Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moram jos ovo, nadam se da necu vise.
    Velicina trenera, tu me je razocarao Sakota i zato sam kivan na njega, da iztrpi poneku gresku, glupost svog igraca.
    Veceras je Jovanovic, bez ona dva zicera, odigrao sasvim korektno, ali strucnjak GA he ubio, zakovao I srozao mu ionako poljuljano samopouzdanje. Isto se dogadja i sa Simanicem i Dobricem, a vrlo je moguce da bi bas oni doneli pobedu ili energiju za istu na kraju.
    E tu se vide znalci, eksperti, psiholozi. Za to treba i znanje i umece strpljenje.
    Dzaba silne godine po halama, to se ne uci, sa tim se radjas I donosi iz porodice i delis sa, sto kaze Covke, "decom".
    Last edited by L a z a r; 17-01-20, 20:43.

    Comment


    • Originally posted by From downtown View Post
      Dobro je usao u sezonu ali ovo je ocaj.
      Dobro je ušao napadački, u odbrani su ga punili samo tako.

      Sećam se protiv Budućnosti odigrao je jednu od najboljih napadačkih utakmica ali i jednu od najgorih što se odbrane tiče.

      Onaj Martin ga je uništio.

      Glavni problem je izgleda nastao kad su ga kaznili. Od tada deluje ko uvređena mlada i igra lezilebovačku košarku.

      Sikterisati ga i dati šansu Jovanoviću.
      Last edited by Karamazov; 17-01-20, 20:50.

      Comment


      • Зрели смо ми за један озбиљан ресет, за вишегодишњи пројекат са тренером који ће ту бити неколико сезона.
        У ове две и по сезоне смо прошли свашта, најпре неискусног Алимпија који није могао да наметне ауторитет, ту је био и онај несрећни Лесор, солидна ЕЛ сезона са 11 победа, у АБА после 2 пораза од Будућности у регуларном делу сезоне још 3 у плејофу и повратак у Еврокуп.
        За тренера доводимо Томића да се учи, први пут главни тренер, добар скаутинг странаца, довео нам је Билија и Фајеа, потегао везе за Стратоса...
        Несрећно укрштање у ЕК са Валенсијом и Уникахом, у АБА један пораз у регуларном делу. Много замерки на рад Томића и поред пристојних резултата, пуно осцилација изгубљен куп, мучна плејоф серија са Партизаном, па донекле и она са Будућношћу, повређен Регленд изнуђена решења али на крају титула против дрим тима из Подгорице и повратак у ЕЛ. Након тога и КЛС титула са само једним поразом и онда лето, селекција појачања, опет пуно осцилација у игри само што сада почиње то да утиче и на резултате и убрзо Томић бива одстрањен. Поново лутање са почетником Гавриловићем, киксеви у АБА и ЕЛ, негативна атмосфера око Филипа итд.
        Панично се тражи решење, Шакота ускаче да помогне свом пријатељу Човићу, увео је дисциплину међу играче, неке одстранио (огрешио се о Фајеа, требао је ту Гиста да прецрта), неке довео, погодио са новајлијама добио оно што је тражио али опет не иде све идеално. Огроман број пораза, није наша публика навикнута на тако нешто, навикли смо да бар код куће мељемо противнике. Јасно је вероватно свима па и Шакоти да је он ту само прелазно решење, да се заврши сезона и да се на лето крене испочетка да ли као ЕК екипа или као ЕЛ то ћемо видети у наредних неколико месеци. Свакако би статус ЕЛ за предност имао да можда задржимо неке играче типа Браун, Пантер, Берон... које као ЕК екипа сигурно нећемо моћи да задржимо.
        Влада Јовановић из ФМПа мој фаворит, као и наравно Дејан Радоњић, за вишегодишње решење на клупи. Материјала има и код нас и у ФМПу не само међу домаћим играчима него и међу странцима. Озбиљну екипу можемо да саставимо али мислим да треба кренути од места тренера (као Партизан) да то буде зацементирано и да буде почетак нове доминације где ћемо газити све у АБА!

        Comment


        • https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1271...-problemi.html

          Gist ili Simanić igraju protiv Luka Sikme, Ajnštajna, čovek se zeza sa njima... Mi Sikmu nemamo. Imamo to što imamo. I taj Sikma bi verovatno drugačije izgledao da smo danas imali Kuridžu ili Davidovca.
          Matori počeo da ponižava svoje igrače. Ovo se ne radi javno, ako imaš neku žestoku kritiku to uradiš kod kuće u četiri zida.

          Tako se radi tamo gde vlada porodična atmosfera.

          Naravno tu je i priča o umoru, uh teško njima, muda ima da im otpadnu.
          Last edited by Karamazov; 17-01-20, 21:12.

          Comment


          • АБА 9-6
            ЕЛ 9-11
            АБА СК 0-1

            Укупно 18-18 однос победа и пораза

            Comment


            • Originally posted by Karamazov View Post
              https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1271...-problemi.html



              Matori počeo da ponižava svoje igrače. Ovo se ne radi javno, ako imaš neku žestoku kritiku to uradiš kod kuće u četiri zida.

