Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije ovde poraz katastrofa vec igra i koncepcija tima.
    Tako to izgleda kad se Covic igra menadzera.
    Alimpijevic nije uspeo za 3 meseca da pomeri stvari sa mrtve tacke. Odbrana, skok, statican napad, igra 1 na 1. Sve se ponavlja.

    Comment


    • Originally posted by Konjokradica View Post
      Brzo se zaboravlja poraz u Pg proletos...
      Da, na strani tamo je nesto drugo (mi smo veceras igrali "kod kuce"), pogotovo sto se radilo o Play off utakmici. U prvenstvu nam ni kao domacini nisu nista mogli.

      Comment


      • Originally posted by drakon1 View Post
        Bolno je videti gde se trenutno nalazimo u odnosu na proslu sezonu. Ovu Buducnost cak i sa razigranim Gordicem i Dzikicem na njihovoj klupi bi proslogodisnja Zvezda raznela samo tako sve da im damo pride i povredjenog Jovica.
        Mi NEMAMO kapacitet da igramo isključivo ISO košarku.

        Gde je centralni pik?

        Gde je dva na dva?

        Gde je moušn?

        Gde su rogovi?

        Gde je pun kurac toga čega nema ni u naznakama?
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • Piše se odavno, od kada je zatvoren roster, o čudnoj selekciji tima ove godine, o njegovim slabostima koje će bolje ekipe eksploatisati. I onda kada se to desi u praksi, ljudi kao nešto začuđeni...
          Generalno, naš najveći minus u napadu je nespuštanje lopte na visoke igrače. Previše igramo spolja, previše se oslanjamo na indvidualni kvalitet Ročestija. Večeras je nekoliko puta Lesor uspeo da izbori poziciju na niskom postu, nije dobio loptu. Takođe, ne znam gde je ona akcija kada u ranom napadu ide pas na centra koji je prvi u kontri, pozicioniran ispod koša i u mismeču, posle čega slede ili lagani poeni ili faul za bacanja. Lesor bi mogao biti idealan za to, zbog brzine. Pero se ni ne spušta dole, a jedini koji napada reket je Bjelica sa pozicije 4. Njegova zamena Janković je daleko od ozbiljne odbrane, preko njega smo primili bar 10 poena u kratkom periodu kada su se Podgoričani odlepili u 3/4, što se ispostavilo kao odlučujuća prednost koju nismo uspeli da nadoknadimo do kraja meča.
          Za početak, da pokušamo da napravimo balans između spoljne i unutrašnje linije, da ispoštujemo dobru poziciju centra, a ne da biramo druga rešenja, makar se ona završila poenima. Moraju se naši visoku uvesti u igru, inače ćemo biti prangijaška ekipa koja živi i umire od procenata za tri.

          Comment


          • u slučaju pojave neželjenih efekata kliknuti na link:
            https://www.youtube.com/watch?v=PQ4oVnEnsxg

            Comment


            • Originally posted by Laza Kacanski View Post
              Nije ovde poraz katastrofa vec igra i koncepcija tima.
              Tako to izgleda kad se Covic igra menadzera.
              Alimpijevic nije uspeo za 3 meseca da pomeri stvari sa mrtve tacke. Odbrana, skok, statican napad, igra 1 na 1. Sve se ponavlja.
              Alimpijevic, to se pora priznati, nije imao ovaj tim tri meseca u svojim rukama. Cekalo se EP i cekalo se sa dovodjenjem Rochestiea. Plate, ustede, cekanja drugih igraca, sta li je vec bio razlog. Ali, vreme je bilo i jeste faktor. Ako je neko mislio da ce to odmah da funkcionise (ako uopste bude funkcionisalo), onda se grdno prevario.

              Comment


              • Originally posted by drakon1 View Post
                Da, na strani tamo je nesto drugo (mi smo veceras igrali "kod kuce"), pogotovo sto se radilo o Play off utakmici. U prvenstvu nam ni kao domacini nisu nista mogli.
                Pre 2 dana smo igrali nevidjeno tezak mec koji je isrpeo i fizički i psihicki, pa put nazad.

                Nismo jos ekipa koja to može da iznese kako treba. Najlakse je sada istresati kofe govana po treneru i porediti tim sa Radonjinim, samo ne znam cemu to vodi?

