Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Storm View Post
    Ne verujem da Radonja kome se napad zasniva na pik igri igrcima brani da igraju pik. To nema logike. Bice da centri nisu za to. Kuzmiceve noge su postale prespore za brzo otvaranje iz bloka, a Nnoko nije pik centar. Ili je u tom segmentu tanak pa mu treba plej ala Jovic da bi dobio blagovremen i precizan pas u ruke. Ne znam u cemu je trik, ali sigurno se Radonja nije odrekao pika i resio da igraci to ne igraju. Ili je procena da bi se vise gubile lopte i da je bolje igrati drugaciji napad koji se zavrsi sutem sa distance. Lupam, jer nemam ideju u cemu je fora sa odsustvom pik en rola.
    Kako Noko nije za pik a mi ga zbog toga i doveli kao i Halla i Waldena... Kako kad je u Albi 80% poena postizao tako a ne mozemo Sivu svrstati u rasne plejeve za pik igru. Ok uticalo je 8mj lijecenja i bez kosarke ali kad gledam utakmicu bar 30x pomislim sad mu dodaj ali ne... Pa u ostalom ne mora iz pika da dobija pas, moze da se utrci na penal i posalje lob pas ma moze Deda da napadne ledjima post pa baci na obruc a joj sta sve može al na terenu 0!
    Moze li Deda sa Waldenom da igra pik a Noko da ceka ispod posta?

    Comment


    • Ok, onda je definitivno Radonja debil koji hoce da jebe mater Crvenoj Zvezdi po necijem nalogu i namerno ne da vrhunskim pik igracima kakvi su Hall i Nnoko da igraju pik. Koje drugo razumno objasnjenje imas?

      Comment


      • Originally posted by Borca View Post
        nebitan Daba je isto napisao na drugom forumu (RSB) gde jedino pise sada (bilo ga je na vise foruma svojevremeno)





        Koja te od prethodne 4 utakmice sa Igokeom (2 u ligaskom delu i 2 u plej-ofu) "ubedila" da ocekujes ovakav ishod utakmice u utorak? Ili se nadas da ce Zvezda odigrati jednu od utakmica sa +50% suta spolja uz veliki broj ubacenih trojki kao sto se desavalo povremeno ove sezone uz konstantnu odbranu vecim delom utakmice.
        Ubedila me prva utakmica u PO u pioniru. Da nisu pogodili 3 suta o tablu i da glupi Simon nije napravio nameran faul, dali bi 10ak poena za poluvreme.

        Comment


        • Originally posted by Storm View Post
          Ok, onda je definitivno Radonja debil koji hoce da jebe mater Crvenoj Zvezdi po necijem nalogu i namerno ne da vrhunskim pik igracima kakvi su Hall i Nnoko da igraju pik. Koje drugo razumno objasnjenje imas?
          Pa nemam zato i ludim. Daj nemoj me jebati da Fundic i Pot extra brane pik & roll... Tu nesto ima, kazem ti ja nije sve kako treba a ko je kriv pa... pomozi mi.

          Comment


          • Fundic, Pot, Talic, Josilo, Jovanovic... Nista ja protiv momaka nemam, ali od ovoga da ti izgubis dvocifreno. Pa mene bi bilo sramota da sam trener Zvezde.

            Comment


            • Mi smo se u svim utakmicama mučili sa Igokejcima uključujući i tu prvu u PO koju smo prelomili tek u 4/4.
              Bajić mi izgleda opasno nabrijan i daje izjave da dolazi da pobedi u Beogradu. Neće tu ništa biti lako, ali ako izgubimo Radonja je u većem ponoru nego što mislim da jeste.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Igokea igra fin basket, nekad hoce lopta nekad ne ali se ima ideja kad i kako. Pucaju za 3 kad su otvoreni, nema previse komplikovanja i zna se sta ko radi. Npr kad je Jovanovic pokusao licem da zajebe Kuzmica pa uradio neki eurostep preko ruke i promasio, Bajic poceo onu tablu da grize od bjesa al pazi scenu, nije ga izveo!
                Budućnost koristi Cobsa i Ivanovica da napadaju prodorom kad dodje do preuzimanja. Ako je obruc otvoren, idu do kraja, ako nije, ide pas na Rida. Simple as that. Nema puno palamudjenja i bespotrednog trcanja i blokova da se samo ispostuje kretnja, sve se radi zarad pozicije.
                Mornar napada iz svih pozicija, igraju malo kaubojski za moj ukus ali realno i tu vidim neku filozofiju. Kako oni koriste Pulena, mozemo i mi Loyda.
                Tako da kod svih ekipa vidim nešto za sta mogu da se uhvatim i kazem ok to je taj nacin igre.
                Kod nas... Evo ziv nisam sta ce nama koji moj napad kad Noko otrci do ceone linije pa se vrati na 9m da napravi neki metiljav blok pa se vrati na post a za to vrijeme Loyd istrcao pun krug i dok je dobio loptu cuvar opet na njemu?!?! Pa zasto su onda svi trosili snagu da po prijemu lopte nemamo nikakvu prednost? I sta se desava, Loyd sa loptom u rukama na 5-6sec do kraja...

