Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B92: Kraj UPPR, vraća se KK Crvena zvezda http://www.b92.net/sport/kosarka/ves...nav_id=1013421

    Nebojša prevazišao sam sebe.

    Comment


    • Nismo vise Panteri..

      Comment


      • Čekajte, a ima li Čović pravo ovo da uradi i to prije isteka potpisanog roka?

        Comment


        • Cestitke na vracenju one prave crvene zvezde sa malog kalemegdana.
          Samo me zanima kome ce ici titula iz aba lige i kls, fmp-u(kome ce to biti 3 titula u aba ligi), ne verujem da ce coki tako lako da se odrekne tih titula osim ako ne bude predsednik i ove stare zvezde, i sta su na kraju slavile tzv. delije, ali treba pravdu slediti istina ce pobediti.
          Da li je ovo prvi korak ka razotkrivanju da je coki nasamario sve zvezdine navijace. Za koga su oni navijali ove 4 godine za novoosnovani privredni subjekt koji je naslednik fmp zeleznik a ne kk czv mali kalemegdan.
          I jos nesto sta ce biti sa ex-radnicki novi sad a sadasnji fmp da li se i on vraca pod maticni klub ili ne, i sta ce biti sa ovim fmp-om koji se prethodne 4 godine nosio izmenjeno ime, hoce li on igrati el sledece sezone.
          Last edited by rope; 09-07-15, 00:26.
          Не постоји навијач Партизана који не зна Душкову епску реченицу: “Ми навијамо за Партизан пре свега зато што га волимо, а тек онда зато што је најбољи.”
          Писао је и говорио чика Душко: “Партизан је добар. Толико добар да не морамо мрзети друге.” “Није увек лако, али је увек лепо навијати за Партизан.”“Ко је партизановац не треба му још много да би био срећан.” “Децо, водите рачуна како се понашате на Југу. Нисте у школи.”

          Comment


          • ^
            http://sport.blic.rs/Kosarka/Domaca-...-Crvena-zvezda

            Dalje zaključke izvucite sami. Zvezda je dovoljno velika za sve, pa nije loše da ti klubovi ostanu funkcionisati i razvijati mlađe košarkaše.
            Čović je već predsjednik KK Crvena Zvezda. Da je malo više pameti i manje sujete bio bi i predsjednik FK Crvena Zvezda.

            Comment


            • @cleooo

              Tako ide ugovor o fransizingu, titule pripadaju u ovom slucaju izdavaocu fransize(Zvezdi), a ne klubu na kojem je preneto pravo.

              Mene interesuje vise ova tvoja poslednja recenica.Vratite nam novosadski derbi, dusmani.

              Comment


              • Ma ja mislim da se taj ugovor tako ne zove, Mariću

                Comment


                • Zvezda u El igra u grupi A protiv Reala, Fenera, Himkija, Bajerna i Strazbura ...Joj!
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by Princ View Post
                    Ma ja mislim da se taj ugovor tako ne zove, Mariću
                    Ako si pravnik, zeleo bih da cujem tvoju stranu price i da kazes sta sve sto su uradili a ne podudara se sa teorijom.

                    Lagano Zvezda do cetvrtog mesta(sve preko toga je bonus), zicer grupa kao i Partizanova pre dve godine.Ispred Strazbura i Bajerna se mora zavrsiti ispred.
                    Last edited by Ricma; 09-07-15, 14:14.

                    Comment


                    • Nisam siguran da je Bajern tako lako preskociti, ali videćemo.

                      Ono što se očekuje od momaka je srce na terenu. Tako su nas navikli i nema drugačije!

                      Zvezdo sve ih zgazi!

                      Comment


                      • Originally posted by Ricma View Post
                        Ako si pravnik, zeleo bih da cujem tvoju stranu price i da kazes sta sve sto su uradili a ne podudara se sa teorijom.

