Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nisu ništa specijalno ti nemački timovi. Evo Zvezda je egal sa svakim, Cedevita isto. Ne znam da l pratiš Eurokup, eno Oldenburg i Bon Basket grupu ne mogu da prođu u kojoj je Olimpija trenutno iznad njih. Nikad slabija Olimpija.

    Alba je klasa ti i meni su prvi pik za Eurokup (mada zavisi ko će od Euroligaša da se priključi i koliko će ti što se priključe da igraju ozbiljno isti takmičenje), ali eto tu Albu je gazila Zvezda prošle godine mekano, msm da bi i ove godine i ima tu jedan simpatični Ludvigsburg. Nijedan tim ne dominira.

    Što se tiče Tompsona smem ruku da dam da bi lik kidao kod npr. Vlade Vukoičića koji čovek igra na koš više što rade generalno Nemci osim Bajerna pod Pešićem, ovako kako nemamo izgrađene akcije za njega (kao ni za ostale osim centre), kad ne može da uzme 10 šuteva po meču od toga da mi tim spakuje bar pola otvorenih Tompson je nularica, jer jedino što ima to je dobar šut, ovako da prave izolaciju za njega kao što su radili pa da on igra 1 na 1 je glupost jer ga uvek sačeka u reketu 4. i 5. i udari mu blokadu, ali uvek.

    E sada gurneš u sistem Guduriča, koji dečko ima 1 na 1, koji dečko ume i da šutne....i logično je da je i ovako zelen u ovakom "sistemu" igre korisniji od Tompsona, a i u odbrani je bolji.

    Kad smo kod mladih igrača svi u nebesa dižu, pogotovo Vi Grobari, mladog Marinkovića koji trenutno može da čisti patike Guduri, ali eto on je Grobar a ovaj jbg Cigan, ovog je izbacio Milan Gurović a drugog fucking master Dule Vujošević, pa jbg usled tih činjenica Gudura još mora da raste. I mora, ali kažem u ovom rosteru Gudura zaslužuje više minuta i ne zaslužuje tretman kakav ima, a to je da ga trener uopšte ne stavi u rotaciju za meč godine pored nikad goreg Tompsona i solidnog Simonovića koji će uvek biti eto 10 igrač tima, samo kod nas je neki lider ili se tako predstavlja. I hvala bogu što je Gudura rešio, u ostalom uz Simanića je i u Madridu jedini bio svetla tačka u onom porazu. Ko svaki meč gleda Zvezdu zna šta govorim.

    Što se Radonje tiče imao je on još dosta mečeva na svoju dušu - npr. Cibona u Pioniru to mu nikada neću oprostiti, pa PAO u Pioniru kada je imao +15 i izgubio na produžetke, pa Rusi kada je u revanšu sa pola gasa izgubio +12 iz prvog meča ima tu dosta da se nabraja gde je uloga trenera trebala da odradi svoje, a on nije uspeo ili umeo da izvuče.

    Meč sa Olimpijom, kažeš Rićma šok od povrede, pa čemu služi tu trener nego da prekine rasulo i uvede ekipu u pravu ulicu. Ali ne Radonja sme samo da prdi na Joviću i Guduriću, što nije drkao Sofoa kada je bambusa 5 napada uzastupno u Madridu, čovek uzme loptu i krene na ulaz, cenat težak 130 kg ide na ulaz sa reketa 1 na 1 pet puta i trener ga tu ne popegla. Ma daj.....manite me jajara klasičnih i poluljudi, najviše mrzim takve, ako si mudinja i autoritet postavljaj se uvek kao takav, muški, a ne da jajariš jbg to je Sofo gde smem njemu da očitam bukvicu, ali ću zato sve da nadoknadim na JOviču i Guduriću jer sa druge strane "ja sam lud"....

    Ali ok, možda sam ja prenaglio, svakako da u svakoj utakmici i kada se pobedi i kada se izgubi ima doprinosa celog kolektiva, tako i Radonjinog doprinosa i u pobedi nad Realom, ali ništa te priče filozofske meni ne mogu da otmu utisak da čovek o kome pričamo nije dorastao zadatku.