                Comment


                • Meni to lici da je Radonja rekao sebi i ekipi, pola je sezone, u napadu igrajte kako ste igrali, samo probajte da igrate pun napad, a on ce da radi na odbrani. I onda je precenio mogucnosti ekipe u tom segmentu. Nisu to cvrsti momci kakve je on navikao da ima, vec grupa ipak ispodprosecnoh defanzivaca, koji mogu da odigraju dobru odbranu 10-15 min, ali ni blizu 25-35 minuta kao njegove ranije ekipe. I onda vreme proslo i sad kasno da se tu nesto mnogo menja. Nego svi mole Boga da ta odbrana proradi i da u napadu sut za tri bude 15/30. Radonjina kapitulacija se videla negde u februaru kad je on na 2 meca probao da vrati odbranu coveka i kad je video da to ne pije vode, pa je brze bolje vratio preuzimanje. Krpio je on tu sa vise ili manje uspeha, ali posledica je da ekipa izgleda gore nego u decembru. Zato sam stava da je teranje Obradovica greska, iako Radonjica cenim.
                  Last edited by Storm; 09-05-21, 19:10.

                  Comment


                  • Mi gubimo utakmice zbog ofanzivne impotencije, ne zbog defanzive.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Moramo biti realni i objektivni i reći da smo uz ogromnu pomoć Vilijamsa i Milera igrali neku lepršavu igru(za vreme, tj prvog mandata Radonje) koja je sigurno iskakala iz kalupa i klišea koji je zamišljao DR. Zato ne čudi ovolika nemoć u organizaciji igre, jer mi nemamo ni pleja ni centra, a ono što je interesantno to je i Radonja sigurno znao, a verovatno zna i više od toga kad je sebi dozvolio da udje u završnicu sa ovako "osakaćenim" rosterom.
                      PS
                      Zaboravih možda ponajboljeg igrača u skorije vreme koji je igrao ja ovim prostorima T. Kinsi
                      Last edited by L a z a r; 09-05-21, 19:40.

                      Comment


                      • Originally posted by Storm View Post
                        Meni to lici da je Radonja rekao sebi i ekipi, pola je sezone, u napadu igrajte kako ste igrali, samo probajte da igrate pun napad, a on ce da radi na odbrani. I onda je precenio mogucnosti ekipe u tom segmentu. Nisu to cvrsti momci kakve je on navikao da ima, vec grupa ipak ispodprosecnoh defanzivaca, koji mogu da odigraju dobru odbranu 10-15 min, ali ni blizu 25-35 minuta kao njegove ranije ekipe. I onda vreme proslo i sad kasno da se tu nesto mnogo menja. Nego svi mole Boga da ta odbrana proradi i da u napadu sut za tri bude 15/30. Radonjina kapitulacija se videla negde u februaru kad je on na 2 meca probao da vrati odbranu coveka i kad je video da to ne pije vode, pa je brze bolje vratio preuzimanje. Krpio je on tu sa vise ili manje uspeha, ali posledica je da ekipa izgleda gore nego u decembru. Zato sam stava da je teranje Obradovica greska, iako Radonjica cenim.
                        Pa greska je iz ovog ugla ali vjerovatno tu nije bilo drugog rjesenja kad slusas Covica i stvari koje očigledno cuti. Kad ti pola igraca okrene ledja, kad domaci ne saradjuju sa strancima to je jebeno za izvesti na normalan put kad se jednom urusi.
                        Nije mi danas najjasnija ideja da se JOB forsira na klupi iza MJK, eto to ne mogu da shvatim. Takođe mi nije jasno tjeranje Coloma kao ni ne dovodjenje zamjena (ajd do nekle i razumijem ako nije bilo rjesenja).

