Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laza Kacanski View Post
    Ova mantra oko nezahvalnih navijaca Zvezde je teska glupost.
    To sto su navijaci Zvezde barem u kosarci progutali, istrpeli tesko bi ko. Da se sada ne vracamo unazad kako i sta se radilo sa klubom. Kazes da damo 3 miliona???? Pa evo skupljaju se pare daj mi slican primer. Nece biti 3 miliona jer te pare imaju samo obicni olos i lopov u Srbiji. Navijaci izdvajaju koliko mogu. Niko ne PLJUJE igrace vec se iznose stavovi i misljenja. Mozda su pogresni mozda ne. Vreme ce pokazati. I sama ta kritika, ponekad suvise emotivna pokazuje tu ljubav prema klubu.
    Moze jedno pitanje onda, da li je moguce izneti stav o buducnosti sezone na osnovu pripremnih utakmica, i da li si gledao Real protiv Kanarije pre neki dan, misliš li da njihovi navijaci sad teraju Kampaca ili Rejesa i nazivaju ga bivšim košarkašem. Navijači jesu nezahvalni i baš zato što se mnogo toga preguralo od makabizacije jednog tima do titula iz auta ovo što sada imamo je sistem i klub koji se izdrzava od transfera , evrope i marketinga isključivo kao i od svojih navijača.

    Comment


    • Originally posted by Hogar View Post
      Pa sad, posete bi mogle biti dosta bolje. U fudbalu protiv Vojvodine na finom danu samo 9000,baš malo. A za košarku isto čitavu sezono u ABA ligi prazno. Ali ima tu dosta razloga.
      Upravo, ali zato nam ne manja epiteta o svojim igračima pri prvoj promašenoj šansi ili šutu iz igre 10 posto.

      Comment


      • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
        Moze jedno pitanje onda, da li je moguce izneti stav o buducnosti sezone na osnovu pripremnih utakmica, i da li si gledao Real protiv Kanarije pre neki dan, misliš li da njihovi navijaci sad teraju Kampaca ili Rejesa i nazivaju ga bivšim košarkašem. Navijači jesu nezahvalni i baš zato što se mnogo toga preguralo od makabizacije jednog tima do titula iz auta ovo što sada imamo je sistem i klub koji se izdrzava od transfera , evrope i marketinga isključivo kao i od svojih navijača.
        Ja nigde nisam procitao da se Alimpijevic tera.
        Samo se postavlja opravdana bojaznost dal je isti kadar za ovako nesto ili ne.
        Naravno da pripreme ne odredjuju buducnost sezone al mogu da ukazu na slabosti i koliko sam citao o tome se i potencira u upisima.
        Jedino se Keselj vise omalovazava. Mada obzirom da je on bivseg trenera na twiteru najprimitivnije vredjao mozda je i gnev pojedinaca opravdan.
        Elem podrska timu i igracima svakako.

        Comment


        • Neko moje mišljenje: Ova ekipa je jednostavno lošija od prošle ekipe. Sa prošlom ekipom smo stigli dokle smo stigli. Sa ovom ekipom je 6,7 pobeda max kada je Evroliga u pitanju. Što se ABA Lige tiče, mislim da će protiv Cedevite biti neki egal te će nijanse da odlučuju. Možda će taj iskusniji trener da odluči. Naravno da će ova ekipa igrati bolje nego što je igrala ove pripremne. Pre svega će Ročesti igrati mnogo bolje. Feldin takodje. Za Feldina, Ročestija znamo da mogu bolje i da hoće bolje. Problem je što jednostavno znamo gde neće biti bolje. To je svakako taj skok u odbrani, napadu i gradjenje obruča. Imaš samo jednog sposobnog igrača da to radi a i on je undersize petica. Petica koju će iste takve ali više petice da naskoče. Imamo Bjelicu koji može da pokaže najbolje ukoliko igra nekih 15minuta na meču kao rezerva. Nikako kao glavni igrač ili tako nešto. Gledajući tandem J i J skontao sam koliko je ta NBA G Liga smešna skroz. Klasično nabijanje statistike i nikakvo merilo. Gledao sam likove u Americi i na tekmama malo i likovi tamo bre išli u prodor, šutirali i svašta nešto. Došli u Evropi i likovi ne mogu da dodju u situaciju da šutnu na koš čoveče. Nzm koliko pije vodu to prilagodjavanje, bla bla truć. Mislim ok, nije ista košarka skroz ali je isti sport čoveče. Oni ne izgledaju kao da se bave istim sportom u USA i sada. U odbrani spori, neagresivi, ne umeju da se postave dobro. Jovanović i nešto telom uspe da zagradi. Janković ništa. Niti napada licem, niti neke brzine. Jednostavno će reket biti poguban baš.

