Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, Kuzmić koji nije mogao da iskoči pored jednog velemajstora Raduljice će odjednom imati ekstra sezonu, baš nešto sumnjam.

    Comment


    • Originally posted by notorious View Post
      Kako se to puklo na centrima? Nije Štimac produžio ugovor, ne znam odakle ti to. Ako ništa Kuzmić će koliko toliko zaštititi reket za razliku od beskorisne prevare koji se iz nepoznatih razloga vuče po EL timovima i sklapa dobre ugovore.
      Nisi me razumeo, nisam rekao "puklo se" u smislu da ste pukli pare, vec da ste slabiji sada u odnosu na prethodnu/prethodne godine. Sto se Stimca tice, mislim da sam procitao negde da ostaje. Mozda se varam, nisam siguran.

      Originally posted by notorious View Post
      Ne treba ni plej ako ostaje Jović. Treba sačekati, ima vremena i dosta prostora jer još uvijek nema stranca u ekipi. Sa 2 jaka igrača na 4 i 5 ekipa može biti slična kao prošle godine, vidjećemo kako razmišljaju u klubu.
      Upravo sam o tome i govorio, ne treba plej, ne trebaju uopste igraci na svim ostalim pozicijama, osim na cetvorci, ali sada imate love tako da cisto sumnjam da ce se zvezda oslanjati na igrace iz prosle sezone (osim na par njih).

      Vremena ima, ali opet kazem, prostora mislim da nema. Mada mislim da ne snosite celu krivicu za ovakvo stanje, jer ko je do pre par godina mogao da predvidi sta ce se desiti sa evroligom i da ce ucesnici da dobijaju toliko para koliko je do skoro bio ceo budzet vecitih rivala. Kontam da je zvezda krenula u postepeno gradjenje tima za buducnost sa ovom talentovanom mladjarijom. Medjutim, sa tim se znacajno usporilo kada su porasli apetiti u evroligi, a pogotovo sada kada dobijate ovoliki kes.

      I Partizan je donekle poceo da "usporava" sa klincima od vremena kada je top 16 poceo da bude imperativ. Dok se to nije desilo, Partizan je radio u interesu srpske kosarke i izbacivao svake godine reprezentativce. Izuzetak je 2013-ta godina kada se vratio Dule, jer je tada Partizan zbog lose finansijske situacije bio primoran da se oslanja na klince.

      Meni se licno uopste ne dopada politika vaseg kluba, jer vi trenutno povoljnu finansijsku situaciju koristite za dovodjenje nekih igraca koji su krajnje nepotrebni, pa ih onda otpustate, pa angazujete nove itd. Ponasanje vase uprave je preslikano ponasanje uprave Partizana posle Duletovog odlaska. Dobio se Telekom na 3 godine i jos neki sponzorcici pa onda dovodi Lafajeta, pa Dzerelsa, pa onda sledece godine Loa, pa onda ni on ne valja, pa ide Dzejms, pa onda Dzavaji, pa Gist itd itd, dok su klinci camili na klupi bez minuta. Vidimo kako je Partizan zavrsio zbog takve politike, a ljudi ne shvataju da su povoljne okolnosti samo trenutne i da se u tim situacijama treba ponasati odgovorno i ipak malo misliti na buducnost kluba. Uopste me ne bi iznenadilo da za koju godinu dodjete u nasu poziciju. Nije to samo pitanje trenutne vlasti, ima tu jos jako puno faktora o kojima treba voditi racuna. Uopste ne mora da znaci da ce zvezda uvek imati dovoljno novca dok je trenutna vlast na snazi.

      Comment


      • Nemoj porediti rad jer je neuporediv. Mnogo je u Zvezdi transparentnije i mi svi znamo da kad Vasa dođe što je došao.
        Hvala što brineš. Ali ovaki perspektivu kao što je ima KKCZ imao je samo FKP pre 5 godina otprilike.

