Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Klub snosi taj rizik zato sto placa dobrano ispod trzisne cene. A sta bi klub dobio objavljivanjem postojanja klauzule? Po meni nista. Ne razumem ovaj drugi deo posta. Zar nismo na ovaj nacin koji ti prozivas bili konkurentni u EL vec koju godinu redom? Zar jedna godina losijih rezultata (u Evropi) pa onda opet borba za plej of u Evropi stvarno toliko lose izgleda.

    Znaci ti kazes klauzule su lose, iako su ti Jovic, Kuzmic i Dzenkins bili u ekipi prosle godine samo uz taj uslov, i imao si realno fantasticnu sezonu u Evropi sa mnogo poskidanih skalpova. Odluci se sta ti je draze. Da niko ne ucenjuje klub i pravi ugovore na rizik kluba ili da imas uspeh EL i da budes koliko toliko konkurentan.

    A koliko ja znam klub i planira da se pojaca do 15. novembra sa dva igraca. Plej ranije, 4 kasnije tako da opet neosnovana primedba.

    Edit: I ovo nemoj ih dovoditi ako vec to zahtevaju nije bas toliko crno/belo. Koliko znam sva 4 igraca na koja se zalis (znaci Kuzma, Jovic i Dzenkins zbog klauzule i Bjelica zbog jakog ugovora) su dosli na zahtev Radonjica i doneli mnogo uspeha.
    Last edited by Chupa; 31-08-17, 01:12.

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      Ovde je nada ubijena na startu. Vise ni cilj ne mozes postavti. Valjda je logicno da oces da se boris za f8.. Ako to nije normalno ne znam sta jeste..Mozes biti i poslednji ne igrati f8 niu igrali i veci klubovi ALI CILJ MORA BITI F8....Kako da da trazis skuplju kartu ako ne dovedes jake igrace.

      Kome je skup 1k dinara bar imas 15 meceva u sezoni taj nek sedi kuci. Ni u nemackoj ne ide ko nema para...
      Mozes ti da projektujes kakav god hoces cilj, ko ti brani? Mogu i ja da ciljam da mi sutra ujutru ispred zgrade bude parkiran ferari ali imam neki cudan osecaj da ga necu zateci kad budem izasao iz kuce.
      Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        ...
        Osvojis ABA I prezivis u evropi, meni to deluje iskreno lose.
        Treba da napravis tim za el za F8 u okviru nashi mogucnosti onda sigurno ABA nece izostati ;)
        Meni je mnogo zao kako razmisljamo
        "U okviru naših mogućnosti trebaš da napraviš tim za F8".
        U okviru naših mogućnosti, kako ti opisuješ finansije i kako one trebaju da se vode, KKCZvezda ne bi mogla da se takmiči u KSL ligi.
        Meni je žao kako razmišljamo !

        Comment


        • Originally posted by Боги View Post
          Možemo lepo da diskutijemo, ali nećemo te deklaracije trol i slično.
          Kolega je opomenuo, a i ja da se oglasim: prestanite sa medjusobnim prepucavanjima na ovoj i ostalim temama, da ne bi posle raspravljali o "tihovanjima". Hvala.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            24minuta 9poena uz najlosiji sut, tj procenat a imao je tu skoro najvise pokusaja a ima 2.7 asistencije...Eto ti si ga gledao pa reci sta u napadu ima jos dobro sem toga. Ima solidnih stvari ali tu je jedino kvalitetan. Bio je extremno forsiran zato su skoro ispali iz lige I ako su imali solidan sastav. Milosevic je imao tu negde stats losiji a cak je I Zoric dominirao neko vreme...

            Za 150k ne znam sta mozes naci ali sto mora da se licitira sa 150k...to mi smao nije jasno. Meni se on kao igrac svidja, moze imati lepu buducnost, ali trenutno to nije za EL tako dobro..

            Utakmica sa Vrscem ili bilo koji mec nema tezinu individualno vec cela sezona, ko bude s anjim u petrci morace dobro da se racuna na kreativnost I stil igre. Tabak pojma nije imao pa su posle spasavali...ali imao je dosta utakmica sa po 1,2 asistencije pa cak I nula...

