Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lesor mora jako puno da poradi na fundamentima igrača za centarsku poziciju. Znači na osnovama. Bukvalno. Prvo da nauči da pravi blok - dovoljno je snažan. Drugo, kada i kako da se odmota iz bloka, kuda i kako da se kreće - dovoljno je brz. Treće, kako da se sa jačim igračima izbori za poziciju u reketu, kao i kako da zagradi igrača.

    O igri leđima, iskakanjima, recover-u, neću ni da pričam, to je već atomska fizika za njega u ovom trenutku.
    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

    Comment


    • Originally posted by Laki21 View Post
      Lesor mora jako puno da poradi na fundamentima igrača za centarsku poziciju. Znači na osnovama. Bukvalno. Prvo da nauči da pravi blok - dovoljno je snažan. Drugo, kada i kako da se odmota iz bloka, kuda i kako da se kreće - dovoljno je brz. Treće, kako da se sa jačim igračima izbori za poziciju u reketu, kao i kako da zagradi igrača.

      O igri leđima, iskakanjima, recover-u, neću ni da pričam, to je već atomska fizika za njega u ovom trenutku.
      Sve stoji sto si rekao, zato i kazem da je pogresno porediti ulogu Rocha u Zvezdi sa Bogdanovicevom u Partizanu. Moze Teo da igra u reprezentaciji Ceske bez Veselog i izgledao bi isto ovako, kao neko ko bezuspesno pokusava da proigraca saigrace i vise uspeha ima kao poenter.
      Nema Rochestie u ovom timu (protiv Olimpije) ni Zirbesa, ni Bobija, ni Kuzmica, cak ni Mitrovica iz primea. Kome on da asistira, Dangubicu na trojci, Bjelici ili da igra pick? A sa kim kad Lessort trenutno nije dobra pick opcija?
      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

      Comment


      • Drakone, je li po novom roling (spin) ponovo dozvoljen?
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • Originally posted by canarian View Post
          Sve stoji sto si rekao, zato i kazem da je pogresno porediti ulogu Rocha u Zvezdi sa Bogdanovicevom u Partizanu. Moze Teo da igra u reprezentaciji Ceske bez Veselog i izgledao bi isto ovako, kao neko ko bezuspesno pokusava da proigraca saigrace i vise uspeha ima kao poenter.
          Nema Rochestie u ovom timu (protiv Olimpije) ni Zirbesa, ni Bobija, ni Kuzmica, cak ni Mitrovica iz primea. Kome on da asistira, Dangubicu na trojci, Bjelici ili da igra pick? A sa kim kad Lessort trenutno nije dobra pick opcija?
          Mučeni Jovanović to u ovom trenutku bolje radi. Jbg, puno će vremena proći dok od njega bude ozbiljan centar. Plašim se da kada to vreme dođe više neće biti kod nas.
          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

          Comment


          • Laki sve si u pravu i mnogo mi je krivo sto Borko nije ostao kod nas. Mnogo bi brze isao taj napredak Jovanovica i Lesora

            Comment


            • Istina.
              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

              Comment


              • BTW, Alimpijević će jako skoro (a verovatno već nakon Žalgirisa) morati da koriguje tkz "odbranu" iskakanjem do pola terena, s obzirom da to sa ovim sastavom neće funkcionisati. Tu će morati dosta sujete da se pojede. Bude li i dalje insistirao, ukratko, najebali smo protiv svake krštene ekipe.
                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                Comment


                • ^ Nekad moras da istrpis nesto, da bi ti se isplatilo na kraju - ocigledan primer je Cirbesovo iskakanje posle PNR prve sezone (to je bas bilo strasno koliko smo pucali tu), i u drugoj sezoni, kada je pa sigurno u 80% slucajeva vracao pleja/beka na stranu.

                  I sto odmah "morati dosta sujete da se pojede"? Msm, kapiram ti post u teoriji, u smislu da ce morati da se prilagodjava, ali malo mi zvuci bas "agresivno" da se poteze sujeta odmah.

                  Comment


                  • Originally posted by Laki21 View Post
                    Drakone, je li po novom roling (spin) ponovo dozvoljen?
                    Trebalo bi da bude. Jedino sto u ovim novim pravilima nije dozvoljeno, je da pocupkujes na istoj nozi. Znaci kombinacija leva-desna-leva ili desna-leva-desna noga je ok. Svaka kombinacija tipa leva-leva-desna, desna-desna-leva ili sl. nije. Pitanje je dakle, sta se desava sa stajnom nogom u rolingu (da li je na parketu ili se mikroskopski podize u okretu). Pitanje je i sta na kraju sudije vide...

