Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Hogar View Post
    Previše rotacija za EL. Ne može ovo, možda je mislio da mladi osete EL ali pogrešan trenutak i način.
    Nije previše rotacija, ne znam kolko je teško shvatiti da su igrači koji su nam nosioci MATORI!

    Ne mogu igrači od 32, 33 i 35 godina da svaki treći dan igraju po 30 i kusur minuta. To jebeno ne može ni u menadžeru.

    To su ljudi koji da bi pokazali šta mogu ne treba da prebace 20 minuta po meču i to je apsolutni maksimum ukoliko hoćemo da budemo konkurentni za bilo šta. U suprotnom, ovo večerašnje izdanje će biti pravilo a ne izuzetak.

    Problem je što su nam neprijatelji pravili skauting i što smo umesto igrača doveli k...... na biciklu™. Mi na ključnoj poziciji u timu, na poziciji pleja imamo najvećeg antitalenta kog sam gledao u profi košarci, čoveka za kojeg je jedan Jovan Koprivica volšebni umetnik lopte. Naša igra se bukvalno raspadne u froncle i proste činioce čim ta spodoba kroči na parket.

    Sem Bjelice nemamo upotrebljivog igrača na 4, Basketaš ne bi igrao ni na basketu ispred zgrade, tu se sada silom gura Jovanović koji s tom pozicijom nikakve veze nema.

    Ostatak domaćih snaga su osrednji prašinari i od njih može nešto da se očekuje samo u dobro postavljenom sistemu. Onog trenutka kad izađu iz njega, kreće gubljenje gde ni GPS ne pomaže, što smo jako dobro videli na primeru Danbubića, Lazića i Dobrića večeras.

    Jankovića i Radičevića ne vraćati za Beograd, ostaviti na aerodromu u nadi da neće uspeti da pronađu put nazad.

    Za EL dovesti Borišu, Radanova i Odža ako se nema novca za ozbiljnije igrače, a za ABA sačekati decembarski prozor.
    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

    Comment


    • Originally posted by Laki21 View Post
      Nije previše rotacija, ne znam kolko je teško shvatiti da su igrači koji su nam nosioci MATORI!

      Ne mogu igrači od 32, 33 i 35 godina da svaki treći dan igraju po 30 i kusur minuta. To jebeno ne može ni u menadžeru.

      To su ljudi koji da bi pokazali šta mogu ne treba da prebace 20 minuta po meču i to je apsolutni maksimum ukoliko hoćemo da budemo konkurentni za bilo šta. U suprotnom, ovo večerašnje izdanje će biti pravilo a ne izuzetak.

      Problem je što su nam neprijatelji pravili skauting i što smo umesto igrača doveli k...... na biciklu™. Mi na ključnoj poziciji u timu, na poziciji pleja imamo najvećeg antitalenta kog sam gledao u profi košarci, čoveka za kojeg je jedan Jovan Koprivica volšebni umetnik lopte. Naša igra se bukvalno raspadne u froncle i proste činioce čim ta spodoba kroči na parket.

      Sem Bjelice nemamo upotrebljivog igrača na 4, Basketaš ne bi igrao ni na basketu ispred zgrade, tu se sada silom gura Jovanović koji s tom pozicijom nikakve veze nema.

      Ostatak domaćih snaga su osrednji prašinari i od njih može nešto da se očekuje samo u dobro postavljenom sistemu. Onog trenutka kad izađu iz njega, kreće gubljenje gde ni GPS ne pomaže, što smo jako dobro videli na primeru Danbubića, Lazića i Dobrića večeras.

      Jankovića i Radičevića ne vraćati za Beograd, ostaviti na aerodromu u nadi da neće uspeti da pronađu put nazad.

