Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne poredi sadašnje klubove iz prve lige i klubove iz ABA. Naši bi uložili mnogo više da imaju neke koristi i da igraju sa Zvezdom i Partizanom. Ovako nema poente.

    Imala bi Srbija šansu za predstavnika jer smo najveće ime ovde i najjači smo i imamo jak savez. Našao bi se novac, infrastruktura je dobra, navijači pa i najbolji na svetu.

    To su samo mitovi neki, da bi bez ABA sve propalo. Propali bi Hrvati, Slovenci, Crnogorci. Mada koliko su slabi njih treba ostaviti u jednoj ligi da se razigravaju medjusobno.

    Igokea bi dobila pozivnicu za našu ligu.

    Ja bih podržao ABA ligu kad bi Cibona bila jaka kao pre, kad bi Olimpija Ljubljana bila jaka kao pre, kad bi ulagali Slovenci i Hrvati, kad bi Split bio jak.

    Šta, ovako Zvezdina filijala medju prva 4. Serem se na tu ligu.
    Last edited by Cassius Clay; 31-12-19, 11:40.

    Comment


    • Kakav KLS, kakvo jacanje? Suludo
      Pa da postoji interes u razvijanju talenata i dodatnom ulaganju sta ih sprecava to i sad da urade? Odavno ne postoji nacionalni kljuc i ABA bi u teoriji moglo igrati i 12 klubova iz Srbije?
      Da postoji potreba aba klubovi bi mogli pobediti i po 50 razlike bilo koji KLS klub. Kakvo ulaganje treba da bude i koliko dugo vremenski da bi se taj jaz premostio?

      Comment


      • Istina je da imamo najbolju infrastrukturu. Ostali se muče da namaknu uslove da igraju EL, dok mi za to vreme imamo bar 10 hala preko 5000 gledalaca kapaciteta, i sve su skoro renovirane ili nove. Problem je što bi i ovde zvrjale prazne u Kragujevcu, Čačku ili Vršcu kao što je sad slučaj u regionu.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Nemaju rezultatske ambicije zato i ne ulažu preterano. Ne mogu da uzmu kup, ne mogu da uzmu ligu. Da igraju cele godine jake utakmice u Prvoj ligi Srbije, uložilo bi se i tek kako. Novca imaju pojedini klubovi. Znam iz prve ruke.

          Ništa manje nego neki Zadar, Krka i ostali bezveznjaci.

          Ne treba ti vreme treba ti novac a novca ima.

          A oćekcitati da neko od njih skine Zvezdu i Partizan - pa to ne mogu ni ovi iz ABA. 4 puta su uspeli za 20 godina i jednom Makabi.

          FMP/Refleks ima titula više nego Budućnost, Cibona, Olimpija pojedinačno od 2000te. Hemofarm ima kao oni. Totalna dominacija, totalna.

          Teško da bi zvrjale prazne, narod voli košarku. Dok se fudbala gadi i one atmosfere, običan narod voli u toplom da pogleda košarku.

          Da ti imaš staru Cibonu, staru Olimpiju, jake klubove ozbiljne, sa nekim Jakom Lakovičem i nekim imenima jebenim, Bojan Bogdanović pa i da ostaneš. Ovo sad jad i beda. Hrvati nisu hteli da spasu trofejnu Cibonu, eto koliko ih interesuje košarka.
          Last edited by Cassius Clay; 31-12-19, 11:52.

          Comment


          • To je sve sta bi bilo kad bi bilo.

            Da nasi klubovi imaju infrastrukturu da uloze novac ulozili bi. Nego nema ko, kosarka je neprofitabilan posao. Ako hocemo da Zvezda i Partizan igraju sto ravnomernije u evropi oni moraju da igraju sa najboljim klubovima da bi odrzali kontinuitet kvaliteta. Ono sto bi bilo najbolje za nasu kosarku jeste da se FMP i Mega zamene Borcem i Vrscem u ABA ligi.

