Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lazic je posle jednog leta ili mozda malo duze rada sa Gurovicem od teskog ciglara dosao do pristojnog sutera, u situacijama kad je sam i ima vremena da namesti noge. To mu je spasilo karijeru. Radanov mora nesto slicno da uradi ukoliko zeli da ima solidnu karijeru. On bi mogao da bude apgrejdovana verzija Lazica i bolji igrac od Dobrica, ali mora mnogo, mnogo da radi. A ja imam i osecaj i info da nije bas radnik i covek koji grize parket u cilju sopstvenog uspeha.
    Last edited by Storm; 07-06-21, 06:17.

    Comment


    • Ne samo Lazic vec cini mi se i da je prica oko Dobrica isla od nadimka Gvozden (zbog "sjajnih" procenata suta za 3) do rada se Gurovicem na sutu pa ga vidimo sada kako izgleda u tom segmentu. Ako su mogli Lazic i Dobric ne vidim zasto ne bi mogao i Radanov koji ima vise "talenta" za kosarku od njih dvojice.
      Pitanja koja se namecu su da li neko u klubu o tome misli (a bilo bi glupo da ne misli s obzirom da ima 2 primera u igrackom kadru vezano za to) i da li i sam Radanov ima zelju (i radne navike) da unapredi sebe i svoju igru te da pokrene svoju karijeru napred.

      Pokazivao je on u FMP-u da moze ali to je bilo uglavnom KLS/ABA "pozornica", za ovu koja ukljucuje i dobre igre i na EL/EK nivou (i vise od jedne utakmice nedeljno, i veci pritisak) barem neki pristojni procenti realizacije "spolja" su svakako potrebni. Mislim moze se igrati i sa nekom "specijalnom" ulogom i ogranicenom minutazom ali bi to bilo bas steta za nekog ko ocigledno ima talenta. Mada i ta "specijalna" uloga i ogranicena minutaza (uglavnom neka "pit-bul" defanziva) obicno zahteva da taj igrac barem moze nesto spolja da pogodi kada ostane sam na sutu.

      Comment


      • U sredu počinje finale sa Megom. Kao i polufinale i finale se igra na dve dobijene utakmice.

        Mega odmorna i puna energije.

        Vlada Jovanović, Tepić i Milosvaljević će biti naoštreni maksimalno da uzmu titulu.

        Simanić oštri zube jer ima želju da pokaže Radonji kako je pogrešio.

        Biće to neizvesno finale.

        Sa posebnom pažnjom će se gledati i Simonović iz Mege koji bi po nekim informacijama mogao biti naš igrač naredne sezone.

        Comment


        • Zar Simonović Jr nije igrač na pozajmici u Megi Cedolija?
          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

          Comment


          • Originally posted by Czbg9 View Post

            Pa mozda udju u plej of dogodine, mada ne garantujem
            Možda osvoje i titulu. Kad je mogla Cibona i to u sred Beograda mogu i oni.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Tesko, imaju loseg trenera

              Comment


              • Originally posted by Laki21 View Post
                Zar Simonović Jr nije igrač na pozajmici u Megi Cedolija?
                Bilo je informacija da je navodno sada Simonovic skroz Megin igrac i da je ta "transakcija" ukljucivala i odlazak Perry-ja u Ljubljanu na pocetku ove sezone.

                Takodje sto se tice Simonovica, a i drugih igraca Mege, na RSB-u ima "insajd" informacija od strane rodjaka Jovana Novaka koji pise na forumu, tacnije bilo je informacija kada je Novak u prvom delu sezone igrao za Megu, a bilo ih je i ovih dana s obzirom da se Novak vratio u Megu za KLS zavrsnicu.

                Pre neki dan je za Simonovica napisao da je plan da ide da igra Letnju ligu za Cikago i da ce on i Misko gledati na sve nacine da ostane u Americi pa ako treba i da igra Razvojnu ligu za njihov tim u nekom delu sezone (kao Pokusevski npr za Okalhomu ove sezone kada se kretao "izmedju" prvog tima i Razvojne lige). To im je navodno prioritet ali naravno o svemu odlucuje Cikago.
                Last edited by Borca; 07-06-21, 20:16.

