Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Sezona ce biti odlicna ako uzmemo ABA liga.. ove nase ekipe su preslabe...Kad kazem odlicna mislim da smo je pregurali nekako....Najvise zahvaljujuci sto imamo dva tima protiv kojih se borimo...i koji ne igraju EL pa su slabiji....Nista ceka se 1/2 aba to se znalo u septembru...
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Sjašite s Laze. Čovek zaista nije zaslužio da se svako izdrkava po njemu.
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • Kad svako može biti kritikovan može i on. Sve u cilju da se dovede u red.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Lazic igra u pogresnoj ekipi. Nisu igraci iz ovogodisnje centarske linije ni Roch ili Feldeine igraci sa kojima on moze da igra. Normalno da ce da mu opadnu procenti kada trener dozvoljava bukvalno svakome da se ispucava i niko nema ulogu u ekipi. Promase sut u 10.sekundi napada pa im protivnik trci u tranziciju pa puta deset.
            Jedini nacin kako ekipe poput nase mogu da se takmice sa najboljima je da igraju jaku odbranu i na sto manje poena. Sta mi imamo od natpucavanja sa ekipama sa mnogo jacim napadacima? Budzet za mocan roster nikada necemo imati, zato selekcija ekipe mora da se odradi mnogo ozbiljnije. Ovo sa cetiri veterana koji nose ekipu pa dogodine odlaze, sa radicevicem i Keseljom koji se lepo placaju, a para nema, sa mladjima (od po 23 godine) koji ne umeju da igraju takmicarski i da iskoce je totalno neozbiljno. Cedevita je isto lose selektirana, ali Dzile sa Buducnoscu moze da se nada osvajanju lige.
            You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

            Comment


            • Originally posted by canarian View Post
              Lazic igra u pogresnoj ekipi. Nisu igraci iz ovogodisnje centarske linije ni Roch ili Feldeine igraci sa kojima on moze da igra. Normalno da ce da mu opadnu procenti kada trener dozvoljava bukvalno svakome da se ispucava i niko nema ulogu u ekipi. Promase sut u 10.sekundi napada pa im protivnik trci u tranziciju pa puta deset.
              Jedini nacin kako ekipe poput nase mogu da se takmice sa najboljima je da igraju jaku odbranu i na sto manje poena. Sta mi imamo od natpucavanja sa ekipama sa mnogo jacim napadacima? Budzet za mocan roster nikada necemo imati, zato selekcija ekipe mora da se odradi mnogo ozbiljnije. Ovo sa cetiri veterana koji nose ekipu pa dogodine odlaze, sa radicevicem i Keseljom koji se lepo placaju, a para nema, sa mladjima (od po 23 godine) koji ne umeju da igraju takmicarski i da iskoce je totalno neozbiljno. Cedevita je isto lose selektirana, ali Dzile sa Buducnoscu moze da se nada osvajanju lige.
              Mozda je sve pogresno, selekcija, trener , koncept ali kada ostanes sam pet puta samo na ovoj utakmici i nisi blizu da pogodis nijedan suta kakve to veze ima sa bilo cime ili kako da pravdamo promasene zicera Bjelice ove i prosle sezone?

              Comment


              • Originally posted by Победа View Post
                А како је могуће да онда у премијер лиги долазе 30.000 људи на стадион екипама које завршавају редовно на 10. месту? Воле људи фудбал и свој клуб.

                Ми се примамо на успех, с Увалином успех је био опстати у лиги и борити се, зато смо пунили дворану. Данас је успех очигледно топ8 и ако не можемо то да остваримо, неће људи ни долазити.
                A kako je moguce da ovde svaki covek navija za jedan od dva kluba. Bilo da zivi u Subotici ili u Vranju, u RS ili CG? Lepo je kada niko cak ni iz vecih gradova ne navija za svoj klub nego prate dva koja jedini mogu da se bore za trofeje, a ovde pametujemo i trazimo da se ponasamo kao Englezi. Tim Englezima fudbal je najvaznija sporedna stvar na svetu i nije im toliko bitno da kroz uspeh kluba daju neki smisao svojoj svakodnevnici. Ovde jok, imas Borac iz Cacka koji ce i u fudbalu i u kosarci da ostane amaterski klub sa igracima od po 500 evra i neko ce to da gleda? Odose oni u BG da prati Zvezdu, ona im omogucava osecaj uspeha i slave.

