Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BK telekom je davao Partizanu dosta novca kad su bili uspešni.Ako daju i nama zašto se protiviti. Nije Čović naivan pa da za šaku dolara pusti Bogoljuba da odlučuje. Nekog jačeg sponzora moramo naći, a ovi sa boljim imidžom se nisu baš pretrgli davajući novac.

    Comment


    • Sve si lepo napisao Hogare I ko cita izmedju redova bice mu jasno da je BK podguzna muva svake vlasti. Prosli put se osilio, sad zna gde mu je mesto I siguran sam da ce biti poslusan.
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        Sve si lepo napisao Hogare I ko cita izmedju redova bice mu jasno da je BK podguzna muva svake vlasti. Prosli put se osilio, sad zna gde mu je mesto I siguran sam da ce biti poslusan.
        Valjda je zato sto je podguzna muva svake vlasti do skoro ziveo u Rusiji pod poternicom iz Srbije. U granicnim demokratijama i partkokratijama svi tajkuni se drze blizu vlasti jer im to jedino cuva kapital do kojeg znaju kako su dosli, Karic nije izuzetak. Uzgred, nema politicke partije u Srbiji kojoj Karic nije davao pare, cak i u vreme Milosevica je finansirao pola opozicije. Naravno, kurajberima iz kruga dvojke koji mrste noseve na Bogoljubovo seljacenje nista nije smetalo da mu zavlace ruku u dzep i zive kao lordovi od njegovih para.

        Karic nece ulagati u Zvezdu ako ne proceni da moze od toga da zaradi ili na neki drugi nacin profitira, jebe se njemu i za imidz i za neke posebno prisne odnose s Vucicem u kojima ce on da igra kako mu Psiho svira. Ako mu bude trebalo da popravi imidz kupice televiziju ili novine na koje baci oko, radio je to vec. Ne zaludjujte se da neko njemu moze da naredi da finansira ovog ili onog, sve njegove pare su odavno van Srbije. Ono sto moze da se desi je da zavuce ruku u dzep i pokloni Covicu pare iz ciste zajebancije, jer mu je tako doslo da uradi. I to je vec radio desetinama puta.

        Opasno se potcenjuje Bogoljub jer je primitivac par excellence, treba da znate da ja u zivotu nisam upoznao lukavijeg i sposobnijeg coveka. U vreme "BK grupe" kad je imao institut, televiziju, banku, osiguravajuce drustvo, najpre Bell Paget pa onda Mobtel, njemu su na svim kljucnim pozicijama u svakoj kompaniji bile zveri od strucnjaka. Covek je preko noci napravio televiziju kojoj po profesionalnim standardima ni danas ne moze da prismrdi nijedna srpska televizija, a to je uradio tako sto je angazovao Tijanica, dao mu odresene ruke i ne znam da li ga je dva puta posle toga zvao telefonom da trazi ovo ili ono. U vreme one najvece inflacije svaki njegov top menadzer je imao garantovanu platu od 5.000 maraka + procente od profita i poslova koje su nabavljali, ljudi su se satirali od posla ali su zaradjivali besne pare da bi ga posle kad je zglajznuo ti isti opanjkavali da je seljak i neznalica. ispred njegovog kabineta su kao prosjaci cekali u redu razni akademici, univerzitetski profesori i drustvena elita da se ogrebe za posao ili kintu, nikog nije vratio s vrata, svakog je saslusao a mnogima je i poklanjao ozbiljnu lovu. Bogoljub je pao zato sto je kao i svaki drugi srpski seljak pomislio da se razume u politiku pa je najpre iznervirao Milosevica kojeg je posle morao da smiruje obavljajuci mu razne prljave poslove. Onda je pokusao ponovo kad je Milosevic pao s vlasti i zakacio se s patrijarsima MMF-a iz G17+ Dinkicem i Labusom koji su najpre pokusali da mu izvuku pare a kad ih je odjebao smestili su mu igru da ga izbace iz vlasnistva Mobtela za koji su imali neverovatnu ponudu Telenora. Na kraju su ga i prodali.

