Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odavno nas neko nije ovako razguzio.

    Da budem iskren biće čudo ako sa ovim timom uzmemo ABA ligu i utefterišemo 10 pobeda u Evroligi.

    Comment


    • Sa 5:11 je bila drama iako smo bez publike igrali i jos skoro sve izgubljene na jednu loptu. Sad smo na 4:8 a gostujemo Zenitu... Samo kažem

      Comment




      • Sinoć bih napisao svašta i vrv jutros pokajao, zato i nisam pisao, elem, oni nisu divlja ekipa ali su delovali kao da se trkaju formula jedan i zastava 850 (noviji, budžen model).

        Oni su pokazali kako se trči u tranziciji, kako se uvek isčačka lopta i kako je to kada si brži, kako je to kad više želiš tu loptu... i uvek je ničija u stvari tvoja.

        U napadu su bili toliko brži od naših Alisa da je to bilo bolno za gledati, par protrčavanja i neko bi uz brz protok lopte bio sam ili u ćošku ili pod 45, jednom ili dva puta je odbrana bila dobra a Hezonja je preko ruke dao tri poena (za to nemam nikakve zamerke jer jbg sve učiniš i ovaj pogodi).

        Dobrić me je razbio koliko sam razočaran, onako neinteligentno igranje odbrane odavno nisam video, za njega je Holins bio pojam odbrane. Pogotovo me razbio kada je nešto muljao kroz gužvu kao jureći za svojim igračem i izašao na kapicu a ovaj njegov pod obručem sam kao duh.

        Centri su baš spori za ovaj nivo igre i MItar i Kuz, Mitar je hendikepiran i eksplozivnošću koja je nestala sa povredama kolena. Kalina je sinoć bio kontraproduktivan i jedan od onih koji je vrv uneo nervozu u tim. Kada smo prišli na -3 glavni krivac je Kalina onim suludim vođenjem i driblanjem a znamo da protiv nas igra najbolja ekipa po ukradenim loptama (do duše i mi smo njih u tom segmentu mučili).

        Simon je onim svojim predomišlanjem i bacanjem lopte u gužvu i noge dobio klupu do kraja tekme, naši napadi su bili prilično statični, da li je to mali set napada ili jednostavno bezidejnost igrača ne znam ali da bi trebalo nešto uraditi po tom pitanju - trebalo bi.

        Da bi bili kompetitivni sa EL ekipama (mada je već kasno) potrebno je imati igrača tipa Panter ili Majk Džejms i tu ne treba žaliti pare ili igrače tipa Beron ili Kerol (za njih se moraju uigravati akcije i uzastopni blokovi što su igrači Uniksa sinoć radii po nekom automatizmu i sjajno). Ako želimo kao klub neki rezultat moraju se naći u pljusnuti pare za nekog mamojebca.

        Sve u svemu, ono pre neki dan ono protiv SC (onaj šuterski trening) je bio incident a sinoć smo mi bili Studentski Centar (bez želje da omalovažim SC).
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by nebitan View Post

          Sinoć bih napisao svašta i vrv jutros pokajao, zato i nisam pisao, elem, oni nisu divlja ekipa ali su delovali kao da se trkaju formula jedan i zastava 850 (noviji, budžen model).
          Neverovatno su brzi. U jednom trenutku od muke sam se smejao zbog toga što su nam dupe pomerali, nismo znali gde bijemo.

          Nije mi jasna uloga Ivanovića. Je l' oni nisu bili zadovoljni Ivanovićem pa su doveli Markovića da bude drugi plej a Ivanović treći?

          Isto tako ni uloga Dobrića. Na kraju mi i žao momka jer Radonja pokušava da napravi od njega nešto što ne može biti.

          Postali su komični njegovi prodori i pokušaji asistencije, još je i šut izgubio.

          I još da dodam da mi dodijala više priča o odbrani, odbrana, odbrana i samo odbrana.

          Neko ispalio da odbrana donosi trofeje i Radonja se toga drži ko pijan plota.