        S tim što je Čović ma šta ja mislio o njemu, za košarku maestro.

        Doći će stranci kidalice i vidim napredak prvi put. Mali. Ali napredak. Iako je neki Simon ostao i neki Lazić, doći će tri kidalice sa bruka platom od kojih će jedan verovatno imati 20+ svaku tekmu u rukama, a vrlo verovatno i 2/3

        Comment


        • Ne brinem ja uopste.

          Mislim da previse verujes Cokiju. Svako moze biti "maestro" kada ima ko da puni kasu.

          Comment


          • Batman, za pucanje na centrima sam i mislio u pogledu kvaliteta. Skoro je sigurno da Štimac neće ostati, nema ugovor i traži mu se klub. Smatram da je Kuzmić bolje rješenje od njega, e sad vidjećemo ko će još doći na tu poziciju.

            Comment


            • Originally posted by Batman View Post
              Ne brinem ja uopste.

              Mislim da previse verujes Cokiju. Svako moze biti "maestro" kada ima ko da puni kasu.
              Prenaduvana je to priča. Ne puni se tu kasa tako kao u FK. Klub je stabilizovan i nema potrebe.

              Ko je vama kriv što ste od EL bili u minisu, što ste izgledali kao klub iz 17. veka sa najgorim marketingom ikada, i uopšte organizacijom.

              Još tada sam pričao, veselite se a posle kad puknete tad će biti drugi kriv.

              Čokiju ne verujem ništa ali pošto se Zvezdin uspeh direktno poklapa sa njegovim ličnim interesom, sve mu verujem. Bolji čovek za taj posao u Srbiji ne postoji. Kad je njegov interes u pitanju, taj je zmija.

              Tako da ne moraju više te priče da smo prenatrpani sredstvima, to je laž. Nemamo mi 5 amerikanac sa 500 000. Jedna sezona je maksimalno pomognuta mislim ona kad smo pukli od cibone polufinale i to jer nismo imali EL pa su malo više sredstva upumpana da bi ušli.

              Kad pogledaš realno ništa više stranaca nego vi u vaše doba. Samo mi izgleda poslujemo u plusu.

              Najlakše je krivicu u drugom tražiti. Treba država da pomogne kkp. Ali taj klub je kao i fkcz iako su najveći giganti ovde nekako bolestan. A vidš kako fkp i kkcz imaju veću perspektivu. Zemunelo a ovi FMP. Sramota što je to država dopustila.

              Comment


              • Jao nemoj molim te samo te price o marketingu. Problem je sto ti ne umes neke stvari da posmatras objektivno.

                Klub je stabilizovan zato sto su upumpavana ogromna finansijska sredstva. Kako se vratise onoliki milioni za godinu dana + svake sezone sastavljan tim sa kvalitetnim strancima koji je konkurentan u svim takmicenjima? Sad ces ti da mi kazes sve ono isto sto gospodin Coki prica na konferencijama, a ustvari se sve svodi na to da se dobijalo mnogo para.

                Uz to Partizan se sa namerom unistavao. Tih godina kada je "jacala vasa organizacija" Partizanu se smanjuje nagrada za ulazak u top 16. Kako se nije smanjivala ranije, pitam se? Uzeto je sponzorstvo sa Telekomom u momentu kada je Partizan bio jedini srpski tim koji se takmici u Evropi (i to u evroligi). Vi se tada niste plasirali u top 16. Zabranjena gradnja hale koja je bila obecana. Da ne govorim o drugim stvarima...i po tebi je sve to samo zato sto smo imali losu organizaciju, a 13 uzastopnih titula, 6 jadranskih liga, f4 evrolige i pravljenje reprezentativaca i da ne spominjemo. Dakle, sve je to delo "lose organizacije iz 17. veka"? Daj molim te...budi malo realan.

