Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by apacrow View Post
    Kao prvo, cestitke na prolazu u sledecu rundu takmicenja, kao sto sam i ranije rekao voleo bi da osvojite Eurocup, i time obezbedite jos jedno mesto ABA ligi naredne godine u Euroligi. Mada, poznavaju sistem kako radi bord Evrolige, verovatno ce opet menjati pravila. Zvezda bi izborila direktan plasman u EL, kao osvajac Eurocupa, dva kluba ulaze preko kvote, i jedan kroz kvalifikacije, ukoliko uplati odredjenu kotizaciju.

    Uopste mi nije jasno kako neko moze biti protiv uspeha bilo kog kluba iz Srbije koje se takmici u Evropi.

    Dalje da predjem na odgovor:
    Da odmah kazem da pojam direktnog finansiranja nije primenjiv u ovom slucaju, jer ne postoji primarni i sekundrni plasman, prema toma svako finansiranje u ovom slucaju je sponzorstvo.

    Naravno da pojedini poslovni subjekti imaju odredjeni interes u sponzorstvu, ali kad je u pitanju drzavna firma, on prestaje onog momenta kada je klub u fransiznom statusu, jer nema nikakve logike ukljucivati nekog kao posrednika. Jedno jednostavno iskljucuje drugo. Vlasnik fransize je tu visak, zbog toga i ne postoji primer u kom fransizu finansira drzava, bilo da daje pare sa svog budzeta, ili to radi preko preduzeca u svom vlasnistvu. Druga je stvar ako preduzece sklopi ugovor o tehnickoj saradnji sa korisnikom fransize, ali ni to nema nikakve logike, jer zasto placati nekome da preko vas ostvaruje profit, pogotovo ako je u pitanju novac koji dolazi iz drzavnog preduzeca. Mislim da je to cak zakonom zabranjeno, jer se na taj nacin moze veoma lako prati novac, zavaravanjem tokova. Treba razumeti da nije klub taj koji posluje, vec poslovno-pravni subjekt koji je trenutni korisnik fransize. Stvarno ne znam ko je to. I dalje nije navedeno ko je trenutni vlasnik/korisnik fransize KK Crvena Zvezda.

    Ono sto je bitno: sam pojam fransize (privatnog vlasnistva) iskljucuje pojavljivanje trece strane u tom obliku o kojem se govori.

    Samo koriscenje pojma fransize u slucaju kada je profit iskljucen je kontradiktoran, jer kao sto je to vise puta naglasio i sam Covic: Kosarka je neprofitan sport, i bez pomoci drzave i Partizan i Zvezda bi bili davno ugaseni.

    Jos jednom cestitke.

    Da ne ubacujem druge postove u quote... A recimo ovakva situacija: Ja sam neki NN Slavko (ujendecio sa poslovanjem, ne mogu da nabavim kvalitetno gorivo, pogubio musterije...) koji je otvorio benzinsku pumpu negde. Dodje Eko (Hellencic petroleum) i ponudi mi fransizu da ubuduce poslujem kao Eko pumpa, ne kao Slavko petrol kao do tada, ja prihvatim. Kompletno se ribrendira cela pumpa, uniforme zaposlenih, etc. Kako ja smem da reklamiram Mobil1 motorna ulja? Ili slicna situacija, samo umesto NN slavka da ide neka NIS-ova pumpa u nekoj vrazijoj materi, od koje bi NIS odustao na 1, ali Eko tu negde pronalazi svoju racunicu...


    edit: Nevaspitano Hvala na cestitkama apa!

    Comment


    • Kad ste me naterali da ponovo studiram ugovoro o franšizingu

      - UOF je "trajni ugovorno odnos u kome se jedna ugovorna strana - davalac franšinzinga obavezuje da uz naknadu prenosi, drugoj ugovornoj strani - primaocu franšinzinga pravo na proizvodnju i/ili distribuciju svojih proizvoda i/ili usluga na određenoj teritoriji, kao i deo svog poslovnog uspeha i stečene klijentele, a na osnovu uključivanja primaoca u poslovni sistem davaoca franšinzinga kroz ustupanje marke, firme, know-how itd., kao i nadzor nad posovanjem primaoca franšinzinga, a čime se ostvaruje privid identiteta primaoca i davaoca franšinzinga pred trećim licem, a uz samostalno istupanje primaoca franšinzinga, u svoje ime i za svoj račun".

      - Vrste:
      1 - Robni - ustupa se roba na prodaju (da ne idem dubinu), ovde postoje dva kupoprodajna ugovora, prvi davalac i primalac, drugi primalac i krajnji potrošač
      2 - Poslovni - davalac pruža primaocu čitav niz usluga ( ustupanje prava korišćenja poslovnog i tehničkog znanja određenog tipa usluge, kao i prava davanja usluge pod trgovačkim imenom, žigom i dr. znakovima razlikovanja - spoljna oprema, recepti, oprema i uređaji, dizajn, kao i ustupanje know-how, tehničlih unapređenja, izuma itd.). Reč je o svojevrsnom licenciranju različitih predmeta ugovora koji tek kada se sjedine i kad je izvršena njihova određena kombinacija, čine jednoobraznost i standardizovanost opreme i usluga. Pr. restorani, hoteli, benzinske pumpe itd.
      3 - Proizvodni - prenosi se ne samo pravo prodaje već i pravo proizvodnje.