                Mi u ABA ligi imamo najveci budzet i osvajanje te lige od strane drugih klubova bi bilo manje ili vece iznenadjenje. Cak i Cedevita koja je tu negde, a nema filijalu i dodatnih 15 igraca ima problem jer nema dobar skauting i vise su Efes ili Armani za siromasne.
                I sta onda, zapinjati da bi se pobedili slabiji, a odmarati da bi te dobijali jaci? Cak i ova ekipa je pokazala da je moguce dobijati jace i skuplje sastave i stvarno ne treba mnogo para (ne 10 miliona, nego nekih 5-6-7) da bi se jednom u pet godina potrefilo i otislo na f4 evrolige. Zasto? Zasto je Partizan otisao, jer je imao igrace gladne uspeha i jer im se potrefilo tako, ta sezona i neki rezultati.

                Prva poenta je da drzava stane iza jednog kluba i da on predstavlja zemlju u najjacem evropskom takmicenju. Ne da imamo stalno fokus na domaca takmicenja, jos ne daj Boze opet da se slije para i za drugi klub, vrhunac sezone ce biti finale KLS. E onda mozemo svake sezone da pretimo, pogotovo jer je takmicenje ionako kvalitetom ugrozeno od strane NBA.

                @Svarog - ocigledno je da je kapiten nervozan i nije sav svoj. Jednostavno, tim ne dise kao jedan, atmosfera se raspala, on vise motiva nema. Duboko u sebi mislim da je svestan (on, ne ja) da je doneo pogresnu odluku da ostane sada, kada su stvari krenule nizbrdo. Cak i Radonjic, koji jos nema klub je pametnije postupio od njega. Otud i bacanje cigli, otud i gluposti u odbrani.
                Last edited by blond; 19-01-18, 01:14.
                You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                Comment


                • Originally posted by NateHuffman View Post
                  Svak im cast aliovo je najvisi nivo evropske kosarke i ovo sa preskakanjem utakmica je cista sprdnja. Sad cemo se valjda okrenuti aba ligi posto u EL vise nema sanse, a i aba nam je bitn zbog EL sledece sezone. Pa ce nam opet sledece sezone EL biti nebitn sve dok bartomeu ne odluci da mu iz ovog regiona ne treba nijedan klub.
                  Bravo!
                  Uz sve pokusaje i moju zelju kao navijaca KKCZ da se razume 'politika' kluba (ako tako nesto uopste postoji), sama koncepcija i prica koje je prati je teska za svariti i shvatiti.
                  Sve kapiram. Nemamo pare. Moralo se prodati sve sto je moglo na kraju prosle sezne. Kupili smo ono sto je bilo dostupno u nasem plateznom rangu, ali iz kluba moraju da budu svesni da ovakvim pristupom nikako ne mogu da privuku gledaoce. Ljudi barem zele da vide borbu i maksimum zalaganja od svakog pojedinca i to konstantno.
                  Za mene je ipak neshvatljivo da se odigra jako dobra utakmica (i odbrana) protiv Zalgirisa, a onda potop. Jedino ako su igraci povredjeni, ili uvredjeni, ili ako nisu dobro kondiciono pripremljeni...

                  Comment


                  • Originally posted by canarian View Post
                    Prva poenta je da drzava stane iza jednog kluba i da on predstavlja zemlju u najjacem evropskom takmicenju.
                    To i jeste poenta, pa cak bi to i moralo da se dogadja jer eto, ta ista drzava nema snage / volje / znanja za Zakon o privatizaciji u sportu. Ako ne mozes da obezbedis privatizaciju, onda ajde lepo finansiraj. Da li iz budzeta, ili uz lagano bodrenje privatnih i drzavnih firmi da placaju sponzorstva je manje bitno.
                    Medjutim, to u nasim uslovima ne ide lako, jer ce uvek (bez obzira na trenutni uspeh) da se nadje onaj drugi (trenutno je to KKP, a nekada je bila KKCZ) koji ce da kaze - i mi smo veliki; i mi imamo armiju navijaca; aparthejd...
                    Vrtimo se u zacaranom krugu i jedino je moguce da nam se potrefi neka dobra generacija (stranci i domaci) nekada, ako nas Djordi do tada ne otkaci.