          Comment


          • Samo da vas pitam je vas sramota?

            Laki, bez da se ljutis ali Goss je talentovan mladic nema sta. Ali koga bi ti za prvog pleja da mozes da biras, dokazanog El igraca ili nekog bez profi kosarke?

            Mozda ce biti i smene i svega ali naci ce se konkurentan tim u to budite sigurni.

            Comment


            • Pa pazi, to dal je Alimpijevic kadar za ovo ne zna niko, verovatno ni on sam. E sad, da mi imamo bolju opciju, nekog dokazanog EL trenera pa i da se pitamo zasto Alimpijevic. Ali posto takvog nemamo, mi moramo da probamo da ga napravimo.

              Comment


              • Originally posted by Vlax View Post
                Pa pazi, to dal je Alimpijevic kadar za ovo ne zna niko, verovatno ni on sam. E sad, da mi imamo bolju opciju, nekog dokazanog EL trenera pa i da se pitamo zasto Alimpijevic. Ali posto takvog nemamo, mi moramo da probamo da ga napravimo.
                Ovo je i moje misljenje. Jednostavno, zbog nedostatka novca, kao sto stvaramo igrace, tako moramo da svaramo i trenere.

                Comment


                • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                  Ja nigde nisam procitao da se Alimpijevic tera.
                  Samo se postavlja opravdana bojaznost dal je isti kadar za ovako nesto ili ne.
                  Naravno da pripreme ne odredjuju buducnost sezone al mogu da ukazu na slabosti i koliko sam citao o tome se i potencira u upisima.
                  Jedino se Keselj vise omalovazava. Mada obzirom da je on bivseg trenera na twiteru najprimitivnije vredjao mozda je i gnev pojedinaca opravdan.
                  Elem podrska timu i igracima svakako.
                  Tog našeg bivšeg trenera su vecina onih što prozivaju Keša i trenera sadašnjeg terali i najruznije vredjali u Pionitu pa smo noslili one majice svog trenera pljuješ sećaš se toga. I šta ćemo sad sa tim, Kešelj je naš igrač i neko ko je svojevremeno oprostio dug Zvezdi a ova priča liči na pljuvane i omalovazavanje Simona pre meča sa Bajernom.

                  Comment


                  • Svaka osoba koja je napisala da Feldin nije, ne moze i/ili nikad nije bio nosilac je samu sebe diskreditovala i apsolutno nacrtala svima nama koliko u stvari ovaj sport nije pratila.

                    Comment


                    • Originally posted by MannyCalavera View Post
                      Ma da, taj Feldeine nigde nije bio nosioc LOL...

                      [ATTACH=CONFIG]15370[/ATTACH]
                      Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                      Svaka osoba koja je napisala da Feldin nije, ne moze i/ili nikad nije bio nosilac je samu sebe diskreditovala i apsolutno nacrtala svima nama koliko u stvari ovaj sport nije pratila.
                      Ovo je poprilično smehotresno, dečko je bio nosilac u nekim klubovima čije ime ne umem da izgovorim a lokaciju ne bih umeo da nađem pa da mi život od toga zavisi?

                      Pod "ozbiljna košarka" pogledati učinak kod Zelenih.

