Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Predlazem pesimistima da se prebace da navijaju za Csk, ggledam im baš sad roster, crveni su kao i mi , najpopularniji klub u zemlji a pokriveni na svim pozicijama, nemaju Jankoviće, Bjelice, Antiće i naravno Kešelja glavnog krivca za dva poraza u predsezoni zbog kojih smo bili tek četvrti na Kritu i dogodine nećemo učestvovati više na ovom turniru, čak razmišljaju da nas šutnu iz Evrolige. Csk, sigurno ima velike šanse za fajnal for u Beogradu.

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      102-52 trojke sutnute I dvojke za Antica prosle sezone. Tek sa Olijem pre 5 godina je imao vise sutnutih dvojki nego trojki I to za sitno...

      Kog centra ce on igrati zivo me zanima, moze eto cuvati centra I to je to...Ljudi moji covek ima 35g mozda I vise...On moze opaliti koju trojku, zabiti nekom lakat u stomak I to je to...

      To sto mi mi mislimo da smo dobro prosli u ceni sa njim, onda pogledajte situaciju koliko je fener dao para samo da ode iz ekipe...

      Pera ne moze igrati peticu ono sto nama treba, unutra apsolutno nista, itd...
      Igras onu poziciju na kojoj mozes da cuvas igraca, to da li on igra ispod kosa ili se izvlaci spolja i sutira to je vec nesto drugo.

      Comment


      • Pa ovde ne mozes argumentovano pisati. Covek ce paliti trojke, cuvao on petice ili cetvorke...Meni samo te kombinacije nisu jasne, tipa Bjelica I Antic..Jankovic I Antic..na parketu zajedno... Eto nek mi neko objasni to
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Kako kida Fenera ovaj Vilijams-Gos

          Comment


          • Bjelica igra 4. i igra ispod kosa a Antic 5. i siri, daje prostor Bjelici da plodi.

            Comment


            • Originally posted by L a z a R View Post
              Svaki iole pismeniji trener ce eksploatisati fizicki hendikep kod Feldina i narocito Rocestia.Sa ovako sklopljenim timom to nece niko zivi sakriti u odbrani.Mnogo bi manje boleli porazi sa ona dva tri momka sto su prosledjena u Zeleznik,umesto ovih na izdisaju stranaca.Pravda za Capina i Malinu,Stimca,Raska,Tadiju...
              U principu ne repliciram na trol postove (izvinjavam se ako je ovde bila neka uzvišena ironija koju nisam uspeo da skontam), ali jače od tog principa je želja da demistifikujem neke stvari. Ročesti i Feldin su bolji defanzivci, u paru i pojedinačno, od Voltersa i rovitog Jovića iz prošle sezone. Dakle, po meni, mi u stratu imamo defanzivno bolje igrače od onoga što smo imali skoro celi drugi deo sezone. A imamo pred sobom celu sezonu da oba igrača napreduju još više u tom pravcu.
              Pogledao sam 3 utakmice protiv jakih protivnika (Loko, Oly i Uniks) i apsolutno nisam stekao utisak o Feldinu kao rupi u odbrani, šta više, prilično sam iznenađen njegovom 1 na 1 odbranom, ako i željom da istu pegla. Slično tome, Ročesti me iznenadio svojom spremom, očekivao sam prilično inertnog i sporog igrača, a on tako nije izgledao. Daleko od toga da su neke defanzivne zveri poput Laze, Dangube ili malog Lazarevića, ali su još dalje od rupetina koje će protivnički timovi eksploatisati.
              Ono gde može biti problem, a to nema veze sa pojedinačnim defanzivnim potencijalom bilo kod igrača, pa ni Feldina i Ročestija, je timska odbrana koju treba da izgradi Alimpijević, a koju je skoro do savršenstva doveo Radonjić. Takav ideal je teško dostići, u prvoj sezoni skoro nemoguće, pa se opet vraćamo na ključnu reč sezone 2017/18 - strpljenja Cigani, strpljenja.

