Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dosta lose ovo izgleda, na obe strane terena
    dok za timsku odbranu ocekujem da bude bolja, za napad nisam optimista
    ispada da nam iz proslogodisnje ekipe najvise fale djenka i simon

    u EL su svakako izvesne blamaze, posto tesko da ce druge ekipe masiti otvorene suteve kao ovi danas...i mislim da se cova sa tim i pomirio
    problem je sto ovo izgleda tanko i za ABA
    evo npr nikols ce da se usere u nas, bukvalno nema ko da ga brani
    pa cak i ovakav debeli novica

    Comment


    • Alimpije lemur

      Comment


      • Bez obzira na kvalitet i stanje Uniksa u pripremnoj tekmi, Ročesti je mogao da prođe gde je zamislio...strašan rad nogu, tehnika...šteta što ne videsmo i taj šut ili neki asist više, ali par puta ga Jovanović i Janković nisu ni videli da je prošo. U odbrani dizgine na dva bloka.
        Za Feldina ne brinem, nie taj zaboravio košarke. Davidovac treme nema, samo da je malo brži sa loptom.
        Za Kešelja sam se prevario, mislio sam da smo samo ,,kao" potpisali ugovor sa njim, nie mi palo na pamet da će ulaziti u igru.
        Last edited by Wingwalker; 24-09-17, 19:04.

        Comment


        • Originally posted by Manda77 View Post
          Sutra u novinama vidim naslov, setite se gde smo bili 2011.
          Me treba da cekas sutra. Imas interviju Covica na B92 postavio sam[emoji16] [emoji16]

          Comment


          • moze neko da okaci snimak ako ga ima uopste?

            Comment


            • Prvo, trebali bi da otvorimo temu LIVE i da tamo komentarišemo.

              Drugo, pošto Bogija nema, a kronosa to ne zanima, da kažem bar ja nešto - smanjite prepucavanja stavovima koji idu u ekstreme. Jer i jedni i drugi grešite. Ili, ako vam je lakše, ni jedni ni drugi niste do kraja u pravu.

              Kada nam je otišlo skoro sve što valja od igrača do trenera, sa pravom smo to videli kao katastrofu. Lično sam tada smatrao da se takav rez jednostavno ne sme praviti, a da se očekuje nastavak nekog kontinuiteta igara i uspeha. Da se ne lažemo, Laza, Bjelica, Danguba i Dobrić, uz svo uvažavanje tih igrača, nisu dovoljni da se uopšte spominje reč kontinuitet. Da ne pričamo o odlasku trenera i pomoćnika koji su najzaslužniji za filozofiju igre, dominaciju u regionu i konkurentnost u Evropi.

              U stvari, jedini pravi kontinuitet sa prethodnim periodom uspeha je Čović. Iako ovo na prvi pogled izgleda afirmativno za Nebojšu, ja ne smatram tako. Kontradiktornost u izjavama u najsvežijem intervjuu priča za sebe. Prvo kaže da se izašlo u susret treneru kod izbora tima, a onda redom nabraja koliko godina su se pratili Feldin, Ročesti, Radičević, J&J... Ja ne znam, jedino ako je Alimpije, vodeći Spartak, Vojvodinu i FMP, paralelno radio kao skaut za Zvezdu i pratio sve ove igrače i ne znam koga još ne. Ako je on imao bilo kakvog uticaja na izgled rostera, to je kod ova tri dečka iz FMP-a za koje je nekako uspeo da iskuka da se pridruže prvom timu. Sadašnji roster je sastavljao Čović, to je činjenica, bez ikakve tendencije da ulazim u kvalitet tog izbora. To će vreme pokazati, može da ode i na jednu i na drugu stranu.