    Comment


    • Originally posted by notorious View Post
      Zajebavaš za Thompsona? Duka će to prihvatiti kao činjenicu i pričati u društvu kako je čovjek bio najbolji u njemačkoj ligi i očekivati da proigra

      Promašili su skoro sva pojačanja. Nije da na svijetu postoji samo 10 igrača i da se moraju vraćati Simonović, Štimac, Williams, pa i Jenkinsa su probali, strašno koliko gluposti. Kao da se ne zna da od pojedinih ne dobijaš ništa
      Da si urednije pratio temu,vidio bi sta mislim o Tompsonu,a ne tako samo uletis i bacis upis i ubacis taj kafica-smajli.Tompsonu vec odavno zelim da viidim ledja,jer mnogo mi je u zeludac tesko,kad ga gledam na parketu,usput i Mekela..Njih dvojica u paketu ;)


      Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Duka View Post
        Da si urednije pratio temu,vidio bi sta mislim o Tompsonu,a ne tako samo uletis i bacis upis i ubacis taj kafica-smajli.Tompsonu vec odavno zelim da viidim ledja,jer mnogo mi je u zeludac tesko,kad ga gledam na parketu,usput i Mekela..Njih dvojica u paketu ;)
        Što to Duka brate, pa veliki Radonja ih selektirao zajedno sa Sofo-om !?

        Comment


        • Pa Tompson je imao sezonu u Brose..dobru sezonu,ucinak ga je preporucio,nema tu filozofije,drugo je sta je pruzio kod nas ;) Ti si kao placen po defaultu,da toliko kidas Radonju,ovo postaje vec previse..Samo koristis priliku,svaku priliku da ga unizis! Donio ti je sva tri pehara,iz ambisa se sad vratio sa ovako skrpljenom ekipom u borbi za TOP 16,pobjedom protiv ni manje ni vise,nego Reala..Nevjerovatno je sta se sve cita.Nemoguce,nestvarno,da covjek ne povjeruje!


          Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
          sigpic

          Comment


          • Pa valjda selektira igrače po svom nekom sistemu igre, nzm kako je on zamislio da mu Tompson igra u ovom sistemu, tj. da on bude taj koji vuče tim napred. No ajde....

            I ne znam odakle tebi toliki superlativi za tog čoveka, evo ja u svom okruženju ne poznajem ljude koji su za to da on ostane na klupi, a znam ogroman broj ljudi koji su bili tribina, koji su danas tribina, koji samo prate, koji su simpatizeri itd. Niko nije za to da Radonja drži stolicu i dalje....no ajde....

            Comment


            • Pa Tompson je doveden da bude suter,a vidimo sta nam je donio-nista. Nije Radonja ni niko mogao da pretpostavi da ce ovako da bude.
              Covjek ima rezultate,a neki ga tjeraju,nidje,to nidje nema buraz,nidje! No,fala Bogu vise je nas sto to gledamo na jedan nacin koji je racionalan.
              Da on nema rezultate,naravno da bi ga i ja i svi mi koji ga podrzavaju,trazili njegovu smjenu..sto je sassviiiiiim normalno!


              Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
              sigpic

              Comment


              • To sa publikom je varljiva stvar. Zavisi u kom pravcu krene utakmica. Ovo je apsolutno bila utakmica gde se nije NIŠTA očekivalo od Zvezde, a velika su očekivanja bila u Reala. Videlo se da nisu u formi, jer da jesu, napunili bi nas, gde god igrali.

                Protiv Budiveljnika onda, i inače sam dosta puta slušao kako je publika pritisak, kako kada ne ide igrači se ukenjaju od publike itd. Mislim da je više stvar atmosfere u timu, promena itd. Svakako smo dobili srčanost sa mlađim igračima. Dobili smo lidera Milera. Dobili smo lidera na pleju Jovića i pod košem Cirbesa.

                Kad vodiš celu utakmicu i uđeš u 4. četvrtinu protiv prvaka Evrope, a i dalje vodiš, tebi je u glavi kako da pobediš. Izgubio si skoro 30 razlike, već si ispunio dužnost da se ne osramotiš, na kraju krajeva i da te pobede prvaci su. Normalno je da smo igrali rasterećeno. Pogotovo što su igrači videli da mogu protiv Bajerna i Strazbura. I zato je bolje što su igrali klinci nošeni atmosferom, koji su grizli do pobede.

                Zamislite da smo igrali protiv Žalgirisa nekog. Očekuje se pobeda, kako se bliži kraj ruka se skraćuje, pun Pionir očekuje pobedu. Nije baš isto, pogotovo za mlade. Ove stvari su normalne, pogotovo za KK Cz. Kad god se bude OČEKIVALA pobeda biće čupavo, pa makar to bili svake godine u kupu sa MEgom itd itd.

