Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uh msm da je volden ipak bolji suter spolja, simana ce kod radonje da zaigra kad batali soni i bude anfazovan na treninzima...ja bih inace od radanova pravio novog dangu

    Comment


    • Originally posted by Borca View Post
      Sutra utakmica sa Panatinaikosom u Beogradu posle blamaze za vikend, da vidimo ima li reakcije ili ce se nastaiti u istom ritmu.
      Pored Loyd-a nece biti Nnoko-a (koji verovatno nije spreman dovoljno), Simonovic je bolestan, a Hall valjda opet povredjen ili ko zna sta (zvanicna izjava nespreman).

      Prvi put ce onda ove sezone biti okruglo 12 igraca spremnih za utakmicu tj oni koji ce sedeti pored klupe u trenerkama ce biti povredjeni ili fizicki nedovoljno spremni.

      Colom, Uskokovic
      Walden, Dobric, Radanov
      Davidovac, Lazic
      O'Bryant, Simanic, Jagodić-Kuridža
      Kuzmic, Reath
      Tiha jeza roster.

      Comment


      • Originally posted by Jose Paolo Guerrero View Post
        Tiha jeza roster.
        Da, sa Hall-om i Simonovicem bi bili top, a ovako smo tiha jeza.

        Comment


        • Kuridza covek "gazi" 34-tu i ne igra vise u Primorskoj gde je igrao kao i ostatak tima uz pleja (trenutno u Bajernu, moja najveca zelja prosle sezone) koji je bio hit lige i imao dvocifren broj asistencija skoro svaki mec.

          Ko misli da on moze svoj "hasle" da isporucuje konstantno i na ovom nivou i u ovom ludackom ritmu taj je u zabludi, a cini se da je strucni stab do sada imao takvo misljenje. Vidi se i po njegovom ucinku zadnjih mesec dana (a mozda i vise) kada pravi "pionirske" prekrsaje u odbrani (cesto i u bonusu i daleko od kosa), a u napadu ne moze lagani zicer da ubaci.
          Cak ni njegova igra u predjasnjem periodu nije bila dovoljna da se mozda i odmori neku utakmicu dok 10-tak godina mladji igraci izigravaju manekene promovisuci trenerke kluba skoro svaku utakmicu.

          Comment


          • Ja razumem da mi vratimo Simonovica da bude 13-ti igrac ekipe. Dosao covek da zavrsi karijeru kod nas i to je sasvim u redu. Ali kako se ovim ‘klincima’ Radanovu, Simanicu i Uskokovicu isplati da presede sezonu kod nas u godinama kad treba da igraju negde 20+ minuta i razvijaju se, meni nije jasno. Ja tu postujem Cvetkovica. On decko cim je video da nema ‘leba od cekanja sanse da igra, lepo decko otisao cini mi se u MZT na pozajmicu. Sta ova trojica misle i zasto sami ne traze da odu, ne razumem.
            Last edited by Storm; 29-12-20, 18:40.

            Comment


            • Originally posted by Storm View Post
              Ja razumem da mi vratimo Simonovica da bude 13-ti igrac ekipe. Dosao covek da zavrsi karijeru kod nas i to je sasvim u redu. Ali kako se ovim ‘klincima’ Radanovu, Simanicu i Uskokovicu isplati da presede sezonu kod nas u godinama kad treba da igraju negde 20+ minuta i razvijaju se, meni nije jasno. Ja tu postujem Cvetkovica. On decko cim je video da nema ‘leba od cekanja sanse da igra, lepo decko otisao cini mi se u MZT na pozajmicu. Sta ova trojica misle i zasto sami ne traze da odu, ne razumem.

