Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stimac u odbrani vraca secanja na "bravure" Petra Popovica na istom delu terena.

    Comment


    • Originally posted by Ganac View Post
      Kako je odigrao Štimac? Poo sajtu EL bi čovek rekao dobar, 9 poena oko 43/45% šut 6 skokova...skoro bajno a njegov utcaj na igru nikakav.
      Kao Stimac

      Comment


      • Sjajan meč, moglo se videti najbolje i najgore izdanje jedne ekipe u 40'. Pozivate Šakotu bez razloga ovaj put, Beron je klupiran jer za razliku od derbija ništa pogodio nije, u odbrani primio bar 6p preko glave.
        Ono što je Sakota večeras uradio a niko spomenuo nije... snizavanje petorke I Gist koji je preuzeo Tomasa. Na onom switchu u reketu preuzimao I branio solidno. Kada smo ubrzali petorku pravili smo im probleme sa bacanjima. Ferdete ustopan, Djenka preuzeo liderstvo a to je sve Šakotina ideja.
        Dalje, nismo lose napadači igrali što se tiče setova, loša je završnica. Ok pobjeda bitna, igra onako al razumijem zbog derbija i istrosenost.
        Cestitke

        Comment


        • Cestitke momcima. Ja jos ne verujem sta sam gledao
          Ona Arena kao da je izgradjena na nekom groblju a kosevi ukleti

          Comment


          • Originally posted by Victor BG View Post
            Sjajan meč, moglo se videti najbolje i najgore izdanje jedne ekipe u 40'. Pozivate Šakotu bez razloga ovaj put, Beron je klupiran jer za razliku od derbija ništa pogodio nije, u odbrani primio bar 6p preko glave.
            Ono što je Sakota večeras uradio a niko spomenuo nije... snizavanje petorke I Gist koji je preuzeo Tomasa. Na onom switchu u reketu preuzimao I branio solidno. Kada smo ubrzali petorku pravili smo im probleme sa bacanjima. Ferdete ustopan, Djenka preuzeo liderstvo a to je sve Šakotina ideja.
            Dalje, nismo lose napadači igrali što se tiče setova, loša je završnica. Ok pobjeda bitna, igra onako al razumijem zbog derbija i istrosenost.
            Cestitke
            Ja umem žestoko da ošinem po Šakoti ali mi on svojim postupcima sam da materijala za to.

            A nikad nikog ne bih uvredio dok me svojim ponašanjem na to ne natera.

            Đenki je davno trebalo dati liderstvo. Po dolasku Šakote on je bio treća izmena, često ulazio u 15-om minutu igre.

            O Filipu i da ne pričam. Kad je gazda pokazao prstom da ga skloni, tad ga i sklonio.

            Kvalitetan trener mora videti da Gist može igrati samo peticu, tu se najbolje snalazi. To i nije teško videti, tako da nisam otkrio nikakvu dobro čuvanu tajnu.

            Problem kod njega što mu izgleda u ovim godinama treba mnogo vremena da bi neke stvari shvatio.

            Ako motiviše igrače kad pred utakmicu sa Efesom onda i ne čudi što ovako mlako otvaramo utakmice u Evroligi.

            Mi smo zbog poštenog odnosa prema Evroligi osvajali titule u ABA ligi. Svaka utakmica u najjačem takmičenju je prilika da napreduješ.

            Neka se mane priče o umoru jer je dosadio sa tim opravdanjima.

            Jeste meni Tomić često bio iritantan, ali sam i jedan deo njegove ličnosti poštovao.

            On nikad nije kukumavčio, čak i kad zbog povrede je ostao bez najboljih igrača. Nikada nije omalovažavao svoje igrače javno.

