problem njegovih dodavačkih sposobnosti je kontra ili polukontra, kraće tranzicija, gde on nema skoro nikakvih rešenja.
                                Potpuno si u pravu, Ročesti prvo misli da iskreira za sebe a zatim kao rezervno rešenje mu se javlja asistencija za tri poena, čini mi se da je Enis zato skoro sve svoje asistencije imao prema centru i sve su bile pravovremene.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X