              Zato sto Cvetkovic nece za celu karijeru zaraditi kao Borisa do sada, sto Radanov je isto tu blizu jer je vec u 4 toj godini profesionalnog ugovora, sto Uskokovic ima 4 godisnji ugovor. Da li je do njihovog karaktera ili vec sta, ali ocigledno je da sto bi se cimali u drugom gradu ili drzavi kada ovde ima sigurnu kintu, jos ima podrsku navijaca da ih zele u timu, navijaci pljuju klub sto im daju ugovore a ne igraju, jer ako im ne daju ugovore bice da ne vole svoju decu, a oni "radio ne radio svira mu radio".I sto je najgore to je najtalentovanije sto imamo, FMP su prevazisli, u Megi ih ne zele jer imaju druge prospekte ili pak za njih je to ispod casti , ovako im se vodi da ima CV da su EL timu, bez ikakvih naznaka da kada i dobiju sansu u timu nesto pokazu da mogu da zadrze mesto u timu. Simanic kod Tomica malo, Uskokovic silom prilika ali i ovde je vecina protiv njega jer kazu nema kvalitet za El.
              Onda dolazimo do one cuvene, hocemo nasu decu da budu vecina, hocemo El kvalitet, hocemo da budemo konkurentni u El, hocemo sve trofeje, a ovo su tri najbolja iz nase skole. Pa sta cemo sledece sezone da radimo i sezonu iza, da cekamo one klince sto smo kupili letos koji jos nisu ni poceli da koriste zilet nego mali jacim sapunom speru paucinu sa lica. Jel njima treba vec sada dati sansu da igraju u prvom timu jer se tamo krije neki novi Jokic ili Petrusev?

              Sta mi zelimo kao klub i mi kao navijaci. Kls ligasa sa nasom decom, ili EL ucesnika sa najboljim sto imamo od domacih dostupnih, a to je ovo sto je sada u sadasnjom sastavu bez Petruseva u Megi, Pecarkskog, Djordjevica u FMpu. Simonovica ne racunam nije nas iz Srbije i vodice se kao stranac kada dodje.

              Comment


              • Znaci stize Simonovic... Pa dobro, dati mu drzavljanstvo. Kad moze neko crnce iz Bruklina da dobije drzavljanstvo, moze i momak koji se zove Marko Simonovic.

                Comment


                • Ja mogu da ti garantujem da kada bi mogli da vrate vrijeme da te masne ugovore ne bi potpisivali.

                  Comment


                  • Originally posted by Storm View Post
                    Znaci stize Simonovic... Pa dobro, dati mu drzavljanstvo. Kad moze neko crnce iz Bruklina da dobije drzavljanstvo, moze i momak koji se zove Marko Simonovic.
                    Džaba mu državljanstvo, igranjem za CG izgubio je mogučnost da se vodi kao domači igrać.

                    Comment


                    • Originally posted by Šarac View Post
                      Zato sto Cvetkovic nece za celu karijeru zaraditi kao Borisa do sada, sto Radanov je isto tu blizu jer je vec u 4 toj godini profesionalnog ugovora, sto Uskokovic ima 4 godisnji ugovor. Da li je do njihovog karaktera ili vec sta, ali ocigledno je da sto bi se cimali u drugom gradu ili drzavi kada ovde ima sigurnu kintu, jos ima podrsku navijaca da ih zele u timu, navijaci pljuju klub sto im daju ugovore a ne igraju, jer ako im ne daju ugovore bice da ne vole svoju decu, a oni "radio ne radio svira mu radio".I sto je najgore to je najtalentovanije sto imamo, FMP su prevazisli, u Megi ih ne zele jer imaju druge prospekte ili pak za njih je to ispod casti , ovako im se vodi da ima CV da su EL timu, bez ikakvih naznaka da kada i dobiju sansu u timu nesto pokazu da mogu da zadrze mesto u timu. Simanic kod Tomica malo, Uskokovic silom prilika ali i ovde je vecina protiv njega jer kazu nema kvalitet za El.
                      Onda dolazimo do one cuvene, hocemo nasu decu da budu vecina, hocemo El kvalitet, hocemo da budemo konkurentni u El, hocemo sve trofeje, a ovo su tri najbolja iz nase skole. Pa sta cemo sledece sezone da radimo i sezonu iza, da cekamo one klince sto smo kupili letos koji jos nisu ni poceli da koriste zilet nego mali jacim sapunom speru paucinu sa lica. Jel njima treba vec sada dati sansu da igraju u prvom timu jer se tamo krije neki novi Jokic ili Petrusev?