        Hocu reci da on nece uci u Zvezdu ali kad bi usao, ako u medjuvremenu nije promenio karakter, Zvezda bi imala vrhunski menadzment jer Bogoljub nije budala da se bakce sa stvarima o kojima pojma nema. Problem je samo u tome sto on nigde ne ulazi polovicno i ne daje pare na "dodjem ti". Ili ce uzeti Zvezdu ako bude hteo ili ce da pokloni pare Covicu ako proceni da ce mu to iz nekog razloga odgovarati, da deli vlasnistvo s bilo kim a da nema vecinski udeo to se nece desiti. Koliko ja znam on nikad nije ulazio ni u sta a da nije imao vecinsko ili potpuno vlasnistvo. Sad, duge su godine bile u Rusiji, ko zna u sta se Bogoljub pretvorio u medjuvremenu.
        Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

        Comment


        • Originally posted by taliesin View Post
          Valjda je zato sto je podguzna muva svake vlasti do skoro ziveo u Rusiji pod poternicom iz Srbije. U granicnim demokratijama i partkokratijama svi tajkuni se drze blizu vlasti jer im to jedino cuva kapital do kojeg znaju kako su dosli, Karic nije izuzetak. Uzgred, nema politicke partije u Srbiji kojoj Karic nije davao pare, cak i u vreme Milosevica je finansirao pola opozicije. Naravno, kurajberima iz kruga dvojke koji mrste noseve na Bogoljubovo seljacenje nista nije smetalo da mu zavlace ruku u dzep i zive kao lordovi od njegovih para.

          Karic nece ulagati u Zvezdu ako ne proceni da moze od toga da zaradi ili na neki drugi nacin profitira, jebe se njemu i za imidz i za neke posebno prisne odnose s Vucicem u kojima ce on da igra kako mu Psiho svira. Ako mu bude trebalo da popravi imidz kupice televiziju ili novine na koje baci oko, radio je to vec. Ne zaludjujte se da neko njemu moze da naredi da finansira ovog ili onog, sve njegove pare su odavno van Srbije. Ono sto moze da se desi je da zavuce ruku u dzep i pokloni Covicu pare iz ciste zajebancije, jer mu je tako doslo da uradi. I to je vec radio desetinama puta.

          Opasno se potcenjuje Bogoljub jer je primitivac par excellence, treba da znate da ja u zivotu nisam upoznao lukavijeg i sposobnijeg coveka. U vreme "BK grupe" kad je imao institut, televiziju, banku, osiguravajuce drustvo, najpre Bell Paget pa onda Mobtel, njemu su na svim kljucnim pozicijama u svakoj kompaniji bile zveri od strucnjaka. Covek je preko noci napravio televiziju kojoj po profesionalnim standardima ni danas ne moze da prismrdi nijedna srpska televizija, a to je uradio tako sto je angazovao Tijanica, dao mu odresene ruke i ne znam da li ga je dva puta posle toga zvao telefonom da trazi ovo ili ono. U vreme one najvece inflacije svaki njegov top menadzer je imao garantovanu platu od 5.000 maraka + procente od profita i poslova koje su nabavljali, ljudi su se satirali od posla ali su zaradjivali besne pare da bi ga posle kad je zglajznuo ti isti opanjkavali da je seljak i neznalica. ispred njegovog kabineta su kao prosjaci cekali u redu razni akademici, univerzitetski profesori i drustvena elita da se ogrebe za posao ili kintu, nikog nije vratio s vrata, svakog je saslusao a mnogima je i poklanjao ozbiljnu lovu. Bogoljub je pao zato sto je kao i svaki drugi srpski seljak pomislio da se razume u politiku pa je najpre iznervirao Milosevica kojeg je posle morao da smiruje obavljajuci mu razne prljave poslove. Onda je pokusao ponovo kad je Milosevic pao s vlasti i zakacio se s patrijarsima MMF-a iz G17+ Dinkicem i Labusom koji su najpre pokusali da mu izvuku pare a kad ih je odjebao smestili su mu igru da ga izbace iz vlasnistva Mobtela za koji su imali neverovatnu ponudu Telenora. Na kraju su ga i prodali.

