Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dva vozača malo jača...
    Idi gledaj Ostoju


    Comment


    • Originally posted by Storm View Post
      Upravo tako. Radonja nema sluha da to istrpi. Njemu je Guduric igrao manje od Lazica i Dangubica na 3, a gledaj gde je sad Guduric u evropskoj kosarci, a gde su ova dvojica. Zoc ga je realno napravio igracem. Radonja je odlican trener za rezultat, ali za rad sa nasom decom jok.
      Ajde sto Lazar ne zna, ali ti...Kako ga je Zoc napravio igracem..jel napravio i Kalinica? Pekovica itd..Zoc kupuje gotov proizvod..
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        Ajde sto Lazar ne zna, ali ti...Kako ga je Zoc napravio igracem..jel napravio i Kalinica? Pekovica itd..Zoc kupuje gotov proizvod..
        Kalinic je dosao kod nas sa 23 godine, Jovic sa 24. Imali su aba iskustvo i bili reprezentativci. Ja pricam za ove momke od 20 godina. Nema herca da ih gurne u vatru i da zrtvuje neku utakmicu ali dobije igraca. To sto im da 5 minuta ne pije vodu. Guduric se nametnuo jer je vanserijski igrac za evropske uslove i ima glavu kakvu ima. Ali i on nije kod nas bio prva violina, a trebalo je da bude. Vise je igrao ograniceni Danguba ili Lazic koji je te sezone igrao 25 minuta skoro u el, a Gudura je lovio priliku kad se neko povredi. Pamtim ja kao slon i dobro se secam obe Guduriceve sezone kod nas. Radanov nije Guduric i nikad nece biti, ali je greota da ne igra 20 minuta po cenu da izgubimo neki mec ili recimo kup. Koga boli uvo za kup. To su prilike da mu das sansu i da ga kalis. A ne da ti Lazic i Simonovic igraju po 25 minuta. To je jedino sto ja Radonjicu zameram. Za ostale segmente njegovog rada nemam nikakvu zamerku i sto se mene tice dao bih mu dozivotni ugovor.
        Last edited by Storm; 18-02-21, 07:03.

        Comment


        • Originally posted by Storm View Post
          Kalinic je dosao kod nas sa 23 godine, Jovic sa 24. Imali su aba iskustvo i bili reprezentativci. Ja pricam za ove momke od 20 godina. Nema herca da ih gurne u vatru i da zrtvuje neku utakmicu ali dobije igraca. To sto im da 5 minuta ne pije vodu. Guduric se nametnuo jer je vanserijski igrac za evropske uslove i ima glavu kakvu ima. Ali i on nije kod nas bio prva violina, a trebalo je da bude. Vise je igrao ograniceni Danguba ili Lazic koji je te sezone igrao 25 minuta skoro u el, a Gudura je lovio priliku kad se neko povredi. Pamtim ja kao slon i dobro se secam obe Guduriceve sezone kod nas. Radanov nije Guduric i nikad nece biti, ali je greota da ne igra 20 minuta po cenu da izgubimo neki mec ili recimo kup. Koga boli uvo za kup. To su prilike da mu das sansu i da ga kalis. A ne da ti Lazic i Simonovic igraju po 25 minuta. To je jedino sto ja Radonjicu zameram. Za ostale segmente njegovog rada nemam nikakvu zamerku i sto se mene tice dao bih mu dozivotni ugovor.
          Imas internet i bolje da ne pamtis nego da ukljucis google. Guduric je u prvoj EL sezoni u Zvezdi imao skoro 16minuta, u sledecj 18mpg, a kod Zoca u prvoj 16 minuta a sledecoj 20ak minuta, sa tim da rezonujes da je ovde tek usao u ozbiljne vode,a tamo je dosao kao igrac koji ima skoro po 20minuta po mecu...

          Minutaza mu je bila manje vise dobra, ono sto je jos bitnije dobijao je loptu u poslednjoj cetvrtini. Procenti mu jesu bolji u Fneru, al iskusniji igrac, sa boljim igracima je igrao i trener najbolji moguci.

          Tos u jednostavno cinjenice. Moje misljenje jeste da je trebao ostati jos jednu sezonu u Zvezdi da bude bas nosilac jer on nema u sebi ono sto ima ili je imao Bogdanovic..u principu Guduric nigde nije bio nosilac igre pa ni sad, nema taj mindset, ali voli zavrsnice..