                        Lagano Zvezda do cetvrtog mesta(sve preko toga je bonus), zicer grupa kao i Partizanova pre dve godine.Ispred Strazbura i Bajerna se mora zavrsiti ispred.
                        A ne znam sta je radjeno, niti sam video ugovor niti nista, a novinarske i kafanske price diletanata me ne zanimaju. Ali znam da se ne zove ugovor o fransizingu jer nasim Zakonom o obligacionim odnosima nije uredjen medju imenovanim ugovorima . A kakav je neimenovani ugovor sklopljen, nemam pojma.

                        Comment


                        • Originally posted by Princ View Post
                          A ne znam sta je radjeno, niti sam video ugovor niti nista, a novinarske i kafanske price diletanata me ne zanimaju. Ali znam da se ne zove ugovor o fransizingu jer nasim Zakonom o obligacionim odnosima nije uredjen medju imenovanim ugovorima . A kakav je neimenovani ugovor sklopljen, nemam pojma.
                          Međunarodna regulativa i nacinalna zakonodavstva retko sadrže određenje predmetnog pravnog posla kolga. Sam ugovor je plod autonomnog poslovnog prava i teško da će ga u skorije vreme kako stvari stoje sadržati naš ZOO ili eventualno neki Građanski zakonik.

                          Comment


                          • Eto coveka koji se dobro razume u materiju.

                            Ne treba meni bilo ko u cije cu price da poverujem o cemu se radi jer sam ja izmedju ostalog ucio poslovno pravo na faksu tako da neke osnove znam i sam vidim da taj ugovor u najmanju ruku ima sve glavne elemente fransizinga.

                            Comment


                            • Originally posted by Brajkula View Post
                              Međunarodna regulativa i nacinalna zakonodavstva retko sadrže određenje predmetnog pravnog posla kolga. Sam ugovor je plod autonomnog poslovnog prava i teško da će ga u skorije vreme kako stvari stoje sadržati naš ZOO ili eventualno neki Građanski zakonik.
                              Nisi skapirao, osporio sam naziv koji je upotrebljen. Mislim da je uredjen nacrtom Gradjanakog zakonika.

                              Comment


                              • Originally posted by Princ View Post
                                Nisi skapirao, osporio sam naziv koji je upotrebljen. Mislim da je uredjen nacrtom Gradjanakog zakonika.
                                Urađen je Nacrt 2012.godine.

                                Konkretno, može on u naslovu ugovora da stavi "Ugovor o franšizingu", kao što kod npr. kupoprodaje stoji "Ugovor o kupoprodaji" koji je imenovan ugovor, a sve iako isti/Ugovor o franšinzingu nije propisan našim formalnim pravom, to mu dozvoljava kako praksa, tako i teorija. Poenta priče je odgovor na tvoj deo "...znam da se ne zove ugovor o franšinzingu...".

                                Dakle, sam ugovor se naveliko koristi svuda u svetu iako nije imenovan, kod nas konkretno npr. kod MC Donalds-a, tako da je moguće da se i kod KKCzv radi o nečemu sličnom (ili bar drugoj vrsti istog ugovora), ali je teško da se nešto više priča o tome jer niko od nas sam ugovor nije video, a kako ga nismo videli ne preostaje nam ništa osmo nego da verujemo natpisima u medijama.

                                Sve u svemu, kakav god ugovor da je bio ja sam zadovoljan jer sam bio skeptičan po pitanju "vraćanja" stare, izvorne KKCzv, u ovom slučaju ako se radi o ugovoru o kome govorimo, davaocu franšize.

                                EDIT: Zaboravih da napišem, vraćanje je gore pod apostrofima jer u suštini tu nema nikakvog vraćanja, ovim ugovorima se sa jednog ugovarača na drugog prenosi uglavnom, odn. u pretežnom delu nešto što se u poslovnom svetu naziva know-how, uz prateće stvari, žig itsl.
                                Last edited by Brajkula; 09-07-15, 18:56.

                                Comment

                                Working...
                                X