            Kako ti nije jasno, toliko placamo Radicevica za ovu sezonu. Ti opet gledas samo statistike i poredjujes njega sa Billia, Sloukasa itd. Stani malo - Koliko para toliko i muzike. Radicevic igra za 150k za te pare on je cist pogodak i samo mozemo ovde da uspemo. Ti ako sve gledas po statistici nas tim je onda krs posto na svako mesto mogu ti nadjem 5-10 bolje opcije nego sto imamo.

            Poenta ostala: Radicevic je za nas pun pogodak i ovde samo mozemo da uspemo.
            Last edited by Debeljuca sa Vidikovca; 31-08-17, 07:57. Reason: gramatika bre!

            Comment


            • Originally posted by Боги View Post
              Simanić debitovao za FMP u pobedi nad Budućnosti 70-69. Postigao je 3 poena.
              I time je svom timu doneo pobedu!
              Ja sam covek fin i suptilan.

              Comment


              • Uvecanje budzeta ne moze da se dogodi ako se ne ispuni jedan od tri moguca scenarija:

                - Promena ekonomskog poslovanja kluba u pozitivnom smeru, sto podrazumeva iskljucivo igru u Areni do izgradnja sopstvene hale (gde bi klub imao pozitivu a ne troskove cak i kad se ne igraju utakmice jer bi mogao da renta ekonomske sadrzaje koji su izgradjeni pri hali ili okolini iste). Takodje istu arenu bi mogli da rentamo i u komercijalne svrhe za razne vrste dogadjaja. To bi podrazumevalo i revidiranje cena karata (sto je pitanje kako bi se odrazilo na navijace), mnogo vece angazovanje u prodaji dresova i ostalih klupskih obelezja i opreme. Potrebne finansije za izgradnju sopstvene hale, mogli bi da anuliramo kroz razvoj komercijalno-stambenih objekata u blizini iste koje bi prodavali na trzistu. Potpuno drugaciji pristup prema sponzorima od ovog trenutnog i oslanjanja na 2-3 velika sponzora da zatvore sve i onda hvatanja za glavu kad se izvisi za iste. Da li je to moguce dok je klub javno vlasnistvo, mislim da nije ali to jeste neki put. Opet nam to ne donosi neko veliko povecanje budzeta ali da smo sami svoji gazde moguce je podici na nekih 5-6 miliona to i onda kako prolaze godine i ako dodje do poboljsanja ekonomske situacije u samom okruzenju, mozemo i mi da polako idemo na gore ali postoji realan plafon koji nije visok.

                - Drugi scenario je vezivanje KK za FK, i raspodela prihoda. To je potencijalno za nekih 6-7 godina mozda i moguce, ako se FK potpuno stabilizuje i pocne da bude ozbiljniji igrac u kontinentalnom fudbalu. Ako operativa FK prevazidje nekih 30ak miliona na godisnjem nivou, onda nece biti potop ako se napravi deal da se 2-3 miliona otkine svake godine + KK i njegovo poslovanje, sponzori, transferi onda bi opet imali neki pozitivan scenario u povecanju budzeta. S' tim sto treba imati u vidu da je finansijska situaciju u klubovima u fudbalu veoma turbulentna tako da moze da se desi da nakoh 5 godina pozitive, naidje kanal opet.

                - Treci scenario je traziti zlatnu koku koja bi od Zvezde pravila licni projekat Takvi ne rastu na drvetu i niko ne ulazi u to iz cisto sportskih razloga. Dakle svi oligarsi, investicione grupe i sl. su uglavnom motivisani ili pranjem (sto kod nas i ne bi mogli da urade u velikim kolicinama zbog trenutnog stanja u klubu i kosarci uopste u Evropi) ili potencijalnim poslovnim prilikama u zemlji/regionu gde bi mogli da se ovajde a da im KK bude neka ulazna karta i nacin da javnost/vlastela/drzava dobije i neku drustvenu korist od njihovog prisustva. Opet, ako radis privatizaciju ka nekom takvom onda je neophodno da KK upakujes sa gomilom paketica koje bi takvi ljudi progutali zajednicki. Dakle, zemljiste, logistika itd.

                To su jedine 3 realne stvari koje mogu da nas dignu iz dna EL kad su u pitanju budzeti. Opet treba biti realan i shvatiti da ako se krene u bilo koje resenje od ova 3, da ce narednih 5 godina biti veoma slicno ovima koje smo gledali do sada. Tako da u tom periodu uvek treba gledati da skola/razvoj igraca ne sme nikako da stane i da klub ne ode u kanal. Jer svako vadjenje iz kanala otezava sve X puta...