      - E sad nigde se ne navodi da li javno preduzeće može biti sponzor, to je verovatno u nekom drugom zakonu, ali se kao jedna od obaveza primaoca navodi i "obaveza određenog investiranja", pored svih onih obaveza tipa davanja naknade jer je ugovor teretan itd. Odgovor na taj deo je u nekom drugom zakonu, ako uopšte i postoji, mada ja ne vidim logiku zašto Telekom ne bi mogao da bude sponzor jer je i to dvostranoobavezan ugovor, dakle nije donacija već sponzorstvo, pa ne vidim zašto Telekom ne bi smeo da sponzoriše KK, tj. bilo ko da je nosilac njegove franšize ako u svemu tome vidi neku poslovnu priliku, tipa da Zvezda nosi logo Telekom na dresu kroz sva ova evropska putešestvija, te i regionalna i domaća takmičenja, logo Telekom na parketu Pionira, itd. stvarno ne znam zašto takav ugovor ne bi bio pravnosnažan samo zbog činjenice da je Telekom u vlasništvu Srbije. TJ. zašto ne bi mogao Telekom da zaključi dvostranoobavezan ugovor sa FMP-om kao nosica franšize da sponzoriše franšizu, ovde brend Zvezde, a realno imaju računicu da se reklamiraju na dresu najpopularnijeg srpskog brenda.

      Baš pričam Akanu pre neki dan da je greška što ljudi diskusiju/raspravu na relaciji KKCzv-pkk, uopšte Zvezda - partizan, shvataju lično, tako da se tu slažemo.

      Na kraju jedna sasvim prijatna melodija

      Last edited by Brajkula; 13-03-14, 12:29.

      Comment


      • Znači, opet kreće igranka:

        http://sport.blic.rs/Kosarka/Evropsk...z-Budiveljniku

        Comment


        • za koga navijas ti??


          Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
          sigpic

          Comment


          • Jos jedan u nizu...
            http://www.redstarbelgrade.info/rsb/...e-udovice.html
            Home Is Where The Heart Is... My Home, My City, My House..‪#‎HeatLifer DWade‬

            Comment





            • sirite dje god stignete..


              Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
              sigpic

              Comment


              • Izvinite sto upadam ali..... je l' ovo RSB hoce da kaze da je KKCZ Telekom clan SD, pozivajuci se na to da ni kod Partizana u podacima APR-a ne stoji da je clan SD ?
                Last edited by Mr. Wolf; 15-03-14, 16:29.
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Originally posted by Johnny View Post
                  Izvinite sto upadam ali..... je l' ovo RSB hoce da kaze da je KKCZ Telekom clan SD, pozivajuci se na to da ni kod Partizana u podacima APR-a ne stoji da je clan SD ?
                  Samo se pokazuje koliko je APR pouzdan i azuran. Odnos KKCZT i SDCZ je komplikovan, i stanje u njemu nije argument ni pouzdan dokaz, a kamoli krunski kakvim ga predstavlja feget.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • Au bre al' ste dosadni.

                    Zar sam jedina osoba koju boli levo jaje kako je nastala ova Zvezda? Jel bi nam bolje bilo da finala igraju Partizan vs Radnicki ili sta ti ja znam?
                    Samo neka se pika derbi, neka bude neko zdravo rivalstvo bar izmedju nas navijaca i to je sve sto nam treba.
                    Pustite ove glavesine neka piju krv jedni drugima, ne mora to i na nas da prelazi.

                    Comment


                    • NebojsaNS, hvala na objasnjenju.

                      Sent from fiksnog telefona, pošto mi se ne može
                      Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Obezbedjeno prvo mjesto u ABA ligi..Zadar se preslisao sa 30 %,ok idemo sada lagano protiv Budilnika,da napravimo jedan omaz,kao sto rece nas gazda


                        Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                        sigpic

                        Comment


                        • Ovaj omaž je ispala baš dobra zajebancija, čak i prvo put, a ovaj bumerang ga je i nadmašio.

                          Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

                          Comment


                          • Comment


                            • http://www.redstarbelgrade.info/kosa...-evrokupa.html
                              Home Is Where The Heart Is... My Home, My City, My House..‪#‎HeatLifer DWade‬

                              Comment


                              • http://www.redstarbelgrade.info/rsb/...inacije-1.html
                                Home Is Where The Heart Is... My Home, My City, My House..‪#‎HeatLifer DWade‬

                                Comment

                                Working...
                                X