Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gospodin Stojanče objasnio.

    Comment


    • Sport je deo društva. Ako je društvo ozbiljno obolelo mora da se odrazi i na sport.
      Prva polovina 90-ih je bila uspešna jer se baštinio rad iz prethodnih decenija gde je bilo talenata iz svih krajeva bivše države.
      Dvehiljaditih smo došli na pravu meru države u kojoj smo se zatekli.
      I mi i susedi.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by Storm View Post
        Na prste jedne ruke se mogu nabrojati igraci koji su napravili vrhunsku karijeru u stranoj zemlji a otisli su u ovom periodu karijere. Ono sto je porazavajuce sto karijeru ne prave ni kod nas jer smo otisli na neku drugu stranu. Meni se licno ovo ne dopada i navijam da se okrenemo svojoj deci. Da se po svaku cene svake godine jedan ili dvojica mladih gurnu u vatru. Po cenu greske i po cenu neuspeha. Tako se klincima daje motiv da ostanu i ovde grade ime.
        Lijepo je to sto ti zelis ali je jedna velika utopija kao i misao da ce promjenom vlasti prestati korupcija i namjestanje tendera te da cemo za kratko vrijeme postati Svica...
        Mladi pale odavde, znas koliko njih briga za Zvezdu ili Partizan, prvi ugovor kad sklope to je profesionalizam. Drugo, roditelji, vecina ih ide za parama, nece da ostanu ovde.
        Ta premisa da je sa domacim borbenost i posvecenost grbu veca je cista zabluda.

        Comment


        • Ništa mi ne bi smetala ekipa gde ima 4 ili 5 Amerikanaca, 2 ili 3 Hrvata, 1 Makedonac, 2 Slovenca, 1 Bugarin i 1 Italijan ili Austrijanac i da igraju pod Zvezdinim grbom.
          Bitan mi je samo kvalitet i igra koju igraju, i naravno požrtvovanost.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Ništa mi ne bi smetala ekipa gde ima 4 ili 5 Amerikanaca, 2 ili 3 Hrvata, 1 Makedonac, 2 Slovenca, 1 Bugarin i 1 Italijan ili Austrijanac i da igraju pod Zvezdinim grbom.
            Bitan mi je samo kvalitet i igra koju igraju, i naravno požrtvovanost.
            Ni meni.

            Comment


            • Slobino vreme nije ono gde je on vladao Srbijom,to je bila i tad Jugoslavija. Slobino vreme je rat,sankcije i sve posle sto uz to do 5. oktobra. Lepo rece Deki to je zaostavstina i tu je negde i krenuo raspad nase klupske kosarke koja generalno nikad i nije bila nesto naspram npr Hrvatske..ali je imala ozbiljnu tendenciju rasta i onda raspad...to nas sve kosta ovoga danas jer su i danas ti ljudi na celu drzave da ne kazem i naseg kluba..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Pa bilo je Slobino vreme, i tada je bio moćan. Samo da se razumemo ne pišem ja da je on zaslužan za one uspehe, pu, pu, pu, daleko bilo.

                Bila je ta zaostavština i posle 2000-tih.

                Široko je polje odgovora na ovu temu, a pošto me vata san ostaviću komentare za ovu temu nekom drugom prilikom.

                Comment


                • Zvezda je Zvezda a da li u njoj igra Mekel,Kalina,Bilan,Bogdanović,Veseli ili Mirotić to je manje bitno!
                  Kvalitet i rezultati,to je najbitnije!
                  Na celom svetu mi je sve,da živim ne mogu bez nje. . .

                  Comment


                  • pa jeste.

                    Lepo bi bilo da je u Zvezdi igrao i Dzordan a da sada igra Stiv Kari. Medjutim ovaj klub nema 30 miliona evra budzeta, nego jedva 10 u najoptimisticnijim prognozama, a verovatno u kontinuitetu moze da racuna od 5 pa do 8. Pa vi sad meni recite kako mislite da sa tim budzetom sa stranim igracima respektivnog kvaliteta se ostvari neki uspeh koji se naivno prizeljkuje?

                    Recept je jasan - ne moze bez domacih igraca, kao sto ne moze ni sa svim domacim. Znaci mora neki miks. Nosioci moraju da budu domaci igraci potpomognuti stranim. Neki odnos 7:5 ili 6:6 bi bio idealan.

                    Comment


                    • Kvalitetan igrač je skup, nije bitno da li je strani ili domaći, čak veći kvalitet dobijemo kod stranog igrača za manje para.
                      Stefa Karija teško da ćemo ikada videti na našem parketu, ali nekog Stiva Karija sasvim verovatno.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Haha...al Stiv Kari :-)
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • kako smo krenuli dovescemo i nekog Stiv Mekvina.

                          Strani igraci nisu problem. Tu su Lojd i Volden, koji su legitimni stranci za pare koje imamo, pa i Rit i Nnoko u toj drugoj kategoriji. Fale domaci igraci u jednacini

                          Comment


                          • Ne fale, tu su Davidovac, Dobrić, Lazić. S druge strane Kuzmić, Simonović i Kuridža nema šta da traže u evroligaškom klubu i vrlo rado bih gledao strane igrače umesto njih trojice.
                            Od mladih/mlađih tu su Radanov i Uskoković.
                            Reklo bi se da imamo i previše domaćih igrača za svoje dobro.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Fale bolji domaci igraci ili oni koji su tu da im se pojaca minutaza ako je procena da imaju neki kvalitet koji bi se onda konstantno povecavao. Proslo je xy godina a nijednog vrhunskog igraca nismo napravili.

                              Potrebno je bilo pokupiti ono sto valja pa cak i malo pretplatiti, nego taj visak baciti na Kolome, Rocestije, Terije i Obrajante.

                              Ako ne mozemo krstenog beka da izbacimo valjda je jasno da u tom juniorskom pogonu nesto ne stima. Dovedi bolje trenere, daj im bolje uslove, bolje skolovanje, a i pruzi sansu nekom mladjem igracu u prvom timu pa da svako sledeci vidi neki put koji je realan. Zasto igraci zele da odu u Megu? Pa zato se nadaju da ce da prodju kao Jokic. A zasto ne zele da dodju u Zvezdu? Pa zato sto se plase da ce proci kao Radanov, Borisa, i mnogi drugi koji su presedeli na tribinama. Ja sam siguran da je Jokic dosao u Zvezdu kod Radonjica imao bi duplo manju minutazu i da bi dosta kasnije otisao u NBA.
                              Last edited by mmajstor; 18-03-21, 23:38.

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                Fale bolji igraci
                                Ovo je i početak i kraj. Pasoš nije bitan.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X