                Comment


                • Najbitniji i najmanje moguci uslov je ekonomsko jacanje celog drustva. Ovako ce sport ostati iskljucivo u funkciji "hleba i igara" price.
                  Last edited by NateHuffman; 31-08-17, 09:31.

                  Comment


                  • Ako neko zna nemacki, ili voli da se cima sa Google Translate-om, mislim da u Evropi Bamberg radi apsolutno najbolji posao u poslovnom pogledu. Recimo samo u odnosu na proslu godinu je povecan budzet za 5 miliona (prosle su imali 13 miliona, ove godine ce biti 18). Dakle pricamo o ukupnom budzetu ne samo plate igraca. Uz to Brose koji je glavni sponzor nije dao ni dinar vise. Preko 200 sponzora je pod ugovorom sa klubom. Imaju veoma jasnu strukturu za sponzorstvo i napravili su pakete cak i za male/srednje privrednike tako da ima tu mnogo firmi koje uopste nisu neki giganti i sl.

                    Ima tu i gomila nacina na koje moze sponzor da dobije i extra vrednost za svoje pare. Moguce je sponzorisati pojedince iz kluba, i taj igrac posle je neka vrsta ambasadora za te sponzore a klub daje deo tih prihoda igracu i sl. Uz celu klupsku infrastrukturu izgradjen je i kongresni centar, smestajni kapaciteti itd. Klub radi sa poslovnom zajednicom stalno, ustupa im svoju infrastrukturu za team buildinge, rade zajedno sve i svasta.

                    http://business.brosebamberg.de/business/uebersicht/

                    Naravno sve to trazi tim ljudi koji bi to radio na visokom nivou i animirao te ljude. Kakva god da je nasa situacija ekonomska, niko ne moze da mi kaze da mi izvlacimo maximum koji bi mogli u toj prici. Nismo ni blizu. Nego i dalje se sve svodi da neko ide da klekne i da ceka iz 3 firme pare.

                    Comment


                    • A odakle im klupska infrastruktura? Koliko desetina miliona je pljunuo grad ili neki privatnik da bi oni deceniju kasnije poslovali na pozitivnoj nuli? A ovo za male sponzore se sve slazem, mislim da se da donekle preneti.

                      Comment


                      • Originally posted by MannyCalavera View Post
                        Ako neko zna nemacki, ili voli da se cima sa Google Translate-om, mislim da u Evropi Bamberg radi apsolutno najbolji posao u poslovnom pogledu. Recimo samo u odnosu na proslu godinu je povecan budzet za 5 miliona (prosle su imali 13 miliona, ove godine ce biti 18). Dakle pricamo o ukupnom budzetu ne samo plate igraca. Uz to Brose koji je glavni sponzor nije dao ni dinar vise. Preko 200 sponzora je pod ugovorom sa klubom. Imaju veoma jasnu strukturu za sponzorstvo i napravili su pakete cak i za male/srednje privrednike tako da ima tu mnogo firmi koje uopste nisu neki giganti i sl.

                        Ima tu i gomila nacina na koje moze sponzor da dobije i extra vrednost za svoje pare. Moguce je sponzorisati pojedince iz kluba, i taj igrac posle je neka vrsta ambasadora za te sponzore a klub daje deo tih prihoda igracu i sl. Uz celu klupsku infrastrukturu izgradjen je i kongresni centar, smestajni kapaciteti itd. Klub radi sa poslovnom zajednicom stalno, ustupa im svoju infrastrukturu za team buildinge, rade zajedno sve i svasta.

                        http://business.brosebamberg.de/business/uebersicht/

                        Naravno sve to trazi tim ljudi koji bi to radio na visokom nivou i animirao te ljude. Kakva god da je nasa situacija ekonomska, niko ne moze da mi kaze da mi izvlacimo maximum koji bi mogli u toj prici. Nismo ni blizu. Nego i dalje se sve svodi da neko ide da klekne i da ceka iz 3 firme pare.

