Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Umro Mileta Lisica. Covek za koga me vezu prve kosarkaske uspomene. Laka ti crna zemlja pribojska lisice....

    Comment


    • Počivao u miru Junače.
      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        A kako to funkcionise posto ne znam.... TV-a placa Evroligi prava za prenosenje utakmica, a onda se prebija od naknada za reklame koje ce biti vece ako je gledanost veca?
        TV kuća kupuje prava na prenosa kluba drzave iz koje dolazi, za Zvezdu je SK i 400k po sezoni.
        200 ide EL 200 dobija Zvezda
        E sad SK mora da svoj reklamni prostor proda zainteresovanim firmama za reklamu i da taj ulozeni novac vrati i zaradi. To kolika ce biti gledanost utiče na cijenu reklame. Znam da je na komercionalnim televizijama prime time 200-500€ po sekundi. Primjera radi na Suprebowl je 5000$

        Comment


        • Само ми није јасно разумем да је Литванија кошаркашка земља али немају ни 3 милиона становника а Србија са 7 најмање (+ Република Српска + нас 100.000 са КиМ ) милиона становника без А лиценце значи причам о нама а где је цела југа која броји сигурни добрих 13-15 милиона људи. И каква је ту сада математика ови су исплативи са 3 м а ми нисмо

          Comment


          • Originally posted by Victor BG View Post
            TV kuća kupuje prava na prenosa kluba drzave iz koje dolazi, za Zvezdu je SK i 400k po sezoni.
            200 ide EL 200 dobija Zvezda
            E sad SK mora da svoj reklamni prostor proda zainteresovanim firmama za reklamu i da taj ulozeni novac vrati i zaradi. To kolika ce biti gledanost utiče na cijenu reklame. Znam da je na komercionalnim televizijama prime time 200-500€ po sekundi. Primjera radi na Suprebowl je 5000$
            Mnogo vise kosta sekunda za Super Bowl.

            https://www.bizlife.rs/super-bowl-20...sekundi-video/

            TV PRAVA OVE GODINE OD EL SU NAM 500.000 eur i mislim da to nema veze sa cifrom koju placa SK.

            Comment


            • Originally posted by Victor BG View Post
              TV kuća kupuje prava na prenosa kluba drzave iz koje dolazi, za Zvezdu je SK i 400k po sezoni.
              200 ide EL 200 dobija Zvezda
              E sad SK mora da svoj reklamni prostor proda zainteresovanim firmama za reklamu i da taj ulozeni novac vrati i zaradi. To kolika ce biti gledanost utiče na cijenu reklame. Znam da je na komercionalnim televizijama prime time 200-500€ po sekundi. Primjera radi na Suprebowl je 5000$
              Znaci da bi Zvezda konkurisala za dugogodisnji ugovor mora drasticno povecati gledanost. Sarac rece kako je gledanost ultra niska... kako sad to, pa gde su sad svi ti silni Zvezdasi?

              A kako si dosao do te cifre od 5 miliona... slobodna procena ili je to neka egzaktna cifra?

              Comment


              • Originally posted by Triple View Post
                Само ми није јасно разумем да је Литванија кошаркашка земља али немају ни 3 милиона становника а Србија са 7 најмање (+ Република Српска + нас 100.000 са КиМ ) милиона становника без А лиценце значи причам о нама а где је цела југа која броји сигурни добрих 13-15 милиона људи. И каква је ту сада математика ови су исплативи са 3 м а ми нисмо
                Pre bih rekao da ne znas. Litvanija tj Zalgiris je svetlosnim godinama ispred Zvezde u svemu. Privatan klub, hala, podrska normslne drzave i nisu u ratu sa celim regionom vec ih svi podrzavaju.

                Da ne idem na teren, tu tek nemamo prcu.

                Osloboditi se kandzi drzave, pustiti ljude da ulazu u sport a da ne placaju danak u krvi i da vise po u jutarnjim programima. Nista nije pomogla ni toksicnost kluba ka svojim protivnicima i ono finale protiv Buducnosti.