              Tako se radi tamo gde vlada porodična atmosfera.

              Naravno tu je i priča o umoru, uh teško njima, muda ima da im otpadnu.
              To su ti alibi stručnjaci,sto nije povukao paralelu između trenera.
              Sramotno od jednog od najiskusnijih trenera evrope.Svojevremeno su spanci mahali papirnim monetama dolara Anticu, kada su shvatili njegovo seljakanje po raznim klubovima.

              Comment


              • Kakvo spustanje na zemlju, svi su racunali pobede i onda samari...dosta ujednacene ekipe i sitne stvari prave razliku...sta ce nam Barsa uraditi na ovu igru jedan na jedan i ta sranja, to ce biti strasno.
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by Karamazov View Post
                  Izradili su nas u odbrani i zbog naših udvajanja. Neverovatna su bila ta bespotrebna udvajanja, da se čovek prekrsti ne samo na te odluke nego i na mnoge druge.
                  Baš ovo. Samo iz glave se sećam da se Brown spustio u reket da udvoji onog Kod Lioka, ovaj povratan pas Sivi i bam trojka. Pa onda Lazić, pa onda Panter. Baš ne razmišljaju

                  Comment


                  • Ne stigoh da odgledam... mrzi li li nekog za jedan kratak ali sveobuhvatan size?

                    I da li je moguce da je neko zvizdao i psovao igrace... zasto pobogu?

                    Comment


                    • https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1271...te-u-halu.html
                      Sve stoji.
                      Ovi sto psuju su isti kalibar kao vecina clanova ovde...

                      Comment


                      • Bolni porazi pre svega zbog rasprsavanja snova o top 8 ... Na neki nacin razumem Sakotu o prici sa manjkom goriva ... Cinjenica je da je ostao bez rotacije ... Deda Kuridza Stratos pa dalje Faje Derik kojima se verovatno trazi klub pa nema ni smisla ubacivati njih i nesto sad pokusavati ako je vec tako odluceno ... Trenutna rotacija nema sirinu ni svezinu za el ... Porazi ko porazi su sastavni deo kad si autsajder u el , alternativa je cipiripi kup gde se vise slave pobede protiv trenta ili budiveljnika , ali sto se mene tice ipak je bolje ovako kako je sad ... Sakoti najvise zamerim sto u cetvtoj kad je stao sut spolja nije gurao loptu dole nego su bekovi forsirali i tu smo usli u nervozu i raspali se ... Bice sve dobro kad se vrate povredjeni i ako budemo kompletni ocekujem osvajanje kupa i lagano postavljanje stvari na svoje mesto ... Igrace kao sto su Lorenzo I Beron niko nema u Aba i to je nasa primarna snaga koja ce nam doneti trofeje

                        Comment


                        • Originally posted by Karamazov View Post
                          https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1271...-problemi.html



                          Matori počeo da ponižava svoje igrače. Ovo se ne radi javno, ako imaš neku žestoku kritiku to uradiš kod kuće u četiri zida.

                          Tako se radi tamo gde vlada porodična atmosfera.

                          Naravno tu je i priča o umoru, uh teško njima, muda ima da im otpadnu.
                          U pravu si. Hvali javno, kudi 1 na 1, ma koliko to sto imas da kazes jeste tacno.
                          Isto tako je mogao sebe da uporedi sa protivnickim trenerom.
                          Ali i ovo je slika KKCZ. Trener nipodastava javno svoje igrace, igraci (ponovo) prete navijacima... U svakom ozbiljnijem klubu, ovo bi bilo nemoguce, a ako bi sedesilo, pala bi berba usiju i to ozbiljna.

                          Comment


                          • Da ne racunamo odlazak u PG, sto znaci da su od NG KKCZ igrali sve meceve u BG sem Asvela. Bayern, Krka,Mega, Asvel i Zalgiris,dok je jedino gostovanje bilo Asvelu.

                            Alba je za to vreme bila u Valensiji, Gotingenu, Bambergu, Atini i Beogradu a jedni mec kuci protiv Makabija.

                            Drugi par opanaka je sto su izbacili neke igrace, te cuvene cetvorke-to je sudbina od 5 na jednu spali a igrali sa 5bekova 5 centara, jednom jedinicom i jednom cetvorkom.

                            Druga veoma bitna stvar je broj asistencija 12 na 85 datih poena i 30 datih suteva iz igre, sto znaci da smo 18 suteva datih iskreirali sami.

                            Meni je bila muka na kraju prvog poluvremena kad je Panter zadnja cetiri napada, cetiri puta sam sebi iskreirao i sutno bukvalno preko ruku da ne jebe nista na terenu.

                            Pisao sam tad da smo vrhunski branili sut za tri poena i u drugom onda ostavljamo Eriksona i druge top sutere same za tri poena, bili smo kao glineni golubovi....i nasa je sreca sto smo imali i OT..

                            Panter je na prve ctiri tkme uzo 45 suteva a u istom tom periodu Bron je uzeo 33 suta. imao 11as a Panter 8..