                Comment


                • Originally posted by Borca View Post

                  Bilo je informacija da je navodno sada Simonovic skroz Megin igrac i da je ta "transakcija" ukljucivala i odlazak Perry-ja u Ljubljanu na pocetku ove sezone.

                  Takodje sto se tice Simonovica, a i drugih igraca Mege, na RSB-u ima "insajd" informacija od strane rodjaka Jovana Novaka koji pise na forumu, tacnije bilo je informacija kada je Novak u prvom delu sezone igrao za Megu, a bilo ih je i ovih dana s obzirom da se Novak vratio u Megu za KLS zavrsnicu.

                  Pre neki dan je za Simonovica napisao da je plan da ide da igra Letnju ligu za Cikago i da ce on i Misko gledati na sve nacine da ostane u Americi pa ako treba i da igra Razvojnu ligu za njihov tim u nekom delu sezone (kao Pokusevski npr za Okalhomu ove sezone kada se kretao "izmedju" prvog tima i Razvojne lige). To im je navodno prioritet ali naravno o svemu odlucuje Cikago.
                  RODJENI MU BRAT.

                  Comment


                  • Ne vjerujem ja nesto u taj projekat domace baze, to sto valja je skupo, sto nam je dostupno nece i onda ostaje jezgro koje vec imamo a to zaista nije EL nivo koji ce nas odvesri do PO zato mislim da ce brojka stranaca preci 4 imena jos ako bude cuvene doslekcije eto nas opet na 6-7 ko od sale.
                    Ako Covke mazne jos jedan mandat mozda i kapne neka kinta, idu izbori valja se namiriti navijacka masa. Ne vidim protivkandidata na sl skupstini a rezultati su prihvatljivi i na strani Covica.
                    Ja ne očekujem igrace ispod radara vec provjerene kapitalce.

                    Comment


                    • da igra razvojnu ligu za 20k mesecno a ovde moze da zabode bar 100-150k?

                      Comment


                      • Originally posted by Victor BG View Post
                        Ne vjerujem ja nesto u taj projekat domace baze, to sto valja je skupo, sto nam je dostupno nece i onda ostaje jezgro koje vec imamo a to zaista nije EL nivo koji ce nas odvesri do PO zato mislim da ce brojka stranaca preci 4 imena jos ako bude cuvene doslekcije eto nas opet na 6-7 ko od sale.
                        Ako Covke mazne jos jedan mandat mozda i kapne neka kinta, idu izbori valja se namiriti navijacka masa. Ne vidim protivkandidata na sl skupstini a rezultati su prihvatljivi i na strani Covica.
                        Ja ne očekujem igrace ispod radara vec provjerene kapitalce.
                        pa jebga, tesko da je i to sto je strano sto valja da ne bude skupo.
                        Jovic, Avramovic, Dalibor Ilic, Jaramaz (opciono znamo svi zbog cega), uz Dedu, Dobrica, Lazica, Uskokovica i otpisanog Radanova cini neku solidnu domacu bazu, pa i taj Simonovic moze proci kao domaci iako to nije. E sad sto ce se Radonja pre odluciti za Luku Mitrovica nego za Dalibora Ilica, kao i za Lazarevica pre nego Avramovica je neki drugi problem.