                Svako moze da bude na celu kluba ako mu neko drugi obezbedjuje sredstva. Ako ti mislis da je Covic najzasluzniji za ovakvo stanje danas u Zvezdi, grdno se varas.

                Tako da ne moraju više te priče da smo prenatrpani sredstvima, to je laž. Nemamo mi 5 amerikanac sa 500 000.
                A koliko ste stranaca promenili prosle godine?

                Kad pogledaš realno ništa više stranaca nego vi u vaše doba. Samo mi izgleda poslujemo u plusu.
                Tacno, ali samo u doba Vlade Jovanovica, zato sam i napravio komparaciju sa tim periodom. Pre toga nismo imali ni priblizno stranaca koliko vi imate danas. Obicno je bio po jedan plej, jedino je 2009-te doveden Roberts na cetvorci. Veselog ne racunam, jer on je doveden kao klinac i potpuno neformiran igrac.

                Mislim, ove price su ispricane sto puta i glupo je vise da se ponavljaju. Svakome je jasno sta se desava, samo sto to neki ne zele da priznaju.

                Comment


                • To da samo uzeli Telekom za sponzora nije sad nešto što je išlo na uštrb Partizana, pa tamo je sponzor NIS....to je nekako isto.

                  Ali se slažem da je Partizanu za pad kriva Zvezda, kao što je bilo obrnutno dok su bile obrnute situaijce, evo već dve godine vas cepamo, rivalitet je to.

                  Comment


                  • Originally posted by Brajkula View Post
                    To da samo uzeli Telekom za sponzora nije sad nešto što je išlo na uštrb Partizana, pa tamo je sponzor NIS....to je nekako isto.
                    Ma ok, ja sam to samo napisao za ovu konstataciju o marketingu. Da je sreca da svi dobijaju podjednaka sredstva od drzavnih preduzeca a za ostalo neka se snalazi kako ko zna i ume. Nije dobro kada se bilo ko favorizuje, nebitno da li se radi o Zvezdi, Partizanu ili nekom trecem klubu.

                    Comment


                    • Originally posted by Batman View Post
                      Ma ok, ja sam to samo napisao za ovu konstataciju o marketingu. Da je sreca da svi dobijaju podjednaka sredstva od drzavnih preduzeca a za ostalo neka se snalazi kako ko zna i ume. Nije dobro kada se bilo ko favorizuje, nebitno da li se radi o Zvezdi, Partizanu ili nekom trecem klubu.
                      Moje mišljenje se zna. Da je sreće da država nije pišala po gigantima kao što su fkcz i kkp. Dva najveća tima uništena dok rivali kkcz i fkp prosperirali.

                      Meni kad su takli Zvezdu u fudbalu i onako je kantali sa Sevojnom pa nadalje, to nikad neću oprostiti, i vaše smejanje, Jevtić u napadu, Trifunović, Tbilisi, Sparta Prag itd. Tad mi je srce slomljeno i da se tad neko solidarisao i rekao ne može to tako sa svetskim šampionom, ne to su bila porugivanja.
                      Eto sad evropski šampion još jedan velikan propada. I vi i dalje gurate priču da vas niko nikad nije pomagao a da smo mi i od 2008-12 i ranije bili državni projekat. Jebem ti takvu državu ako smo mi u fudbalu bili projekat a vi uzeli 7 titula za redom.

                      Sad da nahranimo i mi dušu ovo je vraćanje za fk, pa posle što se mene tiče neka vas guraju u basketu nas u fudbalu a kkcz i fkp nek se sami snađu ionako imaju bolju infrastrukturu.

                      Kakva je ta država u kojoj Zvezda državni projekat ne igra 9 godina kvalifikacije za LŠ?

                      Vidiš da nisam objektivan i da ovo jako lično i emotivno doživljavam kao i 5 minuta nadoknade u Kuli, Smederevu, Gornjem Milanovcu i gde sve ne.