          Kako bre nije zrtvovao utakmice pa imali smo ubedljivo najmladji tim u EL...Tejic, Rebic, Simanic su dobijali sanse al nemaju ocigledno taj kvalitet...Znam da ce se neko vratiti na Micica, ali je on dosao iz sezone gde su ga zbacili iz Bayerna, kodnas nije briljirao bas i nije ga napravio Jasikevicijus kao sto svi tvrde....Tofas mu je dao ogromnu ulogu i tamo je razorio sezonu, posle je sve islo glatko.

          Nama mladi igraci beze,nuzno zlo nam je da moramo uzimati igrace iz FMP-a a ne da gledamo okolinu gde ima tonu dobrih mladih igraca. Slazem se da mladom igracu treba dati loptu, ali ti je Guduric los primer jer je bas on tu loptu dobio.

          Jedini zajeb mu se moze pripisati za Micica. Meni trenutno Uskokovic ima bolji mindset od Radanova, ali svakako da Radanov ima bolje predispozicije, ali ima ih i Simanic pa nista. Glava je najbitniji faktor dal ces postati top igrac ili ne.
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Originally posted by Storm View Post
            Kalinic je dosao kod nas sa 23 godine, Jovic sa 24. Imali su aba iskustvo i bili reprezentativci. Ja pricam za ove momke od 20 godina. Nema herca da ih gurne u vatru i da zrtvuje neku utakmicu ali dobije igraca. To sto im da 5 minuta ne pije vodu. Guduric se nametnuo jer je vanserijski igrac za evropske uslove i ima glavu kakvu ima. Ali i on nije kod nas bio prva violina, a trebalo je da bude. Vise je igrao ograniceni Danguba ili Lazic koji je te sezone igrao 25 minuta skoro u el, a Gudura je lovio priliku kad se neko povredi. Pamtim ja kao slon i dobro se secam obe Guduriceve sezone kod nas. Radanov nije Guduric i nikad nece biti, ali je greota da ne igra 20 minuta po cenu da izgubimo neki mec ili recimo kup. Koga boli uvo za kup. To su prilike da mu das sansu i da ga kalis. A ne da ti Lazic i Simonovic igraju po 25 minuta. To je jedino sto ja Radonjicu zameram. Za ostale segmente njegovog rada nemam nikakvu zamerku i sto se mene tice dao bih mu dozivotni ugovor.
            Niko od naših trenera u poslednjoj deceniji sem Duleta Vujoševića niti je imao strpljenja niti umeo da na pravi način isteše i uobliči mladog igrača. Sve ovo što se Radanova tiče stoji, da bi dobio igrača od ekstra talenta moraš nešto i žrtvovati. To jednostavno tako funkcioniše, to je proces koji ne može biti zaobiđen. Grej za Radanova, za klub, za srpsku košarku u celini što nije dobijao veću šansu da se izgradi kao igrač.
            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

            Comment


            • Originally posted by Laki21 View Post
              Niko od naših trenera u poslednjoj deceniji sem Duleta Vujoševića niti je imao strpljenja niti umeo da na pravi način isteše i uobliči mladog igrača. Sve ovo što se Radanova tiče stoji, da bi dobio igrača od ekstra talenta moraš nešto i žrtvovati. To jednostavno tako funkcioniše, to je proces koji ne može biti zaobiđen. Grej za Radanova, za klub, za srpsku košarku u celini što nije dobijao veću šansu da se izgradi kao igrač.
              Dule Vujosvic je imao odakle da vuce igrace, dobjao je sve najbolje iz Hemofarma, tadasnje Ade sadasnje Mege, pa cak i od nas, Vojvodine, Kragujevca. Misko je ojacao i boli ga patka, imas raspali FMP i to je to..sad se pojavio Borac, ali uglavnom davno proslo vreme...Nemas sad odakle da vuces igrace,svi sto vrede beze vec od 18godina...poslednji je voz nas bio raspad Hemofarma i Kragujevca...

              Trnutno mladi dobijaju doziranu minutazu, ali je dobijaju, ne mozes ockivati da od ABA gde nam mozda zavisi i buducnost kluba sad Radanov i Uskokovic dobijaju 20+minuta...to nema trika da se desi..sledece sezone se moze kritikovati, ali ovde prosto nema prostora za tako nesto.