                        Comment


                        • Koliko je meni poznato, Jovic je bas pod jakim terapijama ali i sve da bude u najboljoj formi on bi prije ugovor preko. Avramovic nije kombo koji nam treba, imamo Waldena, Dalibor Ilic pod ugovorom a sve i da je free je PF bez suta sto sa Nokom i Kuzom u rosteru moze biti pogubno jer lik nema ni low post skill da dominira, Jaramaz, ne znam ni zašto ga spomenu... Domaci a da mogu u EL imati odredjenu ulogu i da donesu kvalitet su Petrusev, Nedovic, Teodosic, Markovic eto koliko smo realno udaljeni od ideje domace baze igrača.
                          Nasi kosarkasi su na cijeni dok amer iz USA koji se ne zadovoljava cifrom od 50k u razvojnoj ligi moze da se dovede za razumne pare.
                          Radonjic je provjereno lik koji takve ne preferira i zbog toga ocekujem nekog stranca koji u glavi ima odredjenu ulogu u timu i u skladu stim je spreman da snizi zahtjeve da bi igrao ono sto mu odgovara a nije uspio zabosti neki unosan ugovor sa bogatasima u vrhu EL.
                          Na opcije poput Mitrovica i Lazarevica gledam kao nuznu zamjenu umjesto Radanova i Simonovica. Sto je ok ali da imaju neku ulogu kao pojacanja za EL to ne.

                          Comment


                          • Originally posted by Victor BG View Post
                            Koliko je meni poznato, Jovic je bas pod jakim terapijama ali i sve da bude u najboljoj formi on bi prije ugovor preko. Avramovic nije kombo koji nam treba, imamo Waldena, Dalibor Ilic pod ugovorom a sve i da je free je PF bez suta sto sa Nokom i Kuzom u rosteru moze biti pogubno jer lik nema ni low post skill da dominira, Jaramaz, ne znam ni zašto ga spomenu... Domaci a da mogu u EL imati odredjenu ulogu i da donesu kvalitet su Petrusev, Nedovic, Teodosic, Markovic eto koliko smo realno udaljeni od ideje domace baze igrača.
                            Nasi kosarkasi su na cijeni dok amer iz USA koji se ne zadovoljava cifrom od 50k u razvojnoj ligi moze da se dovede za razumne pare.
                            Radonjic je provjereno lik koji takve ne preferira i zbog toga ocekujem nekog stranca koji u glavi ima odredjenu ulogu u timu i u skladu stim je spreman da snizi zahtjeve da bi igrao ono sto mu odgovara a nije uspio zabosti neki unosan ugovor sa bogatasima u vrhu EL.
                            Na opcije poput Mitrovica i Lazarevica gledam kao nuznu zamjenu umjesto Radanova i Simonovica. Sto je ok ali da imaju neku ulogu kao pojacanja za EL to ne.
                            Sve si u pravu (po mom misljenju).
                            Jovic je igrao za 700-800k. Ako nije u dobrom fizickom stanju (a cujemo da ga je PAO trazio), moze ipak da kosta 500k. Svi ostali iz te kvalitetne grupe su manje-vise duplo skuplji - Neda, Gudura, S. Markovic, Kalinic. Onda ide jos gore, a to je Teo, Bjelica (ako odluci da se vrati), Milutinov.
                            Znaci, jedno je kada imas Jovica, Bobija, Kalinica, Guduru za 250-300 kao pocenike vrhunskog kvaliteta i na njih dodas kvalitetne strance, a drugo je kada na tim pozicijama, pa neka su i manje placeni, imas ovim redom: nikoga (da ne pominjem Uskoka), Kuz-a, Davidovca / Simona i Dobrica.
                            Evo, zivo me zanima kako ce da se napravi i od kojih igraca ta domaca osnova, a da se ne daju ozbiljne pare, tj. da se popravi, jer vec imamo neku osnovu. Osim Jovica, koji jeste klasa, ovi ostali tek bi trebalo da se pokazu (Jaramaz, ilic, Avramovic; niko ne pominje Dimitrijevica, koji je Makedonac, ali ipak nas).
                            Nadam se da se Radonjic unapredio u razmisljanjima i da vise nece ici na zicer izbore, vec ce da se potrude da nadju nesto ispod radara. Neku izjava u tom smislu sam i procitao. Ne mogu tacno da interpretiram, ali sam shvatio kao da nece biti pravilo da imamo 4 stranca, a ostale domace... E sad, Crnogorci, Hrvati, Makedonci... svi su oni stranci, a 'nasi'.
                            Mitrovic ne znam sta donosi, osim sto je fin covek i zna basket, ali je pitanje koji je to nivo. Ne vidim poentu zamene Lazarevic za Radanova. Lazarevica sam bas malo gledao, a kapiram da je fizicki snazniji, ali losije vodjenje lopte, losiji pregled igre, a sut popravljen i bolji od Radanova. Koliko se secam i stariji je od Radanova...