                Comment


                • Za pocetak nam treba CENTAR.
                  Prava petica. Ne treba nam jos jedna cetvorka koja ce da siri napad, sutira za 3. Dosta je da to radi Bjelica,Antic, Jovanovic. Igrac tipa Kvinsija nam ne bi resio nista u igri.
                  Sistem centar-plej je osnov igre. To nam je donelo najvise uspeha svih prethodnih godina.
                  Ova nazovi moderna igra bez klasicne petice je sviranje qrcu.
                  Last edited by Laza Kacanski; 15-10-17, 20:39.

                  Comment


                  • Originally posted by madafaka73 View Post
                    Piše se odavno, od kada je zatvoren roster, o čudnoj selekciji tima ove godine, o njegovim slabostima koje će bolje ekipe eksploatisati. I onda kada se to desi u praksi, ljudi kao nešto začuđeni...
                    Generalno, naš najveći minus u napadu je nespuštanje lopte na visoke igrače. Previše igramo spolja, previše se oslanjamo na indvidualni kvalitet Ročestija. Večeras je nekoliko puta Lesor uspeo da izbori poziciju na niskom postu, nije dobio loptu. Takođe, ne znam gde je ona akcija kada u ranom napadu ide pas na centra koji je prvi u kontri, pozicioniran ispod koša i u mismeču, posle čega slede ili lagani poeni ili faul za bacanja. Lesor bi mogao biti idealan za to, zbog brzine. Pero se ni ne spušta dole, a jedini koji napada reket je Bjelica sa pozicije 4. Njegova zamena Janković je daleko od ozbiljne odbrane, preko njega smo primili bar 10 poena u kratkom periodu kada su se Podgoričani odlepili u 3/4, što se ispostavilo kao odlučujuća prednost koju nismo uspeli da nadoknadimo do kraja meča.
                    Za početak, da pokušamo da napravimo balans između spoljne i unutrašnje linije, da ispoštujemo dobru poziciju centra, a ne da biramo druga rešenja, makar se ona završila poenima. Moraju se naši visoku uvesti u igru, inače ćemo biti prangijaška ekipa koja živi i umire od procenata za tri.
                    Ja se prvi ne cudim. I dalje mislim da je za konacne ocene rano (mada vreme polako ali sigurno istice).

                    Sto se tice centara i pre svega Lessorta, on nije za nasu trademark igru preko centra (kao sto je to bio slucaj pod Radonjicem) stvoren. Neko kaze da je previse sirov, neko drvo itd. Ja ne znam kako da se izrazim, ali on ne pokazuje ono sto je pokazivao Bobi ili Zirbes ili Kuzmic. On nije doradjen ograc u tom smislu, pitam se samo da li on ima potencijala za doradu. Takodje se pitam da li nas strucni stab moze izvuci iz njega ono sto on u ovom trenutku ne pokazuje.

                    Milko i ziceri je drugi deo ove price o centrima (ako on uopste jeste centar), mada mislim da se Bjelica previse kritikuje. Jeste da masi zicere, ali radi druge dobre stvari i pocesto pogadja sa daljine. U Kaunasu nas je on uz Antica drzao u igri. Ali, Laki je u pravu. Ako je on nosilac igre pod kosem (tj. 1. centar ili nas najuspesniji) onda to nije dobro.
                    Last edited by drakon1; 15-10-17, 20:48.

                    Comment


                    • Originally posted by drakon1 View Post
                      Bolno je videti gde se trenutno nalazimo u odnosu na proslu sezonu. Ovu Buducnost cak i sa razigranim Gordicem i Dzikicem na njihovoj klupi bi proslogodisnja Zvezda raznela samo tako sve da im damo pride i povredjenog Jovica.
                      Bas tako. Kao i uvek, drakon u metu.
                      Vidite li sada vi koji ste kritikovali Rocha koliko ste gresili. 23 poena, 5/5 za 3, 7 asistencija, 29 indeks korisnosti i to u takmicenju u kojima su se vecina nasih bivsih velikih igraca slepovala (Miller, MWill ..). Odlicno bi izgledali sa 1 Gossom, posprdala bi se sa nama i ova Buducnost.

                      Kada vec pricamo o Podgoricanima, dve jako debilne odluke njihovih igraca, jedan je onaj nesportski faul Barovica, drugi onaj promasen horog na deset sekundi pre kraja. Eto, od koga smo izgubili, a zasto? Nemamo nikakvu, NIKAKVU zastitu obruca jer Lessort plese amo - tamo, a Bjelica je .. pa .. hm .. Bjelica, plus smo jako ograniceni u napadu. Feldeine je odlican suter (koji je promasio otvorenu trojku za pobedu) i odlican kada ima u petorci jos dva igraca koji znaju sa loptom.