                      Sta mi zelimo kao klub i mi kao navijaci. Kls ligasa sa nasom decom, ili EL ucesnika sa najboljim sto imamo od domacih dostupnih, a to je ovo sto je sada u sadasnjom sastavu bez Petruseva u Megi, Pecarkskog, Djordjevica u FMpu. Simonovica ne racunam nije nas iz Srbije i vodice se kao stranac kada dodje.
                      Sve ovo sto si napisao treba da uputis onome ko im je te ugovore nudio, i zasto im je nudio ako nije planirano da igraju? To sto im daju ugovor a ne daju im da igraju niko od nas nece protumaciti kao da vole svoju 'decu' nego bas naprotiv, unistavaju ih.

                      Da nije samo zbog KLS? Ako je samo zbog toga pa to znaci da to pravilo fercera i da bi trebalo jos smanjiti dozvoljeni broj stranaca. Nista to nece oboriti kvalitet, samo cemo pazljivije raditi skauting... ako hocemo neki rezultat.

                      Comment


                      • Originally posted by serbianhoops View Post
                        Džaba mu državljanstvo, igranjem za CG izgubio je mogučnost da se vodi kao domači igrać.
                        ispravno.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Sve ovo sto si napisao treba da uputis onome ko im je te ugovore nudio, i zasto im je nudio ako nije planirano da igraju? To sto im daju ugovor a ne daju im da igraju niko od nas nece protumaciti kao da vole svoju 'decu' nego bas naprotiv, unistavaju ih.

                          Da nije samo zbog KLS? Ako je samo zbog toga pa to znaci da to pravilo fercera i da bi trebalo jos smanjiti dozvoljeni broj stranaca. Nista to nece oboriti kvalitet, samo cemo pazljivije raditi skauting... ako hocemo neki rezultat.
                          Da im nisi ponudio ugovore bilo bi " a zasto nama treba omladinski pogon" ako nemaju mogucnost da predju u prvi tim.
                          Koliko sansi treba da dobije Simanic da bi dokazao da je prva 4 ka EL tima. Da li je Djordjevic vec sada El materijal ako nije dominantan ni u ABA ligi, Pecarski, Radovanovic,ranije Paunovic, Momirov. Naravno da ces da im das profi ugovor ako je vec u tvom pogonu od 14 te godine, sta da radis sa njim kada postane punoletan, spakujes mu kalendar i znacku i na ulicu. Onda daj da ugasimo omladinski pogon i cekamo otpadke iz Mege i Dinamika.
                          Ne postoji nijedan navijac KKCZ koji bi prihvatio da izgledamo kao Mega, to smo imali pre jedne decenije i bila je borba za opstanak u KLSu i par zaludjenika poput Dabe u Pioniru.
                          Sve neka briga za srpsku kosarku a nama vec godinama kao i fudbalu reprezentaciju cine iskljucivo igraci koji igraju preko i koji su i tamo napravili ime i karijere.
                          Postoje dva pravca ovi sto vec imaju ugovore a dolaze iz naseg pogona da pokazu zelju i kvalitet da izbace nekog od ovih starijih na koji kuka zvezdaska masa ili neka gase omladinski pogon i postanemo Makabi za siromasne.

                          Da podsetim da KKCZ trenutno u svom sastavu ima 6 igraca iz svog pogona, navedi mi samo jedan tim iz EL da ima u svom sastavu sa istim brojem, pogotovo top 8 ekipe

                          Onda mozes i komsije da navedes koliko oni imaju igraca koji su igrali EL top 8 turnire pa i osvojili isti.

                          A o broju igraca sto su iz istog tima prosli kroz prvi tim i otisli dalje drugi put.