                    Ponovo: Sve je u tome kada se stice kontrola nad loptom u dribling (pokret ili staticno) i na tome se odlucuje po novim ili starim pravilima.

                    Comment


                    • Zalgiris je kao i svi Litvanci šuterski tim mada je Šaras malo to korigovao i vidim da su protiv Ritasa odigrali i dobru odbranu. Ako im se zaustavi šut i spreči iskakanje mozemo da očekujemo nešto od ovog meča. Ali ponavlljam nije smak sveta ni izgubiti u ovoj fazi, mnogo utakmica je pred nama i biće ovo lepa sezona.

                      Comment


                      • Pričao je Željko Obradović u poslednjoj emisiji "U obruču" između ostalog o svim novim pravilima pošto je on u komisiji EL koja predlaže i usvaja nova pravila i kojim se principima rukovode prilikom donošenja istih. Inače, dosta zanimljiv intervju, meni najinteresantniji delovi su oni kad priča kako analizira igru GSW, Spursa i Celticsa i pokušava da primeni to u svojoj ekipi. Evo linka koga zanima detaljnije (okačio bih na drugoj temi ali ne znam gde)

                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • @ dekkard
                          Sjajan intervju ...
                          Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                          biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                          Comment


                          • Originally posted by Shumey View Post
                            ^ Nekad moras da istrpis nesto, da bi ti se isplatilo na kraju - ocigledan primer je Cirbesovo iskakanje posle PNR prve sezone (to je bas bilo strasno koliko smo pucali tu), i u drugoj sezoni, kada je pa sigurno u 80% slucajeva vracao pleja/beka na stranu.

                            I sto odmah "morati dosta sujete da se pojede"? Msm, kapiram ti post u teoriji, u smislu da ce morati da se prilagodjava, ali malo mi zvuci bas "agresivno" da se poteze sujeta odmah.
                            Nema Lesor Cirbijevu glavu i razumevanje. Ne možeš sa svakim igračem izvoditi iste stvari, neko je sposoban za jedno, neko za nešto drugo.
                            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                            Comment


                            • Nije to ni sa cirbesom lepo izgledalo a sa stimarom jos manje. Po meni ima vise logike probati to sa lesorom jer je mobilniji od obojce. Ali ovo je potpuno nov tim, ocigledno ne bas do kraja selektiran po alimpikevicevim zeljama. Jos uvek neuigran za razliku od proslogodisnjeg koji je radio kao sat. Ja se nadam da to nece biti jedini nacin na koji branimo pik ali pricati sad nesto o sujeti, mazanju govnima i slicno nema nikakve logike i nije nimalo korektno. Osnovni problem ovog tima je losa kompozicija. Videcemo na koji nacin ce to alimpijevic ishendlovati.

                              Comment


                              • Originally posted by NateHuffman View Post
                                Nije to ni sa cirbesom lepo izgledalo a sa stimarom jos manje. Po meni ima vise logike probati to sa lesorom jer je mobilniji od obojce. Ali ovo je potpuno nov tim, ocigledno ne bas do kraja selektiran po alimpikevicevim zeljama. Jos uvek neuigran za razliku od proslogodisnjeg koji je radio kao sat. Ja se nadam da to nece biti jedini nacin na koji branimo pik ali pricati sad nesto o sujeti, mazanju govnima i slicno nema nikakve logike i nije nimalo korektno. Osnovni problem ovog tima je losa kompozicija. Videcemo na koji nacin ce to alimpijevic ishendlovati.
                                Proslogodisnji tim se sklapao tri fo cetri godine gde je uvek kostur tima ostajao a iz godine u godinu se nadogradjivao.
                                Ovo je potpuno nova prica, novi tim i novi trener i njima treba vremena, i shodno tome nemojmo im bezbveze nsbijati pritisak.
                                Lepo se krenuli u aba ligi , u evroligi neka daju sve od sebe i neka kupe znanje i iskustvo i to prenose kada se bude igralo za trofeje.
                                Ove godine cu sasvim opusteno gledati evroligu i biti uz ove momke jer ne gajim nikakve iluzije da moze da s ponovi
                                proslogodisnja sezone koja je bila pozitivan incident.
                                Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                                Comment

                                Working...
                                X