                Zalgiris je institucija evropske kosarke..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by mmajstor View Post
                  Znaci da bi Zvezda konkurisala za dugogodisnji ugovor mora drasticno povecati gledanost. Sarac rece kako je gledanost ultra niska... kako sad to, pa gde su sad svi ti silni Zvezdasi?
                  Nije samo to presudno za licencu, pored osnovnih kao sto su trenazni centar, grad, aerodrom hala i sl... Moras neke pare unjeti u društvo a najveci prihodi za EL su tv prava. Primjera radi Makabi daje 3m EL

                  A kako si dosao do te cifre od 5 miliona... slobodna procena ili je to neka egzaktna cifra?
                  Egzaktna cifra, imas moj post iza kako sam izracunao. Evo za ovu godinu Šarac kaze 500k pa izracunaj koliko je sekunda. Mala je gledanost jer je SK kablovski operater, da je TV sa nacionalnom frekv. mozda bi i mogli do neke ozbiljne cifre ali su jedini pokazali interesovanje za EL.
                  Last edited by Victor BG; 11-11-20, 15:38.

                  Comment


                  • Originally posted by Šarac View Post
                    Mnogo vise kosta sekunda za Super Bowl.

                    https://www.bizlife.rs/super-bowl-20...sekundi-video/

                    TV PRAVA OVE GODINE OD EL SU NAM 500.000 eur i mislim da to nema veze sa cifrom koju placa SK.
                    Omasio sam jednu 0 a ipak je tri pita skuplje, tacnije 160k jedna sekunda.

                    Comment


                    • Originally posted by Victor BG View Post
                      Egzaktna cifra, imas moj post iza kako sam izracunao. Evo za ovu godinu Šarac kaze 500k pa izracunaj koliko je sekunda. Mala je gledanost jer je SK kablovski operater, da je TV sa nacionalnom frekv. mozda bi i mogli do neke ozbiljne cifre ali su jedini pokazali interesovanje za EL.
                      Nisam mislio na tu racunicu, nego na egzaktnost da li je to ta cifra koju trazi EL da bi dobili dugogodisnji ugovor?

                      Comment


                      • Originally posted by Storm View Post
                        Umro Mileta Lisica. Covek za koga me vezu prve kosarkaske uspomene. Laka ti crna zemlja pribojska lisice....
                        Nek počiva u miru. Ljudina!

                        Comment


                        • Jao tuge goleme Mileta veliki covece neka laka crna zemlja i neka te andjeli cuvaju jebem te zivote veliki odlaze ostajemo mi stoka bez repa.
                          R.I.P.
                          Last edited by ajkisloba; 11-11-20, 16:25.

                          Comment


                          • Lisica legenda!!! RIP!! Mlad covek nas je napustio, saucesce porodici!
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              Nisam mislio na tu racunicu, nego na egzaktnost da li je to ta cifra koju trazi EL da bi dobili dugogodisnji ugovor?
                              A to ne specificno ali između ostalog jasno je da su pare pa se zato gleda na Njemacku, Pariz, London a mi smo im samo simpaticni zbog atmosfere i punih tribina kako bi komercijala odradila posao na promociji EL.

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                Znaci da bi Zvezda konkurisala za dugogodisnji ugovor mora drasticno povecati gledanost. Sarac rece kako je gledanost ultra niska... kako sad to, pa gde su sad svi ti silni Zvezdasi?