                    Comment


                    • Originally posted by canarian View Post
                      Lazic igra u pogresnoj ekipi. Nisu igraci iz ovogodisnje centarske linije ni Roch ili Feldeine igraci sa kojima on moze da igra. Normalno da ce da mu opadnu procenti kada trener dozvoljava bukvalno svakome da se ispucava i niko nema ulogu u ekipi. Promase sut u 10.sekundi napada pa im protivnik trci u tranziciju pa puta deset.
                      Jedini nacin kako ekipe poput nase mogu da se takmice sa najboljima je da igraju jaku odbranu i na sto manje poena. Sta mi imamo od natpucavanja sa ekipama sa mnogo jacim napadacima? Budzet za mocan roster nikada necemo imati, zato selekcija ekipe mora da se odradi mnogo ozbiljnije. Ovo sa cetiri veterana koji nose ekipu pa dogodine odlaze, sa radicevicem i Keseljom koji se lepo placaju, a para nema, sa mladjima (od po 23 godine) koji ne umeju da igraju takmicarski i da iskoce je totalno neozbiljno. Cedevita je isto lose selektirana, ali Dzile sa Buducnoscu moze da se nada osvajanju lige.
                      Angazovanje "mladjih od 23" nije neozbiljno, vec iznudjeno resenje.Problem je u losoj ponudi na trzistu.Navedi mi domace, mladje i dostupne igrace na pozicijama Jankovica i Jovanovica.
                      Ista prica i za Radicevica.Trebao nam je domaci plej.Vasa nedostupan, Jaramaz nije bio opcija iz objektivnih razloga, ostaju samo Radicevic, Cvetkovic, Peno.Koga drugog smo mogli izabrati?

                      Comment


                      • Zavisi iz kog ugla gledas. Vasa je bio veoma dostupan. Nije nuzno imati domaceg pleja ako nema kvalitet..Sad imamo dva stranca..npr..eto prezivece nekako nasa kosarka...

                        Na mestu JJ, imas Jankovica iz Olimpije. Dobro je sto smo doveli takve igrace ali dva je previse u 12...Jedan tj Jovanovic je trebao u FMP...Jankovic je bio MVP aba lige i sta bi?

                        Ko kaze da nam trebaju sve ladi igraci, mi smo tim koji vija rezultat a ne Miskova ergela konja na prodaju...

                        Ova rasprodaja je najjadnije nesto sto nam se desilo u NC eri...I to opravdanje duzni smo je jos gore od samog poteza..

                        Valjda jedini u EL ne igramo small ball i tranziciju
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Mogli smo Pena.

                          Je l istina da dolazi Omic?

                          Comment


                          • Neko od dvojca Jelovac, Musli je morao da sleti kod nas.

                            Za brata Djamila ne zelim ni da pricam. Samo salji vibracije.

                            Comment


                            • Originally posted by Drakarys View Post
                              Je l istina da dolazi Omic?
                              Molim?

                              Nikola Jankovic je fenomenalan prospekt, meni je prosto neverovatno da covek igra u nekim dzlj klubovima u Evropi. Mada moguce da je to taj trend kod milenijalaca...uzmi pare i bezi, makar i u dzlj klubovima.

                              Comment


                              • Raskovic je izmedju tedova nedavno napisao da nam je nudjen Goss i da smo mnogo pogresili sto ga nismo doveli.
                                Ja ne razumem zasto se uopste razmatra dovodje je domaceg igraca ako ih vec nema na trzistu? A cak i da ima domacih i kvalitetnih igraca nikad im ne bi dao prednost u odnosu na makar i malo kvalitetnijeg stranca.
                                Bolden i Goss treba da nam budu primeri kakve igrace treba da draftujemo.
                                Mladi, super talentovani, jeftini i na visegodisnj ugovore
                                Last edited by Antona; 19-01-18, 10:52.

                                Comment

                                Working...
                                X