Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ako jednom dođe i taj dan...
    u kojem Nebojša Čović izlazi pred novinare sa jasnom, ozbiljnom i profesionalnom izjavom,
    makar se odnosila i samo na produžetak ugovora sa sponzorom,
    a da nekom ne natrlja nos sve sa autolimarskim rečnikom...
    tog dana će Zvezda igrati finale EL...u najmanju ruku.

    Comment


    • Direktno iz Partizana u Zvezdu
      Vladimir Đokić
      Dragan Lukovski
      Boris Bakić
      Darko Balaban
      Raško Katić

      Direktno iz Zvezde u Partizan
      Mlađan Šilobad
      Dragoljub Vidačić
      Dejan Tomašević
      Miloš Vujanić
      Luka Bogdanović
      Goran Ćakić
      Đuro Ostojić
      Lorens Roberts
      Ivan Marinković
      Aleksandar Cvetković
      Aleksandar Aranitović

      Indirektno iz Partizana u Zvezdu
      Stevan Jelovac
      Mirko Kovač
      Nemanja Bjelica
      Vuk Radivojević
      Milan Gurović
      Stefan Stojačić
      Strahinja Dragićević
      Mlađan Šljivančanin
      Milan Dozet
      Aleksandar Gajić
      Marko Lekić
      Vlade Divac
      Dražen Dalipagić
      Terens Kinsi
      Strahinja Milošević
      Ivan Radenović
      Predrag Samardžiski
      Sava Lešić

      Indirektno iz Zvezde u Partizan
      Zoran Slavnić
      Slavko Vraneš
      Raško Katić
      Čedomir Vitkovac
      Jovo Stanojević
      Vladimir Micov
      Aleksandar Gilić
      Stevan Milošević
      Radomir Šaper
      Zoran Sretenović
      Andrija Milutinović
      Đorđe Gagić

      Comment


      • Originally posted by Manda77 View Post
        Direktno iz Partizana u Zvezdu
        Vladimir Đokić
        Dragan Lukovski
        Boris Bakić
        Darko Balaban
        Raško Katić

        Direktno iz Zvezde u Partizan
        Mlađan Šilobad
        Dragoljub Vidačić
        Dejan Tomašević
        Miloš Vujanić
        Luka Bogdanović
        Goran Ćakić
        Đuro Ostojić
        Lorens Roberts
        Ivan Marinković
        Aleksandar Cvetković
        Aleksandar Aranitović

        Indirektno iz Partizana u Zvezdu
        Stevan Jelovac
        Mirko Kovač
        Nemanja Bjelica
        Vuk Radivojević
        Milan Gurović
        Stefan Stojačić
        Strahinja Dragićević
        Mlađan Šljivančanin
        Milan Dozet
        Aleksandar Gajić
        Marko Lekić
        Vlade Divac
        Dražen Dalipagić
        Terens Kinsi
        Strahinja Milošević
        Ivan Radenović
        Predrag Samardžiski
        Sava Lešić

        Indirektno iz Zvezde u Partizan
        Zoran Slavnić
        Slavko Vraneš
        Raško Katić
        Čedomir Vitkovac
        Jovo Stanojević
        Vladimir Micov
        Aleksandar Gilić
        Stevan Milošević
        Radomir Šaper
        Zoran Sretenović
        Andrija Milutinović
        Đorđe Gagić
        Fale ti neki jos igraci a i imas neke ponovke u imenima tipa Šilobad.
        Imas i direktne greske Goran Ćakić ako se ja dobro secam nije direktno resao iz Zvezde u Partizan, niti Aleksandar Cvetković.
        Branko Radović jw 1957 godine direktno prešao iz Partizana u Zvezdu, onda indirektno su ti prešli iz Zvezde u Partizan Ćurčić, Konjović,
        Šaper je direktno prešao iz Zvezde u Partizan, Stanković Borislav indirektno iz Zvezde u Partizan, Nikolić Aleksandar direktno iz Zvezde u Partizan
        Blagojević Milan, Lazić Djordje i Radivojević Milan direktno iz Zvezde u Partizan.Popović Oliver indirektno iz Partizana u Zvezdu, Bukumirović Nebojpa indirektno iz Partizana u Zvezdu, Perović Igor indirektno iz Partizana u Zvezdu.
        Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

        Comment


        • Originally posted by Manda77 View Post
          Direktno iz Partizana u Zvezdu
          Vladimir Đokić
          Dragan Lukovski
          Boris Bakić
          Darko Balaban
          Raško Katić

          Direktno iz Zvezde u Partizan
          Mlađan Šilobad
          Dragoljub Vidačić
          Dejan Tomašević
          Miloš Vujanić
          Luka Bogdanović
          Goran Ćakić
          Đuro Ostojić
          Lorens Roberts
          Ivan Marinković
          Aleksandar Cvetković
          Aleksandar Aranitović