                      Originally posted by Mob Barley View Post
                      Laki, bez da se ljutis ali Goss je talentovan mladic nema sta. Ali koga bi ti za prvog pleja da mozes da biras, dokazanog El igraca ili nekog bez profi kosarke?
                      Ročestija na godinu, Gosa ako je opcija bila dve ili više godina, bez stotinke sekunde dileme.
                      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                      Comment


                      • Prvi nisam bio odusevljen kada je Alimpijevic postavljen za trenera, ali ajde sad realno, koga smo mi to mogli dovesti umesto njega?

                        Comment


                        • Originally posted by Laki21 View Post
                          Ovo je poprilično smehotresno, dečko je bio nosilac u nekim klubovima čije ime ne umem da izgovorim a lokaciju ne bih umeo da nađem pa da mi život od toga zavisi?

                          Pod "ozbiljna košarka" pogledati učinak kod Zelenih.



                          Ročestija na godinu, Gosa ako je opcija bila dve ili više godina, bez stotinke sekunde dileme.
                          imamo radicevica na 3 godine

                          Comment


                          • Ukratko moji utisci o igracima:

                            Rocesti - klasa od igraca, sa pola gasa je probijao protvnika, deli asistencije, poentira... da u napadu imamo igrace koji pogadjaju spolja, ulecu pod kos, ili visoke koji se odmotavaju iz pika, imao bi po 15 asistencija lagano. U svakom slucaju bice mozak ove ekipe. Godine za njega nisu problem jer on nikada i nije gradio karijeru na fizikalijama vec na cistom kosarkaskom skilu.

                            Radicevic - ne moze jos da bude EL starter jer mu fali sut i cini se da ga pritisak koci. Ali, pegla odbranu, kontrola lopte odlicna, pregled igre takodje, pozicija keca pokrivena sa dvojicom bas ok igraca.

                            Feldin- nije forsirao, nije tip igraca koji moze da bude vodja, ali zato igrac koji radi sve, sutira, skace, defanziva, tranzicija, reklo bi se najkompletniji

                            Dangubic - od prosle sezone promene nema, tacnije zadnje tri sezone nema promene. Ofanziva stoji, bez suta ne moze se napred. No, zna se koji su Dangubini kvaliteti zbog kojih je jako pozeljan u timu. Iskreno, sa pozicije tri u ofaznivi mnogo vise ocekujem od Dobrica.

                            Keselj- ocigledno je sa ozbiljno kosarkom gotovo, moze da posluzi kao neki X faktor ako ga jednom u deset tekmi prokenjaju trojke. I pored velike minutaze na ovom turniru ocekujem da ce dobijati mrvice po povratku Lazica i Dobrica.

                            Blejica- sve je vec receno

                            J&J -ima tu ofanzivnog skila, ali ocigledno da godine igranja neozbiljne kosarke ne mogu tek tako da se nadoknade, trebace minimum jedna cela sezona da to pocne da lici na nesto sto se tice kretnje u napadu i pogotovo odbrani

                            Lesort- zver pod kosem kakvu smo dugo cekali. Bacanja poseban plus. Igra ledjima minus, ali koliko vidim i ne pokusavamo da zidamo sa njim.

                            Lazarevic - iskreno, ta njegova hvaljena defanziva i fizikalije su mozda odlicne za FMP, ali na EL nivou je suvi prosek, uz nepostojecu ofanzivu realno nema sta da trazi medju 12 igraca, kao sto nece ni biti

                            Davidovac- ima kliker i tehniku, ali je to daleko od nekog ofaznivnog ucinka, a pozadi ne postoji. Kad bi se ukrsitli on i Lazarevic bila bi to jedna od najboljih EL trojki, ovako pojedinacno slaba vajda

                            Alimpijevic, tek cemo videti kako to izgledati, ovako prvi utisci su da nema nervoze kod njega, i da ga igraci slusaju bez da na silu jebe majku nekom i glumi ludilo. Sto bi se reklo strog ali pravedan.

