Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LosmiSK View Post
    Kuci das 69p...9 u poslednjoj cetvrtini, meni je to rutiniranje....

    .
    Žalgiris je dao 13 u poslednjoj četvrtini.

    Valjda samo dva poena iz igre u poslednjih 6 ili 7 minuta.

    Dva tima sa odličnom defanzivom. Nedostaje kreacije u napadu.

    Comment


    • Realno, boli poraz što je valjda i normalno.
      Igrali smo protiv tvrdog i ravnog nam protivnika(ljudima svaka čast) na jednu dobru odbranu i napad.
      Falilo je malo iskustva evroligaškog, ponekad sreće, a i malo discipline.
      Sudije... Da su htele mogle su da nam ne otežavaju, ali navikli smo ko ih jobe.

      Comment


      • Inace odnos indeksnih poena je 59:91 u korist Zalgirisa.
        Last edited by Borca; 13-10-20, 20:17.

        Comment


        • Originally posted by Karamazov View Post
          Žalgiris je dao 13 u poslednjoj četvrtini.

          Valjda samo dva poena iz igre u poslednjih 6 ili 7 minuta.

          Dva tima sa odličnom defanzivom. Nedostaje kreacije u napadu.
          Ma ne zna šta piše već duže vreme.
          Odbrana je bila standardno dobra, falilo je raznovrsnosti u napadu, kada se početkom treće četvrtine priključio Deda odmah smo napravili preokret, na žalost to je bilo kratkog daha.
          Kuzmić je bio solidan, ali nije imao podršku s klupe, Reath je odigrao katastrofalnu utakmicu, takođe i MJK i Simonović.
          Dugo je u poslednjoj četvrtini bio rezultat 7:7, dakle, držali smo odbranu na visokom nivou ali u napadu nije bilo kreacije, u 32-om minutu Loyd je dao dva bacanja, sledeći poeni su bili isto njegovi u 38-om minutu i to su bili prvi poeni iz igre u četvrtini.
          Nadamo se da je Roch u trenažnom procesu i da može odmah da da doprinos. Terry sigurno jeste.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • I još jedan komentar za večeras
            Prvih 5-6 min su primer, kao kolubarska bitka na vojnim akademijama, kako se igra odbrana.

            Comment


            • Izgleda se neće ni ići u Vilerban.

              Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

              Comment


              • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                Izgleda se neće ni ići u Vilerban.

                Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka
                Asvel je po danasnjim informacijama imao 9 igraca za utakmicu ali se pre utakmice valjda pojavila jos 2 pozitivna testa na koronu pa je otkazana utakmica sa PAO (Pao je u Francuskoj, verovatno su juce dosli).
                Tesko je ocekivati da ce se nesto promeniti na bolje sutra da bi mogla da se odigra utakmica.

                Comment


                • Mene najvise brine ta unutrasnja igra, zivimo i umiremo odsuta za tri poena i na koju nogu je ustao Loyd. Jasno je da ce dolaskom Terija biti sve drugacije i da bi on trebao da bude zabod,imadobre klipove,Banvit je dobro igrao sa njim,ali sigurno neka velika cuda sa njime ne treba ocekivati. Ostaje zal sto ta kucanja nece dici halu do erupcije, ali sta je tu je.

                  Mec je bio slican onom u Istanbulu,imali smovise sansi ali i protivnik je bio slabiji. Ocigledno da je trener Zalgirisa dobro pripremio mec i osakatio nas. Jakoubaitis ili kako vec igra sa 19g 30m u EL..i lepo ga je gledati. Malo trenera da takvu sansu mladom igracu.

                  Zalgiris je sve ono sto mi zelimo da budemo, ali ocigledno nas ne ide bas ka tom putu. Kao organizacija su jaci i ocigledno da je kod njih pritisak manji i da ljudi prosto uzivaju u klubu i igrama istog. Kod nas je sve neka tenzija,pritisak i mnogo menjamo iz sezone u sezonu.

                  Sasa nam je poprilicno velika sansa i treba da ga pazimo. Pisao sami ranije da ove sezone ocekujem samo ABA titulu i da izginimeo u EL,ali 2-3 sezona bi trebale danam daju nesto vise.

                  Nadigrani smo,mozda ne rezultaski, ali na tereu je Zalgiris drzao svoj ritam utakmice i rezultat skoro svih 40miuta, mozda onaj pocetak je bio silovit,ali oni nsu padali.

                  Naravno da nam fali Rocesti i Teri i da ce biti bolje i da 1-2 nije lose za nas. Meni jedino sto smeta sto nemamo tu mladost i elan vec se vodimo na te iskusne i isluzene domace igrace koji ce na foricu uvek da odrade ugovor, ali nama treba mladosti energija...ovde toga nema.