                            Comment


                            • Nece biti lako u finalu
                              Na celom svetu mi je sve,da živim ne mogu bez nje. . .

                              Comment


                              • Originally posted by Inbox View Post

                                Sve si u pravu (po mom misljenju).
                                Jovic je igrao za 700-800k. Ako nije u dobrom fizickom stanju (a cujemo da ga je PAO trazio), moze ipak da kosta 500k. Svi ostali iz te kvalitetne grupe su manje-vise duplo skuplji - Neda, Gudura, S. Markovic, Kalinic. Onda ide jos gore, a to je Teo, Bjelica (ako odluci da se vrati), Milutinov.
                                Znaci, jedno je kada imas Jovica, Bobija, Kalinica, Guduru za 250-300 kao pocenike vrhunskog kvaliteta i na njih dodas kvalitetne strance, a drugo je kada na tim pozicijama, pa neka su i manje placeni, imas ovim redom: nikoga (da ne pominjem Uskoka), Kuz-a, Davidovca / Simona i Dobrica.
                                Evo, zivo me zanima kako ce da se napravi i od kojih igraca ta domaca osnova, a da se ne daju ozbiljne pare, tj. da se popravi, jer vec imamo neku osnovu. Osim Jovica, koji jeste klasa, ovi ostali tek bi trebalo da se pokazu (Jaramaz, ilic, Avramovic; niko ne pominje Dimitrijevica, koji je Makedonac, ali ipak nas).
                                Nadam se da se Radonjic unapredio u razmisljanjima i da vise nece ici na zicer izbore, vec ce da se potrude da nadju nesto ispod radara. Neku izjava u tom smislu sam i procitao. Ne mogu tacno da interpretiram, ali sam shvatio kao da nece biti pravilo da imamo 4 stranca, a ostale domace... E sad, Crnogorci, Hrvati, Makedonci... svi su oni stranci, a 'nasi'.
                                Mitrovic ne znam sta donosi, osim sto je fin covek i zna basket, ali je pitanje koji je to nivo. Ne vidim poentu zamene Lazarevic za Radanova. Lazarevica sam bas malo gledao, a kapiram da je fizicki snazniji, ali losije vodjenje lopte, losiji pregled igre, a sut popravljen i bolji od Radanova. Koliko se secam i stariji je od Radanova...
                                Nisam bio decidan da Lazarevic mora umjesto Radanova, to je samo moj pusti san jer Radanov mora s glavom da se sastavi, da dobije minute i sazri na terenu a to u Zvezdi nece dobiti. Lazarevic sa druge strane moze presjediti 10 utakmica na tribini i pokidati jednu na kojoj dobije 10min i zato bih njega tu. Mitrovic koliko god ocajan bio za EL on je i takav premija za Simonovica koji ne zna i ne može.
                                Nemoj da bi neko potegao argument da Simonovic ima sut, zalijepicu ga sa stats sheet preko čela!
                                Eto ta dva domaca igraca moze da vrati kao 14 i 15 u rotaciji.
                                Ako pricamo o igracima koji ce vuci igru na terenu i imati ulogu onda treba ruka da se dublje zavuce u dzep. E tako da je logicna jedina opcija stranci ispod radara ili provjerene kajle EL koje nisu dobile odgovarajuce uloge medju velikanima a snizili bi potrazivanja ako bi kod nas dobili slobodu.
                                Zato sto smo kokuzi a Radonjic igra na sigurno e zato vjerujem da cemo u avgustu poganjati ono sto je slobodno a ima reputaciju.
                                Moje predvidjanje je da cemo ganjati Monroa.

                                Comment

                                Working...
                                X