      Za EL dovesti Borišu, Radanova i Odža ako se nema novca za ozbiljnije igrače, a za ABA sačekati decembarski prozor.
      Borisa nazalost ne moze da igra ni Aba ligu trenutno u FMP-u kako treba protiv vecine ekipa , njemu treba bar 10-ak kg misica da bi poceo ozbiljno da se bavi kosarkom ali mislim da on zbog svog karaktera neci proigrati pre 23 i to ako se sve kockice sklope, nazalost!

      Comment


      • Boriša je za Jankovića Lari Tica™ lično i personalno.
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • nisam usled obaveza stigao da odgledam tekmu, a vidim da ovde vlada neki defetizam i bes, i naravno trazenje krivaca i postavljanje vesala za linc. Cemu to ljudi, ovo je samo sport i treba prihvatiti i poraze kada oni dodju. Skromni u pobedi, a dostojanstveni u porazu - tome treba teziti. Evo ja osecam da mozemo dobiti csk u beogradu, a najveci poraz bi za mene bio ako bi se ponovila proslonedeljna slaba poseta. Ako se to desi, onda komsije stvarno mogu da nas uce kako se navija za svoj tim.

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            nisam usled obaveza stigao da odgledam tekmu, a vidim da ovde vlada neki defetizam i bes, i naravno trazenje krivaca i postavljanje vesala za linc. Cemu to ljudi, ovo je samo sport i treba prihvatiti i poraze kada oni dodju. Skromni u pobedi, a dostojanstveni u porazu - tome treba teziti. Evo ja osecam da mozemo dobiti csk u beogradu, a najveci poraz bi za mene bio ako bi se ponovila proslonedeljna slaba poseta. Ako se to desi, onda komsije stvarno mogu da nas uce kako se navija za svoj tim.
            Kako? Sa skripom parketa i 3 000 ljudi protiv Lokomotive? Toliko o njima kao nekim kosarkaskim navijacima. Ovde mora da postoji konkurentnost, borba za nesto inace to niko nece da prati. Odnosno hoce, ako moze da se iskaze mrznja i frustracija.

            Drugo, smorila je ta prica o "novom ciklusu". Pogledajmo sezonu 2015/16. Otisli Marcus, Bobi, Kalina, Djenka, Jaka - citava prva petorka. Doslo brdo igraca -> niko ne vredi, svi promasaji, najbolje igraju Laza, Jovic i Zirbes, proslogodisnje rezerve. Nista to nije bilo dobro, ali onda su otisla 4 igraca, dosla druga cetvorica i TO je tu sezonu ucinilo uspesnom. Radonjic je dobio jednog odlicnog spoljog igraca, dobio je ofanzivnu zver u vidu Quincya, dobio je Simonovica koji je pristojan igrac.

            Sad smo tamo gde smo bili 2015/16, jos gore, sada ni nema igraca koji mogu da napreduju, osim Lessorta. Ali, on je ono sto je bio Zirbes 2014/15 -> drugi centar. Ja da vas pitam, ok, obe ruke sam za to da se pusti niz vodu evroliga i da se napadne to sl.sezone. I sl.sezone odu Dangubic (istekao ugovor), Feldeine, Rochesti, Bjelica, Antic i ostaju:

            Radicevic,
            /
            Dobric, Lazic, Davidovac, Lazarevic
            Jankovic
            Jovanovic, Lessort, Apic

            Sta raditi sa ovim, opet dovoditi petorku odlicnih kosarkasa ili da opet slusamo "ABA je prioritet, samo da budemo bolji od Partizana"?

            Evo, mene ne zanima borba sa Partizanom. Klub mora da ima neki pravac, a ne da od strasila na njivi pravi zveri, od Cedevite Himki, od Buducnosti staru Buducnost, od Mutinog crnobelog Radnickog Duletove decake .. i to nam je cilj svake godine??