                      Osvetoljubiv sam po prirodi, slično kao fanatik gospodin premijer
                      Last edited by Cassius Clay; 23-07-16, 13:31.

                      Comment


                      • Originally posted by Batman View Post
                        Ma ok, ja sam to samo napisao za ovu konstataciju o marketingu. Da je sreca da svi dobijaju podjednaka sredstva od drzavnih preduzeca a za ostalo neka se snalazi kako ko zna i ume. Nije dobro kada se bilo ko favorizuje, nebitno da li se radi o Zvezdi, Partizanu ili nekom trecem klubu.
                        Možda si i u pravu, samo što niko od vas nije došao ovde kada je bila obrnuta situacija i napisao "Govna smo, guraju nas", ili samo nas neko gura...

                        Comment


                        • Ne da nisu pisali nego su nam se smejali i umirali od smeha. I to nije bilo pitanje uopšte da li će se Zvezda boriti za titule, već da li će se ugasiti i FK i KK. Fk smo znali da neće, jer bi nestalo ovo malo države što postoji, ali za KK je bilo čupavo.

                          Ja sam tad čuo samo cepaj, katanac, gasi, itd. Možda će neko reći klinačko razmišljanje, ali što bi se ja sad solidarisao. Za 4 godine hoću ako vežemo 4 titule u fudbalu, evo obećavam. Biće mi krivo. I kad dođe kkcz na titulu od kkp. Čisto da vidite malo, milo za drago. Pogotovo onaj lik Mladen što je bio ovde mod ili šta već, ako se on i najmanje iznervira, a da ja znam, puno bi mi srce bilo.

                          Mislim ja pričam vama, kao da smo mi nešto birali, ali čisto da vidite kako je osećati se govnjavo i kad gledaš nepravdu a možeš - ----ništa, samo gledaš. Gledaš i ne veruješ.

                          Tačno je da je Vučić fanatik za sebe i da pre Partizan nije imao takvog, ali država je krenula na Zvezdu i Džaju itd. Opravdano, ali što nisu krenuli na Ratka Butorovića npr. Što su čuvali krimosa iako su sve znali i gde i šta i kako i sa kim pere pare i gde namešta utakmice.
                          Last edited by Cassius Clay; 23-07-16, 13:59.

                          Comment


                          • Originally posted by Brajkula View Post
                            Možda si i u pravu, samo što niko od vas nije došao ovde kada je bila obrnuta situacija i napisao "Govna smo, guraju nas", ili samo nas neko gura...
                            Za vreme te vlasti FKCZ dobila najjace ugovore od Gasproma i Telekoma koji su za vreme ove vlasti dodatno pojacani. Vesic i Lukic davali JSL livadarima plate koje sada imaju Vieira i Ibanjez. Sto se tice KKCZ, sam Gorance se hvalio za milione evra sponzorskih ugovora. Ocajan rad i selekcija. Umesto da napravite tim vi date Gurovicu bolesne pare da se izivljava i da ne nabrajam dalje ocajna kadrovska resenja i selekciju. Cinjenica je da razlika nikada nije bila ovolika ko god da se gurao. Zvezda i u hokeju ima Telekom, Dunav osiguranje i ostalu bratiju a sve samo zbog bolesti i samovolje jednog coveka zbog cijeg neredovnog seksa u mladosti ispasta cela drzava jer dok su drugi trcali za devojkama on je za Seseljem.

                            Uvek mora da postoji neko ko ce da pogodi sa Zukom, Moreirom, Dijarom, Ibanjezom, Vieirom, Lovernjom, Kvinsijem Milerom koliki god da je budzet. KKCZ je od "projekta Evropske Zvezde" bacila vise para nego Partizan, stari FMP i Hemofarm zajedno, majstori poluigraca i promasenih pojacanja do pre 2 godine a i sad ste se vadili u toku sezone. Partizan nikada nije imao mogucnost da plati nekog poluigraca Mekela 50k mesecno. Acie Law je bio jedini sa tako bolesnom platom i to samo zato sto je bio lockout. Zirbes je kao rezervni centar imao 20k, to kod Duleta nikad nisi mogao da vidis.

