Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja mislim da sa 8mil može u PO, potrebno je i malo sreće ali je moguće. Da si godinama konstantan i da mozes neki kostur da zadrzis ispod 10 ni ne pomisljaj. E sad je pitanje kako doci do 10m u Srbiji?
    Ako to sad nije moguće onda cemo morati i dalje da gledamo ovo i da se nadamo nekoj eksploziji ispod radara ili da zgrabimo nesto poput Loyda kome bi dali ulogu koju nije mogao imati u skupljem klubu.
    Sa ovih minimalnih 5mil zaista nemamo sta da trazimo iznad 17 mjesta, prosto nemamo prava.
    Last edited by Victor BG; 31-05-21, 11:05.

    Comment


    • po nekim procenama mi smo vec sada na preko 8 miliona...

      Comment


      • KK moze da raste sko poraste FK. Ja drugi nacin ne vidim. Ako bi FK uz pametnije poslovanje dogurao na 50-60M prihoda, pa se recino otvori za 5-6M za KK, to bi bilo dovoljno za 10M+ budzet. Ali kosarka kao neprofitabilan sport ne moze da ponudi nacin kako bi mogli da rastemo i zaradimo. E sad, sto FK nece rasti i sto to nije realno u ovoj zemlji je neka druga tema....
        Last edited by Storm; 31-05-21, 11:26.

        Comment


        • Originally posted by Victor BG View Post
          Ja mislim da sa 8mil može u PO, potrebno je i malo sreće ali je moguće. Da si godinama konstantan i da mozes neki kostur da zadrzis ispod 10 ni ne pomisljaj. E sad je pitanje kako doci do 10m u Srbiji?
          Ako to sad nije moguće onda cemo morati i dalje da gledamo ovo i da se nadamo nekoj eksploziji ispod radara ili da zgrabimo nesto poput Loyda kome bi dali ulogu koju nije mogao imati u skupljem klubu.
          Sa ovih minimalnih 5mil zaista nemamo sta da trazimo iznad 17 mjesta, prosto nemamo prava.
          Mene zanima koliko Bajern placa svoje igrace, ali neto, tj. ono sto oni dobiju na ruke. Znam da su porezi veliki tamo, zato i pitam za neto. Na sajtu Zalgirisa pise da su plate za 19/20 (igraci i treneri) bile 8.5m, a ove je projekcija bila 7.2m. Naravno, ni na njihovom sajtu nije bas najjasnije kako se oni finasiraju... ima nekih rupa u objasnjenijma...
          Ovo za Bajern pitam jer oni imaju skockan tim, a meni se cini ne preterano skup. Mora se imati smeka za dovodjenje igraca ispod radara, prepoznavanja kvaliteta u nizim ligama itd. Vec se prica o povratku Jovica, ostanku Kuzmica i Simonovica; pominje se kep Luka... Sve su to momcine, zvezdasi, ali... Uz Jovica mora dobra jedinica, jer cemo opet pola sezone da krpimo, na 4 nam treba atletika i sut. Na 5 nam treba neko kome ne ispadne skoro svaka lopta u napadu...

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            po nekim procenama mi smo vec sada na preko 8 miliona...
            Posto je poznato da je LOSMISK banovan na duze pa vidim da se prepucavate na drugom forumu, tesko da on svoje botovanje za Radonjica moze da sakrije ni pod drugim NIKOM< pa da te pitam ovako ljudski, ali iskreno da nam odgovoris, jesi li ti ovo konstatovao u vezi budzeta od 8 miliona ove sezone ili si njemu dao password da on baci ovu glupost i spin??


            Comment


            • Originally posted by Šarac View Post
              Posto je poznato da je LOSMISK banovan na duze pa vidim da se prepucavate na drugom forumu, tesko da on svoje botovanje za Radonjica moze da sakrije ni pod drugim NIKOM< pa da te pitam ovako ljudski, ali iskreno da nam odgovoris, jesi li ti ovo konstatovao u vezi budzeta od 8 miliona ove sezone ili si njemu dao password da on baci ovu glupost i spin??
              Nisam ja nista konstatovao, nego sam napisao da po nekim procenama je budzet preko 8 miliona. A te procene su date na stranim forumima vezano za budzete svih EL klubova. Procene su procene, nisu konstacije... a cak i te procene nisu moje.

              Comment


              • 10 miliona je ta donja granica sa kojom se razmišlja o licenci, na koliki period će ona biti zavisi od garancija finansijske stabilnosti koje daje banka ili država ili oboje.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by mmajstor View Post

                  Vece je da odemo korak dalje u EL, sto je plasman u cetvrtfinale i da se ustalimo na tom nivou kvaliteta, inace je besmisleno da igramo EL ako nemamo takve ambicije. Mozda se neko zadovoljava sa provincijalskim ambicijama ali ja ne.