                  Stranci su ok svi sem Rita, pa cak i on ce napredovati i otici ce brzo, otici ce i domaci sem ovih gde nemaju gde bolje...ali bojim se da se sve ovo odradjuje i da nemamo taj elan koji bi dali neki Petrusev,Simonovic ne matori, Miskovic, Kravic itd....koja je poenta Uskovica u 15??? Bukvalno nikakva, sem da sin moze da przi 40mnuta u FMP-u...Simanic ako ode u NBA ja cu svoje gace pojesti,a Davidovac i Dobric nisu nesto napredovali ovih godina...tj bice tu kod nas dok ih ne skinemo sa sise...

                  Ocekivao sam sa te strane vise od Obradovica,dapostavi bolje temelje i napravi neke nove igrace kod kojih cemo videti jasan napredak. Radonjic je npr unapredio fcking Simonovica...uzimao iz igraca najbolje,ali sad se sve svodi na strance i njihove igre, a kad ti jedan Hal uzme 13 suteva na mecu uz smesan procenat,onda ti je jasno da ovaj put bas nije najbolji po meni....ali ajde, tek je pocetak,pa da vidimo sta ce biti i sta ce se desavati...

                  Za sada su rezultati odlicni,ali ne vidim viziju kao kod Radonjica..pa dovede Markusa, pa od onog drvenog napravis najboljieg asistenta EL...od Bobija prvog centra, Djenka poceo da pegla odbranu pored Laze i Kaline..koji poceo da sutira..videlo se kako igraci napreduju...Mi sad 4g...nemamo nikakv napredak kod igrac,ovih domacih...

                  Borovnicar igra,bori se, bije..pegla odbranu...ali ono,dokle brate vise...zar moraju domaci da budu drva i statisti??? Ocekujem u tom segmentu dosta vise od Obradovica...
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Toliko sam bio flegmatičan oko KK-a prošle sezone, da sam zaboravio kako je to nervirati se i čupati kosu od prvog do četrdesetog minuta neizvesne utakmice...
                    Hvala Saši Obradoviću što mi je vratio ovaj osećaj.

                    Comment


                    • Učinak mladog litvanskog pleja Jokubaitisa, je dokaz da nam klupska košarka ide u progrešnom smeru. I to će vrlo brzo odraziti na reprezentaciji, jer za razliku od drugih nemamo zamene za sadašnje plejmekere. Teodosić i Jović verovatno zavrśavaju reprezentativne karijere nakon Tokija. Ostaje jedino Micić koji može igrati još jedan olimpijski ciklus, a iza njega...pustinja.

                      Za razliku od nas, Španci imaju 20-godišnji Alocen koji je sada u Realu i koji već ima jednu odličnu sezonu u ACB iza njega (proglašen je za najboljeg mladog igrača lige). U rezervnom sastavu Real, stasava 16-godišnji Juan Nunez koga upoređuju sa Teodosićem. Francuzi imaju 19-godišnjaci Killian Hayes i Theo Maledon koji su na meti NBA ligaša (obojica izlaze na draftu). ASVEL nakon odlaska Maledona ne dovodi 35-godišnji Ročesti nego forcira Strazela koji 2002.godište.

                      Comment


                      • Unutrasnje igre nema jer mi plejmejkera nemamo, alibi dodavanja tipa dodaj lojdu, da trojku i pise ti se asistencija nije asistencija...hol nije i ne moze da bude prvi plej, kuridze, rite i simonovice nmg da komentarisem...nisu za el i tacka...kuridza nek se vrati u koper

                        Comment


                        • Samo da dodam, letos je francuski Šalon potpisao 3-godišnji ugovor sa domaćim plejmekerom Hugo Besson (2001) i odmah ga prosledio u drugoj ligi. Pre dva dana, momak je postigao zadnjih 18 poena svog tima (6 od 6 za tri). Kod nas, Radanov godinama ćoskari da bi tatin sin igrao pleja, a Uskoković ide da gleda utakmice na tribinama da ne bi tatin sin delio minutažu. Go figure!

                          Comment


                          • Originally posted by Karamazov View Post
                            Žalgiris je dao 13 u poslednjoj četvrtini.

                            Valjda samo dva poena iz igre u poslednjih 6 ili 7 minuta.