          Trofeje donosi dobar tim. Tim u kojem ćeš imati i igrače poput Markusa Vilijamsa, Kvinsija Milera, Kinsija, Gudurića, Berona...

          Kako smo krenuli ne bih se iznenadio da možda dovedemo i Paunića. I on je defanzivni specijalac.



          Comment


          • Ispada da svi isto vidimo i uglavnom se svi komentari podudaraju, samo struka (Radonja) tera po svome.
            Uskoro ćemo da teramo sa dva pivotmena, a možda i sidraša.
            Igra li još Aleksaaaaa Popović?

            Stojanče *
            Pisali, verovatno, u istom trenutku 🙂

            Comment


            • Bez obzira na EL ambicije koje su završene (kao i svake unazad 4-5 godina) nama je dovođenje centra i beka šutera pod mus i pod urgent. Imamo igrače koji kada pažnja na njima bude manja (nisu za nosioce) mogu da doprinesu igri tima ali ne kao prve violine a to nam nedostaje.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Ljudi, realno mi imamo igrače(izuzev Kalinić, Vajt) koji ne bi bili birani ni u jednoj evroligaškoj ekipi ni za klupu.
                Nismo, bar ja, korektni prema njima sa kritikama iz prostog razloga što su momci ostavljeni, od strane struke, na cedilu neangažovanjem par vrhunskih znalaca.
                Kao na nekom gradilištu bez majstora, inžinjera, samo puka fizička radna snaga.
                Bar jedan - dva momka koji znaju, bi verovatno sve ostale napravili daleko boljim od onoga što smo videli sinoć.


                Comment


                • Ne treba nama suter jer prosto koncepcija igre je takva da svi imaju ulogu kroz kretnje i ost arivanje prednosti ili stvaranje mismeča sa Kalinom. Mi prosto nismo ekipa ciji ce fokus protivnika biti na jednom igraču (mada sinoc kada je Zo udavio Waltersa mi smo pukli).
                  Nama je trebao centar sa napadackim orjentirom koji ne bi bio promaja u odbrani. Takvih za 500k imas tonu i to nam je trebao dan nakon sto se White povredio.
                  Sad je nepotrebno da bilo ko dolazi, ionako smo zaduzeni a pride nemamo više sansi za top 8.
                  Ovaj sad roster kakav jeste je za klasu bolji od konkurencije pa sve i da se Partizan pojača. Doci ce agresivnost na skoku, sirenje igre, više prostora za centralni pik i utrcavanja, bice ovo fino za gledati kad budemo kompletni. Valjda se Markovic dovede u red kao i Zirbes i zaista mislim da ce biti dovoljno za ABA.

                  Comment


                  • Za ABA ligu je i ovo dovoljno i bez Markovića i Vajta.
                    Samo koji je onda smisao igrati EL?
                    Mada sam, u nekim razmišljanjima, pristalica te opcije, jeftinije i sa domaćim igračima, koju spominješ, ali u tom slučaju trebalo bi igrati FIBA ligu šampiona sa Igokeom i Mornarom eventualno LE.

                    Comment


                    • Originally posted by L a z a r View Post
                      Za ABA ligu je i ovo dovoljno i bez Markovića i Vajta.
                      Samo koji je onda smisao igrati EL?
                      Mada sam, u nekim razmišljanjima, pristalica te opcije, jeftinije i sa domaćim igračima, koju spominješ, ali u tom slučaju trebalo bi igrati FIBA ligu šampiona sa Igokeom i Mornarom eventualno LE.
                      Da smo izbjegli povredu Whita i da smo doveli centra mi bi sad bili lagano pri vrhu EL i to u top4 eto toliko malo nam je trebalo.
                      Ja sam više za atraktivan basket nebitno dal stranci ili domaći bitno je da su fokusirani na rezultat. Nije realno da sa minimalnim budzetom zahtjevamo bilo sta više od poslednjeg mjesta no EL je sam krem evropske kosarke i nama je tamo mjesto pa makar i zadnji bili.

