Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Keselj trenutno moze da igra neki djuskavac na splavu u kakvom je stanju.
    Konacno je to skontao i trener.

    Comment


    • EL: Crveno-beli otputovali u Kaunas
      Košarkaši Crvene zvezde mts otputovali u Kaunas, gde ih u petak od 19 sati (TV Sportklub) očekuje premijerni meč nove sezone Evrolige protiv "Žalgirisa". O Utakmici govore trener Dušan Alimpijević, kapiten Branko Lazić i Milko Bjelica.

      Košarkaši Crvene zvezde mts otputovali su u četvrtak u ranim jutarnjim časovima, preko Frankfurta i Viljnusa za Kaunas, gde ih u petak od 19 časova očekuje start nove sezone Evrolige protiv Žalgirisa.

      Crveno-beli start najelitnijeg takmičenja dočekuju u dobrom raspoloženju nakon tri startne pobede u ABA ligi.

      Prvi protivnik Crvenoj zvezdi je stari poznanik i nekadašnji osvajač ovog takmičenja, Žalgiris, klub koji je sinonim za košarku u Litvaniji.

      Trener crveno-belih Dušan Alimpijević očekuje tešku utakmicu, ali želi dobru igru Crvene zvezde u jednoj od najlepših dvorana u Evropi sa vrlo vernim i bučnim navijačima:

      „ Mi smo taj mali cilj, mini plan koji smo imali da sa tri dobijene utakmice uđemo u Evroligu ostvarili. Sada sledi start Evrolige, koji za početak treba da potvrdi dobar rad u pripremnom periodu. U Kaunasu ćemo nastupiti kompletni, Lazić se polako uvodi, nije to još uvek na optimalnom nivou, Dangubić se oporavio od povrede, Feldin trenira sa ekipom od utorka. Crvena zvezda neće ni u jednoj utamici ići na to da je unapred izgubi. Borićemo se do kraja. Znamo neke naše realne ciljeve u Evroligi. Mnogi su pokazali i određeni dozu zabrinutosti, kako će Crvena zvezda uopšte izgledati u Evroligi, da li će uopšte napraviti tim. Sada posle ovog starta opet se pojavljuju neka očekivanja koja su veća. Ono što je sigurno, napravili smo kvalitetan sastav, a za nešto više, kao što je Evroliga, potrebno je dodatno vreme"

      O Žalgirisu se zna sve:

      „Prvi protivnik je Žalgiris, ekipa i klub koji se ponaša slično kao i Crvena zvezda. Na prvom mestu, sa velikim brojem domaćih igrača, u zemlji koja se fanatično voli košarka i u kojoj je košarka sport broj 1.Tvrda čvrsta ekipa koja igra na ivici faula. Imamo tu pogodnost da su već odigrali 6 utakmica u domačem prvenstvu što nam je dalo mogućnost da ih dobro proanaliziramo.Idemo tamo da se prikažemo, ja se nadam u još boljem svetlu nego u prethodnim utakmicama, gde se videla i mala doza neuigranosti".

      Branko Lazić: „Težak meč je pred nama, Žalgiris je odličan tim, imaju odličnu atmosferu u svojoj Areni, predstavljaju zemlju koja voli košarku. Međutim, idemo tamo da probamo da napravimo iznenađenje, da dobijemo, i tako iskoristimo šansu ukolio se ona ukaže. Time bi na pravi način otvorili i ovo drugo takmičenje u sezoni, nakon ABA lige"

      Milko Bjelica: „ I Žalgiris kao i naš tim, ulazi u ovu sezonu ulazi u promenjenom sastavu, što ne znači da će biti lošiji. Čeka nas jaka utakmica, izuzetno teško gostovanje, možda i najteže, ne računajući prve dve tri ekipe Evrolige.Tu je i težak put do tamo, ali dobro, svesni smo svega toga što nas čeka, spremali smo se protekla dva i po meseca za ove stvari, i ne bi trebalo da bude iznenađenja.Idemo iz utakmice u utakmicu..." rekao je Milko Bjelica pred put u Kaunas.

      Crveno-beli su u 6 časova, u četvrtak krenuli put Frankfurta, a nakon višesatne pauze u Nemačkoj, nastavili su ka Viljnusu. U sredu u ranim popodnevnim časovima, autobusom će se iz Viljnusa prebaciti ka 100 kilometara udaljenom Kaunasu.