                            Dva tima sa odličnom defanzivom. Nedostaje kreacije u napadu.
                            U 4/4 jedno 4 minuta (i malo preko) nismo dozvolili da pogledaju koš ali isto tako na drugoj strani nismo mogli da pogodimo i to je bio taj kraj.
                            Mislim čak a smo i mi prvi koš dali negde na četiri ipo minuta do kraja. Imamo problem sa organizacijom napada kada Hal nije u igri, ne vidim uzastopne blokove za našeg najboljeg šutera. Ipak, iako mi je krivo zbog poraza vidim prostora za napredak i mislim da će (ako korona dozvoli) biti ovo jedna dobra sezona.
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Originally posted by serbianhoops View Post
                              Učinak mladog litvanskog pleja Jokubaitisa, je dokaz da nam klupska košarka ide u progrešnom smeru. I to će vrlo brzo odraziti na reprezentaciji, jer za razliku od drugih nemamo zamene za sadašnje plejmekere. Teodosić i Jović verovatno zavrśavaju reprezentativne karijere nakon Tokija. Ostaje jedino Micić koji može igrati još jedan olimpijski ciklus, a iza njega...pustinja.

                              Za razliku od nas, Španci imaju 20-godišnji Alocen koji je sada u Realu i koji već ima jednu odličnu sezonu u ACB iza njega (proglašen je za najboljeg mladog igrača lige). U rezervnom sastavu Real, stasava 16-godišnji Juan Nunez koga upoređuju sa Teodosićem. Francuzi imaju 19-godišnjaci Killian Hayes i Theo Maledon koji su na meti NBA ligaša (obojica izlaze na draftu). ASVEL nakon odlaska Maledona ne dovodi 35-godišnji Ročesti nego forcira Strazela koji 2002.godište.
                              Sta sprecava ostale SRB klubove da "prave" igrace, tj da uvode mlade igrace u takmicarski ritam. Cim se neko bude pokazao pokupice ga EL klub(tj mi) i nastaviti razvoj. Zar tako nije funkcionisala kosarka na ovim prostorima vec 20-25god? Zasto bi menjali sistem koji je dobitan?

                              Sinoc utakmica mnogo teska za gledanje. Sudije nisu ni za FIBA ligu sampiona. Odavno nam nije bilo losije sudjenje. Cak nisam ni siguran da je bilo neke tendencije koliko jednostavno nemaju pojma niti ikakav osecaj za igru. Pogresna sudjenja, kompenzacije...jednostavno cirkus. Litvanci su se bolje snasli. Nama je sut prilicno podbacio(dobro ima i do njihove odbrane jer su bili stalno na ruci. Falilo je unutrasnje igre, Kuzmic je pola utakmice proveo sa cuvarem koji je za glavu nizi, ni jednom nismo probali da iskoristimo fizicki hendikep Lekaviciusa(koji je tipa 15cm nizi i od mene). Mi smo igrali nasu igru, nije nas htelo i nismo ni probali da igramo nesto drugo.
                              Imali smo ih pocetkom/sredinom trece, usla im voda u usi, kad su im usle one 2 hail mary trojke i to je to, opet su se stabilizovali i opet smo mi usli u njihov ritam.
                              Nema veze nisam mnogo ni potresen porazom, jednostavno je ovo sticanje iskustva. Ne moze se ni svaka pobediti, cak i kad sve uradis kako treba. Lako je tupiti iza tastature sta bi trebalo kad je bitka zavrsena.

                              Comment


                              • Originally posted by serbianhoops View Post
                                Učinak mladog litvanskog pleja Jokubaitisa, je dokaz da nam klupska košarka ide u progrešnom smeru. I to će vrlo brzo odraziti na reprezentaciji, jer za razliku od drugih nemamo zamene za sadašnje plejmekere. Teodosić i Jović verovatno zavrśavaju reprezentativne karijere nakon Tokija. Ostaje jedino Micić koji može igrati još jedan olimpijski ciklus, a iza njega...pustinja.

                                Za razliku od nas, Španci imaju 20-godišnji Alocen koji je sada u Realu i koji već ima jednu odličnu sezonu u ACB iza njega (proglašen je za najboljeg mladog igrača lige). U rezervnom sastavu Real, stasava 16-godišnji Juan Nunez koga upoređuju sa Teodosićem. Francuzi imaju 19-godišnjaci Killian Hayes i Theo Maledon koji su na meti NBA ligaša (obojica izlaze na draftu). ASVEL nakon odlaska Maledona ne dovodi 35-godišnji Ročesti nego forcira Strazela koji 2002.godište.
                                Meni je ovo jako glupo poređenje, iako shvatam poentu. Ne možeš ti da porediš Srbiju, sa zemljama poput Španije i Francuske koje imaju 50-70 miliona stanovnika. Logično je da će na takvom uzorku biti mnogo veći broj talentovanih igrača. A da ne spominjem njihove kolonije i talentovane igrače koje uzimaju odatle.
                                Na kraju krajeva, ko ti garantuje da kad bi gurali Uskokovića umesto Ročestija da bismo od njega napravili pleja poput Micića, Jovića i sl.

                                Comment

                                Working...
                                X