                      Comment


                      • Inače, imamo utakmicu sa Zenitom u gostima pa 3 uzastopne utakmice u Beogradu.

                        Comment


                        • Filozofija Radonjićeve igre da iz dobre odbrane dolazi pobeda je ono što se može sa našim budžetom ali bih rekao da ovakvoj filozofiji nedostaje jedan "divljak" koji bi:
                          - bio sigurna opcija za pleja, centra i bilo kog drugog igrača koji krene u reket i natera odbranu da skupi ili
                          -izmislio poene nekom divljinom.
                          To bi dalo nepredvidljivost toj ekipi ali i nemogućnost da se fokus stavi na odbranu reketa (profitirali bi centri).
                          Nama i dalje treba bek šuter, najbolje bi bilo Panterovog stila igre ali može i Beronov način kako bi bili kompetitivni sa ostalim ekipama u EL (koliko, toliko).
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Vrtimo se u krug, otprilike sve je već odavno vidjeno i rečeno.
                            Mi sa ovim budžetom i finansijama ne možemo kvalitetom parirati većini EL. ekipa, jedini i to sporadični otpor je moguć sa ovakvom filozofijom igre i selekcijom koju zastupa DR. Medjutim to iziskuje ogromne fizičke napore, pri i onako zahtevnoj i teškoj sezoni, samim tim i dolazi do sve češćih povreda.
                            Mislim da nema navijača Zvezde koji nije stava da nam je poodavno bio potreban jedan visoki igrač i to istog dana kada se povredio Vajt. Kako očekivati od Kuzmića da izgura pri ovakvim opterećenjima, a do juče je bio maltene otpisan kao košarkaš, takodje i Mitrović, a o Cirbesu je bespotrebno i govoriti.
                            Što se pleja ili kombo beka tiče, treba biti korektan i reći da se do skoro nije video taj problem, ali je evidentan i nekako se poklopio povredom Voltersa, bolešću Ivanovića.
                            Jednostavno igra nam se svodi ili svodila na agresivnost u odbrani. Kratko je trajala nada, a bilo je i suludo očekivati da to i potraje, da bi Kalinić na svoj kvalitet pravio prednost sa svoje pozicije. Niti je on dominantan u odnosu na ostale 3-4 Evroligaških ekipa, niti je supermen koji bi mogao gurati iz dana u dan iz meča u meč, bez da se to ne oseti u psihofizičkom smislu.
                            Sve u svemu, ako je cilj samo učestvovati ok, ali to očigledno vuče i neke negativne posledice npr postepena i sve veća nezainteresovanost publike.
                            Ako je u pitanju opstanak na vrhu i biti prisutan na najvišoj košarkaškoj grani sa što manjim troškovima i to je za poštovanje i respekt ako se ima dugoročan plan i cilj. Mada sa ovakvim rosterom od nekoliko igrača pri zalasku karijere...
                            Ono što mi odavno upada u oko i nekako baš nedostaje je izostanak bivših igrača, iskrenih zvezdaša u i oko kluba,na tribinama, pored aut linije ili mestima koje zasluju.
                            I još jedna možda najbitnija stavka, šta i ko posle NČ. Priridno je da će čovek vremenom gubiti energiju, volju za radom, šta je klub ili neko ko o takvim stvarima brine peduzeo ili preduzima.