          Indirektno iz Partizana u Zvezdu
          Stevan Jelovac
          Mirko Kovač
          Nemanja Bjelica
          Vuk Radivojević
          Milan Gurović
          Stefan Stojačić
          Strahinja Dragićević
          Mlađan Šljivančanin
          Milan Dozet
          Aleksandar Gajić
          Marko Lekić
          Vlade Divac
          Dražen Dalipagić
          Terens Kinsi
          Strahinja Milošević
          Ivan Radenović
          Predrag Samardžiski
          Sava Lešić

          Indirektno iz Zvezde u Partizan
          Zoran Slavnić
          Slavko Vraneš
          Raško Katić
          Čedomir Vitkovac
          Jovo Stanojević
          Vladimir Micov
          Aleksandar Gilić
          Stevan Milošević
          Radomir Šaper
          Zoran Sretenović
          Andrija Milutinović
          Đorđe Gagić
          Nema potrebe za dizanjem tenzije ovakvim postovima. Cisto da se sprece prepucavanja na ovu temu.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Izvinjavam se, nije mi to bila namera.

            Comment


            • Ja se uzdam u Alimpijevicev rad, kazu da zna sa centrima. Jebiga, cinjenica je da su kod njega muceni trio fantastiko, Seslija, Apic i Bursac postali igraci i koristili su ekipi, dok kod Makse i Klipe su sluzili samo za ismevanje. Verujem da decko zna sta radi, i ima neku viziju. Mislim, meni bar tako deluje, a sada sta znam vreme ce pokazati da li sam bio upravo. Sto se Topa tice, cini mi se da nece imati samo savetodavnu ulogu kako se cinilo u prvi mah vec da ce dosta pomagati Dusanu u radu. Top svi znamo je u svoje vreme verovatno bio jedan od najboljih igraca na svojoj poziciji, ja ono malo sto ga se secam iz Zvezde kao klinac bio mi je medju omiljenima. Verujem da ima sta da kaze ovim momcima. Dok Ljubotina i ovaj drugi decko, ime mu zaboravih su mi totalna nepoznanica.
              Last edited by Боги; 09-08-17, 23:51.

              Comment


              • Boga mi ja sam se Sesliji i Bursacu smejao i pod Alimpijem. A Top mi nekako za Borisu da mu malo pojasni stvari, sta i kako da radi.

                Comment


                • Odlican pod na engleskom gde su sad nas presli, dosta price o Lessortu. https://soundcloud.com/euroleagueadv...tback-mccallum od 50-og min o Zvezdi.

                  Comment


                  • Izvinte ako nisam isprati na casu, sta bi sa Francuzom?

                    Comment


                    • Originally posted by Manoly View Post
                      Izvinte ako nisam isprati na casu, sta bi sa Francuzom?
                      Pisano na temi šrelazni rok
                      ali ajde da i u kratkim crtama objasnim
                      Bio je Rakovicev agent koji je sa Nanterom i Bambergom sklopio dogovor
                      Lesort hoce u zvezdu i napusta Rakovica i prelazi kod Miska u agenciju
                      cekaju se neki papiri valjda Nanter zateze mada bi trebalo to da sve bude gotovo u najkracem mogucem roku.
                      Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                      Comment


                      • Priča o Jankoviću

                        Филмска прича Стефана Јанковића: Родитељи побегли из Сарајева, рођен у Београду, живео у Канади, па у САД, слабо прича српски...

                        10 август, 20170
                        Долазак у Црвену звезду за мене има исту тежину као да сам остао у НБА, каже млади крилни центар Стефан Јанковић

                        ФОТО: Д. Жарковић
                        Осмех, љубазност, професионалност, као и начин на који се извињавао што баш не барата сјајно са српским језиком, били су више него довољни знаци да се констатује да је Стефан Јанковић (24, 211) бескрајно симпатичан момак.

                        А, када смо чули како гледа на пут који је прошао до Малог Калемегдана и своје изборе, одмах је било јасно да се ради и о великом борцу. Борцу који зна шта жели и како до тога да дође.

                        Оно што се може наћи на Интернету каже да су му родитељи из Сарајева, да су се под вихором рата преселили у Београд где се Стефан и родио. Већ са четири и по године преселио се у Канаду, где је детињство провео углавном чувајући млађег брата.

                        На терену поред куће родила се љубав према кошарци која га је даље водила кроз средњу школу, на колеџ Мисури, одакле се већ после годину дана преселио на Хаваје где је био један од стубова тима.

                        Ипак, није драфтован, па се за дрес Мајамија изборио преко Летње лиге. Ни тада није добио праву шансу, играо је развојну лигу и игром судбине сада се вратио у родни град. Задужио је дрес Црвене звезде, срећан због таквог епилога и силно мотивисан.