                            Comment


                            • Previse se zuri sa zakljuccima...Kao sto je bilo prerano posle provera sa Rumunima, Turcima i Lokomotivom dizati ovaj tim u nebesa, tako ne treba ni posle poraza od dosta skupljih timova ici u drugu krajnost. Nazalost ono da je za sve potrebno vreme kod nas Cigana ne vazi, mi hocemo sve instant. Iskreno, mogu razumeti dosta toliko negativnih komentara, verovatno su to ljudi koji se nisu dugo vremena proveli aktivno u ovom sportu. Setite se Dejanovih pocetaka, koliko od vas ovde ga je teralo g******* motkom - verovatno dobra vecina. U svakom sportu kontinuitet je nesto sto neminovno donosi rezultate, nista novo nisam rekao, a kao najbolji primer imali smo proslu godinu i nas tim koji po imenima je bio,mogu slobodan reci, slabiji nego ovaj ali momci kada 2-3 i vise sezona igraju zajedno znaju se u dusu (samo uzmite kao primer kretnje u odbrani i pomaganja i preuzimaja prosle god i sada na sta to lici na pocetku ove) i uspevali su ne da se nose nego da gaze desetostruko skuplje i igracki poimence mnogo kvalitetnije timove od sebe. Proslogodisnji tim je bio rezultat cetvorogodisnjeg rada celog kluba (greska je pripisivati sve dobro Deji sve lose Covicu). Ove godine sticajem okolnosti (necu se izjasnjavati ni za 1 ni za 2 stranu) ostali smo ne bez osnove tima, nego bez celog tima i dosli u situaciju da sve gradimo od 0. Mi navijaci smo proziveli i preziveli taj ciklus, znamo sta je potrebno za uspeh i ponovo ponavljamo greske iz prvih godina. Shvatite da se tim pravi na terenu, posebno to vazi za nas finansijski patuljke u borbi protiv gorostasa. Instant kvalitet se placa, i to se placa jako narocito sada kada je u NBA povecan SC i kada je Kina postala primamljivo trziste, ali ni ti silni milioni nisu garant uspeha (valjda je proslogodisnji Maccabi najbolji primer svega toga). E sada oko davanja konacnog misljenja u septembru kakav nam je tim i kakvi su mu limiti, ko god da se bavio sportom zna sta znaci pripremna utakmica. Na tim mecevima se uvezbavaju akcije, kombinuje sa petorkama koje se mozda i ne planiraju, isprobava gomila stvari upravo da ne bi na zvanicnim mecevima doslo do koncepcijskih gresaka, dosta se karata i skriva, narocito nisu nikakav reper kada imas 11 novih igraca tj. kompletan novi tim . Tako da ljudi samo strpljenje, ono pravo tek treba da krene pa cemo tamo videti na sta zaista licimo.

                              Sto se rostera tice, ovako na papiru koncepcijski gledano slozio bih se sa vecinom da nije najsjajnije poslozen ali to nam je realnost, ovde smo culi od ljudi da je finansijska situacija takva da se nije moglo bas sve planski raditi nego se moralo/htelo u par slucajeva i stihijski reagovati.

                              E sada sto se bekovskih pozicija tice po meni Dobric je taj x faktor. Iskreno za Rochestia nemam briga, decko je klasa u napadu .To se vidi iz svakog njegovog poteza, verovatno bi se i na statistici vise videlo (najvise pro broju asista) da su visoki igraci u stanju da ga isprate i da su bekovi nesto mogli spolja ubaciti, a treba uzeti u obzir da je relativno skoro stigao (ako je ovde neko igrao playa pa promenio tim zna o cemu govorim) a i kako je sam rekao nije najzadovoljniji svojom trenutnom fizickom spremom. Poenterski mislim da je svesno spustena noga sa gasa kod njega na ovom turniru da bi se vise videlo sta od ostalih moze da se ocekuje i kakvu ulogu ce imati na pocetku. Njegovih 10-15pts nije po meni upitno kao i da ce dofinitivno on biti vodja ovog tima, upitno je kako ce ostali moci da ga isprate. Radicevicev potpis me je jako obradovao ali decko ocigledno igra u velikom grcu (bar ove meceve za javnost), kada se malo oslobodi bice on odlican back-up. Od Laze znamo sta da ocekujemo, dok ja licno od Feldina ocekujem partije od sjaja do ocaja. Mislim da je decko odlican igrac ali nasa bekovska linija je napadacki prilicno limitirana i ozbiljnije ekipe ce konsantno pritiskati Rochestia i Feldina i tako nam seci i to malo kreacije, zato je tu jako bitna uloga Radicevica ali i Dobrica koji mora sada dobiti prostor na velikoj sceni da pokaze sta moze. Kao sto rekoh od njega ocekujem da moze biti taj X Faktor ove godine (nazalost ocekivao sam to od Jankovica ali sam se uverio da to od njega sigurno ove sezone necu videti) tako da smatram da (ako ovo bude nas konacni roster, a smatram da nece) Dobric mora istupiti sa poenima u rukama. Od Nece svake sezone ocekujem da konacno pokaze sav svoj potencijal, da eksplodira (posto ga licno poznajem i znam koliko momak moze) ali uvek se ispreci neka povreda koja ga sasace. Ove godine je jako bitno za nas da on povuce, ali gledajuci ovih par meceva ne vidim ga kao nosioca ali istini za volju ne vidim ni neki preterani napredak tokom leta (nadam se da gresim). Keselj kao role player moze da bude od koristi ali ne vise od 7-8min po mecu, sa nekim specijalom i nekom akcijom za njega da izadje i veze neke suteve, sve preko je pogubno.

