Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja sam za to da te minute role igraca uzimaju stariji iskusni igraci i da igraju 5-10min max. Da mladji nose tim i neka igraju. Fora je sto nama treba neko ko ce reci ok ti decko imas potencijal i rizikovacu sa tobom a kad zatrokiras uci ce stara kajla da odradi sta treba.
    Ovo da cijedimo penzose a omladina statira ne vodi nikud. Kao i ova sezona za sad.

    Comment


    • Originally posted by Victor BG View Post
      Ja sam za to da te minute role igraca uzimaju stariji iskusni igraci i da igraju 5-10min max. Da mladji nose tim i neka igraju. Fora je sto nama treba neko ko ce reci ok ti decko imas potencijal i rizikovacu sa tobom a kad zatrokiras uci ce stara kajla da odradi sta treba.
      Ovo da cijedimo penzose a omladina statira ne vodi nikud. Kao i ova sezona za sad.
      To sa Dejanom Raonjićem nećemo gledati, dokaz je igra Simonovića i apstinencija Radanova na inicijativu trenera.
      Naravno da je prilog toj tezi i raniji pristup vođenju utakmica (u prethodnom mandatu) DRa.
      Last edited by nebitan; 13-03-21, 07:58.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Simon ne da ne treba da igra 25min nego ne treba da igra uopste dok imamo Radanova u ekipi.To je jedino sto zameram Radonji. Na roster ne moze da utiče ali u okviru ovog nakaradnog rostera moze da da sansu mladima
        Na celom svetu mi je sve,da živim ne mogu bez nje. . .

        Comment


        • Radonja je ziheras i neko ko celu sezonu iznese sa 10 igraca. Nema on tu sirinu da pravi igrace. Istrpeo je samo Guduru, ali Gudura se pojavi jednom u deceniji. Covic ako zeli trenera koji ce da razvija mlade, ne treba da produzi ugovor sa Radonjicem. Prosto, predsednik treba da odredi kurs kojim ce ici klub. Od Radonje znamo sta da ocekujemo. Ne treba kriviti njega, jer on covek ima svoju filozofiju koju gura i kome odgovara odgovara, kome ne, nek’ poljubi i ostavi.
          Last edited by Storm; 13-03-21, 08:16.

          Comment


          • Nije Radonja kriv sto na mestu tri ima tuce polovnih igraca+Radanov....Sto na cetiri je imao Rita, Kuridzu, JOB-a, Simonovica pa i Deda moze tu. To su nagomilane pozicije i sad kad je covek dosao da gasi pozar vi hocete po 20min Uskokovica, Simanica i Radanova...Dobice ova dva minute jer je jako tezak raspored i igra se na svaka tri dana,ali ocekivati da oni prezumu palicu tima je van svake pameti i to ne bi u ovom trenutku uradio nijedan trener ne svetu.

            Simanici su ga pljuvali dug niz godina i vas neko da pljuje sigurno ga ne bi pustili da igra,a nije da se Covic bunio oko toga, valjda oni svi zajedno bolje znaju od nas.

            Da je Dejo ziheras i neda sansu mladima to je smesno, ali vama je mlad neko samo ko ima 18-20 godina ali glavne glave u generacijama smo izgubili.

            Simanica sam gledao kao vudju svoje genracije i on je toliko anemican na terenu da je ono strasno, pokupio je milionce i prijatno dovidjenja...

            Simon ne treba da igra 25minuta i verovatno nece, ali mora uci u ritam...dobice svi minute da udju u ritam za PO u to nema sumnje, ali cilj je jedan i trofej. Realno nije on dao sansu samo Guduricu, vec i Dobricu kojem i sad veruje mozda i vise nego sto treba,ali mu veruje...on radi trenutno sa najjacim kartama i kako zna igra.

            Ovde bi mu svi psovali sve da uvede klince i izgubi titulu...uvek nezadovoljni i uvek spremni za pljucu tamo gde ima i nema mesta.


            Jel se neko od vas mozda odvazio da kaze jbte Covicu pa ti si potpisao sve ove kretene sto nase sto strane na ovaj period, dolaze ti bolesni i nespremni igraci u tim...Jel nas SD sluzi necemu sem da udara koske igracima...

            Covic jedino sto je pametno uradio u poslednjim sezonama jeste sto zna da ova sezona je kljucna, ako ne udjemo u EL, era Zvezda u ovom formatu je gotova...Pa njemu je po Sarcu nedostupan jedan Avramovic jer kao nece da se vraca u Srbiji...i onda sta, trazimo igrace u FMP-u i nadamo se da ce tu izaci neki vrhunski talenat...

