Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Ju, ju, ju, sta napravi covek.

    Comment


    • 70p za 3/4, lepo, lepo [emoji41]
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Brate kako gradimo skok, ovo je na nivou pionira. Ccccc

        Bjelica se uplasio od lopte, Danguba leti dva metra od lopte. Znaci jebem li ga, da li je toliko tesko nauciti 3-4 stvari vezane za skok.

        Comment




        • ZVERINA!!!

          Comment


          • al kako keselj pika basket, ste videli kakva zver 😅 sala na stranu,rutinski smo ovo dobili...necu o slabim pojedincima nije fer prema ostalima lepa zaista pobeda 💪💪💪💪

            Comment


            • Kada sa igrali pick sa Bjelicom na terenu je izgledalo jako lose,covek se bukvalno sudarao sa suigracem,nadam se da ce to sve da se automatizuje i uigra,u suprotnom nece bas biti EL prijatna za gledanje

              Comment


              • Prvi utisci od večeras...

                Prvo, trebaće vremena da ova ekipa opet izazove (makar kod mene) emocije koje su nosile prethodne, od Markusove ere nadalje...

                Gledam zagrevanje, neki novi ljudi na parketu, tek poneko poznato lice...

                Završava se zagrevanje, svi kreću ka klupi.

                Nema Gudure da ubaci za kraj trojku iz ćoška, nema Đenke da ostane zadnji, ubaci o tablu, pogleda ka nebu, poljubi šaku i prekrsti se...

                Jedva zaustavih suze.

                Sad su tu neki novi momci koji nose naš dres...

                Hajde zaslužite da mi prirastete srcu kao oni koji su ga napajali znojem pre vas.
                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                Comment


                • a gde je bogi zna li neko?

                  Comment


                  • Idi bre Laki posle toga bilo sat i po kosarke, na to nemas nikakav komentar?

                    Comment


                    • Roch - Feldeine - Dangubic - Bjelica - Lessort. To je nasa prva petorka i od ovih igraca se ocekuje da iznesu najveci deo posla. Primeticete da je Feldeine vise 2-3, a Bjelica 4-5 i to nije dobro. Ostalo su sve pomocno osoblje koje i nema neki ofanzivni kvalitet.

                      Kada se vracaju Antic, Dobric i Lazic? Predugo to sve traje, a vrlo je vazno da se sto pre uigraju sa ekipom jer ce morati da budu vazni srafovi sa klupe, koju trenutno bas i nemamo. Ovako ce 90% meceva u ABA ligi kod kuce da izgleda i to nije merilo, ne pokazuje koliko je Jovanovic tragican u odbrani, a Jankovic u svemu. Da krenem redom:

                      Rochestie: Popularni Roch je objasnio nevernim Lakijima zasto svako ko iole zna nesto o kosarci, prati je duze od jedne godine i ne zeli da kontrira i vidi sve crno treba da razmisli pre nego sto krene da priziva razne Gossove u tim. Jao nama ako se on povredi i ako odsustvuje, jer je covek ubedljivo najbolji sa loptom u rukama u timu i ima vise od kreacije od svih ostalih igraca zajedno. Sta reci, i ovako nespreman sasvim, imao je 25 indeksnih poena, 7 asistencija, odlican procenat suta. Da je dosao umesto Voltersa npr., ni f4 ne bi bio daleko, na ovaj tim je to vec drugacija prica.

                      Feldeine: On nije plej, nije ni sekundarni plej, nije ni neko ko ume sa loptom da napravi nesto vise. Mozda u nekoj solidnoj ABA ekipici. Na EL nivou on je napadacki bolja verzija Dangubica ili Lazica, neko koga treba hraniti loptama i ko ce predstavljati sutersku pretnju. Blizi je Thompsonu nego Jenkinsu svakako (ne po kvalitetu, nego po nacinu igre). Ovo i jeste problem jer vise nema ni Gudure ni Jenkinsa da odigraju nesto sa loptom, kako cemo to resiti, pojma nemam.

                      Dangubic: Stari dobri Danguba. Uzasna, robotska mehanika suta i kretnja, ali ulazi. Nece se to mnogo menjati, to je sto je. Ne brinem za njega sto se doprinosa tice, pozicije 2 i 4 su problem, ne njegova.

