Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bez obzira što se, moje mišljenje, ozbiljno promašilo sa poslednja tri igrača, koji trenutno ne donose nista osim totalnog haosa u igri, pokušavam da stvorim sliku kako bi izgledao kraj utakmice, u svakom smislu, da je Zvezda imala onakvu pomoć sudija.

    I još nešto što je nemoguće a ne primetiti, kako ovakve očigledne stvari, različit kriterijum kod faulova (tu na trenutak zaneme) i td, ali kada čitaju statistiku broj ovoga, onoga, prećute odnos bacanja i faulova jedne naspram druge ekipe gospoda sa Arene.
    I to gubljenje zdravog razuma i saznanja (onakav odnos faulova i bacanja je fenomen) se dogadja samo kada je jedna ekipa u pitanju. Pri tom trude se kao da ne komentarišu sudjenje, što je u redu, ali kako, opet za jedan tim, uvek nadju razlog da se začude ako se slučajno pogreši na njihovu štetu.
    Last edited by L a z a r; 24-11-20, 09:25.

    Comment


    • Nadam se da će sa Holom biti sve u redu.

      Odlično je sinoć otvorio utakmicu. Fino razigravao.

      On u ABA ligi ima skoro 60% šuta za 3, u Evroligi 50%. U ABA ligi 6 asistencija po utakmici u Evroligi 4.

      Za 2 poena je nešto slabiji.

      Ne znam zašto je izgubio samopouzdanje i zašto mu se uvukao strah u poslednje vreme.

      Comment


      • Originally posted by Samo Zvezda View Post
        Pogledao sam naš odnos faulova u Euroleague.
        Najveća razlika je naravno bila sa CSKA 27-18 ali tu se igrao i produžetak, plus smo jurili rezultat.
        Na svim drugim utakmicama taj odnos je manje više izjednačen
        U proseku, pravimo nekih 20-ak faulova.
        Ono sinoć nije bio normalan kriterijum, šta god stručnjaci tvrdili.
        Posle mnogo utakmica i mnogo putovanja u kratkom periodu, najvažnija je pobeda.
        Sad idu dve nedelje bez utakmica u Aba, samo jedno gostovanje u Tel Avivu. Dovoljno vremena da Sale pokuša da reši neke evidentne probleme u našoj igri

        Ma kakvo dobro sudjenje. Sinoc Mosli(33min)+Tomas(37min) = 70min na parketu i samo 2 faula(po 1 faul). Za to vreme kod nas se menjaju 4 igraca(tacnije 5 jer je morao Deda da ispomaze na unutrasnjim pozicijama zbog licnih) i oni prave 13 licnih za 70min(Deda je napravio jos 2 znaci 15)
        13 vs 2 licne na unutrasnjim pozicijama za 70min?!?!?!?!
        Vredi spomenuti jos i statistiku da bi se dobio celokupni dojam oruzane pljacke:
        Ove sezone (ukljucujuci i onu kradju od sinoc) Tomas igra 22min prosecno i pravi 3 faula prosecno, Mosli igra 23min i napravi 2 faula
        Prosle sezone Tomas igra 19min i napravi 2,5 faula u proseku dok je Mosli igrao 17min i pravio 2,3 faula prosecno.
        Na superkupu Tomas prosecno 20min i 3,7 faulova, Mosli 17min 3 faula

        Da ponovim jos jednom KKP je sinoc celu utakmicu igrao sa 3 igraca?!?! na unutrasnjim pozicijama i oni su napravili 3 faula. Svaki po 1. KKCZ je igrala sa 5 igraca na unutrasnjim pozicijama i napravila 15 faulova.
        KKCZ kako se cudno pise Crnokosa.

        Comment


        • Originally posted by Ivan9 View Post
          Ma kakvo dobro sudjenje. Sinoc Mosli(33min)+Tomas(37min) = 70min na parketu i samo 2 faula(po 1 faul). Za to vreme kod nas se menjaju 4 igraca(tacnije 5 jer je morao Deda da ispomaze na unutrasnjim pozicijama zbog licnih) i oni prave 13 licnih za 70min(Deda je napravio jos 2 znaci 15)
          13 vs 2 licne na unutrasnjim pozicijama za 70min?!?!?!?!
          Vredi spomenuti jos i statistiku da bi se dobio celokupni dojam oruzane pljacke:
          Ove sezone (ukljucujuci i onu kradju od sinoc) Tomas igra 22min prosecno i pravi 3 faula prosecno, Mosli igra 23min i napravi 2 faula
          Prosle sezone Tomas igra 19min i napravi 2,5 faula u proseku dok je Mosli igrao 17min i pravio 2,3 faula prosecno.
          Na superkupu Tomas prosecno 20min i 3,7 faulova, Mosli 17min 3 faula

          Da ponovim jos jednom KKP je sinoc celu utakmicu igrao sa 3 igraca?!?! na unutrasnjim pozicijama i oni su napravili 3 faula. Svaki po 1. KKCZ je igrala sa 5 igraca na unutrasnjim pozicijama i napravila 15 faulova.
          KKCZ kako se cudno pise Crnokosa.
          Sve će to ovaj novi upravnik lige da dovede u red.