            Mi smo u ocima stranih posmatraca krs od tima i kluba i sem te atmosfere m nemamo da ponudimo kvalitet vec godinama unazad,jako losi rezultati...

            Kad bi imali neku skauting sluzbu,dobrog SD a ne samo Covicev FMP mozda bi i nasli nesto u regionu i sire sto bi moglo biti bejbi bum. Cak je krenuo i Lojd da sepljuje, covek koji gine za nas dres...kao da sutra ne postoji.

            Jos se pljucka treneru kojije doneo sve, cak mu se nije dao kredit do PO ABA, vec et kako je Simana otisao a igra tetris vec 7 sezona, joj kako Radanov sad ne igra 20m svaku itd...ja jesam za to, ali vreme za to nije,dobice sad sansu,ali zivite u zabludi ako mislite da ce dobiti neku veliku sansu u PO ABA lige...

            Uskokovic je npr odlican,al ajde ti rizikuj sudbinu kluba...Volden nije kec..pa sta TREBA DA BUDE IZMENA LOYDU...svasta...Da ne spominjem Obradovica covek je bolestan, ali jako ste nezahvalni i ne razumete osnove kosarkaske igre..
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by jordan loyd View Post
              Na roster ne moze da utiče ali u okviru ovog nakaradnog rostera moze da da sansu mladima
              Mogao je da utiče dovođenjem nekog igrača, al izgleda da nije hteo.

              Nikog nije doveo al jeste sikterisao i to mislim pogrešnog. Značio bi nam Brajant.

              Al ajd, zna valjda šta radi.

              Comment


              • Sedlaček o Boriši:

                “Ogradiću se jer ne znam šta se sve dešavalo u klubu po pitanju njegovog statusa, posmatrač sam kao i većina ljudi koji prate Zvezdu, sada najviše putem direktnih televizijskih prenosa. Ono o čemu mogu da govorim je momenat do kad sam ga pratio i imao kontakt s njim. Boriša jeste bio potencijal i to nije nešto što smo mi tek tako rekli, već je to potvrđeno u evropskim razmerama kao najbolji igrač Albert Švajcer turnira (nezvanično Svetsko prvenstvo za juniore pr. au), sa 16 godina pokazivao je neviđeni talenat, bio u timu sveta... Ali, eto, nije se desilo da uspe u Crvenoj zvezdi“, kaže Sedlaček za Mozzart Sport
                Sedlačeka smo pitali kako gleda Simanićevu poziciju na tržištu sada?

                “Rastanak je bila neminovnost koja može da ispadne dobra za njega. Njemu je potrebno da ode negde gde će moći da igra. E, sad, pitanje je njegovog agenta gde će ga poslati, koliko će dobiti prilike da pokaže ono što se očekivalo ili ono što je u Zvezdi pokazivao na momente. Njegova motivacija treba da probudi sve te elemente koji stoje sa strane, ali su do izražaja dolazili tek povremeno. Karakter i psihologija ličnosti su jako važni za razvoj jednog igrača“.

                Dugogodišnji skaut Filadelfije, pre toga Memfisa, otkrio je za naš sajt detalj iz Simanićeve karijere koji je malo bio poznat...

                “Zanimljivo, njegova ubedljivo najbolja sezona u karijeri bila je kod Milana Tomića. Sada mogu slobodno da kažem, pošto više nisam u Siksersima, da je Filadelfija planirala tada da ga draftuje, ali nismo uspeli da se dogovorimo, ne sa klubom, već agentom oko vremena koliko će ostati u Evropi. Zbog toga je on povučen s drafta. Ne kažem da bi njegovo biranje na draftu otvorilo oči i donelo mu veći prostor, ali ta sezona je došla kao priznanje jer je bio u centru pažnje klubova koji su želeli da ga biraju. To je bila potvrda njegovog rada. Sve ono posle toga, to blage veze nema sa onim prethodnim“.
                “Kod mladih igrača je često presudan i faktor kontinuitet rada sa jednim trenerom. On nije imao sreće, jer je promenio dosta trenera, pogotovo u poslednje dve-tri godine kada je on trebalo sam sebi da pokaže koliko može i vredi. Šta mu znači to što što mi verujemo u njega, ako on ne veruje sebi“.
                “Gledajte, kada sam radio skauting za Sikserse o Boriši, niko nije imao nijednu lošu reč za njega. Niko nije rekao da je on neradnik, da nema fizičke predispozicije ili da nema šut. Ali, recimo, uvek mi ostaje u sećanju primer načina na koji on gleda i igra košarku. Pa, Dragan Šakota mi je u jednom razgovoru rekao da je za Borišu NBA sistem košarke idealan, da za njega nije evropska košarka. Ne kažem da Simanić treba da ide i igra sada NBA ligu, već takav sistem, pristup. Njega bi rad kroz sistem Razvojne lige možda najviše izvukao iz ove situacije i donelo rezultate“.
                Kako se na Borišu Simanića gledalo kroz prethodne godine?