            Comment


            • Zadar, Olimpija i Cibona su klubovi sa mnogo većom tradicijom nego što će to biti ijedan naš klub izvan dvojca Partizan -Zvezda. Tako da ja ne bih igrao ni paštetu nego samo EL.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Mozda je najbolje naci razumni nivo ulaganja tj placanja stranih igraca na ustrb kvaliteta takmicenja, jer nisam siguran da treba teziti necem vestackom npr. stonoteniska reprezentacija jedne nase susedne zemlje koja da bi postigla neke uspehe nakupovala buljuk kineza.
                Igraj, brate evrokup, ligusampiona sa fincima I znas da ti je to mera i svima lepo. Jer ovo silno bacanja para, bez pokrica, nece dugo trajati.

                Comment


                • Sve je to lepo, ima tradiciju i Notingem Forest ali ga vreme pregazilo. Ne živi se od tradicije. Ja sam video da to propada kada Hrvati puštaju Split i pazi jednu Cibonu niz vodu, a Slovenci Olimpiju.

                  Kad oni Ciboni nisu mogli da završe onda EL da igra što je zaslužila, šta onda reći.

                  Comment


                  • Ne postoji način da naši klubovi imaju barem jednako kao klubovi iz regiona, standard je kod nas niži nego u Hrvatskoj i Sloveniji, i ne postoji održivi način poslovanja klubova osim privatizacije.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Ne resava problem ni privatizacija jer poslovni model jednog kosarkaskog kluba je neprofitabilan, a privatnika interesuje samo profit.

                      Comment


                      • Pa privatni su klubovi. Slobodin šef je iz Čikaga, a Zlatibor ima viši standard od 97% Srbije. Primera radi, za duplo manje novca duplo veća gondola od lopova iz Bg.

                        Podržala bi i opština Zlatibor, a biznismen iz USA je hteo prvo u FK Sloboda ali oni nisu mogli da svedu račun koliko su dužni(u medjuvremenu krenuli od beton lige), a u KK je ušao i digao ih.

                        Pričao sam sa 2-3 igrača pre sezone, nisu imali rezultatske ambicije i nemaju jer dolaze na gotovo na kraju sa Zvezdom i Partizanom i FMP i Megom koji igraju jaču ligu.

                        Da oni odigraju sa njima par puta u sezoni, plus ulaganja, ne kažem da bi bili šampioni, ai mogli bi da dobiju Megu i FMP nekad i nekad.

                        Sigurno ima još takvih klubova, za ove znam iz prve ruke. Sloboda ima dva stranca od kojih je jedan dobar. Nisam ih gledao nijednom jer nisam često dole ali malo je falilo i u Čačku da pobede, nego usrao sebični taj jedan crnac.

                        Za Vojvodinu bi se našlo ulaganje, Novi Pazar, Vršac, Dinamik, šta znam.

                        Ključ je da klubovi budu zvanično/nezvanično privatni. Kao Čukarički u fudbalu.

                        Kada nisu privatni to je onda mučenje i zavisi od vlasti do vlasti.

                        Pa koji profit ima ovaj iz Olimpije Cedevite? Imaš ljude koji vole to a puni su para. Košarka njje profitabilna nigde u Evropi ako mene pitaš. Zenitu sigurno navijačka baza i slično ne isplati ulaganja
                        Last edited by Cassius Clay; 31-12-19, 12:24.

                        Comment


                        • Ako je košarkaški klub samo deo nekog jakog multinacionalnog branda onda vlasnici mogu da ga iskoriste kao reklamu za njihov brand, onda i nije bitno da li je sam klub profitabilan ili ne. Biće jednog dana, a onda će to biti samo bonus. S druge strane, klubovi su opterećenje za državu koja taj novac koji nije mali može da upotrebi za gomilu korisnijih stvari.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Pa nek podrze privatnici i Zlatibor, Vojvodina i koga jos.....ako bi oni imali budzete kao sto ima Cedevita Olimpija, Igokea, Mornar onda bi imalo smisla igrati takvu ligu. Ali dok se to ne desi nema svrhe.