                            Da se razumemo 9-11 nije los rezultat, stavise da nam je to neko nudio pre verovatno bi uzeli...ali mi trenutno nemamo nikakvu igru i smatram da je greska sto nismo uzli pleja, nema ko da iskreira dobre napade, Djenka to radi pored Brauna samo u nekim naletima,na kraju je bio skretnicar lopte...imao dobre ulaze i probijanja i onda odjednom blokada, oni u bonusu a mi uzimamo suteve..i dalje nemamo igraca sem Brauna koji ce da ide na drive ulaz.

                            Sad nas ceka jako tezak raspored gde nas redom cekaju Barsa, Makabi, Efes, Khimki,CSKA,Baskonija, Madrid i tu smo bez sansi velikih za pobedama..uzecemo nesto ali tezak raspored.

                            Da doguramo do zadnjih 5 kola sa nekom sansom onda nam sledi Milano kuci sa Zenitom i gostovanja Oly, Valensija i Bayern...

                            EL je teska, timovi su izjednaceni i po meni je ovo ok rezultat, ali kad se spoji sa ABA ligom i nije bas. Sad smo imali idealan raspored, ne samo zbog nesto laksih mecva u EL vec i zbog laksih meceva u ABA,posto smo lakog meca sa Cibonom i poslednjeg sa Zadrom, svaki drugi mec je relativno tezak.

                            Mora ta lopta vise da kruzi, kvalitetnija odbrana def tranzicije i sam rim protect je los..Sikma nas je unakazio i u prvom mecu sa sve Davidovcem i nista s tu ne bi promenilo....

                            Treba dobro prostudirati nas i videti sta ne valja, po meni protok lopte i jako malo asistiranih poena je kljuc za kraj sezone...
                            Last edited by LosmiSK; 18-01-20, 09:58.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Počeo i Štimac da preti.

                              Imam mnoooogo godina i golem broj odgledanih utakmica. Veći je broj fudbalskih.

                              Uvek je bilo pojedinaca koji su ispaljivali psovke i uvrede, uvek je bilo i igrača koji su uzvraćali.

                              I na tome se završavalo.

                              Danas došlo vreme da posle zvižduka se sazivaju konferencije za novinare i da neki vrlo lako umisle da su veličine kojima se treba klanjati.

                              Što se utakmice tiče sve je rečeno. Najvažnije da se u narednom periodu kompletiramo, budemo zdravi, podignemo formu i uzmemo trofej.

                              Comment


                              • Meni je bolno otrežnjenje priredio Štimac, ne ovim izjavama o navijačima (tu je bljak) već onim što pokazuje u odbrani a šta sam znao i ranije ali sam podsvesno potisnuo nadajući se da je napredovao. On je u odbrani minus faktor, spore noge i "spora glava"... dovode njega do toga da često ispada. U napadu je produktivan (dobro zida) ume da se postavi i da uhvati otpadak ali opet osim koša on teško da šta drugo vidi i jako sporo razmišlja o bilo kakvoj drugoj opciji. Povrede (kažu i grip - a sezona je i treba verovati) su nas realno desetkovale tako da nikako da se desi da odigramo u kontinuitetu u fulu. Činjenica jeste da nam nedostaje taj jebenii plej p&r igrač ali i inat Nebojše je zacementirao odluku da njega nema i .

                                Ni jedan poraz nije prijatan, pogotovo ako već računaš na tu pobedu ALI to je samo poraz, nama jeste i biće najbitniji deo sezone plej of ABA lige i tu nam je must....ali ni tu nije smak sveta ako ne osvojimo. Za mene je smak sveta ovo bahaćenje gde mi probijamo i zacrtani budžet (tako bih rekao, nemam dokaze) jer ćemo za sezonu-dve imati zajebanu situaciju sa dugovima.

                                Jovanović je odlično odigrao sinoć u odbrani ali je zato u napadu dva zicera promašio od kojih jedan pod faulom (i naravno ispizdio sam zbog toga). Sudije su pičketine koje su nas uništile pogotovo u 3/4 kada smo trebali otići na veću razliku. Protiv njih jednostavno ne možeš (uspeli su Zoa da toliko ipizde da je reagovao onom loptom u glavu Grku).

                                Čović je bio jutros na Pinku (a gde bi inače gostovao) ali nisam pratio šta je pričao.

                                Lazić mora da se svede na to da ne iskače iz svojih opanaka i da rilja odbranu a u napadu da čeka šansu u korneru, spuštanje lopte i dribling su za njega nepoznata teritorija.

                                Dobrića da bi dobili mora neki psiholog da poradi i da mu glavu sredi - a treba nam.

                                Beron da šutne kada mu se ostvari pozicija a ne da spušta loptu pa da se uvede u težu situaciju. Neka igra ono što Kerol igra u Realu.

                                Kuz se polako vraća u staru formu i biće u odbrani sve bolji ali i on u napadu škripi jer ima malo upotrebljivih lopti.

                                Šakota je dobar trener, nije selektirao ovaj tim, to je napomenuo... a ja to shvatam da on ne bi nikada neke igrače potpisao.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X