                                A kako si dosao do te cifre od 5 miliona... slobodna procena ili je to neka egzaktna cifra?
                                Ultra niska sa pozicije TV kuce koja bi da otkupi Tv prava od El za prenos nasih utakmica. Kao neko koji je svojevremeno kupovao i prodavao sekunde kada je bilo mnogo manje komercijalnih TV nego sada i kada je i tada politika bila isto upletena u odlucivanju ko sme i kako i na kojoj TV da se reklamira, da li neko stvarno ovde misli da je u sadasnjem vremenu moguce da neka firma plasira svoju reklamu na TV u vlasnistvu Solaka i Djilasa.
                                Drugo , kada se pravi marketing plan, cena sekunde zavisi od gledanosti, i nije ista cena sekunde u prime time i cena u prepodnovnim ili ponocnim casovima. Cinjenica je da se kosarka igra u udarnom terminu, ali da li neko stvarno misli da ce veceras utakmicu gledati na SK 1 ( koja uzgred ima manje od 50 % pokrivernost na teritoriji Srbije) vise od 100 k ljudi tj da share u ukupnoj gledanosti na nivou Srbije nece biti veci od 3 do 5 %.
                                Kada neko cita twiter ili prati forume pomislio bi covek da niko u Srbiji ne radi nista drugo osim sto prati KKCZ i da je bas cudno da cena sekunde nije skuplja. A sta mislite kakvih bi problema imali neke SNS firme kada bi kojim slucajem finansirali Solakovu TV sa reklamama? Zasto se neke firme iskljucivo reklamiraju na Pinku? Pod jedan zato sto su najgledaniji, i pod dva zato sto je politicki to prihvatljivo, da ne kazem obavezujece?

                                Kada vec imamo konstatno pranje mozga o tome kako privatnik bi morao uzeti nas klub iako po ko zna koji put se ponavljam ne moze KKCZ da bude privatan a FK da bude udruzenje gradjana pod upravom navijaca sa Severa, voleo bih da nas kolega formas imenuje tog vlasnika Zalgirisa, i zasto on kao privatnik ima mogucnost da mu drzava besplatno ustupi avion za sva putovanja i da pri tom ima ugovor o koriscenju Zalgiris arene na 99 godina. Sta ga to cini veliki privatnikom ako nijedno od ta dva nije obezbedio iz svojih sredstava, a on ovde propagira da neki Miskovic, Saric ili vec neki treci sa plus 100 milona na racunu to ulozi da bi se neki minoran broj navijaca pored Tv ekrana lecili svoje neostvarene sportske ambicije iz mladosti prosipanjem pameti na ovakvim i slicnim mestima kako bi oni to svakako bolji uradili.A da, i onda se sa podsmehom komentarise kako su nasi kosarkasi otisli na taj isti put charterom jer eto sada se ima para za taj isti let.

                                Proguglajte malo negde merenja gledanosti po danima, pa cete videti gde se nalaze utakmice KKCZ u odnosu na Slagalice, Potere, domace serije, Zadruge, a da ne pricamo o tome da svaka kuca sada ima na raspolaganju 100 plus kanala u svakom trenutku. Svako od tih kanala je zeljna da ima reklamni prostor, samo se postavlja pitanje, po kojoj ceni ce je prodati i kome. Sta nekoj firmi od 100 zaposlenih znaci sto ce napraviti spot i reklamirati se veceras protiv Asvela, da li iko moze ovde sada da navede tri reklame tokom timeouta , koja je firma, proizvod, i da li je iko od nas sutradan gledajuci tu reklamu otislo da kupi taj proizvod sem ako nije kladionica mozzart, bet ili vec koji se reklamiraju na SK. ?


                                Jos nesto vezano za marketing.
                                Puna su usta svevisnjeg od tolikim stranim investicijama i otvaranju fabrika u Srbiji. Imenujte mi jednu firmu od svih tih novootvorenih koji su jedan jedini dinar ulozili u reklamu kroz sportske klubove. Pola prve lige u fudbalu imaju na svojim dresovima MTS, NIS u kosarci , gde su ostali silni investitori, jel moguce da nijedan nije prepoznao taj marketinski potencijal da bas veceras ode SK Tv i kaze hocu silne pare veceras za reklamu a sutra sam kod Covica da ekstra dam para da bi me okacili na dres.
                                Ali slusacemo i dalje price kako A licenca ce nam odmah doci cim se privatizujemo i Cova unese pare sa Kosova ili Ostoja pare iz Globos osiguranja.

                                Izvinjavam se gospodi iz Ling Longa, oni su sponzor domace lige, a cena tog sponzorstva je manja na godisnjem nivou od godisnjeg ugovora jednog igraca iz rotacije FKCZ. Toliko.
                                Last edited by Šarac; 11-11-20, 16:37.

                                Comment

                                Working...
                                X