                          Samo me interesuje broj tih mladih igraca koji ostali klubovi imaju sada u svom sastavu pa da uporedimo koliko se nekvalitetno radi kod nas i koliko mi ne dajemo sansu nasim mladim igracima. A u poslednjih 8 godina 7 godina igras El.

                          To sto ne izabacujemo svake godine po jednog Doncica i Jokica, e pa ne izbacuje ga ni ostatak sveta koliko vidim.
                          Last edited by Šarac; 30-12-20, 08:17.

                          Comment


                          • Tacnije govoreci imamo cetiri, to su Simanic, Dobric, Uskokovic i Radanov...Jedini koji je prvotimac u principu je Dobric koji je bio i nosilac igre FMP i onda normalnim koracima presao u Zvezdu i dobio odmah konkretnu sansu. Imali smo mi deo nase istorije od 2011g gde smo prizeljkivali da nam domaci igrac gra sto bolje da bi ga prodali. Mi moramo investirati u domace igrace, dati im platu i ulogu. Kod nas cim domaci igrac pokaze nesto odmah bude prodat. I to domace nas je drzalo relativno kad smo imali sistem i kad trenerska stolica nije bila vruca.

                            Alimpijevic ni celu sezonu, Tomic celu sezonu i kraj, onda su se menjali kao po vrtesci i secam se kako si pisao da su Pesic, Ivanovic izlapeli a npr Sakotu je Covara predstavio kao najboljeg trenera sa kojim je radio...pa Obradovic koji nje sastavio ni pola godine i ostavio pustos iza.

                            Mi nikakav kontinuitet nemamo, cak smo promenili 20stranaca u dve sezone, mi smo autobuska stanica za strance a uhlebljenje za domace igrace koji nemaju gde i taj koncept nas je doveo dovde.

                            Cak i ta Covarina recenica da ne moze da radi strani trener je smesna, doduse i smesne su price bile o svim domacim igracima, vrhu EL, Alimpijevicu i njegovim PB, Obradovicu kao najvecoj zelji ikada i da se ne secam svih zivih propusta iz proslih sezona.

                            U EL,bolju pozciju od nas sto se tice domace dominacije ima vrv samo Zalgiris, svi ostali imaju izuzetno teska prvenstva, teske protivnike koji svi mrze,mi u drzavi samo partizan koji se raspao vise od nas, sto je skoro pa nemoguce..

                            Osetio je region krv i sad nam Olimpija, Buducnost,Mornar,Igokea izgledaju kao avioni i veliki konkurentni a jedini koji se pita za titulu je Zvezda i do nas je sve. Domaci igrac mora da se plati,neki moraju da se sacekaju a mi se ponasamo kao da nas svaki poraz u EL vodi u kosarkasku provaliju, jako smo nestrpljivi i sve bi odmah sa polovnim strancima...

                            Mi imamo takvu poziciju ta treba domaci igraci da se biju da dodju kod nas, a oni svi beze...i tek ce bezati. Uvek smo pricali u vreme DR da mi ne mozemo da se borimo sa drugim ekipama u EL po placanju stranaca injihovim kvalitetima a mi upravo to sad radimo.

                            Videcemo sta ce biti, jako je tesko kad izgubis samopozudanje u svakom poslu, mi smo trenutno u trecem nokdaunu u ovoj sezoni i sad smo vec drogirani i jedva stojimo na nogama...treba nam neka iskra, nesto da nas povuce napred. Ta nit je po meni jedino Loyd koji ovaj tim nosi, ali naravno da ne moze sam. Mi radimo rebilding u sred sezone, jos par rundi je do kraja,moramo se brzo sabrati i zadati protivnicima nokdaun inace gubimo sezonu...

                            Jedini koji moze da povrati hemiju je DR, zato je i doveden....Da zavrsimo ovu sezonu sa ABA titulom nekako i da gradimo od temelja tim, da udjemo u nase opanke i opet pokazemo energiju koja nas je krasila godinama pre....Zvezda ne sme da bude stanica/stajaliste...Zvezda mora biti institucija da bi mogli da udjemo ravnopravno u arenu sa evropskm alama...