                            U FKP je Moreira imao 400k, ovaj Leonardo je sad dobio toliko, Stojkovic 350k u sezoni kad se igrala LS a svi ostali ispod. Nikad nismo mogli da u isto vreme damo tolike pare Ruizu, Mouceu i Kangi a na to dodaj Le Taleka, Donalda i ostale gde samo Hugo i Ibanjez opravdavaju odnos cena-kvalitet.

                            Ovo se ne odnosi samo na sport, nikad nije postojala tolika bahatost i samovolja u svim sferama drustva. Svi posmatraju stanje jednog pacijenta a taj isti pacijent je upravnik bolnice. Meni licno je full da se razumemo, ni iz dzepa ni u dzep tako da mogu da budem potpuno smiren i objektivan. Radi se o klasicnom fasizmu.
                            sigpic

                            Comment


                            • Gde nađe te podatke transparentno? Ja tebi verujem jer znam da ne pričaš tek tako, ali ja u životu nisam video transparentno podatke. Onda je FKP kriv Đurić jer su prodavali igrače a nisu ulagali u klub. I to dosta igrača za lepe novce. To koliko i kome se davalo ja ne znam, Nemguće da su Zvezdu vodili retardi, možda se davalo ali možda je bila uprava tipa kao sad Nedić kad bi bio u Partizanu. Ne sećam se, znam samo da nismo bili prvi a država da je htela da budemo bili bi, sad se vidi.

                              Kritikovao sam i ja Mekele i Sofoklise, sve to stoji, ali ja opet ne vidim da je to neka ogromna para. Ne znam ja koliko se Partizanu davalo ja nikad javno nisam video jedan papir ili tabelu. Samovolja jeste, ali tražili su sami.
                              Tačno da nije Zvezdaš toliki ne bi imao jednu stvar normalnu. Inače je nenormalan. Nestabilan. Opasan.

                              Comment


                              • Originally posted by Uroš View Post
                                Gde nađe te podatke transparentno? Ja tebi verujem jer znam da ne pričaš tek tako, ali ja u životu nisam video transparentno podatke. Onda je FKP kriv Đurić jer su prodavali igrače a nisu ulagali u klub. I to dosta igrača za lepe novce. To koliko i kome se davalo ja ne znam, Nemguće da su Zvezdu vodili retardi, možda se davalo ali možda je bila uprava tipa kao sad Nedić kad bi bio u Partizanu. Ne sećam se, znam samo da nismo bili prvi a država da je htela da budemo bili bi, sad se vidi.

                                Kritikovao sam i ja Mekele i Sofoklise, sve to stoji, ali ja opet ne vidim da je to neka ogromna para. Ne znam ja koliko se Partizanu davalo ja nikad javno nisam video jedan papir ili tabelu. Samovolja jeste, ali tražili su sami.
                                Tačno da nije Zvezdaš toliki ne bi imao jednu stvar normalnu. Inače je nenormalan. Nestabilan. Opasan.
                                Do ovih podataka sam dosao preko nekih ljudi, dao sam primer za igrace koje znam, za mnoge ne znam ali mogu da pretpostavim za koje cifre su otprilike igrali, 50k gore-dole.
                                50k za Mekela su potvrdili i neki ljudi ovde i strani novinari kad ste trebali da ga isplatite, 3 plate u iznosu od 150k. Za takvog idiota dati tolike pare je klasicno bahacenje, to se daje Markusu.

                                FKP je nesto drugo, mislim da mi niko u zivotu nije kriv kao Zecevic, Bjekovic i Curkovic. A CZ su vodili teski idioti. Terzic je recimo djubre koje zna posao a Vesic djubre koje ne zna.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X