                “On je dugo figurirao kao igrač na poziciji trojke iliti krila, gde je imao predispozicije da čuva igrače od jedan do tri, pa možda čak i pozicije četiri. Njegov problem je bila građa kakva jeste i biološka, odnosno fiziološka nemogućnost da nabaci mišićnu masu. To sam isto dobio kroz razgovore s ljudima koji rade s njim, od trenera, preko profesora (Aleksandra) Lukmana, do (Dragana) Gačevića koji je bio ranije... Isti stav su imali. Kada Boriša nabaci kilo ili dva, on to brzo izgubi. Dakle, ako ne možeš da nabaciš masu, ne možeš ni da igraš ispod koša, jednostavno je“, priča nam Sedlaček i nastavlja:

                “Kada ne može da igra dole, znači mora spolja. A, kako da igra spolja ako nema dobru tehniku šuta. Mogu slobodno da kažem da je na svojoj poziciji imao najbolji šut u Evropi, bez dileme. Može da zakuca preko igrača, ima taj osećaj. Nije to mnogo elemenata, ali kada vi sve to sastavite ne vidite ništa od toga ni u jednoj njegovoj roli. Da kažeš da je imao blesak, pa budeš oduševljen. Da, dao je on poneku trojku, podelio blokadu ili zakucavanje za pola dužine ruke preko obruča, pa tada se vratite unazad i mislite kako će nešto da bude od njega. Ne treba da zaboravimo da će on uskoro da napuni 23 godine, pa faktor vremena više mu ne ide na ruku“.
                “Nažalost, mislim da se Boriša nije snašao. Možda je grubo reći da se predao, jer nije, već sam nije mogao da iskoristi ono što je dobijao. Ponavljao je greške u nekim elementima koje su se tolerisale do određene granice, a one su uticale na to da se njegova minutaža smanji, a naposletku da ispadne iz rostera. On se za svoj status nije izborio za ovih sedam godina u Crvenoj zvezdi“.

                Ipak, nije samo to...

                “Pazite, on je išao i na kaljenje u FMP dva puta, dakle postojao je projekat koji ga je vukao ka konačnom cilju, imao je uspona i padova, ponavljale su se neke stvari... Njemu je svih ovih godina najviše nedostajala inicijativa, a to je zaista dobro pitanje – gde je nestala njegova inicijativa? Imali smo ga u analizama za draft, gde sam prolazio kroz razne statističke podatke, ali i element koeficijenta košarkaške inteligencije, ali se stalno provlačilo to da mu nedostaje inicijativa koja je u jednom trenutku zamrla. Mogu da ti kažem nešto da odradiš jednom ili dvaput, ali ako ti to ne uradiš onda je samo na tebi. Između ostalog je zato ostao nedorečen i to ga je koštalo minutaže, daljeg napretka, priznanja, pozicije u timu...“, smatra Marin Sedlaček,
                To nas dovodi do uvek aktuelne teme prelaska mladih igrača iz juniorskog u seniorski pogon. Upravo se na tom prelazu izgubi najviše talenata koji prosto nestanu ili ne mogu da dostignu nivo igara iz takmičenja sa vršnjacima...

                “Vrlo je moguće da je i tu deo Simanićevog problema. Jednostavno, mnogi su se gubili u toj tranziciji i nisu pravili velike karijere, a razlog je prost – u mlađim kategorijama su toliko dominantni da sve rešavaju sa lakoćom, a onda kada naiđu na prvi problem, do nemogućnosti da savladaš protivnika na način na koji si navikao, dolazi do šoka i mnogi se predaju. Nije Simanić prvi, ako je zaista do toga, mada ne mogu da znam i tvrdim. Možda je najveći problem takvih igrača to što oni doživljavaju košarku kroz ono što im se dešava sa 16, 17 i 18 godina. Neko se razvije pre, neko sazreva do svoje 18. ili 19. godine i većina onih koji su baš tim putem dolazili do prvog tima su kasnije uspevali. Zato što su imali tu sreću da nemaju lagodnost igara u mlađim kategorijama, a deca kada se na nešto naviknu, teško posle menjaju te navike“.

