Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koliko je sezonskih prodato ukupno? Zna li neko?

    Comment


    • Originally posted by Ica View Post
      Koliko je sezonskih prodato ukupno? Zna li neko?
      Sa obziorm na posetu prve 2 utakmice ne vise od hiljadu.

      Comment


      • Originally posted by drakon1 View Post
        Sto se koraka Sinoveca tice (ako mislimo na istu situaciju), taj uslovno receno trokorak je uz jos nekoliko kombinacija u vezi sa vodjenjem lopte i koracima od ove sezone dozvoljen. Caka je u tome, da ako primas loptu u kontri i nalazis se u zraku onda je prva noga koja dodirne parket od ove sezone takozvana NULTA (ili NULTI korak) tek kad sledeca noga dodirne parket onda je to PRVI korak itd.

        Malo objasnjenja ovde: http://www.basketref...w=article&id= 7

        .
        Ovaj link kod mene ne radi.
        Svakako odlicna novina u pravilima... samo se plasim da zbog njega masa sudija ce da propusta da svira i ocigledne greske u koracima. Ipak su tu u pitanju milisekunde gde treba uociti da li je lopta primljena u vazduhu ili ne, i trebace nekoliko sezona da sudije steknu taj osecaj.

        Comment


        • Kupuju ljudi sezonsku a da ne odu na vise of jedan dva meca..

          Istok, Zapad je odlicna ideja..Ne znam sto se gnuasate toga, bitnoje da mi budemo tamo...

          Kad sma pisao da nam treba jos I da neki igraci ne valjaju ovde sam ispadao lud itd...

          Bravo za upravu sto su prepoznali situaciju, fali I'm jos jedna promena I da se vrati igrice I da ismaramo sve sto se nadje na putu
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Pogledao sam upravo još jednom čitav meč, malo statistike koja se tiča uspešnosti odbrane sa iskakanjem na piku.

            Računao sam samo "klasiku", znači, visoko iskakenje na piku, pa onda (najčešće) recover.

            To opet najčešće igramo kada je Lesor na terenu, nešto ređe kada je Antić tu, a skoro nikako kada su Bjelica i Antić zajedno na parketu.

            Takođe, uprkos sporosti, Antić radi kud i kamo bolji recover od Lesora, koji se uveliko gubi u kretnjama, a takođe sam primetio da se jako loše pozicionira pri povratku i ako je uspeo da se vrati, protivnički centar obavezno zauzima bolju poziciju.

            Dakle, koliko sam izbrojao, ukupno 30 takvih situacija.

            Od toga:

            - odbranjeno (ili preciznije rečeno nismo primili koš): 18 (60%)
            - primili koš: 12 puta (40%)

            Načini na koje smo primali koševe:

            - primili koš tako što je centar ostao sam, jedan dodatni pas za igrača pod košem, ili igrač ostaje na poludistanci sam kao duh: 11
            - primili koš tako što je igrač ostao sam na trojci: 1


            Dakle, na taj način primili smo ukupno 26 koševa (mislim da je dva puta bilo +1, jednom pogođeno jednom ne, ako nisam pomešao)

            Od primljenih 80 koševa na utakmici, na ovaj način smo primili 32.5%, odnosno, jednu trećinu.


            Napomena: u "odbranjeno" sam stavio sve slučajeve kada nismo primili koš. Bitno je napomenuti da je bilo negde najmanje 3-4 situacije gde ekstra pas ispod koša nije iskorišćen jer je nekome od protivničkih igrača kojima je lopta bila namenjena ista prošla kroz ruke, sapleli su se, itd, znači, ništa do naše odbrane već do sreće (koja nije kategorija u koji možeš da se kladiš da će te stalno služiti).
            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

            Comment


            • dupli post
              Last edited by Daba; 05-10-17, 23:09.
              Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Ovaj link kod mene ne radi.
                Svakako odlicna novina u pravilima... samo se plasim da zbog njega masa sudija ce da propusta da svira i ocigledne greske u koracima. Ipak su tu u pitanju milisekunde gde treba uociti da li je lopta primljena u vazduhu ili ne, i trebace nekoliko sezona da sudije steknu taj osecaj.
                Da probam ponovo:

                http://www.basketref.com/en/index.ph...rticle&id=%207

                Uglavnom takve situacije se, ukoliko postoji nedoumica, nece svirati. Tek kod ocitih cetverokoraka...
                Last edited by drakon1; 05-10-17, 23:34.

                Comment


                • ova izmena pravila drasticno menja neke stvari za napadaca
                  i po meni trebalo je posvetiti deo letnjih treninga privikavanju na nova pravila
                  a cini mi se da to nikako nije slucaj kod nas, i da niko od igraca ne koristi prednosti koje su ovom izmenom dobili

                  Comment


                  • Ono sto meni bode oci, je to da imamo veliki problem da zagradimo nakon slobodnih bacanja.
                    Kada se pogleda statistika na ova dva zvanica meca, Bjelica je prvi skakac ekipe sa 10 a iza njega Dangubic sa 9 skokova (manje minuata od Belog )
                    To negde implicira da ovoj ekipi treba jedna robusna 5-ica.
                    Medjutim, kako smo vec popunjeni na centru, ostaje da se dovede klasicna 4-orka. U principu je uvek lakse krpiti ma 4 kao proslih sezona, ali sta da se radi
                    Definitivno ce Antic imati vecu minutazu nego sto je prvobitno planirano.
                    Bjelica je isto previse opterecen jsa 35 minuta protiv Mege. Tolika minutaza u jakom ritmu je precica do teske povrede.
                    Last edited by many men; 06-10-17, 09:21.

                    Comment


                    • Lesora pri bacanjima a i uopšte svi izguraju iz reketa ko dete. Dečko nije u stanju, makar za sada da si obezbedi poziciju.
                      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                      Comment


                      • Originally posted by Laki21 View Post
                        Lesora pri bacanjima a i uopšte svi izguraju iz reketa ko dete. Dečko nije u stanju, makar za sada da si obezbedi poziciju.
                        Nije mu lako da ostvari poziciju, kad zapliva oko "deveterca"

                        Comment


                        • Originally posted by Laki21 View Post
                          Lesora pri bacanjima a i uopšte svi izguraju iz reketa ko dete. Dečko nije u stanju, makar za sada da si obezbedi poziciju.
                          Ne samo to nego mu i skinu loptu sa glave ko da ima 1,60m a ne 2,06m
                          Mora jos da uci i napreduje. Zagradjivanje mu nije bas najjaca strana

                          Comment


                          • za početak nije loše, sad kad se vraćamo ja i kapiten Lazić biće još bolje
                            " ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji"

                            Comment


                            • Sta mislite, koja bi bila najbolja kombinacija trenutnih visokih igraca u timu. Imamo:

                              Jankovic - Bjelica
                              Jankovic - Jovanovic
                              Jankovic - Antic
                              Bjelica - Antic
                              Antic - Jovanovic
                              Antic - Lessort
                              Jankovic - Lessort
                              Bjelica - Lessort
                              Bjelica - Jovanovic
                              Lessort - Jovanovic

                              Sta je najbolje za skok, odbranu od picka, odbranu 1 na 1 protiv protivnickih centara? Sta bi najbolje funkcionisalo?
                              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                              Comment


                              • Mislim da bi Pero (kada se malo dovede u red sa spremom) sa Lesorom bio najbolja kombinacija od ponuđenih, u zagrađivanju koša i u napadu.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X