      U četvrtak uveče će u „Žalgirio Areni" odraditi prvi trening, pred utakmicu koja se igra u petak od 19 sati uz direktan prenos na TV „Sportklub".
      http://www.kkcrvenazvezda.rs/el-crve...2-10-2017.html
      Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

      Comment


      • Ako bih morao da izaberem jedan klub iz EL koji bi mogla Zvezda da pobedi u ovom trenutku to bi bio Žalgiris. Ne blistaju u domaćem prvenstvu koje je dosta slabije u odnosu na neke ranije godine, u prvih 6 kola imaju skor 5:1, prvi strelac ekipe im je Pangos sa tek nešto preko 11p prosečno, prvi asistent Micić sa 4.4 asistencije po meču, najveći kvalitet rekao bih da im je odbrana tu su u prvenstvu najbolji jer primaju manje od 70p po utakmici. Bez obzira što gostujemo mislim da imamo lepe šanse da počnemo takmičenje pobedom.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment








        • Izjave pred Zalgiris.

          Comment


          • Derbi utakmica 4.kola ABA lige Crvena zvezda mts – Budućnost VOLI igraće se u nedelju od 19 časova u Železniku. Razlog za promenu dvorane je taekwondo turnir “Galeb” koji će se od petka do nedelje održati u dvorani “Aleksandar Nikolić”.
            Zvezda - Buducnost derbi 4. kola
            Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

            Comment


            • Ima li i neko takmičenje u boćanju?
              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

              Comment


              • Ovo je stvarno sprdnja, pa mi smo bukvalno poslednji na listi prioriteta i u Pioniru i u Areni...

                Comment


                • Ček da krene sezona karlinga...
                  A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                  Comment


                  • Podhitno napraviti svoju Arenu, i oterati sve govnare u tri lepe.

                    Comment


                    • Originally posted by MannyCalavera View Post
                      Podhitno napraviti svoju Arenu, i oterati sve govnare u tri lepe.
                      Kapaciteta 10/12000 i onda ih oterati u Q...ali su to samo pusti snovi.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Originally posted by Ganac View Post
                        Kapaciteta 10/12000 i onda ih oterati u Q...ali su to samo pusti snovi.
                        Treba volje pre svega i neko da se bori za to. Nije to ni finansijski, ni politcki pusti san. Pogotovu sto bi lako mogli da se nahvataju razni likovi koji bi se tu ovajdili lepo u kesu, a Zvezda bi dosla do Arene kakvu zasluzuje, i naravno infrastrukture za treninge i sve ostalo.

                        Sramota je vise ovo sto se desava. Ne treba nama 15k+ arena za poneku tekmu gde ce da se napuni. 10k je i vise nego dovoljno, a bio bih srecan i sa 8k dobrih. I onda sve ih oterati u tri PM. Sajmovi kurci, palci, sve to ajde zdravo...

                        Comment


                        • Originally posted by MannyCalavera View Post
                          Treba volje pre svega i neko da se bori za to. Nije to ni finansijski, ni politcki pusti san. Pogotovu sto bi lako mogli da se nahvataju razni likovi koji bi se tu ovajdili lepo u kesu, a Zvezda bi dosla do Arene kakvu zasluzuje, i naravno infrastrukture za treninge i sve ostalo.

                          Sramota je vise ovo sto se desava. Ne treba nama 15k+ arena za poneku tekmu gde ce da se napuni. 10k je i vise nego dovoljno, a bio bih srecan i sa 8k dobrih. I onda sve ih oterati u tri PM. Sajmovi kurci, palci, sve to ajde zdravo...
                          A između ostalog, problem vlasništva...ta hala bi svakako bila mamac za razne tajkune.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Zalgiris je pravi ispit koliko ova ekipa ustvari moze.. Momci, samo hrabro, na pobedu..

                            Comment


                            • Čekajte pa utakmica je i trebala da se igra u nedelju valjda, nije moguće u subotu kad je u petak evroliga. A promena hale, sad videh ok moja greška.

                              Comment


                              • Ima li tema za EL

                                Comment

                                Working...
                                X