Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bobi, Cirbes i Kuzmic imaju jednu zajednicku karakteristiku - svi su igrali sa Jovicem. Za to vreme su bili najdominantniji centri evrolige, a bez Jovica ispod proseka.

    Comment


    • Originally posted by Daba View Post
      Svaka cast na postu eto i ja po stare dane da naucim nesto.
      Znam da su ono pre 30 godina svi su praktikovali te visinske pripreme i kosarkasi i fudbaleri ali od tada se i sport globalno mnogo promenio
      Recimo Denver je poznat kao jedan od najboljih domacinskih terena u svim njihovim profesionalnim sportovima (osim bejzbol, to cu objasniti u sledecem paragrafu). Upravo zbog visine, gde timovi koji nisu navikli da igraju na istoj ne mogu da pruze maksimum kada igraju tamo. Izuzetno je stresno za telo kad pikas basket i treniras na nivou mora kao recimo Golden State i onda dodjes u Denver gde su igraci divokoze koji tamo treniraju i zive godinama. Pusti nekad NFL kad imas vremena, videces kad igraju u Denveru vecina gostujucih igraca je pod maskama za kiseonik

      Jedino kod bejzbola je drugacije jer tu fizicka sprema i ne igra ulogu, a bacaci (pitcheri) na visinu su u kurcu zbog razredjenog vazduha i onda udarachi raspaljuju home runnove kao nenormalni.

      Nauka je debelo usla u sport i mnoge stvari su se promenile. Meni je drago da Zvezda bar prati u tome solidno trendove, iako nemamo idealne uslove da budem iskren a ne da vucara ljude po nekom Zlatiboru ili Kopu gde ce efekat tog rada da bude gotov do kraja prvog meseca sezone.

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        Bobi, Cirbes i Kuzmic imaju jednu zajednicku karakteristiku - svi su igrali sa Jovicem. Za to vreme su bili najdominantniji centri evrolige, a bez Jovica ispod proseka.
        Ne zaboravi Markusa[emoji16]

        Comment


        • Originally posted by MannyCalavera View Post
          Interesantna je ta prica vezana za visinski trening. Ja sam ziveo dugo u USA u predgradju Denvera, i to nekih 10ak kilometara od kompleksa za Olimpijske pripreme TEAM USA u Colorado Springsu. Denver je na nesto ispod 1,600m nadmorske, Posto sam se i sam dugo bavio sportom, visinski trening kao takav ima beneficije za sportiste ali nazalost ako se sportisti skinu sa visine, efekat istog se u roku od 2-3 nedelje gubi i samim tim nije idealan kada su u pitanju pripreme klubova u profesionalnim timskim sportovima sa dugim sezonama. Da bi se zadrzao efekat visinskih treninga na atletske performanse igraca, neophodno je stalno se vracati na visinu i ponovo praviti bazu itd. Takodje period adaptacije i treninga u tim uslovima je uvek izuzetno stresan za telo.

          S druge strane takav nacin priprema i treninga je idealan za kraca takmicenja-turnire tipa Olimpijada, Eurobasket, Svetsko prvenstvo itd jer u tom periodu tim koji trenira na visini dobije taj boost sa visine kada sidje dole. Tako da za Evroligu/ABA i slicna takmicenja visinski trening je od maltene nikakvog znacaja.

          Tacno. Borci isto koriste visinski trening (MMA bas u Denveru) za kardio.
          Ja sam covek fin i suptilan.

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            zar nije Nadal fejkovao sa ovim boost-om tako sto izvadi krv i obogati je u laboratoriji (ili je jednostavno izvadi dok je na planini), a posle je tako obogacenu ubrizga pred turnir? Prestao je cim su zabranili tu praksu, a kakvi su u evroligi propisi nisam siguran, kao i da li u kosarci sme da se koristi ta metoda.
            To je krenulo sve iz biciklizma, gde je kolicina kiseonika koje telo transportuje i srce ispumpa direktno povezana sa endurance sportovima. To je svuda sada zabranjeno, ukljucujuci i u kosarci. Mada svi profesionalni sportisti na vrhunskom nivou se igraju sa tom granicom sta je legalno a sta ne. Moguce je obogatiti krv kiseonikom i EPO u laboratoriji vestacki ali i samim transfuzijama krve koje sportisti se vade dok se sprema na visini. Naravno to je sve zabranjeno.

            Nema tome previse mesta u kosarci, jer efekat takvog dopinga je kratkotrajan i morao bi to stalno da radis. A to povlaci ogromne probleme zdravstvene prirode. Krv koja je prebogata crvenim krvnim zrncima i kiseonikom se zgrushava jako mnogo i ako na dnevnom nivou nisi stalno veliki potroshac opasnost od trombova, slogova i infarkta je jako velika. Zato to endurance sportisti su praktikovali za velika takmicenja gde u kratkom periodu treba izbaciti rezultat.
            Last edited by MannyCalavera; 06-08-17, 10:36.

            Comment


            • Originally posted by mmajstor View Post
              zar nije Nadal fejkovao sa ovim boost-om tako sto izvadi krv i obogati je u laboratoriji (ili je jednostavno izvadi dok je na planini), a posle je tako obogacenu ubrizga pred turnir? Prestao je cim su zabranili tu praksu, a kakvi su u evroligi propisi nisam siguran, kao i da li u kosarci sme da se koristi ta metoda.
              Off Topic
              Kako je to uopste moglo biti dozvoljeno? Btw. znam decka koji je igrao u 2. ili 3. Fudbalskom prvenstvu Rusije. Kaze da im prije utakmice izvade krv, obogate kiseonikom i vrate nazad u krvotok. Po njegovim rijecima, osjecaj je nevjerovatan.