              Comment


              • Nisam ispratio, o kakvom fizičkom hendikepu kod Feldaina se radi?
                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                Comment


                • Nema ga, koliko ja vidim. Ali, to treba uzeti sa rezervom, godine buljenja u ekran uzimaju polako danak.
                  Čekamo Lazara da nam detaljno obrazloži i da progledamo.

                  Comment


                  • Originally posted by madafaka73 View Post
                    U principu ne repliciram na trol postove (izvinjavam se ako je ovde bila neka uzvišena ironija koju nisam uspeo da skontam), ali jače od tog principa je želja da demistifikujem neke stvari. Ročesti i Feldin su bolji defanzivci, u paru i pojedinačno, od Voltersa i rovitog Jovića iz prošle sezone. Dakle, po meni, mi u stratu imamo defanzivno bolje igrače od onoga što smo imali skoro celi drugi deo sezone. A imamo pred sobom celu sezonu da oba igrača napreduju još više u tom pravcu.
                    Pogledao sam 3 utakmice protiv jakih protivnika (Loko, Oly i Uniks) i apsolutno nisam stekao utisak o Feldinu kao rupi u odbrani, šta više, prilično sam iznenađen njegovom 1 na 1 odbranom, ako i željom da istu pegla. Slično tome, Ročesti me iznenadio svojom spremom, očekivao sam prilično inertnog i sporog igrača, a on tako nije izgledao. Daleko od toga da su neke defanzivne zveri poput Laze, Dangube ili malog Lazarevića, ali su još dalje od rupetina koje će protivnički timovi eksploatisati.
                    Ono gde može biti problem, a to nema veze sa pojedinačnim defanzivnim potencijalom bilo kod igrača, pa ni Feldina i Ročestija, je timska odbrana koju treba da izgradi Alimpijević, a koju je skoro do savršenstva doveo Radonjić. Takav ideal je teško dostići, u prvoj sezoni skoro nemoguće, pa se opet vraćamo na ključnu reč sezone 2017/18 - strpljenja Cigani, strpljenja.
                    Vidiš, ja baš mislim da se Alimipijević neće toliko usredsrediti na odbranu kao Radonjić, jer, sledeći tvoju logiku, ima daleko ofanzivno potentnije igrače nego što je imao Radonja: Rochestie > Jović, Feldeine > Jenkins, Lessort > Kuzmić, Bjelica na 4 > Mitrović. To svakako ne znači da će zapostaviti odbranu, samo će u tom pogledu imati bolji balans u ekipi, igraćemo na obe strane terena.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Možda smo zaista ofanzivno potentniji kada se gledaju igrači pojedinačno (na stranu što bih ja preferirao i ove godine sve igrače sa lošije strane tvojih nejednačina). Ali, ovo je timska igra i treba svakom nabrojanom igraču omogućiti da ostvari svoj potencijal, tj. uvesti ga u situaciju na terenu gde može to da eksploatiše. Radonjić je to lepo radio, uglavnom ostavljajući igrače da završavaju iz optimalnih pozicija. Pričam o Radonji iz poslednje sezone i drugog dela one pre toga. Do tada je štucalo u napadu u smislu da nismo uvek imali plan igre, a selekcija šuta je bila prilično upitna. Taj kvalitativni skok se poklapa sa preuzimanjem tima od strane Jovića kao prvog pleja.
                      Šta će Alimpijević da radi ne znam, očekuje ga ogroman posao u svakom smislu te reči. Da li će pokušati sa svačim po malo ili će gurati neku svoju priču, ostaje da se vidi. Kako god, ne verujem da će razmišljati u pravcu koji si naveo, on je to nekoliko puta i izjavio - da neće odstupati od principa jake odbrane, šta više, da će to biti njegov prioritet u Zvezdi.
                      To što imamo više atleticizma ove sezone ne mora da se posmatra a priori kao plus. Cela mudrost je iskoristiti potencijal tima kojeg imaš, a Radonja je najbolje pokazao koliko dobro se može igrati sa skromnim mogućnostima i to je nešto, uz osvojene trofeje naravno, što ga etablira u odličnog trenera. Dakle, Alimpijević ima prioritet da nađe model odbrane koja će omogućavati tu neku tranziciju, trčanje u leđa protivniku, lake poene. Do sada, sa onim ekstremnim iskakanjem kod centralnog pika, to nije bio slučaj. Ostaje da se rezreši pitanje da li je takva vrsta odbrane delotvorna (pričam za EL), ako jeste da se navežba do maksimamuma, ako nije da se menja ili modifikuje.