              Zamlade je kriva najvise drzava i savez koji su unistili 3-4 kluba na pravdi Boga i sve trpaju u dva bg kluba i prosto ljudi nemaju novaca da rade kako se radilo pre. Dugutrajan i tezak proces i dosta ce zavisiti od privatizacije, prosto drugo resenje ne postoji da se nekom jos pomogne sem Zvezdi i partizanima.. pa covece samo njihovi budzeti su ove godine zajedno 15m, a prihoda nemaju skoro pa nikakvih..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Tesao je ,mada je dosta više ostalo nedotesano,jer je imao na izvolite sve što iole vredi u zemlji i okruženju.
                Bez pritiska rezultata, zaštićen , ušuškan, sigurni učesnik Evrope, zagarantovan budžet... I nijednog jedinog konkurenta koji je bio u mogućnosti da parira na svim poljima.
                Danas je situacija, nema potrebe naglašavati, dosta drugačija,Partizan,Zvezda,Budućnost,MEGA,CD Olimpija ,mnogo potražnje,a malo ponude
                jedan učesnik EL.
                Kako zadržati takvog igrača?
                Šta imaju klubovi od tih igrača?
                Ili mi navijači da budemo svesni toga i zadovoljni proizvodnjom dobrih igrača,ali da istovremeno budemo i zadovoljni E.Kupom ili ligom šampiona.
                Prepustiti konkurenciji da ne proizvodi i igra EL.
                Last edited by L a z a r; 18-02-21, 13:13.

                Comment


                • Izvinjavam se, nisam video Losmi-ev post
                  U većini se slažemo,osim oko "blizanaca" i poistovećivanja dva kluba.

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Imas internet i bolje da ne pamtis nego da ukljucis google. Guduric je u prvoj EL sezoni u Zvezdi imao skoro 16minuta, u sledecj 18mpg, a kod Zoca u prvoj 16 minuta a sledecoj 20ak minuta, sa tim da rezonujes da je ovde tek usao u ozbiljne vode,a tamo je dosao kao igrac koji ima skoro po 20minuta po mecu...

                    Minutaza mu je bila manje vise dobra, ono sto je jos bitnije dobijao je loptu u poslednjoj cetvrtini. Procenti mu jesu bolji u Fneru, al iskusniji igrac, sa boljim igracima je igrao i trener najbolji moguci.

                    Tos u jednostavno cinjenice. Moje misljenje jeste da je trebao ostati jos jednu sezonu u Zvezdi da bude bas nosilac jer on nema u sebi ono sto ima ili je imao Bogdanovic..u principu Guduric nigde nije bio nosilac igre pa ni sad, nema taj mindset, ali voli zavrsnice..

                    Kako bre nije zrtvovao utakmice pa imali smo ubedljivo najmladji tim u EL...Tejic, Rebic, Simanic su dobijali sanse al nemaju ocigledno taj kvalitet...Znam da ce se neko vratiti na Micica, ali je on dosao iz sezone gde su ga zbacili iz Bayerna, kodnas nije briljirao bas i nije ga napravio Jasikevicijus kao sto svi tvrde....Tofas mu je dao ogromnu ulogu i tamo je razorio sezonu, posle je sve islo glatko.

                    Nama mladi igraci beze,nuzno zlo nam je da moramo uzimati igrace iz FMP-a a ne da gledamo okolinu gde ima tonu dobrih mladih igraca. Slazem se da mladom igracu treba dati loptu, ali ti je Guduric los primer jer je bas on tu loptu dobio.

                    Jedini zajeb mu se moze pripisati za Micica. Meni trenutno Uskokovic ima bolji mindset od Radanova, ali svakako da Radanov ima bolje predispozicije, ali ima ih i Simanic pa nista. Glava je najbitniji faktor dal ces postati top igrac ili ne.
                    Guduric je imao tu minutazu u tom momentu prvom ili drugom najjacem rosteru u Evropi. A kod nas je bio druga opcija Dangubicu i Lazicu. Trebao je da igra kod nas 25 minuta obe sezone, ali dobro.

                    Guduric je trenutno medju 5 najboljih niskih krila iu EL. Nije ras’an strelac kao Bogdan ali zato pregled igre mu je na nivou plejmejkera. Fener je njegovim dolaskom ove sezone poceo da igra basket. Ja bih da mogu njega doveo u Zvezdu pre bilo kog igraca koji igra na toj poziciji u Evropi. Bez razmisljanja.
                    Last edited by Storm; 18-02-21, 14:08.