              Послато са PSP7551DUO уз помоћ Тапатока
              Last edited by Johnny Rotten; 06-08-17, 10:38.

              Comment


              • Originally posted by Johnny Rotten View Post
                Off Topic
                Kako je to uopste moglo biti dozvoljeno? Btw. znam decka koji je igrao u 2. ili 3. Fudbalskom prvenstvu Rusije. Kaze da im prije utakmice izvade krv, obogate kiseonikom i vrate nazad u krvotok. Po njegovim rijecima, osjecaj je nevjerovatan.

                Послато са PSP7551DUO уз помоћ Тапатока
                Ovu metodu su koristili fudbaleri Nemacke pre nekih 30-ak godina. Tada nije bilo zabranjeno. U principu i ne znam kako se moze otkriti da li su ti ubrizgali tvoju krv od pre par meseci (dok si bio na visinskim pripremama). Verovatno ima neki nacin....samo pitam

                Comment


                • Sta znam, vise mi je planina dobra zbog izolovanosti, posvecenosti, izgradnje timskog duha, hemije, raspolozenja..
                  Znao sam to za kondiciju itd.

                  Comment


                  • dupli

                    Comment


                    • Originally posted by marko_pantelic View Post
                      Ovu metodu su koristili fudbaleri Nemacke pre nekih 30-ak godina. Tada nije bilo zabranjeno. U principu i ne znam kako se moze otkriti da li su ti ubrizgali tvoju krv od pre par meseci (dok si bio na visinskim pripremama). Verovatno ima neki nacin....samo pitam
                      Pa po saturaciji, nicem drugom. Sa sigurnoscu tvrdim da se ova metoda jos koristi, ovaj put u atletici. Naime, dugoprugasi se koriste ovom metodom i to vrlo efikasno. Obilaze trke na kojima ne postoji doping kontrola i naravno bez problema pobjedjuju. Pobjednik dobije 500,600 € i u krug.

                      Послато са PSP7551DUO уз помоћ Тапатока
                      Last edited by Johnny Rotten; 06-08-17, 10:49.

                      Comment


                      • Originally posted by marko_pantelic View Post
                        Ovu metodu su koristili fudbaleri Nemacke pre nekih 30-ak godina. Tada nije bilo zabranjeno. U principu i ne znam kako se moze otkriti da li su ti ubrizgali tvoju krv od pre par meseci (dok si bio na visinskim pripremama). Verovatno ima neki nacin....samo pitam
                        Ako nema nikakvih sintetickih dodataka, transfuzije sopstvene krvi obogacene kisoenikom i prirodnim EPO sa visine je nemoguce direktno detektovati analizom krvi. Moguce je samo detektovati ukoliko sportista prima transfuzije krvi od drugih sportista ili ljudi koji imaju obogacenu krv.

                        Jedini nacin to da se detektuje je intervalno testiranje. Tu se u sustini ne otkriva sta i koliko si se dopingovao, nego ti stalno vade krv tokom sezone i onda kada vide ogromne skokove u vrednostima i obogacenosti krvi onda se proglasi da je sportista dopingovan. To je recimo ono o cemu se prica da gomila sportista mora u pola noci da bude spremna da da uzorak mokrace/krvi. Intervalno testiranje ustvari mapira atletski potencijal sportiste kroz vremenski period i svaki nerealni skokovi su sumnjivi.

                        Comment


                        • Ima odlican film o Lensu Armstrongu bas u vezi sa tom tematikom.

                          http://www.imdb.com/title/tt3083008/

                          Comment


                          • Какво је ваше мишљење о Jaredu Cunninghamu? Да ли имамо платежне способности за њега и да ли би одговарао нашем тренутном ростеру?

                            Comment


                            • Originally posted by MannyCalavera View Post
                              Ako nema nikakvih sintetickih dodataka, transfuzije sopstvene krvi obogacene kisoenikom i prirodnim EPO sa visine je nemoguce direktno detektovati analizom krvi. Moguce je samo detektovati ukoliko sportista prima transfuzije krvi od drugih sportista ili ljudi koji imaju obogacenu krv.

                              Jedini nacin to da se detektuje je intervalno testiranje. Tu se u sustini ne otkriva sta i koliko si se dopingovao, nego ti stalno vade krv tokom sezone i onda kada vide ogromne skokove u vrednostima i obogacenosti krvi onda se proglasi da je sportista dopingovan. To je recimo ono o cemu se prica da gomila sportista mora u pola noci da bude spremna da da uzorak mokrace/krvi. Intervalno testiranje ustvari mapira atletski potencijal sportiste kroz vremenski period i svaki nerealni skokovi su sumnjivi.
                              Ja sam mislio da ce ih saturacija provaliti, ali izgleda grijesim.

                              Послато са PSP7551DUO уз помоћ Тапатока

                              Comment


                              • Originally posted by Krvavo koleno View Post
                                Ima odlican film o Lensu Armstrongu bas u vezi sa tom tematikom.

                                http://www.imdb.com/title/tt3083008/
                                Izasao je pre neki dan dokumentarac o dopingu, vezan za ovaj Ruski skandal najskorasnjiji. Icarus se zove.

                                Comment

                                Working...
                                X