                Sedlaček je kao asistent trenera Tima sveta Najki Hup Samita (Nike Hoop Summit) 2014. doveo Simanića u Portland na meč protiv Tima SAD. Učešće u takvom događaju uzimaju samo najtalentovaniji momci na planeti, a tu se našlo i Simanićevo ime.

                “Utakmica koju je odradio u SAD nije odradio na najbolji način, kako bi trebalo. Tu se video uticaj promene trenera, novih saigrača, druge sredine... Bio je dobar na treninzima, ali kada je došla utakmica bio je kao u mnogim utakmicama koje smo gledali proteklih sezona“.

                Comment


                • Sedlacek je genijalan. Iskreno mislim da mu fali bbiq a mozda i obican. Daj Boze da gresim i da bude top igrac nemam nista protiv.
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Sedlacek je genijalan. Iskreno mislim da mu fali bbiq a mozda i obican. Daj Boze da gresim i da bude top igrac nemam nista protiv.
                    Nikada nije postojao niti će ikada postojati vrhunski igrač koji nema vrhunsko samopouzdanje a kada treba i drčnost. Džaba ti sav talenat ovog sveta ako si plašljivac i ako ne umeš i ne želiš da se izboriš za sebe.
                    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                    Comment


                    • Da je Boriša pre 2-3 godine promenio sredinu pa makar to bio Mornar iz Bara...tada bi bio primoran da se trgne i bar pokaže inicijativu u svakodnevnici izlaskom iz komfor zone koja ga je ušuškala okruženog porodicom, prijateljima i starim navikama. Morao bi da se u tim elementarnim potrebama dnevnog režima dodatno potrudi, započne socijalizaciju u prvi put za njega novoj sredini...i to bi bio bar neki novi početak. Sa stručne strane je davno prepoznat deficit samopouzdanja i inicijative pa mu je možda još samo ovo ostalo da proba. Teško da će samo šesti trener biti presudan. Njegovim i Gudurinim trojkama sam se uvek najviše radovao. A Gudura mudonja već dva puta preleteo Atlantski.

                      Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

                      Comment


                      • Originally posted by Laki21 View Post
                        Nikada nije postojao niti će ikada postojati vrhunski igrač koji nema vrhunsko samopouzdanje a kada treba i drčnost. Džaba ti sav talenat ovog sveta ako si plašljivac i ako ne umeš i ne želiš da se izboriš za sebe.
                        Naravno, dobre i ove druge da kazem manje dobre razlikuje najvise kosarkaski IQ. Mora glava biti jaka inace. Nije Borisi kasno,ali dosta je jednodimenzionalan igrac. Cak i u njegovoj generaciji kad naleti na visoke i atleticne igrace kao sto je on tesko se snalazio. Jeste dobar suter i mogao je biti iskoriscen, ali jbm li ga zasto nije. Videcemo kad krene da igra sta ce dati i dal ce preuzeti neku incijativu ali mi ne lici na igraca koji moze da nosi klub. Neki slabiji ABA ligas bi mu bio po meri gde moze dobiti 25-30minuta da igra pa da vidimo.

                        Mislim da je on morao vise da radi na tehnici, da se prebaci maksimalno na trojku, a na cetiri moze biti neki spot up suter, jbm li ga..niko ne zna sta je sa tim momkom,ali videcemo uskoro da li smo se zajebali..
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • https://nova.rs/sport/kosarka/sasa-o...am/?ref=fbnova
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Retko pismen čovek iz košarke je Sedlaček!
                            Na celom svetu mi je sve,da živim ne mogu bez nje. . .

                            Comment


                            • Sedlaček je lepo objasnio da Boriša uvek bio trojka i da uopšte nije ga trebalo forcirati pod košem.

                              Comment


                              • Simanici su ga pljuvali dug niz godina i vas neko da pljuje sigurno ga ne bi pustili da igra,
                                Nešto najgore što je neko napisao o Radonjiću ...

                                Comment

                                Working...
                                X