                            Comment


                            • Klubovi ne mogu doci na nivo Krke koja je ozbiljna farmatcutska kuca koja okrece miljiarde. Porediti njih sa nekim likom iz Cikaga sto finansira KLS je smejurija..KLS klub bi mogli mi odavde da finansiramo. Zlatibor gondola bla bla, ne mogu da dobace do ABA2...

                              Niko njima ne brani da uloze preko ABA2...i da se razvijaju, kad bi dosao KLS onda bi mesto kishe padale pare. Jedan stranac prosecan kosta od 5-12k, domaci igraci 2-3k..to jedan Misko kojem je to leb ne moze da izdrzi a ne tamo neki Stamatovic sa nekakvom Gondolom

                              Cibona, Zadar, pa Split, Sibenka imaju vrhunsku infrastrukturu..koja je pravljena za rukometno prvenstva i to je bilo 2009..mi halu nismo napravili 20 godina....

                              Oni uvek mogu da odu gore, kao naravno i Bosna, Skoplje je tu kao i jos neki timovi.

                              U Srbiji za ABA nisu sakupili 150k za kotizacju da Vosa igra ABA, vec su dali Dinkicu po politickoj liniji. Nema tu sta ko da ulaze, narodne pare...privatn sektor je danas sto i drzavni..ko je odvojen tom na pamet ne pada da baca pare gde bi ove azdaje krale itd...

                              Pogledas nasu fudbalsku ligu i sve ti je jasno...nivo gde drugi tim izbacuju Letonci, Estonci itd..uspehe imaju dva kluba gde je ubacena drzava, tj dva kluba su drzava u jednom.

                              Naravno da privtne velike kompanije mogu i hoce da ulazu ali ne da daju pare nekom Toncevu vec da oni raspolazu klubom...kao Krko..MZT daje Skoplju..Hrvati imaju taj problem kao i mi, sto se mesa politika i niko ni tamo nije lud da im daje pare, sem neko ko mora.

                              Primorska je bila zdrav klub dok se nisu podzapali vlasnici, to se dogadja..bice toga jos, ali se vidi da se moze uz neka ne tako velika sredstva.

                              Mi smo kosarkaski najjaca zemlja, ali uvek neko mora da bude, to sto smo najjaci ne treba da znaci da moramo da ucenjujemo..ne vidim da je nasa pozcija losa, imas 4 kluba, neko bi rekao i tri...

                              Dobra je liga i treba gledati kako je jacati. Tu pre svega mislim na finansijsku konstrukciju, Nemci daju da minimalni budzet mora biti 3m, mi cemo dati neki manji i bankarske garancije da se klub nece raspasti inace se prave penali za vlasnike i sam klub.

                              Ima toliko prostora da je to neverovatno. U nekim ligama ne mozes uci ako nemas pomocne hale ili pak hale koje su vece od 2-3-4k mesta....

                              Lep je videti da liga napreduje sa ABA2, da na utakmicama ima solidan broj ljudi i da se to moze i povecavati iz godine u godinu. Da nema datih bodova, sem u nekim slucajevima..ali liga je odlicna..

                              Nasa KLS je poprilicno izlovana i od kladionica zbog namestanja, to bi privuklo takve ljude kao i u fudbalu...uzeli su ogrmne pare kad je bio bet365 nasa liga, pa live pa krljanje..

                              Mi nemao zdrav sistem da bi liga bila normalna..i stabilna. Laiku to deluje lako ali nije. Ima hiljadu zasto i hiljadu zato, ali se mora znati materija a ne pricati pausalno o Ziki iz Cikaga...
                              Last edited by LosmiSK; 31-12-19, 12:54.
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                Pa nek podrze privatnici i Zlatibor, Vojvodina i koga jos.....ako bi oni imali budzete kao sto ima Cedevita Olimpija, Igokea, Mornar onda bi imalo smisla igrati takvu ligu. Ali dok se to ne desi nema svrhe.
                                Podržaće nekog ko ima izgrađen brand, a ne nekog čiji tek trebaju da stvaraju. Ali je to pre svega politička odluka, sasvim sigurno da postoji volja vlasti da bi se sutra našli kupci i za Zvezdu i za Partizan.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X