                              Veci problem su unutrasnje pozicije, iskakanjem opcije zvane Pero Antic mi smo sebi pucali u noge...Slepcu je jasno da MORAMO dovesti jos jednog igraca na 4/5 a nadam se i strucnom stabu i upravi, koji je dijametrano suprotan Peri i Bjelici inace stavljamo i ABA pod veliki znak pitanja. Covic nije lud, svestan je da se ceka samo jedna njegova losa sezona da krene opsta hajka (po nekim mojim info Djilas je vec vidjen na tom mestu) tako da licno mislim da cemo ubrzo dodati jos 1 visokog u rotaciju (samo da ovog puta planski to odradimo a ne da nam ponovo iskacu neke opcije ). Za unutrasnju liniju ste manje vise sve rekli, JJ su trenutno pretanki za ABA nivo a kamoli EL, Bjelica moze da bude od koristi ali nikako kao prva napadacka opcija .Pero je tu vise bio planiran za atmosferu i par minijatura ali kakva je trenutna situacija u reketu morace da zaista da pokaze zna ginuti za svoj omiljeni tim. On je neko ko ne preza da udje u jak kontakt dole, da se pobije tako da mozda i on uspe dodatno da razdrma za sada kilavu unutrasnju liniju. Lesort izuzetno pozitivno iznenadjenje, iskren da budem nisam ga gledao do dolaska kod nas, svasta se provlacilo ali decko mi se cini kao pun pogodak. Cak i protiv ozbiljnih centara nije ustuknuo vec se muski "shibao" i u dobro broju duela odneo pobede. Dolazak tog famoznog jos 1 igraca na 4/5 mislim da bi njemu najvise odgovarao, pre svega zbog potrosnje u odbrani jer decko pokusava da krpi sve i bojim se da uz njegovu napaljenost i energiju a ovakvu nasu odbranu u EL nece se bas mnogo naigrati zbog problema sa faulovima.

                              Alimpijevicu puna podrska za sada, rad trenera ne treba da se ceni po pripremnim utakmicama vec kad krene ono pravo, tad cu dati sud o njemu.

                              Sve u svemu zanimljiva sezona, slicno onoj prvoj Dejinoj puna uspona i padova ali za razliku od te sezone u maju i junu ponovo ocekujem berbu trofeja jer ipak ovaj tim i pored svega je kvalitetniji od koknkurencije, a uz punu podrsku nas navijaca i uprave i nesmetan rad, ocekujem da to i dokazu na terenu!

                              P.s. Citam vas dugo jos na b92, resio da se prikljucim ovde bla bla bla...sorry sto je prvi post pa ovako dugacak.
                              Sportski pozdrav
                              Last edited by Vinsanity87; 25-09-17, 00:03.

                              Comment


                              • Misko, ovo za Keselja si nam jos duzan rokadu Bjelica/ neki Amer. Covicu pritisni.

                                Comment

                                Working...
                                X