                Tako da mislim da je sam značaj utakmice + okolnosti doneo ovaj rezultat. Igrači su zaista pokazali zube, ali videćemo da li će biti ovakvog ložakanja kad svi budu očekivali pobedu protiv HImkija, Bajerna pogotovo. Naravno, sve to može da bude do lošeg dana za igrače, ali nikako da se otmem utisku da kada nemamo imperativ i umemo da pobedimo, a kada treba da se igrači psihički spreme i pobede ono što treba, ide teže.

                Comment







                • Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by notorious View Post
                    Zajebavaš za Thompsona? Duka će to prihvatiti kao činjenicu i pričati u društvu kako je čovjek bio najbolji u njemačkoj ligi i očekivati da proigra

                    Promašili su skoro sva pojačanja. Nije da na svijetu postoji samo 10 igrača i da se moraju vraćati Simonović, Štimac, Williams, pa i Jenkinsa su probali, strašno koliko gluposti. Kao da se ne zna da od pojedinih ne dobijaš ništa
                    Pomesao ga sa drugim igracem, ovaj je bio druga postava.Mislio sam da sam negde procitao da je bio MVP, ali opet nista nije losiji od stranaca koji su igrali za Partizan i Zvezdu sa izuzetkom grupe koja spada u NBA's last cut.

                    Originally posted by Brajkula View Post
                    Nisu ništa specijalno ti nemački timovi. Evo Zvezda je egal sa svakim, Cedevita isto. Ne znam da l pratiš Eurokup, eno Oldenburg i Bon Basket grupu ne mogu da prođu u kojoj je Olimpija trenutno iznad njih. Nikad slabija Olimpija.

                    Alba je klasa ti i meni su prvi pik za Eurokup (mada zavisi ko će od Euroligaša da se priključi i koliko će ti što se priključe da igraju ozbiljno isti takmičenje), ali eto tu Albu je gazila Zvezda prošle godine mekano, msm da bi i ove godine i ima tu jedan simpatični Ludvigsburg. Nijedan tim ne dominira.

                    Što se tiče Tompsona smem ruku da dam da bi lik kidao kod npr. Vlade Vukoičića koji čovek igra na koš više što rade generalno Nemci osim Bajerna pod Pešićem, ovako kako nemamo izgrađene akcije za njega (kao ni za ostale osim centre), kad ne može da uzme 10 šuteva po meču od toga da mi tim spakuje bar pola otvorenih Tompson je nularica, jer jedino što ima to je dobar šut, ovako da prave izolaciju za njega kao što su radili pa da on igra 1 na 1 je glupost jer ga uvek sačeka u reketu 4. i 5. i udari mu blokadu, ali uvek.

                    E sada gurneš u sistem Guduriča, koji dečko ima 1 na 1, koji dečko ume i da šutne....i logično je da je i ovako zelen u ovakom "sistemu" igre korisniji od Tompsona, a i u odbrani je bolji.

                    Kad smo kod mladih igrača svi u nebesa dižu, pogotovo Vi Grobari, mladog Marinkovića koji trenutno može da čisti patike Guduri, ali eto on je Grobar a ovaj jbg Cigan, ovog je izbacio Milan Gurović a drugog fucking master Dule Vujošević, pa jbg usled tih činjenica Gudura još mora da raste. I mora, ali kažem u ovom rosteru Gudura zaslužuje više minuta i ne zaslužuje tretman kakav ima, a to je da ga trener uopšte ne stavi u rotaciju za meč godine pored nikad goreg Tompsona i solidnog Simonovića koji će uvek biti eto 10 igrač tima, samo kod nas je neki lider ili se tako predstavlja. I hvala bogu što je Gudura rešio, u ostalom uz Simanića je i u Madridu jedini bio svetla tačka u onom porazu. Ko svaki meč gleda Zvezdu zna šta govorim.

                    Što se Radonje tiče imao je on još dosta mečeva na svoju dušu - npr. Cibona u Pioniru to mu nikada neću oprostiti, pa PAO u Pioniru kada je imao +15 i izgubio na produžetke, pa Rusi kada je u revanšu sa pola gasa izgubio +12 iz prvog meča ima tu dosta da se nabraja gde je uloga trenera trebala da odradi svoje, a on nije uspeo ili umeo da izvuče.

                    Meč sa Olimpijom, kažeš Rićma šok od povrede, pa čemu služi tu trener nego da prekine rasulo i uvede ekipu u pravu ulicu. Ali ne Radonja sme samo da prdi na Joviću i Guduriću, što nije drkao Sofoa kada je bambusa 5 napada uzastupno u Madridu, čovek uzme loptu i krene na ulaz, cenat težak 130 kg ide na ulaz sa reketa 1 na 1 pet puta i trener ga tu ne popegla. Ma daj.....manite me jajara klasičnih i poluljudi, najviše mrzim takve, ako si mudinja i autoritet postavljaj se uvek kao takav, muški, a ne da jajariš jbg to je Sofo gde smem njemu da očitam bukvicu, ali ću zato sve da nadoknadim na JOviču i Guduriću jer sa druge strane "ja sam lud"....