          Hocu reci da on nece uci u Zvezdu ali kad bi usao, ako u medjuvremenu nije promenio karakter, Zvezda bi imala vrhunski menadzment jer Bogoljub nije budala da se bakce sa stvarima o kojima pojma nema. Problem je samo u tome sto on nigde ne ulazi polovicno i ne daje pare na "dodjem ti". Ili ce uzeti Zvezdu ako bude hteo ili ce da pokloni pare Covicu ako proceni da ce mu to iz nekog razloga odgovarati, da deli vlasnistvo s bilo kim a da nema vecinski udeo to se nece desiti. Koliko ja znam on nikad nije ulazio ni u sta a da nije imao vecinsko ili potpuno vlasnistvo. Sad, duge su godine bile u Rusiji, ko zna u sta se Bogoljub pretvorio u medjuvremenu.

          Sve si lepo rekao o Bogoljubu Karicu (u daljem tekstu BK) samo sto on nije osnovao Bel Pagette, nego je tu firmu osnovao Zoran Markovic kao manjinski vlasnik zajedno sa vise malih kanadskih investitora. Kao deo te price iz Bel Pagette vrlo dobro znam kako je BK preuzeo Bel Pagette ne zato sto je Bel Pagette pravio velike pare, za tadasnje uslove i jeste ali je BP imao pre preuzimanja Bk oko 25,000 korisnika a mobilna telefonija je bila tek u zacetku sa nmt mrezom. On je hteo da kupi BP od Zorana Markovica, dao mu je ponudu za kucu na dedinju, par milona Usd u cashu i da zadrzi Zorana kao vodeceg coveka firme koji je i napravio BP kao firmu i da zadrzi managment firme (medju kojima je bila i moja malenkost). Kada je Zoran odbio tu ponudu jer nije zeleo zbog svoje sujete da ide kod Bogoljuba da pita za buduce investicije i ostale stvari, Bogoljub se okrene kanadskim deonicarima, njima ponudi lovu i postane vecinski vlasnik Bp, smeni sve vodece ljude koji su bili tada u Bp i postavi svoj managment. Svi koji su bili profesionalci su presli posle u novu firmu Mobtel, digli firmu na mnogo visi nivo a ubrzo je Bp u par godina prestao sa radom iz jednostvanog razloga sto je postao prevazidjen vid savremnih komunikacija u odnosu na mobilini. Gotovo svi ljudi iz Bp su presli u Mobtel. Znaci on je kupio,oteo Bp zbog managmenta i know how a najmanje zbog profita jer u to vreme profit Bp nije bi ni blizu para koje je pravila Karic Banka, Bk Tv i sve ostale firme u sastavu BK Group.

          Posto sam bio deo tog sistema Bp pa posle mali deo i Bk Group pretpostavljam da Bogoljub nema nekog interesa da iskesira ne znam koliko velike pare u KK Cz a da mu se to ne vrati. A svi znamo da povracaj para sto se tice naseg KKCz ne moze biti veci od 4 miliona za godinu dana pa sve da pobedimo sve utakmice u El , osvojimo f4 i rasprodamo sve utakmice u Areni. Sa stanovista Bogoljuba on za 4 miliona EUR moze da kupi plac bilo gde u Bgd, napravi zgradu sa x stanova i dobar je 30 % bez da se oznoji.
          Da kupi klub koji ce mu izvuci 10 miliona godisnje minimum da bi kao konkurentan bio u El ne verujem, to je 6 miliona minus u startu, da uzima kkcz zbog managmenta, ne verujem da ima zelju da da toliko para za Davora ili Filipa i Vujcina iz marketinga, jer za razliku od Bp koji je tada imao preko 250 zaposlenih nas KKCz ima samo 11 zaposlenih (bez igraca i trenera).
          Ako je reklama u pitanju onda se postavlja pitanja, sta da reklamira, tv nasa nema gledanost, Tesla Grad je na nivou ideje i makete, zgrade po Rusiji isto ne treba mu ovde promocija.
          Ostaje samo jedino logicno da je dobio od Av zahtev ili prijateljski savet da pomogne KKCz da bi odbio kuknjavu Covica za pomoc drzave najuspesnijeg sportskog kolektiva u Srbiji, da ne bude na drzavnoj sisi, a BK ce se to uzeti kao pozitivna referenca za neke buduce poslove gde ce biti spreman da ulozi svoj kapital.
          Ne verujem da ce Covic dozvoliti za tu paru da mu Bogoljub vodi politiku kluba jer Bogoljub ne zna ni koliko igraca cini roster a ni da ga to bas preterano ni interesuje.
          Svi realni zvezdasi koji se zgrazavaju ulaska bilo kog dinara od Bk u KKcz neka zaobidju onda ovu temu i zahteve za mitskim zverima i gospodarima parketa sa xy poena i asistencija u rukama. Takve zveri kostaju pa ako Bk nadje tu magiju da mu se olabavi ruka za popunu te pozicije u nasem rosteru evo aplauz od mene.