          Comment


          • MOram da primetim da je gomila faulova koje smo napravili bila ekstremno glupa, uzeću kao primer recimo treću OBrajanta, za koju bih ga ja da sam trener recimo, isterao iz hale. Takođe, kompletna naša unutrašnja linija, donekle izuzimajući Kurudžu, delovala je kao pioniri protiv seniora, Tomas i Mozli su ih razgrtali ko Turke na buljuke i radili bukvalno šta su hteli. Našima je ostalo da im se kače o ruke i slažu face šta me snašlo. Izvolite prevrteti utakmicu ponovo i obratiti pažnju na ovo što sam rekao. Ovo o proseku faulova je samo čista statistika bez mnogo uvida u stanje na terenu, a tu statistika je nastala tako što obično ne igraju protiv nedonoščadi, a za Terija i naročito Rita se sinoć ne može upotrebiti drugo ime, kao i za Simonovića i onaj jad što je odigrao kad je nesrećom bio na terenu. Njihovo zagrađivanje, samo taj element da uzmem, je izgledalo kao da je O'Nil na parketu, bukvalno su bili smehotresni.

            Mozli je mogao da zaradi još ličnu ili dve prilikom nepravilnih blokova u napadu i to je to.

            Tako da bolje da krenemo od nas i zašto izgledamo onako kako izgledamo, zašto nema nikakve koncepcije niti ideje u igri, zašto igramo ISO košarku zasnovanu samo na individualnom kvalitetu, zašto su rotacije sulude i besmislene, zašto se ubija momentum igračima koji su u ritmu, šta će neki igrači uopšte u rosteru (Simonović npr) i zašto sinoć nismo ličili bukvalno ni na šta.

            To su legitimna pitanja koja treba da nas interesuju i od kojih nam zavisi nastavak sezone, a ne statitsika koliko je ko izveo slobodnih bacanja.

            Da ponovim, dao bih doslovce SVE naše igrače na pozicijama 4 i 5 za njih dvojicu. Oni su im ubod decenije, da ih nemaju bili bi kita od ekipe.
            Last edited by Laki21; 24-11-20, 09:59.
            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

            Comment


            • Од оноликог брбљања, скакања клупе, расправе са судијама само једна техничка. Штета што нам некад не суде ЕЛ судије да виде шта је критеријум а не ова лапрдија од кошарке. А додуше шта они знају шта је ел кошарка.

              Comment


              • zašto se ubija momentum igračima koji su u ritmu
                Ovo ni meni nije jasno ali jbg ,to vodi ka priči koju najmanje volim ...

                Comment


                • Meni je mec bi dobar, borben sa obe strane i takvi i treba da budu derbiji. Njima je mnogo vise znacio, ali meni nije jasan SO i neki navijaci sto su opsednuti sa kosarkaskom prevarom Tejlorom..mi sa njim nemamo sampionski kod.. Klasican statisticar,izbusen zna se sta..

                  Hocu bre zmaja da sparta po parketu a ne starkelju koji gleda da uzme neki dinar do penzije..

                  Treba takodje i napraviti neki film o Branku Lazicu koji za malo nije bio MVP sa dve trojke postignute..

                  Deda je dobar,ali se malo koristi i dalje.

                  Dobric je gotov sa Uskokovicem, Simanicem i Radanovim...strani placenici se bolje kotiraju...

                  Teri i ako su ga izbusili kao...nije bio toliko los i popravlja se malo po malo..

                  Loyd standardan,njegov tim,sutira kad hoce i kako hoce, isto tako i Volden i tu je sad sva prica zavrsena...Mnogo su Alfa cak i za Obrajanta...i tako je tim postavljen.Cak juce smo delovali ok sa 18asistencija, ali mahom su dolazile sa sutom za tri poena i spajanje centara je misaona imenica za nase PG...tranziciju smo i zaboravili sta je..

                  Trenutno imamo mnogo bolji rezultat nego sto igra to pokazuje na terenu u oba takmicenja....Moze to biti dobro, a moze biti i lose...
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Laki
                    Racionalno i normalno razmišljanje.
                    Medjutim, mora se naglasiti tendencija sudija da se jedna ekipa favorizuje.
                    Nekoliko očiglednih koraka im nije sudjeno, nekoliko tehničkih (Janković hvata i drži za ruku Teria i kompletna petorka pada u trans od zabezeknutosti) faulovi na Mozliu(Simonović, tako se povredio Hol, Rit, takvih je bilo na desetine ne dosudjenih na drugoj strani).Mozli drži lakat na grlu Rita i kada vidi da je nemoguće uzeti skok, odguruje se pada i dobijaju faul, ovo × mnogo.
                    Sve ovo, a i više, složićeš se izuzetno otežava čak sputava da se odigra iole korektna i dobro organizovana utakmica.
                    Inače stoji sve što pišeš i u većini se slažem.
                    Last edited by L a z a r; 24-11-20, 10:29.