                        Meni je nemacki reklo bi se maternji, procitao/pregledao sam link (hvala!), i uz to mi je marketing specijalnost. Mogu samo da se slozim sa tobom, ljudi rade smisljeno, planski i dugorocno. Spojili su nekoliko stvari koje su relevantne za svaku firmu u jedno. Otvoreno propagiraju mogucnost networking-a ako si sponzor (imaju i tu podgrupe sa razlicitim mogucnostima) i druge mogucnosti koje su veoma vazne za privrednike. Nije marketing samo reklama na dresu.
                        Ja sam covek fin i suptilan.

                        Comment


                        • Originally posted by Chupa View Post
                          A odakle im klupska infrastruktura? Koliko desetina miliona je pljunuo grad ili neki privatnik da bi oni deceniju kasnije poslovali na pozitivnoj nuli? A ovo za male sponzore se sve slazem, mislim da se da donekle preneti.
                          Njihov najveci mamac je mogucnost networking-a. Imaju pool od 700 firmi, i njih titraju raznim desavanjima, sve u cilju upoznavanja i sklapanja poslova unutar tog pool-a. Ako si manji privatnik sigurno ces imati interesa da se druzis sa drugim ljudima koji odlucuju u svojim kompanijama, ili imaju uticaj, pa ces onda i rado platiti, jer postoji mogucnost da napravis posao koji ce amortizovati tvoju investiciju u vidu sponzorstva. Svi navijaju za Brose, znaju tu i tamo nesto o kosarci, i lako se udje u razgovor na takvim manifestacijama. To je za privrednika vec zlata vredno.

                          Sad, koliko je to interesantno u Srbiji, ne znam.
                          Ja sam covek fin i suptilan.

                          Comment


                          • Trebalo bi pogledati koju komparativnu prednost imamo u odnosu na ostale klubove, jer ne pase uvek copy/paste na razlicite klubove zbog razlicitih specificnosti.
                            U nasem slucaju komparativna prednost je prvenstveno - BROJ NAVIJACA, i to bi trebalo nekako iskoristiti. Svakako, problem je kupovna moc tih navijaca, ali i cak ako je odnos 1:10 u odnosu na zapadnog navijaca, opet smo jako dobri (a imamo i mi dijasporu zapadnih navijaca). Ne bi bilo lose iskombinovati pitanje vlasnistva sa navijackim potencijalom, gde bi vlasnici bili upravo oni (navijaci, ne huligani) gde bi u zavisnosti od pojedinacnog uloga zavisila i prava koja navijac/vlasnik ostvaruje, ukljucujuci i pravo na glasanje profesionalnog menadzmenta. To bi bila osnova, a nadgradnja u sponzorskom pulu i eventualne konekcije sa FK koju bi ja najvise voleo da se izbegne sve dok se tamo ne resi pitanje vlasnistva.

                            Comment


                            • Originally posted by Dobar Los Milos View Post
                              Sad, koliko je to interesantno u Srbiji, ne znam.
                              Evo, Karici su ZA
                              Samo za njih nam treba jedno 5 puta veca loza kada porodicna nagrne sa svim tetkama, surnjajama i svastikama....

                              Comment


                              • Infrastruktura se prosto radi, ne treba tu nikakav magican stapic. Ljudi koji su vlasnici kluba/vode klub urade studiju izvodljivosti za Halu, pratece objekte, opremanje, odrzavanje a na kontra stranu stave projekciju prihoda. Previse je rizicno osloniti se u tim projekcijama, samo na prihode od ulaznica i onda kod izgradnje infrastrukture se dodaju komercijalni sadrzaji, kongresni centar i sl. stvari. Kad naprave biznis plan kako to moze da se otplati na X godina i koje prihode bi generisala sva ta infrastruktura onda se ode lepo u banku, digne se kreda a vlasnici poloze kolateral za istu i krece izgradnja.

                                Kroz prodaju dodatnih stvari se anulira dobar deo investicije u infrastrukturu, ostalo se otplati na rate iz posla a klub dobije sve sto mu treba.

                                Nema tu magicnog stapica, ali traze od ljugi koji ga vode da znaju sta rade i naravno da skupe muda kad treba i udju u finansiranje kroz banke kad je potrebno. Ako nisi prevarant i znas sta radis, sve se to da izracunati i videti koji je rizik takve investicije. Posle samo nadjes gradjevinskog partnera i teras...

                                Comment

                                Working...
                                X