            Ili da se napadnu rezultati u evroligi ili da se to radi sl.sezone, a ovde da se pravi buducnost tima. Ako toga nema, rezultat je 3000 ljudi u Areni protiv Baskonie, Unicaje, Zalgirisa, Armanija u nebitnim mecevima u takmicenju pustenom niz vodu. U kome igraju raznorazni Jovanovici, Jankovici, Radicevici, gde 3 igraca od 100 godina zajedno vuce tim -> sve losije, jer ostaju bez snage.
            Last edited by blond; 11-11-17, 00:27.
            You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

            Comment


            • Originally posted by many men View Post

              Vezano za Bamberg:
              Razlika u odnosu na proslu sezonu je sto Bamberg ove nakon 6 kola ima 3/3, a prosle je trecu pobjedu ostvario u 11-om kolu
              Ali, u sportu nisu sve rezultati. Ove sezone, u 6 meceva su imali dva poraza od po 20+ razlike kod kuce. Prosle sezone, rezultati:

              -1, +3, -1, -4, +4, -2, -1, -7, -14, -2 -> 2-8 u prvih deset kola. E, to bih i ja potpisao jer su imali igru, a gubili su redom neizvesne zavrsnice od Fenera u gostima, Panatinaikosa kuci, Barse u gostima, Darusafake u gostima, Radonjica kuci, vodili u Vitoriji pa pukli, CSKA u gostima.

              Sad su dobili tri krs ekipe, ali znaju da nemaju sta da traze na 50% meceva u sezoni. Tada su mogli sa svakim na jednu loptu.

              To je ono sto fali, da nijedan klub nema sigurnu pobedu protiv tebe. Dzaba nama i 5-1 start ako cemo ovako da igramo. A kad nema Pere, Rocha, Feldeina, Bjelice to je 100% poraz. Pa nama bi u tom slucaju i Partizan i Olimpija mogli da prave probleme.
              A prosle godine smo se sa Olijem tukli bez Jovica, rutinirali Bamberg i Armani ..

              Da smo zadrzali Kuzmica i Boldena uz jednog dobrog spolja ovo je mogla da bude sezona iz snova. Sad ce takodje to biti, sezona puna kosmara u evroligi i moljenje Boga da se agonija produzi time sto ce se i Cedevita i Buducnost raspasti.
              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

              Comment


              • Ma slabo je ovo...igraci koji bi po pravilu trebali da igraju po 15-20min (bjelica-antic) su prve opcije bez kojih ne mozemo...sto nije dobro nikako,prica se kao da su radicevic i jankovic talentovani...ja nigde taj talenat ne videh...ajde borisa ima talenta nema snage,ali se vidi taj kosarkaski iq bez obzira sto je slab,radanov isto,pa i lesor se vidi da moze i ume iako je bas neiskusan pa pravi gluposti nekad,ali ovo dvoje,pa to je uzas...da proste ljudi na izrazu,ali ja glupljeg kosarkaski receno igraca od jankovica video nisam,covek je toliko los u oba pravca,plus kad se zaleti kao mazga i napravi najgluplji moguci faul....ako hocemo nesto da uradimo potrebna su nam 2 igraca,ja bih doveo odza i milera ili odza i enisa....keselju i jankovicu se zahvaliti,mali jovanovic nije nekakav talenat,ali decko se trudi maksimalno...ova dvojica pa sramota me je od njih,ovi nas nabijaju a radicevic se kezi covek...

                Comment


                • Originally posted by canarian View Post
                  A kad nema Pere, Rocha, Feldeina, Bjelice to je 100% poraz. Pa nama bi u tom slucaju i Partizan i Olimpija mogli da prave probleme.
                  A prosle godine smo se sa Olijem tukli bez Jovica, rutinirali Bamberg i Armani ..