                    Comment


                    • Juniori Vujicic i Saranovic koji su bili u timu na Kupu registrovani za EL i bice u sastavu sutra.

                      Comment


                      • Originally posted by LosmiSK View Post
                        Dule Vujosvic je imao odakle da vuce igrace, dobjao je sve najbolje iz Hemofarma, tadasnje Ade sadasnje Mege, pa cak i od nas, Vojvodine, Kragujevca. Misko je ojacao i boli ga patka, imas raspali FMP i to je to..sad se pojavio Borac, ali uglavnom davno proslo vreme...Nemas sad odakle da vuces igrace,svi sto vrede beze vec od 18godina...poslednji je voz nas bio raspad Hemofarma i Kragujevca...

                        Trnutno mladi dobijaju doziranu minutazu, ali je dobijaju, ne mozes ockivati da od ABA gde nam mozda zavisi i buducnost kluba sad Radanov i Uskokovic dobijaju 20+minuta...to nema trika da se desi..sledece sezone se moze kritikovati, ali ovde prosto nema prostora za tako nesto.

                        Zamlade je kriva najvise drzava i savez koji su unistili 3-4 kluba na pravdi Boga i sve trpaju u dva bg kluba i prosto ljudi nemaju novaca da rade kako se radilo pre. Dugutrajan i tezak proces i dosta ce zavisiti od privatizacije, prosto drugo resenje ne postoji da se nekom jos pomogne sem Zvezdi i partizanima.. pa covece samo njihovi budzeti su ove godine zajedno 15m, a prihoda nemaju skoro pa nikakvih..

                        Je li mogao Radanov protiv Borca da dobije 25-30 minuta?
                        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                        Comment


                        • Ako nece Radanova nek’ forsira Uskokovica. Jedan nek’ mu bude projekat i neka ga dobijemo za sl.sezonu, super. Ja mislim da je Radanov veci prospekt, ali ne moram biti u pravu. Uskokovic me odusevio time da uopste ne gubi lopte i da se trudi u odbrani. I ona trojka Partizanu na -11 govori da ima muda. Ali sta mu vredi kad ce debeli Kolom pre njega u igru ili Walden koji nije plej.

                          Comment


                          • Minuti mora da se zasluze...prosta cinjenica je takva. Trba uvesti i Simona u sistem posle duge bolesti. Radanov je dobioprve minute kod Radonje sa 16g, sigurno zna kako sa njim.

                            Storm, druze...ne moze iz FMP u Zvezdu i odmah 25-30m...po mecu,on je sa godinama sazrevao..nije to igrac od 27g pa da kazes ovaj ga nij hteo,on je dobio u EL sa 20g..16-17m po mecu i resavao tuce meceva...ne treba prelaziti stepenice,niti je sad vreme za eksperimentisanje. Treba uvesti sve igrace u optimalan ritam pre PO ABA lige.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Da budem iskren, uživao sam da gledam momke pre par godina u FMPu, mnogo lepši osećaj nego ovo sa silnim strancima, ali da se ne ponavljamo, realnost i ambicije su presudni faktor.

                              Comment


                              • Originally posted by L a z a r View Post
                                Da budem iskren, uživao sam da gledam momke pre par godina u FMPu, mnogo lepši osećaj nego ovo sa silnim strancima, ali da se ne ponavljamo, realnost i ambicije su presudni faktor.
                                Ma nema nista lepse, to je definitivno i ako nikad ne bih isao u Zeleznik. Svakako da im moraju dati minute, ali trener je dosao u momentu ludila, losih rezultata, kupovina, doselekcije i mora da radi na nacin koji on razume. Sta sad treba da ostavi na klupi Simona koji loptu nije pipno 3meseca da bi mali igrao 25minuta. Poenta jeste da se tim uigra i da se dobro podele uloge.

                                Naravno da ce igraci koji dolaze iz Covida domah dobiti minute da bi usli u sistem i da bi se tim razvijao do 1/2 ABA. Po meni uvk mora biti mesta bar za 2-3mladja igraca u dvanaest sa odredjenom minutazom.

                                Ali top mlade Covic nece da plati, a moras im obezbediti i minute...to su dve jako zajebane stvari...koje niko ne moze da ti garantuje.

                                Ja sam pisao sta zelim, ali ako ne uzmemo ABA, onda ce biti vremena za mlade posto cemo biti u poprilicnom qrcu...sad nije vreme za zajebanciju...
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X