                  Da je od govana napravio pitu ne bismo bili 17i u EL sto je najlosiji plasman od kada igramo. Za ABA ligu ovo je bio ocekivan rezultat s obzirom na kvalitet rostera i budzet u odnosu na konkurenciju, i ne moze reci da su u pitanju govna kada pogledamo protiv koga igramo.
                  Ne moze makabi, panata sa svom svojom istorijom i budzetom, pa ni oli da se ustali i ode na f4 a mi cemo... Aha, ambicije postoje, realnost je drugo

                  Comment


                  • Ako nemaš ambicije da osvojiš takmičenje u kojem učestvuješ ne treba ni da budeš u njemu.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • A Panata, Oli, Makabi... su svi osvojili to takmičenje.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Ambicija je opšti pojam ali i kao takav stoji da je potrebna. U nekom dugoročnom planu treba da stoji agenda "Osvajanje EL" ali se ne ide do tog cilja preskakanjem spratova (to sam pokušavao da kažem da ni 100 miliona evra zbirno ti ne garantuje EL titulu), mora se biti realan a opet optimista. Pa recimo prvi sprat da bude da imaš više pobeda nego poraza i tome težiš uz osnovnu na stvaranju tima što nije ni malo laka stvar i to ne stvaranje tima za narednu sezonu već za dve tri godine unapred (svakog leta je nadograđuješ oko osnove). Kada to ostvariš ideš dalje, može se desiti i da preskočiš neki sprat ali na ulazu za pehar uvek bude gužva i neko te saplete. Jedan Žoc ne osvaja sa klubom EL u prvoj sezoni vođenja već negde u trećoj, četvrtoj i potroši dosta para na prvoj selekciji a onda tu selekciju nadograđuje a u isto vreme sve te igrače privikava na sebe i svoj rad i onda kada se sve sklpi izdominira.
                        Mi treba i imamo ambiciju, nju je i N.Č. iskazao na početku sezone, pa se korigovao. Ovog leta će opreznije ali verujem da nas čeka bolja jesen nego što je protekla sezona bila.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Originally posted by Czbg9 View Post

                          Ne moze makabi, panata sa svom svojom istorijom i budzetom, pa ni oli da se ustali i ode na f4 a mi cemo... Aha, ambicije postoje, realnost je drugo
                          Jel sam ja napisao cetvrtfinale ili f4?
                          Jel panata i makabi generalno igraju ili ne igraju cetvrtfinala?
                          Ambicije sluze da postavis cilj, a onda radis u skladu sa tim ciljem da bi se realnost u jednom trenutku poklopila sa ciljem. Sta je po tebi cilj KK Crvena Zvezda... da osvajamo ABA i da se konstantno slepamo na zacelju EL??
                          Last edited by mmajstor; 31-05-21, 14:39.

                          Comment


                          • Ja se nadam nekom budzetu od 8mil ovogodisnji je bio 5 dal realan nemam pojma ali sa dva trenera na platnom spisku sigurno i doguran.
                            Moze li to da donese PO pa tesko, pogotovu u ovom ligaskom sistemu sa duplim kolima gdje bas nemas vremena za spavanje a kamoli trening.
                            Znam samo da spisak postoji i da se vec radi na dogovorima. A koliko ce se spisak ispostovati ne zavisi samo od nas jer i drugi timovi su u igri.
                            Sad idu slatke muke i odmor pa od septembra se svi nadamo neki lijepo skockan tim sa srcem i dubinom.

                            Comment


                            • Daj neko ime sa spiska

                              Comment


                              • Originally posted by Victor BG View Post
                                Ja se nadam nekom budzetu od 8mil ovogodisnji je bio 5 dal realan nemam pojma ali sa dva trenera na platnom spisku sigurno i doguran.
                                Moze li to da donese PO pa tesko, pogotovu u ovom ligaskom sistemu sa duplim kolima gdje bas nemas vremena za spavanje a kamoli trening.
                                Znam samo da spisak postoji i da se vec radi na dogovorima. A koliko ce se spisak ispostovati ne zavisi samo od nas jer i drugi timovi su u igri.
                                Sad idu slatke muke i odmor pa od septembra se svi nadamo neki lijepo skockan tim sa srcem i dubinom.
                                Ovo baš ne obećava ...

                                The most important change, however, is that the clubs will long term licenses will be 16 and not 14 in the near future with Italy and Russia probably getting two more spots. “There’s an obvious candidate from Italy, a market that really interests us”, said Bertomeu without naming Virtus Bologna, while Zenit St. Petersburg also seems to be part of the long-term plans, because “Russia is also a market that’s important and in which we believe that we can have a lot of growth”.
                                https://www.eurohoops.net/en/eurolea...term-licenses/

                                Comment

                                Working...
                                X