                      Bjelica: Dobro to ofanzivno izgleda protiv nedoraslih odbrana i napada, ali kako protiv evroligaskih cetvorki? Sta je to Radonjic imao protiv njega na cetvorci? Nije imao Quincy Millera tu pa da nema minuta, vec su tu bili Luka sa mizernim ucinkom i trojka koja je glumela cetvorku (i to jako dobro radila). A na petici su mu bila 3 evroligaska igraca. Sto je najgore, ovo je prinudan potez, jer imamo vec 4 petice, a alternativa na cetvorci je trenutno u katastrofalnoj formi (ili je i inace los igrac ).

                      Lessort: Talenat na kome treba raditi i odlicno je sto ima Rocha za saigraca, a ne nekakvog Munforda ili Pullena. Plasim se da ga necemo puno gledati u evroligi ako bude ovako pravio faulove.

                      E sad dolazimo do ostatka ekipe, ne bih poimence. Trenutno je samo Radicevic neko ko moze da ima ozbiljne minute u evroligi, jer su neki povredjeni, a neki nemaju kvalitet. Ja sam mislio da od ovog Jankovica moze da bude neki Boris Savovic, a sad vidim da je Savovic trenutno Melo za Jankovica. Ocigledno da jedini ko moze da ima minute na vaznim mecevima od ovih sa dna klupe jeste Lazarevic, zbog odbrane. Apic, Keselj, Jovanovic, Davidovac nisu za vise od dva - tri minuta.

                      Kada se vracaju Pero, Dobric i Lazic? Nadam se da prvi ne misli da propusti pola meceva, takav nam ne resava nista.
                      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                      Comment


                      • Nije ovo lose bilo,ali postoje problemi,od kojih je skok svakako najveci.Ako nam je jedan Mornar pokupio ovoliko lopti pod nasim kosem,mogu misliti sta ce da nam rade evroligaske ekipe.Vrlo lose gradimo i to je najveci problem.Rocesti je doktor kosarke.Odmah se vidi klasa,iako nije u punoj formi 15pts i 7 asist.
                        Radicevic je fino odigrao,dosta je brz u tranziciji i bira dobra resenja.
                        Feldin pasivan skroz,podsjeca na Rajana Tomsona.Imao dva ulaza,jedva su usla i nijesu izgledala fino.Keselj je rekreativac.Dangubic standardan.Lazarevic odlican u odbrani.Bjelica iritira mnogo i necemo se dobro provesti ako nam on bude igrac sa najvecom minutazom.Jankovic pogubljen skroz,dok mi se Jovanovic dopao.Pravi dobre blokove i fino se odmotava,ima dobre ruke i dosta osjecaja.Lesor odusevio,covjek ima motor,izgleda kao da svaki posjed igra na najvecem broju obrtaja,sve je radio veceras,mnogo je zeljan igre.Vidjecemo u Evroligi kakvi smo zapravo.
                        Last edited by Luis Skolà; 01-10-17, 23:43.

                        Comment


                        • Originally posted by Chupa View Post
                          Idi bre Laki posle toga bilo sat i po kosarke, na to nemas nikakav komentar?
                          Imam naravno, nego me ovo baš kosnulo™, što kažu braća Hrvati...

                          Glavni utisak je da smo i dalje čvrsta ekipa i da će kako vreme prolazi, verujem, biti još čvršća, i to me baš raduje.

                          Što se ostalog tiče, Ročesti je opravdao očekivanja, pravi floor general, očito figura oko koje će se vrteti čitava naša igra.

                          Sem njega, iskočio je Lesor, momak ima nestvarne fizikalije i sasvim ih dobro koristi. Ogromna je šteta što nije makar 5-6 cm viši... Ovako, veliki ćemo problem imati u reketu u defanzivi, baš ogroman. Građenje koša je generalno loše, defanzivni skok nije bio gori ko zna od kada... A ono što je najlošije, ne vidim puno prostora za napredak na tom planu, na žalost.

                          Radičević solidna partija, legitiman drugi plej. Bjelica zna košarke, koristio iskustvo i znanje, u odbrani par puta bukvalno bezobrazan, kada nije izlazio na njihovu 14-ticu, zaboravih kako se zove. Alimpije sišao s uma svaki put

                          Feldein poprilično neprimetan, u prvom poluvremnu jako je malo lopti i išlo na njega, ono što je dobio promašio je... Međutim, igra u napadu kako tako, ali u odbrani je klasični alibi igrač, tu mi se ni malo, ali baš ni malo ne sviđa.