                        А, како он гледа на такав развој каријере Јанковића смо питали на почетку разговора:

                        – Не сећам се пуно детаља, али из разговора са родитељима знам да је то било баш тешко време у Београду и да је селидба била најбоље решење. Канада нам је дала тај неки лагоднији живот. Пре свих брату и мени, због чега се породица и одлучила на тај корак. У Канади сам живео десет година, али код куће се причао српски, мајка је гајила нашу кухињу, а и у Торонту има баш доста наших људи. Онда сам се преселио у Америку, због школовања. Тамо сам био десет година и изгубио додир са нашим језиком. Једноставно, нисам имао са ким да причам. Последњих година стигли су ми Стефан Јовановић из Краљева и Никола Филиповић из Београда, али је одрастао у Лос Анђелесу. За све то време, само сам два пута дошао овде, а ово ми је трећи. Али, не сумњам да ћу брзо све да похватам. Лако ми је са нашим људима – кроз осмех је рекао нови ас црвено-белих.

                        Када се појавила понуда Црвене звезде, како Јанковић сам каже, обрадовао се као да је завршио НБА уговор.

                        – Дошао сам у велики клуб. А, испунила се и моја огромна жеља да се вратим у Србију, да ли кроз репрезентацију или на овај начин. Када сам чуо да постоји интересовање Црвене звезде срце ми је било пуно. Доживео сам све то веома емотивно и веома сам срећан што се све брзо завршили и на најбољи могући начин. Све коцкице су се поклопиле. Мој циљ је да играм на највишем могућем нивоу и нападам трофеје. А, све то добијам са Црвеном звездом. Био сам у Америци, покушао да се домогнем НБА, али ово за мене има исту тежину. Евролига, црвено-бели дрес, Србија. Није могло лепше.

                        У извештајима скаута, за Јанковића пише да може да покрива позиције четири и пет, да му лежи игра леђима и лицем ка кошу, као и да је последње године на Хавајима унапредио шут.

                        – Модерна кошарка више не познаје стриктне поделе по позицијама. У НБА се тражи да покриваш што већи део терена. Ако бих баш морао да се одлучим за једну позицију, рекао бих да сам крилни центар. Али, могу да изнесем задатке на петице, а желим и да своје теле доведем у позицију да могу да чувам тројке. Брз сам, знам да могу да покријем све у рекету. Нисам нешто много мишићав, ипак имам ту природну снагу. Сви причају о нападу, али ја волим и одбрану. Не кажем да ћу да дођем овде и одмах да све кидам. Али, дошао сам да учим, напредујем и помогнем клубу.

                        С обзиром да је оком две деценије само два пута дошао у родни град, Јанковић не крије да је веома мало пратио шта се дешава у српској кошарци. Али, како сам каже, довољно је рећи Црвена звезда и да сви знају шта све то подразумева и носи.

                        – Оно што сам волео да радим јесте да преко Јутјуба испратим амбијент на мечевима Евролиге, сјајне потезе и тако скупљао информације. Мислим да сам једно 50 пута одгледао снимак од прошле године са меча против Барселоне када је Томић остао на центру и није чуо звук сирене. Једва чекам да осетим ту атмосферу. То ме силно мотивише. Сваки играч сања да игра у таквом амбијенту, пред 20 хиљада људи. Тога нема у Америци. Можда нешто слично на неким колеџима, али ни то не може да се пореди.

                        С обзиром на мотиве, Јанковића смо за крај питали, да ли се плаши да не сагори од превелике жеље?

                        – Такав сам играч, носе ме емоције. Истина то некада зна да буде и лоше, али уз подршку навијача и то се брзо надокнади. Једва чекам да кренемо у сезону.
                        http://www.zurnal.rs/kosarka/zvezda/...o-prica-srpski
                        Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                        Comment


                        • Najkraci moguc rok bi bio valjda pre 3 dana kad su i najavili pojacanje

                          Comment


                          • Hvala, Dabo druze!
                            Promasih temu...

                            Comment


                            • Oglasio se i Dobric.

                              http://www.mozzartsport.com/vesti/sv...ma-privilegija

                              Comment


                              • Originally posted by Боги View Post
                                Top svi znamo je u svoje vreme verovatno bio jedan od najboljih igraca na svojoj poziciji, ja ono malo sto ga se secam iz Zvezde kao klinac bio mi je medju omiljenima. Verujem da ima sta da kaze ovim momcima. Dok Ljubotina i ovaj drugi decko, ime mu zaboravih su mi totalna nepoznanica.
                                Topić je do svoje zavidne statistike u napadu stizao uz najmanji potreban utrošak energije na taj broj poseda.
                                Prirodan talenat ,,iz senke". Uvek hladnokrvan ali ne i ležeran na parketu, što je posebno dolazilo do izražaja u ključnim trenucima. Često na liniji za bacanja jer je sa 2.03cm bio izuzetno snažan uz fantastičan osećaj za pozicioniranje pod košem.
                                Po karakteru, pouzdanosti i govoru tela jako sličan Paspalju i Bodirogi.
                                Završi se tekma i nije ti jasno kada je Milenko dao svojih 15-17 poena.
                                A Boriša ako ostane svejedno ima najveći prostor za napredak u celom rosteru.

                                Comment

                                Working...
                                X