                    Ali ok, možda sam ja prenaglio, svakako da u svakoj utakmici i kada se pobedi i kada se izgubi ima doprinosa celog kolektiva, tako i Radonjinog doprinosa i u pobedi nad Realom, ali ništa te priče filozofske meni ne mogu da otmu utisak da čovek o kome pričamo nije dorastao zadatku.
                    Ne pratim Evrokup, ali vidim da je Olimpija izgubial oba kuci.Uglavnom igraci idu gde je veca plata i jedino bi se toga odrekli ako bi taj tim igrao Evroligu.Nemci naravno zbog toga sto imaju daleko jacu finansijsku podlogu mogu na papiru da sklope dosta jace timove, ali tu dolazimo do problema sto igrace koje dovedu nije planski i sto oni guse jedni druge.Drugacije su konstruisani i igraci koji igraju za ABA ligase imaju daleko vise prostora za napredak koji ce oni da iskoriste.Kada bih gledao statse vise bi mi znacilo sta je taj igrac uradio u Bundesligi nego u ABA ligi zato sto tamo ima dosta jakih utakmica i tim ti se ne raspada finansijski i igraci ne napustaju ti klub.Imaju nemacki klubovi stabilnost, a to kod nas jedino u ovom trenutku imaju Cedevita, Zvezda i Buducnost.

                    Marinkovic ako ovako nastavi nece da bude ni sada na nivou Gudure, on je bas zbog cega generalno ne volim guranje mladih igraca.Prerano iznenade navijace i javnost i kada se ocekuje da oni postanu nosioci igre i preuzmu odgornost i pritisak na svojim ledjima oni nestanu sa lica Zemlje.Nije bas ista situacija sa te strane, ali mora se reci da je Vanju pojeo pritisak i da igra veoma promenljivo.Tesko je porediti ta dva igraca zato sto nisu isto godiste, ali Guduric po meni u ovom trenutku nalazi u daleko boljoj poziciji i moze jednog dana da brani boje stabilnog i ambicioznog evroligasa.Ne bih vise na ovu temu.

                    Sve te boljke koje si naveo su se desile i Partizanu, FMP-u i Hemofarmu, to da ispuste veliku prednost u evropskim utakmicam a bili su veoma blizu pobede.To je sindrom sa ovih prostora.Ja sam sa druge strane siguran da bi Zvezda slavila da se igralo na tri utakmice, jer u takvim stvarima kvalitet na kraju ispliva.Ne volim u vecini sportova taj narakadan sistem gde ti jedan mec odlucuje dalju sudbinu, zamisli ko bi sve osvajao NBA sampionat da PO serija traje samo jedan mec.Pa i kada pogledas Evroligu, imas zilion primera gde je jedan tim slavio u cetvrtfinalu nakon sto je izgubio prvi mec kod kuce.

                    Takav sok moze da prevazidje mali broj timova, a Zvezdu ko god da je vodio tada isto bi se zavrsilo.Takvi timovi koji su mentalno stabilni se mogu nabrojati na prstima jedne ruke.Radonjic kao i 99% trenera bi izgubili takvu utakmicu.Sve to sto si naveo je uzrocno-posledicna veza, Sofo je bivsi zbog tog njegovog pristupa.

                    Comment


                    • Jovic konstantan sve vreme, i odrzava Zvezdu u sigurnoj prednosti.
                      Miler "ko da ima nase krvi" nece da se puno zamara
                      Na kraju rutinska pobeda
                      * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                      Comment


                      • Evo kako je Dejan Radonjic osmislio pobjedu protiv Reala


                        http://www.redstarbelgrade.info/kosa...om-napadu.html


                        Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                        sigpic

                        Comment


                        • Duka brate ja se tebi divim.
                          Originally posted by Vladan
                          SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                          :vinjaksmajli:

                          Comment


                          • Drago mi je zbog toga..al isto ako ne kontas ovu pricu sto sam postavio,onda jbg


                            Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                            sigpic

                            Comment


                            • Iako mu je šut gola voda, otac je za asistencije. Prva utakmica večeras, netreba nešto posebno očekivati, al u svakom slučaju fino ga je ponovo vidjeti.

                              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                              Comment




                              • Uzivajte!


                                Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X