              Dobro, šta se to promenilo pa smo zaboravili da je takav rez ozbiljan za amortizovanje? Pa krenulo je sa srpskim mladim igračima, internacionalcima, Radičevićem i J&J, te veteranom Kešeljom, nastavilo preko mladog Francuza koji obećava, jednog poznatog EL imena u liku Feldina i završilo sa dva iskusna igrača Ročestijem i Antićem. Uz tri priključena igrača iz FMP-a. Krenulo se pobedama u prijateljskim mečevima, prilično ubedljivo protiv slabijih protivnika i jednom tesnom protiv Lokomotive. To je bilo dovoljno da se krene u najavljivanja F4 EL u ekstremnim slučajevima, u umereno optimističnim o laganom osvajanju ABA, KLS i KRK. Došao je Krit i dva poraza od jačih protivnika. Onda kreće druga struja koja odlazi u drugi ekstrem, sumnja u sve i svakoga, od trenera, pa do svakog igrača pojedinačno. Ja ne želim da držim ni jednu stranu jer smatram da je u ovom momentu nemoguće predvideti kako će sezona ići, kako će se trener snaći, kako će tim funkcionisati. Čak ni u globalu, da ne pričam o sitnim detaljima, o nekim povredama ili nepredviđenim dešavanjima koja mogu da poremete planove. Ili ih olakšaju. Zato smatram da ne treba preterivati u emocijama jer ozbiljan forum nije mesto za to. Da iskukamo mi u ilegali, da se izjadamo, ispsujemo pa onda hladne glave da se nešto napiše. Ili obrnuto, da proslavimo u dvorani, ispred TV-a, u kafiću pa opet hladne glave da se napiše nešto ozbiljno crno na belo.

              Što se tiče Bjelice. Kod novog tima, a naš je takav jer smo igrali bez Laze i povređenog Dobrića skoro ceo pripremni period, na nekoga se moraš osloniti. Izbor je pao na Bjelicu, kao na igrača koji je najmanja enigma. Koliko god pričali da su rezultati nebitni u pripremnom periodu, to nije tačno, posebno kod tek sklopljenih ekipa kod kojih je bitno da se što pre napravi dobra hemija i započne sa pobedama što pre. Sve što je novo i nepoznato lakše se savlađuje dobrim početkom, nego da od starta, uz sve probleme adaptacije svih živih jedni na druge, još dođu i porazi. Tu vidim razlog zašto je Bjelica imao ovakvu ulogu i zašto je de facto prva opcija u napadu. Da li će i u nastavku sezone i tokom iste to i dalje biti Bjelica - čisto sumnjam, a vreme koje nas očekuje će to potvrditi ili demantovati.

              Slično tome, uloga Ročestija je prilagođena spomenutoj situaciji, gde on ima zadatak da prevashodno asistira, manje da poentira. To je onako grubo objašnjenje, a kada se pogledaju nijanse vidi se da ne može čovek da asistira kada ni ne zna šta se igra u napadu, kakve su kretnje pojedinačnih igrača, ko ih poštuje, ko ne itd. Osim toga, ostaje pitanje njegove fizičke spreme, iako on meni ne deluje toliko loše. Svakako će tokom vremena uloga Ročestija, a ja ga vidim kao lidera ovog tima, da se iskristalizuje, a kada će to biti - ne možemo da znamo, možemo da se nadamo da će biti koliko sutra.

              I na kraju, reč, dve o strpljenju. Zaista će ove sezone, više nego ikada pre, biti neophodno da budemo strpljivi. Znam da je nemoguća misija i ne želim da se borim protiv vetrenjača jer i sebe uhvatim kako sam euforičan kod pobede i besan/tužan/u šoku posle poraza, ali bar da apelujem da ovde, na našem zajedničkom forumu, koliko god je moguće izbegavamo preterane izlive emocija koje u principu ne donose ništa dobro, bile one pozitivne ili negativne. Radije bih čitao i najcrnju i po Zvezdu najlošiju argumentovanu kritiku, nego neko neukusno veličanje ili nekulturno pljuvanje i omalovažavanje igrača i trenera.

              Comment


              • Originally posted by ivica14 View Post
                moze neko da okaci snimak ako ga ima uopste?
                Nemoj druže ko Boga te molim.
                Utroši vreme u neke druge aktivnosti koje će ti doneti zadovoljstvo i osmeh na licu.
                Ova tekma to nije.
                sigpic
                ...DOBRO ZNAJ DA UVEK TU SAM JA...