                        Comment


                        • Kolom je tek posebna priča. Valja Baskoniji a nama ne. Ponavlja se ista stvar kao sa JOB-om, puštaš jedinog krštenog pleja, a posle se kuka što se ne odigrava pnr sa Nokom, jer je to jedini način da ovaj nešto ofanzivno doprinese. Ko da ga odigra?
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by Victor BG View Post

                            Pa greska je iz ovog ugla ali vjerovatno tu nije bilo drugog rjesenja kad slusas Covica i stvari koje očigledno cuti. Kad ti pola igraca okrene ledja, kad domaci ne saradjuju sa strancima to je jebeno za izvesti na normalan put kad se jednom urusi.
                            Nije mi danas najjasnija ideja da se JOB forsira na klupi iza MJK, eto to ne mogu da shvatim. Takođe mi nije jasno tjeranje Coloma kao ni ne dovodjenje zamjena (ajd do nekle i razumijem ako nije bilo rjesenja).
                            Ne znam dal je bas polovina igraca ili je kolovodja bio borovnicar koji je tankovao utakmice? Stvar je tu vrlo jasna, svi su profesionalci koji imaju potpisane ne tako male ugovore. Pise li u ugovoru da igrac sme da otkazuje saradnju ako mu se ne svidja trenerov nacin rada? Ako ti se ne svidja trener do te mere da okreces ledja, lepo ti se vraca radna knjizica i raskida se ugovor na stetu igraca. Na sta to lici da igraci koje placas otkazuju saradnju? Taj konflikt se resava na bazi onoga sto imas potpisano u ugovorima sto predstavlja neku strategiju koju si osmislio. A strategija i respektivni ugovori kazu trener ima potpisan 3-godisnji ugovor, a Borovnicar dosta manji 1-godisnji. Stvar je tu potpuno jasna - relaksiras konflikt razgovorom i sa jednom i sa drugom stranom, a ako to ne urodi plodom odrices se onih ugovora koji su manja steta na finansije i postavljenu strategiju.

                            ​​​​​​A Kolom mi deluje kao neka menadzerska prevara za namirenje njihovih drugih usluga klubovima.
                            Last edited by mmajstor; 09-05-21, 20:11.

                            Comment


                            • Čović je tu napravio sranje, štiti domaće mediokritete kojima je jedini cilj da se penzionišu u Zvezdi. On se izgleda zadovoljava ovim višegodišnjim tavorenjem u donjem domu EL po cenu uhlebljenja po njegovoj oceni podobnih. Tu se idealno uklapa i Radonja sa istim sistemom razmišljanja.
                              Kolom je EL igrač, i to jedina činjenica koju treba znati o njemu. Bio i ostao.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Znam iz dobrog izvora da je jos na pocetku bila losa atmosfera sa domacim igracima posebno, to je tinjalo jako dugo. Ako imas 6-7 nezadovoljnih igraca sa trenerom, logicno je da smenis trenera a ne 6-7 igraca.

                                JOB je otisao milion posto zbog Covica, dali vi kontate kad predsednik kluba kaze za nekog da je narusio atmosferu u timu da je tu kraj svake price...Kolom je nikakav bio i pre korone,posle mogu samo da zamislim kako ce leci Baskoniji...

                                Dejova krivica je po meni samo sto nije doveo nekog i to je to. Ne otpusta trener igrace vec predsednik i sportski direktor uz konsultaciju sa trenerom.

                                Mi smo u PO igrali i sa povredjenim Voldenom, bez Kuridze...sa rovitim Ritom....ako tj kad uzmemo titulu,ova sezona ce biti upisana zlatnim slovima....kao i ona kad smo srusili zlog Dula od Transilvanije...

                                Meni nije jasno kakvu leprsavu igru ljudi ocekuju u sezoni kad imas budzet 3.5m za plate igraca, ta petorka sa Milerom je bila najboljaodbrambena petorka svih vremena EL....i to vam je ocigledno malo...sve kod Deja su slucajnosti...a kod Alimpija slucajno promasen zicer Lesorta....kod Tomica dobar skauting dok ne dodje do EL, Sakota penzioner bio dobar kad su mu doveli mesto Nenadica i Jovanovica Stimca i Pantera...Nenadic i Jovanovic su retko i ulazili u igru...

                                O O'bradovicu da ne trosim vreme...pisa sam da nas je ukopai za sledecu sezonu..zamisli koliki idiot moras biti da ti je prvi plej Hal...Kuzmica uzmes na 2g...Rocestog koji je prekinuo karijeru kao zamenu pa zamenu za njega igraca koji je u godinu dana odigrao dva meca...na sve to doveo Terija za kojeg nije znao nista pa onda potpisao mesto njega opet coveka koji nije trenirao skoro godinu dana...

                                Kad dodas Simonovica i Lazica na 2+godine..nastavak sa perspektivnim Kuridzom...dodjes do toga da je lik teski slepac...i to nema nikakve veze da li ima ili nema navijaca...

                                Mi smo u F8 usli sa matorim Kinsijem,Zirbesom i Milerom kojije imao ACL...i Jovicem zvani usinuo sam ledja...

                                Dzaba trinkijeriju F8 EL kad opet nece uzeti trofej...sem kao Djordjevic eventualno kup Nemacke, pa ga mmajstor doda na tetovazi pored prvog kupa nemackeza Bayern u istoriji..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X