                    Comment


                    • Sta je sa Kuzmicem? Je l’ povredjen ili je na hladjenju zbog slabije forme? On i van forme vise koristi u skoku od svih nasih unutrasnjih igraca zajedno.

                      Comment


                      • Mi bolje delujemo kad je Brajant na 5, a Davidovac ili Kuridža na 4.

                        Čak smo sinoć bolje delovali i kad je Kuridža bio na 5 a Davidovac na 4.

                        Comment


                        • Originally posted by Storm View Post
                          Sta je sa Kuzmicem? Je l’ povredjen ili je na hladjenju zbog slabije forme? On i van forme vise koristi u skoku od svih nasih unutrasnjih igraca zajedno.
                          Ја мислим зглоб,ал нек ме неко исправи ако грешим...

                          Comment


                          • Negdje sam izmedju Lakija i Samo Zvezda. Nekako sam stava slicnog kao Ivan09. Imali smo bas teskih 20 dana sa desetinama hiljada kilometara predjenih sa dosta jakih EL utakmica a svaka izuzev fizicje zahtjeva i emotivnu pripremu pa to malo ostavi traga na koncentraciju.
                            Tih 30 suteva je bilo iznudjeno zatvaranjem reketa i potpuno je rezonski da se sutira kad si sam. Trebali smo Obrayanta dole da zida a Rit da puca sa centralnog dijela, Loyd na 45° i Dobric na 45° i da tako razbijamo koncepciju odbrane koju su nametnuli.
                            Mislim da jesmo odigrali loše ali da sudjenje nije dozvoljavalo nista tecniju igru pa kad se sve stavi na papir jedino je pobjeda vazna.
                            Slozicu se sa stavovima oko Simona i suludog spustanja lopte od parket sto rezultuje katastrofom. Nisam trener pa ne znam iza cega stoji takva odluka te cu je do daljnjeg postovati ali se iskreno nadati da ga više necu gledati jer tuzno.

                            Comment


                            • Originally posted by Laki21 View Post
                              MOram da primetim da je gomila faulova koje smo napravili bila ekstremno glupa, uzeću kao primer recimo treću OBrajanta, za koju bih ga ja da sam trener recimo, isterao iz hale. Takođe, kompletna naša unutrašnja linija, donekle izuzimajući Kurudžu, delovala je kao pioniri protiv seniora, Tomas i Mozli su ih razgrtali ko Turke na buljuke i radili bukvalno šta su hteli. Našima je ostalo da im se kače o ruke i slažu face šta me snašlo. Izvolite prevrteti utakmicu ponovo i obratiti pažnju na ovo što sam rekao. Ovo o proseku faulova je samo čista statistika bez mnogo uvida u stanje na terenu, a tu statistika je nastala tako što obično ne igraju protiv nedonoščadi, a za Terija i naročito Rita se sinoć ne može upotrebiti drugo ime, kao i za Simonovića i onaj jad što je odigrao kad je nesrećom bio na terenu. Njihovo zagrađivanje, samo taj element da uzmem, je izgledalo kao da je O'Nil na parketu, bukvalno su bili smehotresni.

                              Mozli je mogao da zaradi još ličnu ili dve prilikom nepravilnih blokova u napadu i to je to.

                              Tako da bolje da krenemo od nas i zašto izgledamo onako kako izgledamo, zašto nema nikakve koncepcije niti ideje u igri, zašto igramo ISO košarku zasnovanu samo na individualnom kvalitetu, zašto su rotacije sulude i besmislene, zašto se ubija momentum igračima koji su u ritmu, šta će neki igrači uopšte u rosteru (Simonović npr) i zašto sinoć nismo ličili bukvalno ni na šta.

                              To su legitimna pitanja koja treba da nas interesuju i od kojih nam zavisi nastavak sezone, a ne statitsika koliko je ko izveo slobodnih bacanja.

                              Da ponovim, dao bih doslovce SVE naše igrače na pozicijama 4 i 5 za njih dvojicu. Oni su im ubod decenije, da ih nemaju bili bi kita od ekipe.
                              Niko ne spori faulove koji su suđeni našim igračima, ipak pogledaj kako Mozli svaki put ima kontakt sa igračem napada kada brani obruč i to se ne sudi a na suprotnoj strani je "obavezan postupak". Ili one "crvene rukavice" koje su dobijali naši visoki pod obručem, naravno bez faula.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • http://www.zurnal.rs/kosarka/aba-lig...49-partizan-17
                                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                                Comment

                                Working...
                                X