          Comment


          • Da, znam za celu tu pricu s Markovicem i potvrdjujem da je upravo tako kako si napisao, samo nisam imao zelju da se pojedinacno bavim nacinom na koji Bogoljub posluje (ili je bar poslovao u vreme kad sam ga poznavao) u svakoj svojoj firmi. Kad bih to radio taj post bi se pretvorio u knjigu a Bogoljub zaista nije neko na koga bih trosio previse vremena.
            Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

            Comment


            • @sarac i taliesin
              To oko Bel Pagette-a i nije bas bilo tako. Zasto bi neko nekome nesto prodavao, ako ima vec vidjenu licencu za mobilnu telefoniju (ili su je imali, ne secam se tacno; uostalom zato je BK i trznuo na firmu) i trziste koje je gladno iste? Zasto bi bio menadzer, kada moze da bude vlasnik? Bilo je tu i sudjenja itd. Markovic je naravno izgubio. Naravno, jer nije imao veze tamo da je trebalo, unlike someone else...
              Ono sa cim se slazem je da je BK vrhunski menadzer (ma sta ko mislio), ima prijatelje (koje je finansirao :-)) i ne libi se da dobro plati one koje znaju ono sto on ne zna...
              Takodje se ne slazem sa tim da BK nije zainteresovan za samo-promociju. Mnogi od tih uticajnih i bogatih ljudi zele da budu upamceni po necemu, da budu postovani i voljeni... Gde ces bolju promociju, nego da klub za koji navija vecina Srbije (tako se barem prica) dovedes do nivoa da bude ozbiljan EL klub (da ne mastam o necemu vecem)...

              Comment


              • Originally posted by Grof View Post
                @sarac i taliesin
                To oko Bel Pagette-a i nije bas bilo tako. Zasto bi neko nekome nesto prodavao, ako ima vec vidjenu licencu za mobilnu telefoniju (ili su je imali, ne secam se tacno; uostalom zato je BK i trznuo na firmu) i trziste koje je gladno iste? Zasto bi bio menadzer, kada moze da bude vlasnik? Bilo je tu i sudjenja itd. Markovic je naravno izgubio. Naravno, jer nije imao veze tamo da je trebalo, unlike someone else...
                Ono sa cim se slazem je da je BK vrhunski menadzer (ma sta ko mislio), ima prijatelje (koje je finansirao :-)) i ne libi se da dobro plati one koje znaju ono sto on ne zna...
                Takodje se ne slazem sa tim da BK nije zainteresovan za samo-promociju. Mnogi od tih uticajnih i bogatih ljudi zele da budu upamceni po necemu, da budu postovani i voljeni... Gde ces bolju promociju, nego da klub za koji navija vecina Srbije (tako se barem prica) dovedes do nivoa da bude ozbiljan EL klub (da ne mastam o necemu vecem)...
                Koliko ja znam tu pricu o Bel Pagett-u tacno je onako kako je Sarac izneo. Probao je da kupi Markovica, ovaj je valjda imao neku drugu racunicu, bajpasovao ga je preko manjih vlasnika i izgurao.
                Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                Comment