                          Jovanović je odigrao sasvim dobru rolu, problem su glupavi faulovi, verujem prvenstveno zbog neiskustva. Valjda će se to vremenom iznivelisati. U napadu sasvim solidan, par školskih poteza, dve lepe asistencije. Opet, problem je građenje i skok. Dečko ima sjajno telo, ali ga baš ne koristi optimalno, na žalost.

                          Dangubić odigrao preko očekivanja, naročito u napadu, da pruža ovakve partije stalno bio bih prezadovoljan.

                          Kešelj igra u grču, mislim da će biti bolji kada se malo opusti, isto kao i Janković. Međutim, što se ovog drugog tiče, bukvalno nijednim jedinim potezom, ni napred ni pozadi, ne odaje da se radi o profesionalnom košarkašu. Da se sa takvim znanjem može igrati profi košarka, i ja bih je igrao bez problema. Dečko trenutno nije (bukvalno) ni za KLS. U odbrani ga, opet bukvalno, ne bih uzeo za tim svog ulaza. Nestvarno je koliko nema pojama ni o čemu pozadi. Pa kakve su to kretnje, postavljanje, građenje, koji kurac palac? Ovo večeras je baš bila bruka i sramota, u pravom smislu reči.

                          Ne znam da li sam nekog preskočio, a što se trenera tiče, Alimpijević deluje poprilično autorativno, u jednom trentku je baš onako fino opštio™ sa Feldainom koji nije ispratio jednu protivničku kontru, isterao ga je odamh napolje i nije ulazio sledećih desetak minuta čini mi se.

                          Ne znam šta da mislim o ovom našem sistemu igre u odbrani sa iskakanjem na piku, nekoliko puta je večeras baš dobro izgledalo, ali su isto toliko puta pravovremenim pasom protivnički igrači lagano pravili višak, ili za lagano polaganje, ili za otvorenu trojku. Kad se to dešava protiv Mornara, kako li će izgledati protiv evroligaških ekipa... Zaista nisam siguran da ovaj sistem treba da bude osnovni, to bi pre trebalo da se igra na momente, makar se meni tako čini.

                          Najveća mana ekipe u ovom trenutku je ogroman problem na skoku, i zjapeća rupa na četvorci.

                          I jedan i drugi problem bi se mogli makar delimično pokrpiti izbacivanjem Jankovića iz tima i dovođenjem ozbiljnog igrača na tu poziciju.

                          Sve u svemu, generalni zaključak je da izgledamo bolje u ovom momentu no što sam očekivao, no, daleko je to od nekog visokog nivoa. Mesta za napredak ima, ali bez personanih promena (malo pre pomenutih) ne baš puno.

                          PS

                          Laza posle Laze
                          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                          Comment


                          • Otprilike se sve slazem. Mislim da je skok isto problem zbog tih iskakanja. Jer ako ti je petica negde na liniji za 3 ili jos dalje u trenutku suta problem vec nastaje. Mislim da sa Lesorom mozemo da iskacemo i da budemo bas extra agresivni ali ako je Milko ukljucen u pik ili ne d'o bog jedan od JJ mora se to braniti nize i konzervativnije. To bi i donekle popravilo skok. Danga je danas jedini od spoljnih koji se ukljucio u skok i mislim da je zavrsio sa najvise skokova u ekipi sto je prilicno porazavajuce.

                            Alimpije je imao jedan lep momenat kada je Lesor izgubio loptu jer se nijedan od bekova nije otvorio na urucenje i na kraju je bacio protivniku. Izvadi ga coach i umesto da se dere na njega, uzme lepo tablu i nacrta mu sta i kako je trebao. Tako da mislim da zna kad da bude autoritet a kad ucitelj.

                            Mislim da sa Brankom i Dobricem Keselj gubi skroz ulogu i nece mi biti previse zao.

                            I moram da priznam da je meni Lazarevic vise Kalina nego Branko. Ali za decka samo i nek siba za minute.

                            Comment


                            • Inače odlično je rotirao Alimpijević. Jedino mislim da je i za Davidovca bilo mesta na terenu (ukoliko nije bio nespreman za utakmicu):
                              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                              Comment


                              • Originally posted by Laki21 View Post
                                Inače odlično je rotirao Alimpijević. Jedino mislim da je i za Davidovca bilo mesta na terenu (ukoliko nije bio nespreman za utakmicu):
                                Mora sad da uigrava "glavne igrače" ... oni s´kraja klupe moraju malo pričekati. Meni ovo izgleda dosta dobro.
                                Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                                biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                                Comment

                                Working...
                                X