                Comment


                • Originally posted by Talični Tom View Post
                  Nemoj druže ko Boga te molim.
                  Utroši vreme u neke druge aktivnosti koje će ti doneti zadovoljstvo i osmeh na licu.
                  Ova tekma to nije.
                  Hocu samo da proverim zasto se toliko nervirate pa da vam se pridruzim😂

                  Comment


                  • Koji si ti mazohista.
                    sigpic
                    ...DOBRO ZNAJ DA UVEK TU SAM JA...

                    Comment


                    • Ja gledao prenos malopre, sad vratio snimak da gledam ponovo

                      Comment


                      • Originally posted by Ma'estro View Post
                        Ja gledao prenos malopre, sad vratio snimak da gledam ponovo
                        ja nemam opciju da vracam

                        Comment


                        • Ja to ne bih gledao ponovo bez nečeg jačega. Sve u svemu sledi nam malo više sekiracije. Trebaće strpljenja. Nadam se da će vremenom uz mnogo truda biti bolja uigranost. Da će se povratkom Laze, Dobrića i Antića dosta promeniti. Onda glavno da će Ročesti i Feldain preuzeti igru i dići je na mnogo viši nivo.

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Pridjoni je trener. On realno nema jedan dan trenerskog iskustva. Jeste bio treniran kao igrac od velikih i sl. Ali o tome sta on ima u CV kao trener, za njega je Alimpije Rick Carlisle...
                            Mozda je to tacno, ali Laza je takodje u pravu. Alimpijevic NEMA NIKAKVOG isustva na ovom nivou. Ni kao trener ni kao igrac. Ja bih uporedio Pridjonija pre sa Zidaneom kao trenerom Reala nego sa Alimpijevicem. Pridjoni i Zidane imaju nesto zajednicko (naime, veliko igracko iskustvo na visokom nivou), Alimpijevic to, na zalost, nema.

                            That being said: To ne znaci da Alimpijevic nece biti ubod, ali to ne zavisi samo od njega nego i od igraca kojima raspolaze. Covic se kocka, videcemo da li ce kuglica da padne na crveno.

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Treba ipak da se primeti da su Rochestie i Feldeine ispod svakog nivoa u obe utakmice, i kada ti dve najjače ofanzivne opcije zakažu nemaš čemu dobrom da se nadaš. Preko njih dvojice treba da dođe 70% poena, što u poenima što u asistencijama. Da li je trenutni pad forme, ili im je Alimpijević rekao da malo prikoče videćemo vrlo brzo. Mada, koliko se sećam protiv Olimpijakosa su imali šut 1/7 odnosno 1/6...
                              Ne bi bilo na odmet malo realnosti...

                              Ročesti je očito u zalasku karijere i nekadašnje plođenje je nekadašnje plođenje. Ja se iskreno nadam da će ono što je preostalo biti dovoljno da ne odemo u kurac u ABA, mada mi je strepnja veća od nade.

                              Što se tiče Feldaina, on nikada i nigde nije bio prva violina, niti ume, a niti može to da iznese. Opet, iz sve snage se nadam da će to što može da isporuči ozbiljnije izgledati u ABA nego u EL.

                              Jankoviću se treba zahvaliti što pre, ako je moguće i pre početka takmičičenja, dečko je amaterski nivo, Boriša je za njega car-Bog-Supermen-Betmen-Wander Woman. Jednostavno nije za ozbiljnu košarku, i to ni na jednoj strani terena. Na njegovu poziciju za početak gurati Davidovca dok se ne snađemo.

                              Jovanović nema šlifa, ali ima tolo koje je moguće upotrebiti, ali opet tek kao treća opcija...

                              Kešelj nije onoliko loš koliko sam očekivao, tu možda čak i bude neke vajde, videćemo....

                              Alimpije je tu čak i najmanji problem, dobio je koncepcijski i kvalitetno jezivo posloženu ekipu, i mnogo boljim i iskusnijim trenerima ovde bi glava pucala...

                              Sve u svemu, u skorije vreme nas ništa lepo ne čeka, na žalost.
                              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                              Comment




                              • Kakav će ovo biti materijal za smejanje za par meseci...

                                Comment

                                Working...
                                X