                • Originally posted by Grof View Post
                  @sarac i taliesin
                  To oko Bel Pagette-a i nije bas bilo tako. Zasto bi neko nekome nesto prodavao, ako ima vec vidjenu licencu za mobilnu telefoniju (ili su je imali, ne secam se tacno; uostalom zato je BK i trznuo na firmu) i trziste koje je gladno iste? Zasto bi bio menadzer, kada moze da bude vlasnik? Bilo je tu i sudjenja itd. Markovic je naravno izgubio. Naravno, jer nije imao veze tamo da je trebalo, unlike someone else...
                  Ono sa cim se slazem je da je BK vrhunski menadzer (ma sta ko mislio), ima prijatelje (koje je finansirao :-)) i ne libi se da dobro plati one koje znaju ono sto on ne zna...
                  Takodje se ne slazem sa tim da BK nije zainteresovan za samo-promociju. Mnogi od tih uticajnih i bogatih ljudi zele da budu upamceni po necemu, da budu postovani i voljeni... Gde ces bolju promociju, nego da klub za koji navija vecina Srbije (tako se barem prica) dovedes do nivoa da bude ozbiljan EL klub (da ne mastam o necemu vecem)...
                  Nije za ovu temu ali sam bio neposredni ucesnik te iste operacije od pregovora oko kupovine Bp od Bk do nezakonitog smenjivanja legalnog direktora Bp tada u privrednom sudu, pa do donosenja hitne presude u privrednom sudu na zalbu Bp. Bp kao firma se bavila telekomunikacijama a pri tom Zoran Markovic je otvoreno podrzavao opoziciju i tajno i javno (period 1991 do decembra 1995 kada je i zvanicno Bk usao u Bp, tacnije 11 decembra 1995). Bk je imao privremenu dozvolu za mobilnu telefoniju a Bp dozvolu godinu dana pre toga vec, samo nije imao ni para da taj sistem izgradi kao ni podrsku drzave da to isto uradi. Zoran je procesu dogovoranje oko prodaje Bp trazio i deo profita od buduce mobilne telefonije koji je Karic imao tada. Duga prica, ali je BK posle pregovora uvidom u papire video da Zoran nije 100 % vlasnik Bp vec samo 30 % , te su 70 % otkupili od kanadjana, postavili svoje ljude, par ljudi iz Bp je vec otislo u Bk par meseci pre preuzimanja da bi samim preuzimanjem dosta nas preslo na druge poslove u Bk. Neko je ostao i posle odlaska Bogoljuba posle prodaje Telenoru.
                  Bogoljub je tada sve sto je mogao uzimao/ kupovao , nije imao sredinom devedesetih dovoljno dobrog kadra u postojecim firmama jer tim kupovinama je nasledjivao i stare neobucene kadrove, te je uzimanjem Bp dobijao jako mlad i obrazovan kadar sa znanjem stranog jezika i obucavan po zapadnim standardima.

                  Comment


                  • Da li postoji ikakav info o tome šta je Danguba radio u USA tokom leta?
                    Mislim da je to dosta bitno pitanje, jer su mu u klubu svake godine davali sve veću ulogu. Logično bi bilo da ove, kao jedan od starosedelaca, bude jedan od lidera ekipe.

                    Comment


                    • Originally posted by madafaka73 View Post
                      Da li postoji ikakav info o tome šta je Danguba radio u USA tokom leta?
                      Mislim da je to dosta bitno pitanje, jer su mu u klubu svake godine davali sve veću ulogu. Logično bi bilo da ove, kao jedan od starosedelaca, bude jedan od lidera ekipe.
                      Odlično pitanje!

                      Comment


                      • Samo da mu nisu menjali mehaniku suta kao Luki prosle sezone.

                        Comment


                        • Ko je taj kralj koji igracu u 22plus godina pokusava da promeni mehaniku suta? To za Luku nisam znao, iako sam se cudio odakle mu oni projektili u repertoaru. Ponekad pomislim da je Tanjevic u pravu.

                          Comment


                          • Ja sam ubedjen da jeste ako mislis na onaj deo o treningu u reprezentaciji i individualni trening u americi? Ali verovao ili ne sut se i u tim godinama moze ozbiljno popraviti. Kad vidim koje su sve drvosece nabudzile sut, zapitam se sta nasi rade na treninzima
                            Last edited by NateHuffman; 20-08-17, 10:12.

                            Comment


                            • Upravo to. Nekako je ovde zaživela zabluda da je igrač sa 18-19 godina već formiran i da se ništa krupno tu ne može ispraviti. Naravno da može, ne samo na tehničkom planu, već i na taktičkom. Samo je pitanje koliko se ozbiljno i studiozno radi po klubovima, tj. koliko je struka kvalifikovana/motivisana.

                              Comment


                              • Jedno je menjati mehaniku šuta a drugo posvetiti se i šutirati na treninzima svakodnevno po 2,3 ili 5x više i učestalije

                                Comment

                                Working...
                                X