Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Podjoh ovo napisati sto Ganac reče. Mislim da bi nacionalni operater imao racunicu makar 2.000.000€ ko od sale da zaradi al opet utakmice njih 80% ulazi u Prime time sto komercijali ne odgovara previse

    Comment


    • Originally posted by Ganac View Post
      Prilično nekvalitetno razmišljanje, što od tebe svakako nisam očekivao jerpričaš o gledanosti i onda kao primer navodiš sinoćnu utakmicu reprezentacije u fudbalu (uzgred vrlo bitne) ali si izostavio jedan jako bitan momenat a to je da je utakmica prenošena na jednoj kablovskoj televiziji čiji vlasnik je u "zavadi" sa drugim najvećim kablovskim operaterom a pri tom pokrivenost SBB je koliki? Ja mislim ne veći od 20% i onda pričaš o šeru. Koliko njih je gledalo utakmicu preko nekog od strimova to se na tom "šeru" ne vidi a njih je sigurno još toliko ili onih koj nisu zbog te ružne poslovne politike SBB-a bili u mogućnosti nikako da gledaju utakmicu već su kao i pre 50 godina na radio Beogradu slušali.
      Interesovanje je bilo daleko veće nego što šer prikazuje.

      Ako si ispratio moje upise ranije to sam i napisao da nas prenosi TV koja nije u ljubavi sa SNSom, da je struktura firmi koji se reklamiraju na toj Tv su uglavnom kladionice, i da imaju pokrivenost na teritoriji ispod 50 %. Naravno da bi taj share bio veci da nam idu prenosi na Pinku ili Rtsu, ali postoje neko i tamo pismen koji je pravio procenu da bi prenosenje kosarke u tom terminu bilo neisplativo da se plati vise nego sto trenutno SK placa.
      Arena bu mozda moglo da utrci sa vecom kintom za prenos EL i mozda im je to ostalo u nekom dugorocnom planu da uzmu to i Premijer ligu i SK moze da su ugasi sto se tice sportskih sadrzaja.

      Poenta mog upisa je da sem ako drzava ne naredi nekoj TV kuci da plati neku veliku cifru za TV prava EL , ako bi se TV kuce samo komercijalno ponasale cifra za TV prava su ovom rangu koju i sada placaju.
      Znam price iz SK produkcije koliko su pukli para za prenos EL kada je Buducnost igrala, slobodne termine nisu mogli popuniti ni sa jednim novim oglasivacem, nego se slobodne sekunde nudli ispod svake cene postojecim oglasavacima samo da se popune termini.


      Ali i to ne menja poentu da veci share svakako sada imaju neke serije, zadruge i ostala sranja u odnosu na nase prenose bez obzira na TV na kojoj se rade prenosi. Imam uvid u sharove za sve TV i za pojedine emisije te zato i ovo i pisem.
      Tegijev share se ne meri %, cak ni promilima, nisam dovoljno matematicki potkovan pa ne znam da li postoji jedinica manja od promila ali eto toliki mu je ucesce u edukaciji kosarkaske publike. Otuda i kiosci sa rostiljima njemu kao glavni medijski sponzor za njegovu "kultnu" emisiju o kosarci.
      Last edited by Šarac; 13-11-20, 14:00.

      Comment


      • Arena bu mozda moglo da utrci sa vecom kintom za prenos EL i mozda im je to ostalo u nekom dugorocnom planu da uzmu i to...

        Ako se ne varam , SK je imao dugoročni ugovor sa Aba ligom pa je to prekinuto (NČ) i dato Areni za ozbiljan novac , ovih više od 2 miliona koje NČ pominje ... Sve se nadam da je i to jedan od mogućih aduta za licencu . Ako su uzeli NBA , ligu šampiona (fudbal) , mogu i da (pre) plate Evroligu ili da SK (SBB) ozbiljno povećaju cifru

        Comment


        • Jel to znaci da je sekunda na TV sa nacionalnom frekvencijom skuplja nego sto je to slucaj sa SK s obzirom da generalno imaju vecu gledanost? Ako je to tako mislim da se resenje nazire samo.

          Drugo je sto nesto ne primecujem promotivne akcije kluba. Da imaju neke profi klipove, pa neke zezatorske, pa neke lozacke najave i reklame pa da onda njih puste u etar i dizu temperaturu. Jok, tu i tamo bude neki intervju i to je to ili mozda to ne dolazi do mene. Drugo, klub bi trebalo da ima nekog svog voditelja i emisiju koji ce pratiti sva desavanja oko kluba. Spomenuo sam i oko Lisice da nemamo neku kucu slavnih da ucinimo nase legende besmrtnim, a sto opet dize imidz kluba.I jos mnogo toga ima, al mi ovo palo na pamet na brzinu...
          Last edited by mmajstor; 13-11-20, 17:28.

          Comment


          • Lep početak.

            Comment


            • Bravo!

              Al mora bolje da branimo pik igru i 3 poena.

              Comment


              • Ne znam da l postoji veći govnar od Hristodulua u svetu sudija.

                Comment


                • Uđe druga petorka i ode prednost na brzaka.

                  Comment


                  • Ročestija u staro gvoždje, ovo ja ne mašim ispred zgrade

                    Comment


                    • Torian Volden

                      Comment


                      • Odlična prva četvrtina, da nije bilo sudijskog drkanja bilo bi ovde +10

                        Comment


                        • Zvezda u potpunosti drži konce u svojim rukama.
                          Poklon kvota preko 3 mi bila znajući koliko Real može biti neodgovoran u uvodnim fazama sezone.
                          Kampaco prednjači sa srljanjem u napadu.

                          Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                          Comment


                          • Flaster na Kerolu jedina opcija

                            Comment


                            • Odlična igra, samo da sačuvamo Ročestija

                              Comment


                              • I Brajant se podredio timu.

                                Pu, pu, pu, da ga ne ureknem.

                                Comment

                                Working...
                                X