Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mislim da je po pitanju nagradnih fondova liga sampiona negde u ravni Evrokupa a da i dalje EL ima najveci fond (ne znam ove sezone dal je Korona nesto promenila).

    EL je monopolsko udruzenje sa tim desetogodisnjim ugovorom koji obavezuje ogromne penale ako hoces da izadjes. Da ima pravde u Evropi kao sto je nema Evropska Komisija bi zbog takvih ugovora kaznila ligu jer je to netrzisno poslovanje.

    Zato za politiku dovodjenja igraca iz US nema nikakvih ogranicenja pa se EL polako pretvara u NBA drugu ligu sa tolikom kolicinom otpadnog materijala iz Amerike, a jedni te isti klubovi se vrte oko titule: Real, CSKA, Barsa i Fener.

    Comment


    • Ma mi nemamo uopste malo trziste jer smo kao i Zalgiris glava kuce za koju navija tuce navijaca iz CG, Makedonije, Bosne, Slovenije pa i Hrvatske...vuces dosta ljudi iz dijaspore itd...Ispade da smo ubogi i nikakvi, sto nije istina. Potencijal ni izbliza nismo dostigli sto se toga tice,ne verujem da smo na 1/4, ali eto, lakse je pisati kako ne moze...

      Price o sipanju Litvanije samo u Zalgiris su jos smesnije..ali napravili su brend,mi to imamo odavno..Mi drzimo ovaj deo Evrope...

      Ti drugi timovi su pokazali fleksibilnost da idu napred uz nove hale, nisu to samo Parkerove pare...Alba ima tu Alba group i jos tuce sponzora su nabavili sa tim likom...al svi oni su ludi da bacaju pare...al eto kod nas nema niko to da radi...niko ne voli da mu se porez skrati.

      Po Sarcu izgleda je ovo nas maksimum i kraj svega...Covic je navodno ulozio 8m u Zvezdu..a on je naspram brdo ljudi u Srbiji siromah..al eto on voli da ''baca'' pare )

      Necu ovo vise potezati...buducnost ce pokazati kao i u svemu sto sam ovde pisao da sam u pravu i da ce se desiti..samo u Srbiju sve stize sa 10g zakasnjenja..
      Last edited by LosmiSK; 09-01-21, 12:53.
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Ma kakvi nagradni fond u EL kada klubovi koji najvise ulazu u toj istoj EL i uvek su medju glavnim kandidatima za osvajanje moraju da uloze 20-tak puta vise novca nego sto ce dobiti sa eventualnim osvajanjem EL.
        Mislim ni u FIBA nije neka velika svota, jedino sto je razlicito su manji budzeti klubova koji tamo igraju.

        Ovi sa vecim novcem zele da igraju EL posto su tamo oni slicni te su tu i najbolji igraci dostupni Evropskom trzistu. Da imaju neki osnov da kazu da su najbolji u Evropi ako osvoje EL, a koliko ce novca "ulupati" u to nije im nesto primarno tj do sada nije bilo. Ako udari kriza koja se ocekuje mozda se nesto promeni u razmisljanju.

        Comment


        • Ovako kako evroliga radi nestace baza domacih igraca pa ce za 6,7 godina rosteri ciniti samo americki igraci, pa ce to i zvanicno postati druga nba liga na evropskom tlu.

          Comment


          • Opet se mjesaju babe i zabe. Crvena Zvezda powerhouse from Belgrade, nije razvojni tim, nema A licencu te zavisi od rezultata, nema bazu pratilaca vec armiju navijača nije privatna već udruženje građana sportske sekcije Crvena Zvezda.
            - Zvezda nema luksuz da trpi rast jednog talenta
            - Zvezda mora da kupuje strance jer su nasi skupi
            - Svaki bolji talenat pali iz Srbije

            Dakle ovaj princip koji sada furamo promjenom formata EL je nuzno zlo, nemojte biti u zabludi da ce neki domaci igrac više da se daje nego li stranac (pogledaj stav Davidovca pod kosem i Obrayanta).
            To je običan mit o tome kako domaći igrači više grizu, oni su od kadeta punjeni od menadžera i roditelja kako treba da uzmu lovu i vec u juniorima odradjuju ugovore!
            Znam sta pricam, pratio sam nekolicinu njih a 90% njih ovako razmišlja.
            Sve dok je Zvezda u "obavezi" da osvaja ABA radi EL biće ovako. Da se kupuju domaci ili da se zadrže treba mnogo više para.
            Mi smo imali Simanica, najboljeg igrača evrope, polaznik Jordanovog kampa, eto kako smo ga iskoristili.
            Radanov, decko sjajnog potencijala, smuca se tri godine oko kluba... Necu da ulazim da li su zasluzili, zalagali i sl (licno znam da jesu), ako racunas na npr Simanica ne dovodis 3 pojacanja na njegovu poziciju... Vas nekoliko ovde zna da je ovo istina i ponude koje smo odbili za njega npr. Ostavili decka da grije tribine umjesto da ga prodamo ili damo sansu pa trpimo greske dok ne postane nosilac igre.
            To je samo par primjera koje smo upropastili pod pritiskom igre u ovom klubu. Tako da mi ovako kako radimo u ovim uslovima je jedino moguće.

            Comment


            • Sta bi sa domacim igracem koji treba da potpise? Svi insajderi se ucutase.

              Comment


              • Originally posted by Storm View Post
                Sta bi sa domacim igracem koji treba da potpise? Svi insajderi se ucutase.

                A ko je najavio domaceg igraca,gde i kada?

                Comment


                • Neće ga po svaku cenu Dejo uzimati i ako su pojedinci već vratili Jovića na Mali Kalemegdan.
                  Problem je što Hol neće svojevoljno ostaviti upražnjeno mesto i odreći se zagarantovane plate.

                  Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                  Comment


                  • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                    Neće ga po svaku cenu Dejo uzimati i ako su pojedinci već vratili Jovića na Mali Kalemegdan.
                    Problem je što Hol neće svojevoljno ostaviti upražnjeno mesto i odreći se zagarantovane plate.

                    Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka
                    Nije ni Filip, nije ni Teri...pa? Narod ne zanima ko uzima njihove pare....zato i vole drzavnu sisu, jos ako se zakace za nju..milina...
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Originally posted by Šarac View Post
                      A ko je najavio domaceg igraca,gde i kada?
                      Vrati se tri strane i videces ko je najavio. Nije ni bitno. Ako neko ima info super, ako nema opet super.
                      Last edited by Storm; 09-01-21, 22:50.

                      Comment


                      • Ta "iskra" od juce je posle "desifrovana" kao moguca dodela naseg pasosa Walden-u pre nego skori dolazak nekog domaceg igraca.

                        Comment


                        • E jel igramo mi danas kontra Olimpije.

                          Comment


                          • Jok. Zadar i Ced-Oli igraju u 17h.

                            Comment


                            • Ovi na Areni su sve pomesali izvinte.

                              Comment


                              • Originally posted by ajkisloba View Post
                                Ovi na Areni su sve pomesali izvinte.
                                Bolje da pogledaš na sajtu ABA lige nego Areni.

                                Oni na Areni to unapred napišu i onda zaborave da promene.

                                A i užasan im je sajt, verovatno ga radio neki amater.

                                Comment

                                Working...
                                X