                            Nisu nama problem domaci igraci, vec stranci koji sem Loyda,nemaju kvalitet da igraju u Zvezdi,eventualno je Volden granicnik, za ostalim se ne bih okrenuo da sad napuste Zvezdu....treba nam ctiri stranca koji ce se uklopiti u sistem i biti nosioci

                            Poceli smo da dovodimo rekovalescente, igrace na kraju karijere koji fizicki ne mogu da se saberu...pa citam Kolomami njega sa 32g cekamo za sledecu sezonu...strasne stvare,slicno sa Nkokom...Rit, Hal nemaju kvalitet za EL...O Brajant je u nekom svom tripu...treba sve to posloziti...Volden je usao u crveno kolikomoze, Loyd gura maximum...
                            Last edited by LosmiSK; 30-12-20, 10:00.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Necu da ti kvotujem jer sam obecao.

                              Da li i u kom univerzumu smo mi mogli zadrzati bilo kog domaceg igraca kao sto su Kalinic, Jovic, Dangubic, Guduric, Bobi, da igraju za pola para za ono sto su dobili preko.
                              Nama dijaspora broji skoro 1 milion ljudi a ti si se uhvatio par igraca sto su dobili isto vece pare preko nego kod nas. Pa jesu li ovi nasi gastarbajteri otisli tamo iz istog razloga kao i nasi igraci.
                              Drugo, sto se tice prodaja igraca, to se desava jednom u par godina kod nas, kao i u Evropi, svaki put kada smo prodali igraca za taj iznos smo dobili manje para od drzave, saldo ostaje isti.Samo smo rasteretili drzavni budzet za iznos para sto nam je poslao Detroit, Bamberg, Fener.

                              Svako dete koji misli da zna da ubaci loptu kroz obruc i ima 100 h video klipova na telefonu vidi sebe u NBA , a misli da ce odlaskom na highschool i college to i da ostvari odlazi od nas ( ne nas kao KKCZ).

                              A to da hoces 4 el igraca poput Loyda, ajde molim te nadji mi tih 4 koji imaju taj kvalitet i za koje pare?
                              Kada procitam bolje dati pare za 4 stranca 4 miliona a ostalo popuniti sa domacim, a nama svaki domaci igrac izlozen uvredama i pljuvanju da ne zasluzuju EL da igraju , sto i nije daleko od istine, nadji mi jedan klub u El gde bi ijedan nas igrac imao minutazu kao sto ima u KKCZ.

                              Treneri imaju spakovane kofere, nema rezultata, odlazi, jedini koji nije otisao posle losih rezulata je Radonjic i zato ti i on drzite Covicevu sliku u novcaniku jer da je odleteo posle Cibone motao bi se po drugoj ligi Cgore sada.
                              Da li su i ostali treneri morali da se istrpe posle odlaska Radonjica, pa proceni ti sam, kada krene hajka sa ovakvih mesta kosarkaskih strucnjaka poput tebe Fil i Greg bi dobili nogu a ne trenere koji si naveo, i da se razumemo niko nije bio sutnut nego su sami odlazili zbog svojih razocaranja u rezulate.

                              Ali cim Pedja Stojakovic dodje sa svojim milionima ,ima ova deca odmah da ulete u prvi tim, da uz Radonjica koji voli da stvara igrace iz juniorskog pogona i Pedja ima da zaradi vise u jednoj sezoni nego sve ono sto je napravio guleci parkete po NBA>

                              Ti bi hteo 4 Loyda u KKCZ . Za koje pare? A da ovi sadasnji domaci to krpe jel tako, da li bi ijedan od domacih imao bilo koju minutazu u nekoj drugoj El ekipi?
                              Last edited by Šarac; 30-12-20, 10:38.

                              Comment


                              • A koja je fora sa Pedjom, nisam ispratio? Vidim stalno se pominje, jel to beka zajebancija na foru Pekovica ili stvarno postoji nesto?

                                Comment

                                Working...
                                X