            Comment


            • Šakota je klasa iznad Tomića u ovom trenutku. Kako će se Tomić razvijati kao trener i da li će uopšte videćemo u narednom periodu.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by Victor BG View Post
                Sjajan meč, moglo se videti najbolje i najgore izdanje jedne ekipe u 40'. Pozivate Šakotu bez razloga ovaj put, Beron je klupiran jer za razliku od derbija ništa pogodio nije, u odbrani primio bar 6p preko glave.
                Ono što je Sakota večeras uradio a niko spomenuo nije... snizavanje petorke I Gist koji je preuzeo Tomasa. Na onom switchu u reketu preuzimao I branio solidno. Kada smo ubrzali petorku pravili smo im probleme sa bacanjima. Ferdete ustopan, Djenka preuzeo liderstvo a to je sve Šakotina ideja.
                Dalje, nismo lose napadači igrali što se tiče setova, loša je završnica. Ok pobjeda bitna, igra onako al razumijem zbog derbija i istrosenost.
                Cestitke
                Je l' Pao bio istrošen?
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Previše ljudi pridaju značaja trenerima. Nisu oni lutkari koji koncima povlače poteze. Ono što je bilo do trenera sinoć je da napravi set kako bi Beron pored sjajnog skautinga protivnika imao prostora za šut i imao je. Do trenera je i da osjeti kad je dosta i klupirao ga, ne postoji pozvanija osoba od njega da takve odluke donese.
                  Gist - zna I Sakota da on nije za PF al bira manje zlo. Jasno se videla ideja zašto Gist igra a to je da njihove teške četvorke zaustavi u zidanju. Borisa to ne može, Stratos to ne može, Deda pokušao al ne može. Ranije utakmice je igrao jer je MJK bio povređen, dakle vraćam se na ono što sam ranije pisao da je Gist na PF iznudjen a ne takticka želja.
                  Oko pristupa utakmicama mogu da se složim da mi stvari nisu najjasnije ali niko od nas nije bio u svlačionici pa ne možemo njega direktno kriviti za to. Brzim izmjenama kad ne ide mi stavlja do znanja da ni on nije zadovoljan kako se otvara utakmica.
                  Nipodastavate njegovo iskustvo a realnog razloga nema. Ima dva pomoćnika na klupi čiji je posao da prate minute, taktiku, izmjene, lične i sl...
                  Meni se lično njegove izjave ne sviđaju ali totalno su suprotne onim što vidimo na terenu. Tako da dok mi pobjedjujemo I pored očajne igre ja zadovoljan ili gubimo kao protiv Barse.

                  Ne mogu više preko tel da pišem ubi me autocorrect pun grešaka nervni slom dobijem
                  Last edited by Victor BG; 06-02-20, 09:24.

                  Comment


                  • Ne bih rekao da je u slučaju Gista birao manje zlo. I po dolasku Kuridže kad je i Boriša bio u sastavu, Gist je igra na 4.

                    Što se brzih izmena tiče tek se tu ne mogu složiti sa tvojim mišljenjem.

                    Od dolaska u Zvezdu često kasni i sa izmenama i sa TO.

                    Sinoć mu Lorenco igra gotovo 8 minuta na početku drugog poluvremena a jasno je bilo da sili i da mu ne ide.

                    Takav je bio i u derbiju, pa jebo ga ja kad vidiš u kom pravcu je zapucao menjaj ga ranije.

                    On je tim kašnjenjem sa izmenama i upropastio rutinsku pobedu u derbiju.

                    Inače ona poslednja četvrtina me podsetila na sezonu sa Radonjom kad smo kidisali u Evroligi i imale one briljantne pobede.

                    E to je Zvezda.

                    Comment


                    • Da kažem koju u vezi Pantera.

                      Iznervirao me sinoć onim potezom kad nije hteo da opali sa centra. I njemu i Lorencu trebaju skrenuti pažnju da to ne rade.

                      Nek se manu pojedinaca iz NBA, ne treba na njih da se ugledaju.

                      Inače, Panter je sinoć možda bio i glavni razlog zašto smo pobedili.

                      Pre svega zbog onog prvoh poluvremena. Nismo imali nikakva rešenja, duz dibiduz.

                      Svojim koševima nas sačuvao, ostavio u igri inače bi bilo i 20 razlike.

                      Sa kakvom očajnom formom je došao može se reći da je živnuo i igra dobro, a može i bolje.

                      Comment


                      • Tomic ce biti odličan El trener!

                        Comment


                        • Mene je jos vise iznenadila Panterova igra u odbrani. Bas se trudio i sto je jos bolje uspevao mu je trud

                          Comment


                          • Odbranu igramo dosta korektno ali napad zna toliko da škripi da je to neverovatno!

                            Comment


                            • Ljudi ne shvataju da se sve više igra korporativna košarka, čini mi se da je to najbolji naziv za ovo što gledamo u EL i NBA, donekle i u EC.
                              Petorka koja počinje utakmicu počinje i drugo poluvreme, osim ako se neki član prve petorke ne povredi u prvom poluvremenu, bez obzira na rezultat.
                              Juče je jasno bilo vidljivo da petorka Đenka - Kevin - DeDa - MJK - Štimac najbolje funkcioniše protiv Pao, a opet je 3/4 počela petorka Zo - Billy - Laza - Gist - Ojo, izgubili smo prednost koju smo stekli,, oni su vodili 10 razlike i kad smo opet izveli petorku iz 2/4 opet smo okrenuli i dobili utakmicu.
                              Košarka je živa stvar, ne može trener da zna kojem igraču će biti tog dana dan kada će zabiti 20+ (Bill protiv Groblja, Kevin sinoć), ali je najvažnije da ti igrači kojima ide završavaju utakmicu i da u finišu imaju dovoljno svežine otud i ove naizgled nelogične rotacije.
                              Nije mnogo važno da li u nekom 30-om minutu gubiš, bitno je da nakon isteka 40-og minuta vodiš.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment




                              • Đenka i odbrana

                                Valjda je Šakota konačno video kakvu opaku zver ima u timu.

                                Comment

                                Working...
                                X