                            Comment


                            • Originally posted by L a z a r View Post
                              Vrtimo se u krug, otprilike sve je već odavno vidjeno i rečeno.
                              Mi sa ovim budžetom i finansijama ne možemo kvalitetom parirati većini EL. ekipa, jedini i to sporadični otpor je moguć sa ovakvom filozofijom igre i selekcijom koju zastupa DR. Medjutim to iziskuje ogromne fizičke napore, pri i onako zahtevnoj i teškoj sezoni, samim tim i dolazi do sve češćih povreda.
                              Mislim da nema navijača Zvezde koji nije stava da nam je poodavno bio potreban jedan visoki igrač i to istog dana kada se povredio Vajt. Kako očekivati od Kuzmića da izgura pri ovakvim opterećenjima, a do juče je bio maltene otpisan kao košarkaš, takodje i Mitrović, a o Cirbesu je bespotrebno i govoriti.
                              Što se pleja ili kombo beka tiče, treba biti korektan i reći da se do skoro nije video taj problem, ali je evidentan i nekako se poklopio povredom Voltersa, bolešću Ivanovića.
                              Jednostavno igra nam se svodi ili svodila na agresivnost u odbrani. Kratko je trajala nada, a bilo je i suludo očekivati da to i potraje, da bi Kalinić na svoj kvalitet pravio prednost sa svoje pozicije. Niti je on dominantan u odnosu na ostale 3-4 Evroligaških ekipa, niti je supermen koji bi mogao gurati iz dana u dan iz meča u meč, bez da se to ne oseti u psihofizičkom smislu.
                              Sve u svemu, ako je cilj samo učestvovati ok, ali to očigledno vuče i neke negativne posledice npr postepena i sve veća nezainteresovanost publike.
                              Ako je u pitanju opstanak na vrhu i biti prisutan na najvišoj košarkaškoj grani sa što manjim troškovima i to je za poštovanje i respekt ako se ima dugoročan plan i cilj. Mada sa ovakvim rosterom od nekoliko igrača pri zalasku karijere...
                              Ono što mi odavno upada u oko i nekako baš nedostaje je izostanak bivših igrača, iskrenih zvezdaša u i oko kluba,na tribinama, pored aut linije ili mestima koje zasluju.
                              I još jedna možda najbitnija stavka, šta i ko posle NČ. Priridno je da će čovek vremenom gubiti energiju, volju za radom, šta je klub ili neko ko o takvim stvarima brine peduzeo ili preduzima.
                              Lijepo sažeto. Covic je unjeo mnogo toga dobrog u klub, organizaciono, kadrovski na kraju je i taj nas marketing tim pri samom vrhu. Posjeta takođe iako smo se razmazili pa sad trazimo playoff ili nas nema na tribini a Zalgiris puni halu iako je zadnji.
                              Ko poslije Covica? Pa ko god je voljan da se prihvati kamena i gura ga uzbrdo. Zavisis od drzave i milosti, udruženje gradjana, tako da ce to manje više izgledati slično. Slažem se da bi trebalo ukljuciti sto više zvezdasa u rad kluba, promociju ako ništa.
                              Sto se tiče strukture i organizacije klub je u samom evropskom vrhu od mladjih kategorija pa sve do seniorskog tima, to nisu moje riječi vec ljudi koji su dugo u košarci. E sad je jedino pitanje kako povećati rashode kluba i ko bi to pokrivao.
                              Posto Lesor nije do sad doveden nece ni sad biti, da smo zaista zeljeli to bismo zavrsili. Tako da ce Zirbes vjerovatno dobiti ugovor do kraja sezone radi svlacionice i svega. Preko bare se mogao dovesti centar prije 14 dana, i to je otpalo tako da...
                              Fokus treba biti da se i sledeće godine obezbjedi EL ne mislim na titulu u ABA jer ona nije garant poziva vec dvije sezone, mislim na mjesto medju najboljima. Ako Partizan ne osvoji EC onda smo u problemu jer em imaju keš em imaju Zeljka na našoj strani je dugogodisnji staž i samo to i zato nam je ove godine trebao taj PO kao pregovaracka pozicija kao sto je to bio cilj prošle godine.

                              Comment


                              • Ljudi ovde se pise kao Cova radi dobar posao a pri tom se trazi rezultat u EL.
                                I stalno se potencira najmanji budzet bla bla pa ko je trebao da obezbedi pare zasto klub tavori u mestu vec 4 sezone kalemegdan u junu tripleta a naci 15 milki budzeta misaona imenica.
                                Dajte recite mislim ovi iz uprave nismo sposobni da obezbedimo pare a ti zvezdaska javnosti vidi sta ces i bice ovako dok ne dodje do privatizacije kluba.

                                Comment

                                Working...
                                X