                  Da smo zadrzali Kuzmica i Boldena uz jednog dobrog spolja ovo je mogla da bude sezona iz snova. Sad ce takodje to biti, sezona puna kosmara u evroligi i moljenje Boga da se agonija produzi time sto ce se i Cedevita i Buducnost raspasti.
                  Ovi boldovani maskiraju nedostatak kreacije, zato njihov izostanak pravi problem i protiv losijih ekipa.
                  Rocesti, Bjelica i Pero sire odbranu, i oslobadjaju prostor za bekove/krila, pa igraci kao Dangubic, Lazic, Dobric, imaju vise vremena da se namjeste i sutnu za 3p, ili probaju neki ulaz...
                  Kad smo kompletni, mi smo potpuno druga ekipa.
                  Ova dva poraza protiv Brosea i Malage su itekako vezana za neigranje Antica.
                  Da ima jos neko spolja ko moze da unese malo magije, kompezovali bi izostanak Antica.

                  Sto se tice visokih za mene je Jovanovic veliki talenat, buduca dabl-dabl masina
                  Mislim da je najbolji skakac u ekipi, narocito ako se posmatra broj minuta u EL.
                  Sinoc je imao 8 skokova za 12 minuta, od toga 4 of..
                  U prosjeku ima 4,5 skokova za 10,25 minuta na uzorak od 4 meca (ne racunajuci 40 sekundi protiv Zalgirisa ) ili ukupno 18 skokova za 42 minuta
                  sto je brutalna statistika. Pred njim je puno rada ali ja na njega tipujem kao igraca koji ce napraviti ozb. karijeru

                  Comment


                  • Originally posted by many men View Post
                    Ovi boldovani maskiraju nedostatak kreacije, zato njihov izostanak pravi problem i protiv losijih ekipa.
                    Rocesti, Bjelica i Pero sire odbranu, i oslobadjaju prostor za bekove/krila, pa igraci kao Dangubic, Lazic, Dobric, imaju vise vremena da se namjeste i sutnu za 3p, ili probaju neki ulaz...
                    Kad smo kompletni, mi smo potpuno druga ekipa.
                    Ova dva poraza protiv Brosea i Malage su itekako vezana za neigranje Antica.
                    Da ima jos neko spolja ko moze da unese malo magije, kompezovali bi izostanak Antica.

                    Sto se tice visokih za mene je Jovanovic veliki talenat, buduca dabl-dabl masina
                    Mislim da je najbolji skakac u ekipi, narocito ako se posmatra broj minuta u EL.
                    Sinoc je imao 8 skokova za 12 minuta, od toga 4 of..
                    U prosjeku ima 4,5 skokova za 10,25 minuta na uzorak od 4 meca (ne racunajuci 40 sekundi protiv Zalgirisa ) ili ukupno 18 skokova za 42 minuta
                    sto je brutalna statistika. Pred njim je puno rada ali ja na njega tipujem kao igraca koji ce napraviti ozb. karijeru
                    I kad Feldeine ne igra. Mi smo dobili mec u Ljubljani samo zato sto je sudija onako iskljucio najboljeg igraca Olimpije. Kazem onako jer da je neki Fufis ili ne dao Bog Javor onako iskljucio Peru na evroligaskom mecu navijaci bi mu se nacestitali milosne majke.

                    Imamo problem sa koncepcijom unutra i spolja. Unutra - ko zna da skace, da brani obruc, da odigra pick? Slabo ko. Kad pored 6 igraca, od toga 5 novih ti opet prizivas pojacanje u reketu, znas da situacija nije dobra. A nije dobra, jer ne moze i Pero i Jankovic i Jovanovic i Lessort i Apic. Pero moze da se rotira sa Jovanovicem i odigra oko 20 minuta na toj poziciji, 20-25 da uzme Bjelica, 15 Lessort. To je 55-60 minuta, znaci taman za nekog ko ce da skace, ili stiti obruc ili da se odlicno otvara iz picka.

                    Takodje je greska sto Jovanovic igra 4. Tu mi nije jasno nesto, prica se kako smo siromasi i para nemamo, a vidimo kako se trener polako odrice jednog po jednog igraca. Jankoviceva minutaza je ranga 17godisnjeg juniora, Keselj gricka semenke na tribinama ... to kosta ove sezone jedno 200k najmanje.
                    Da zavrsim sa unutrasnjom linijom, bez Bjelice ili Antica (ne da ne igraju, nego da ih taj dan ne ide, umorni su, slicno tome), mi smo zicer Bambergu i Unikahi. To su timovi, uz Zalgiris naseg ranga.