                      Dakle, najgore od svega sto nista ova igra ne pokazuje kakav je trener Alimpijevic. Mozda lose bira igrace (ako ih je birao), ali ni ZOC (sta ZOC, Radonjic!) ne bi mogao nesto vise da izvuce od ove ekipe. Pa setimo se kako smo bili bedni u skoku kada je Kuzmic izlazio iz igre, jednostavno kad je nesto nemoguce, nemoguce je. Sta je problem ovog tima?

                      1. Lazic, Keselj, Dangubic, Dobric, Lazarevic - cetvorica od ove petorice igraju dobru odbranu, cetvorica od ove petorice cekaju loptu i ne mogu da iskreiraju svoj sut. I ti na sve to dovedes igraca koji ne zna sa loptom, koji je dobar suter kada se igra akcija za njegov sut i koji igra dobru odbranu.
                      2. Reket. Neko mora da skace, neko mora da brani kos posle prodora. A mi sa 3 debitanta i 2 veterana.

                      Nije toliko bitno da li je Roch pogodio trojku ili promasio protiv Zalgirisa. Bitno je da ne postanemo sprdnja skoro svim ostalim timovima, Barseloni, Realu, Feneru, Olimpijakosu, Panatinaikosu, CSKA, Himkiju, Armaniju .. a bitno je i da budemo 1. na kraju regularnog takmicenja. Sa ovim sastavom, da molimo Boga da se nesto ne desi Rochu, Peri i Bjelici (pogotovo ovom prvom) inace ode voz nizbrdo..
                      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                      Comment


                      • Originally posted by Konjokradica View Post
                        Pre 2 dana smo igrali nevidjeno tezak mec koji je isrpeo i fizički i psihicki, pa put nazad.

                        Nismo jos ekipa koja to može da iznese kako treba. Najlakse je sada istresati kofe govana po treneru i porediti tim sa Radonjinim, samo ne znam cemu to vodi?
                        Bold 1: Zasto je taj mec bio toliko tezak? Mozda za ovu novu ekipu tj. neke nove igrace u nasoj ekipi, ali daleko tezih meceva smo se nagledali u proslosti, a u ekipi imamo dosta igraca za koje su ovakve utakmice "macji kasalj". I put nisu prevalili peske nego avionima. Uz to smo tek na pocetku sezone i ne treba preterivati sa opravdanjima ovakve vrste.

                        Bold 2: Verovatno ne mislis na mene, ali ako ipak da, molim za citat. Ili ipak ne, jer ne zelim razvodnjavati temu licnim obracunima koji ne vode nigde.

                        Comment


                        • Originally posted by madafaka73 View Post
                          Generalno, naš najveći minus u napadu je nespuštanje lopte na visoke igrače.
                          ovo uopste nije tacno
                          bjelica npr. je igrac koji je u top 2 potrosaca u ekipi
                          pritom igra po 35min

                          Comment


                          • Originally posted by djuras View Post
                            ovo uopste nije tacno
                            bjelica npr. je igrac koji je u top 2 potrosaca u ekipi
                            pritom igra po 35min
                            Bjelica uzima po 3,4 suta za tri po mecu. Previse

                            Comment


                            • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                              Za pocetak nam treba CENTAR.
                              Prava petica. Ne treba nam jos jedna cetvorka koja ce da siri napad, sutira za 3. Dosta je da to radi Bjelica,Antic, Jovanovic. Igrac tipa Kvinsija nam ne bi resio nista u igri.
                              Sistem centar-plej je osnov igre. To nam je donelo najvise uspeha svih prethodnih godina.
                              Ova nazovi moderna igra bez klasicne petice je sviranje qrcu.
                              igrac tipa kvinsi bi nam resio 4 od 5 gorucih problema ove selekcije

                              Comment


                              • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                                Bjelica uzima po 3,4 suta za tri po mecu. Previse
                                u pravu si, pogresno sam se izrazio
                                za bjelicu se igra najvise akcija u ekipi, i on jeste go2guy
                                e sad sto se pola tih akcija ne zavrsi i njegovim sutem je neka druga stvar

                                Comment

                                Working...
                                X