                      Comment


                      • Rochestie > Jović, Feldeine > Jenkins, Lessort > Kuzmić, Bjelica na 4 > Mitrović.........ŠALITE SE?

                        Ne mozete tek tako uporedjivati igrace...Lessort i Kuzmic ...dupe i oko ljudi moji ,Feldine treba krv da propisa da bi dao deo onoga sto nam je Djenka dao u napadu a i u odbrani ....Ročesti je bolji od Jovića samo u šutu i nista vise ...Bjelica jeste kompletniji od Mitra ali Mitar bi nam svakako dobro dosao ove godine umesto j&J ....

                        suma sumarum ...poredjenje ne vredi,ovo je nova ekipa novi neiskusan trener pocetnik i to nam je sto nam je ....

                        Comment


                        • Originally posted by Laki21 View Post
                          Nisam ispratio, o kakvom fizičkom hendikepu kod Feldaina se radi?
                          Ima kraću levu nogu....a ne, to je Garinča... možda deluje sićušno naspram Milutinova?
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Koliko pratim ovaj sport,a sigurno manje od svih vas,znam samo da su nam Dzenkis i Jovic donosili mnogo toga npr. of i def skok,gradjenje reketa,odbrana,ukradene lopte,kontre,ulazi,polaganja,preuzimanja i visih igraca ,strana pomoci, sto Feldin, a pogotovo Rocesti nece ,cak cemo biti u zestokom problemu u svim tim segmentima u odnosu na proslu sezonu.
                            Znate i sami koliko su se trudili Pukl i drustvo da nas saplicu ,ali jednostavno snaga,volja i moc tih momaka u odnosu na protivnike je bila ocigledna.Mogu samo zamisliti kako ce presudjivati kad bude Rocesti u takvim situacijama ,prodorima i sl.Punice ih licnim greskama,prebijati(Rakoc).
                            Treba i sacekati par spavanja po aerodromima i presedanja ,sigurno ce dobiti na voljnom momentu kad odputuju do Zadra,Zagreba.
                            Plasi me da ce ubrzo biti problema sa primicacem,preponama,a kasnije i saznanje da se i u Monaku igra basket.
                            Secam se masovne histerije kad se i Silb kritikovao ,da bi par meseci kasnije nastupila zestoka amnezija.
                            Inace voleo bih da gresim u proceni i naravno da osvojimo aba ligu.
                            Pozdrav
                            Last edited by L a z a r; 26-09-17, 20:00.

                            Comment


                            • Originally posted by Filbi View Post
                              Kako kida Fenera ovaj Vilijams-Gos
                              kakve to veze ima sa ovim topikom?

                              Koliko pratim ovaj sport,a sigurno manje od svih vas,znam samo da su nam Dzenkis i Jovic donosili mnogo toga npr. of i def skok,gradjenje reketa,odbrana,ukradene lopte,kontre,ulazi,polaganja,preuzimanja i visih igraca ,strana pomoci,
                              upravo
                              a ne treba zanemariti ni djenkin nocni rad i borbu protiv kriminala na ulicama beograda
                              jeste imao onaj plast i masku, ali svi dobro znamo da je to nas djenka
                              Last edited by djuras; 26-09-17, 20:00.

                              Comment


                              • Originally posted by Laki21 View Post
                                Nisam ispratio, o kakvom fizičkom hendikepu kod Feldaina se radi?
                                Možda je mislio na kladioničarski hendikep, to bi imalo smisla ... gde je obrnuti Pera kad nam treba najviše?
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X