                    Spoljna linija - Radicevicev sut: 6/19 za 2 i 2/7 za 3, uz 1.7 asistenciju (evroliga). 6/21 za 2, 3/11 za 3, bez MZTa, 3/13 za 2, 1/8 za 3. Asistencije negde oko 3 bez MZTa. E tu je problem, sto bi on po sastavu ekipe trebalo da bude ubica i indivudalac sa klupe, a on to nije. Tu bi se mozda vise uklopio Wolters, ali je on skuplji. Dobric -> krilo, ne moze bek da samo ceka loptu i sutira. Navedite mi evroligaskog beka koji samo ovo radi? I ovo je problem, Lazarevic, Davidovac, Keselj, Dangubic, Lazic, Dobric -> trojke, ili spoljni igraci bez kreacije. Pa dobro, svega mu, sta ce nam toliko trojki?!

                    Pogledajte Radonjiceve ekipe. Nikad Lazic nije bio jedan od 4 beka. Uvek smo imali barem 4 igraca koji su bili dobri sa loptom u rukama -> Jovic, Mwill, Jenkins, Jaka pa Jovic, Micic, Guduric, Kinsey pa Jovic, Wolters, Jenkins, Guduric.

                    Ne treba kriviti Alimpijevica zbog vodjenja ekipe. Niko od ove ekipe ne moze da uradi nista. Pobedjivacemo kad Bjelica bude imao 4/4 ili 3/5 sut za 3, kad Roch pogodi sve, kad Feldeinu bude dan, ali (za one koji bi hteli da gledaju konkurentnost u evroligi) to ce se retko desavati, cak sve redje i redje (za one koje interesuje da Cedeviti ne damo da bude poslednja u evroligi sl.sezone ).
                    Cak i da osvojimo ABA, opet treba i sl.sezone da nam ABA bude prioritet. Jer ja ne vidim sta nama ostaje nakon ove sezone. U tom slucaju, boriti se za trofeje, a Djordiju se zahvaliti i igrati tamo gde nam je mesto -> u evrokupu. Para nema, ako je neko pitao zasto tako.
                    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                    Comment


                    • Samo da recem nasa igra se svodi na ran end gan kosarku odbranu ko jebe.

                      Comment


                      • kad se samo setim odusevljenja na pocetku sezone kad je dosao radpcevic. kao mlad talentovan. pobegao iz partizana, kurci, palci. malo nam je bio jedan braun. pa njegova sevilja je ispala iz lige. sikter more. nije nama trebao goss. pa da smo bilo kojeg pleja iz ncaa doveli bolje bi odigrao. decko bez odbrane, bez kreacije u napadu, bez suta, ulaze nabacuje na vrh table.

                        ovo ko je sklapao, taj kao da nije gledao ili nije nista naucio iz prethodne cetri godine. ni kakvu smo kosarku igrali ni kako stizali do rezultata. ovo nit je ratnicka ekipa, nit je ekipa koja talentom moze da dodje do rezultata. ovako cemo svaki put izgledati kad nas ne krene sut. ovo sto smo do sad isporucili je bilo neraleno, sta ce biti kad se pero i bjelica spuste na 32, 33% za tri mozemo samo da pretpostavimo.
                        ovde stalno ponavljamo kako nikoga ne treba otpisivati prerano, kako treba dati igracima vremena, ali dzabe jankovicu, jovanoviu, radicevicu, keselju, lazaravicu, apicu vreme oni jednostavno nisu igraci za zvezdu kakvu zelimo. onaj ko je sastavljao ovaj tim jebao nam je majku

                        Comment


                        • Originally posted by NateHuffman View Post
                          kad se samo setim odusevljenja na pocetku sezone kad je dosao radpcevic. kao mlad talentovan. pobegao iz partizana, kurci, palci. malo nam je bio jedan braun. pa njegova sevilja je ispala iz lige. sikter more. nije nama trebao goss. pa da smo bilo kojeg pleja iz ncaa doveli bolje bi odigrao. decko bez odbrane, bez kreacije u napadu, bez suta, ulaze nabacuje na vrh table.

                          ovo ko je sklapao, taj kao da nije gledao ili nije nista naucio iz prethodne cetri godine. ni kakvu smo kosarku igrali ni kako stizali do rezultata. ovo nit je ratnicka ekipa, nit je ekipa koja talentom moze da dodje do rezultata. ovako cemo svaki put izgledati kad nas ne krene sut. ovo sto smo do sad isporucili je bilo neraleno, sta ce biti kad se pero i bjelica spuste na 32, 33% za tri mozemo samo da pretpostavimo.
                          ovde stalno ponavljamo kako nikoga ne treba otpisivati prerano, kako treba dati igracima vremena, ali dzabe jankovicu, jovanoviu, radicevicu, keselju, lazaravicu, apicu vreme oni jednostavno nisu igraci za zvezdu kakvu zelimo. onaj ko je sastavljao ovaj tim jebao nam je majku
                          Bold:
                          Bas tako, nemamo municije kao u sezoni 2015/16, a daleko smo od odbrane iz sezone 2016/17.
                          Licimo na jeftinu kopiju Armanija ili Efesa, na neki prosecan ruski ili turski EC tim.
                          You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                          Comment


                          • ma bar da licimo na njih bar bi imali pet jeftinih amera od kojih svaki moze da sruci 20 poena ali su nekonstntni i privatnici. mi smo talentom jako ogranicena ekipa pri tom matori, a ovo sto kod nas igra nema mesta ni u jednoj zvezdi od 2012.

                            Comment


                            • Ali zato mnogo veca aktivnost ovde na forumu nego prosle godine, ovaj tim se nece prosetati u acb ligi kao Radonjin, kao sto se nece boriti za top 8 do zadnjeg kola u EL, prosto nema taj domet. Najveca i najvaznija stvar trener i potencijal kojim tim raspolaze. Suvise mator tim a mlad trener ne ide mi to nikako. Trener mora da ima autoritet. Mora pre svega da ga zasluzi. Naravno dovodili su se matoriji igraci a velika imena jer su oni jeftiniji. Sta ce biti kad pocnu da se povredjuju ne smem ni da zamislim.

                              Comment


                              • Kosarka koju mi igramo je pokazatelje nedostatka bilo kakvog sistema u istoj. Sve se svodi na igru sutni za tri,rasiri u napadu, posle 20 sekundi besomucnog i bezidejnog trckaranja igra se 1 na 1.
                                Klasicna alibi kosarka.
                                Kada budemo imali dobre procetne suta desice se da dobijemo mnogo jace timove.
                                Kada Pero i Milko ubace po 3 trojke, Roc i Feldin takodje. Bez toga smo osudjeni na mucenje i protiv Olimpije iz Ljubljane.
                                Milko je na zadnje 2 utakmice u EL sutirao 1 od 11 za 3???
                                Nikakvu postavku igre mi nemamo niti napredujemo kako sezona odmice. Ono sto smo igrali na turniru na Kritu igramo i sad.
                                Alimpijevic ne zna de udara. Njegov nekakav bes,dranje,sukob sa Feldinom koga sad evo proziva zbog odbrane,pa ono prozivanje mladih igraca prikriva njegovu totalnu pogubljenost.
                                Ne bih o selekciji tima ali onaj ko je tim selektirao treba da sedne na klupu.
                                Last edited by Laza Kacanski; 11-11-17, 08:11.

                                Comment

                                Working...
                                X